www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Нов удар върху сайта


Страници: (7) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Нов удар върху сайта
Admin
Публикувано на: 21.2.2009, 22:00
Quote Post


Участник
***

Група: Админ
Съобщения: 193
Участник # 1
Дата на регистрация: 30-June 05



Имаме нов удар върху сайта, този път обаче от човек от движението. Аз като Админ нямам нищо общо със спирането на този сайт. От 13 февруари 2009 този сайт не е под мой контрол. Нека този който направи подмяната да се обоснове тук пред Вас, защо го е направил. Излез колега тук и напиши мотивите си пред другите за да е ясно какво става, а не да се криеш като мишок и да действаш подмолно!
PMEmail Poster
Top
Admin
Публикувано на: 21.2.2009, 22:43
Quote Post


Участник
***

Група: Админ
Съобщения: 193
Участник # 1
Дата на регистрация: 30-June 05



Другият ми въпрос е къде е новият сайт?
PMEmail Poster
Top
Admin
Публикувано на: 21.2.2009, 22:45
Quote Post


Участник
***

Група: Админ
Съобщения: 193
Участник # 1
Дата на регистрация: 30-June 05



Сещам се и за трети:
Защо сайта не е на германския сървър, а е на майка си в девета глуха? Кой подмени хостинга?
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Admin @ Feb 21 2009, 10:46 PM)
Арабската група ще отговорите ли?

Админ, правилно ли разбирам, че имаш подозрения, че anti666 е направил нещо със сайта?
А какви са рисковете нещо подобно да се случи и с този сайт?


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Едва ли са само подозрения, Пламене, след като задава толкова конкретни въпроси.
PMUsers Website
Top
Ognia
Публикувано на: 22.2.2009, 13:42
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 27
Участник # 1 706
Дата на регистрация: 30-November 08



Спирането на сайтовете ми поречи да поместя схотворението, което бях приготвил за Годишнината от кончината на Апостола. Правя го сега.Нека е повод за размисъл....

Разговор с Апостола
29.1.2009 г.

Кажи ми байно? Ти на мене.
Чисто питам, не се кая.
Защо все още? Все тая
робска люлка ни люлее?

Кривиците ли изправихме
или влязохме във Времето?
Караш ни да се замислим:
Сбъркано ли ни е семето?

Готови ли сме да загубим
за да спечели цял народ
Да мразим, а и тъй да любим
На всеки своето. По Бог!

Преминахме люто иго
и преходи - скъпи проби,
но разбрахме ли, че който
ни спаси ще ни зароби?

И едва ли ще възкръснеш
за да дойдеш да ни водиш,
но от съня ще ни стряскаш
с простичкото си: НАРОДЕ ????


--------------------
?????? ????
PM
Top
Публикувано на: 22.2.2009, 15:16
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Здравейте приятели!
Нямам намерение да злорадствам,а да изкажа съжаление за изчезването на новия сайт.Ако,както предполагам ,виктор и група са причината за този проблем,искам да наблегна и на това,че моята регистрация в новия сайт бе приета със сърдито мълчание и поскърцване на зъби.Но регистрацията и на Мартин-Парадокс май им дойде в повече.това също може да е една от причините за спирането на сайта.

Предлагам Админът да помисли още и всячески за защитата на този сайт и да го пусне отново да може да се пише в него.
Разбрахте,че ние сме хора-отдадени на Идеята.Говоря за всички нас-участниците.Че не можем да се примирим да живеем без съществуването на дори това малко виртуално пространство,което поне стопля душите ни и ни дава надежда.

Втрещен съм,ако наистина арабина е свършил това.След ВСИЧКИТЕ приказки...
Нямам думи.
Админ,каквото знаеш,изнеси го точно и ясно.Стига с недомлъвките,защото губим времето,пясъкът ни изтича в безсилие и буксуване.

ДЕН ГРЕЕ
PM
Top
NaKonete
Публикувано на: 22.2.2009, 22:43
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 12
Участник # 1 545
Дата на регистрация: 16-June 08



Моля за извинение, но бих искал да попитам:

http://www.voininatangra.org/

и

http://www.voininatangra.org/new

различни сайтове ли са?

Кое и кой наложи промяната?

Има ли два сайта в момента?

За разцепление ли става дума?

Съжалявам, но за мен тези неща са неясни. Моля, може би admin, да отдели време и да разясни кавото сметне за възможно.

Поддържам идеята за обединение.

Бих се опитал да разгранича отцепниците по заблуда от отцепниците по рождение.

Във всички случаи не мога да се съглася с "Разделяй", защото след това идва "Владей", "Покорявай" и други смъртноопасни думи.

Поздрави и да бъде Възраждане!
PM
Top
Admin
Публикувано на: 22.2.2009, 23:59
Quote Post


Участник
***

Група: Админ
Съобщения: 193
Участник # 1
Дата на регистрация: 30-June 05



Да, това бяха два различни сайта (стар-този и нов-вече го спряха) на един и същи хостинг. Ето накратко историята, която се случва от известно време насам:

Човека от Казахстан, който е ресийлър и фактически предлага хостинг услуги за крайни потребители като нас се нарича Виктор Покусов. Понеже трябваше да си платим хостинга в началото на годината за още една година възникна проблем с превода на парите от България към Казахстан. Парите бяха събрани. Един от нашите, който пише тук с ник Anti666, предложи той да плати от там, а ние му възстановихме сумата тук. Предложението за този хостинг също бе негово.

От десетина дена насам забелязах, че новия сайт, който направих изведнъж изчезна. Реших да проверя какво става, но разбрах че нямам достъп до cPanel-а защото паролата ми е сменена. cPanel e административна програма дадена на администратора от хостинг компанията за да управлява сайта(овете) си. След като видях, че са ми отрязали достъпа до този панел, с изненада установих, че хостинга вече не е на старото си място на сървърите на www.nic4u.com във Франкфурт (Германия), с коятo имаме перфектна свързаност от България, а вече сайта ни е на хостинг в Казахстан. След няколкократно пускане и спиране, връщане на сайта в предишно състояние, от последния архив, който оставих, сайта най-накрая тръгна с новите промени, които описах.
След дълго чудене кой точно прави всички тези тайни манипулации, разбирам от Йордан (Jordan_13), който е пуснал писмо до Георги (georgi_nz), забележете не до мен, че това е Виктор (Anti666), като поръчител на акцията и Виктор от Казахстан като техническо лице-извършител.
Изпратих писма и до двамата беладжии, но отговор нямам и досега.
Засега аз оставам Админ в сайта, но само това. Повечето админски инструменти са ми иззети най-нагло и без предупреждение. Сега се намираме в патова ситуация, в която аз съм админ в сайта, но не и на хостинга, а Виктор Покусов е админ на хостинга, но не и тук в сайта, т.е. все едно той става наш админ с нашите файлове.
Призовах Виктор по-горе да дойде и да обясни, какво смята да прави и ще изчакам така известно време да се появи.
Моята молба към него е да върне всичко така както си беше, тъй като неговите действия освен че са подли, а и никой не го е оторизирал да прави това. Или може би все пак някой го е оторизирал?
Да дойде и да каже.
PMEmail Poster
Top
NaKonete
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 12
Участник # 1 545
Дата на регистрация: 16-June 08



Благодаря за обяснението!

Не схванах всички технически детайли, но май разбрах важното.

Хора!

Само в обединението имаме шанс, хора!
PM
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Аз също настоявам anti666 да даде обяснение за действията си.
Колкото се може по-скоро.
И честно.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 23.2.2009, 10:13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



След дълго чудене кой точно прави всички тези тайни манипулации, разбирам от Йордан (Jordan_13), който е пуснал писмо до Георги (georgi_nz), забележете не до мен, че това е Виктор (Anti666), като поръчител на акцията и Виктор от Казахстан като техническо лице-извършител.
---------------------------------------------------------------------------
Момче, стига си ги увъртал по гагаузки. Забрави, да споменеш, че ми се обади лично по джиесема, нали така. Искаш да направиш нещата публични, за да окажеш натиск, обаче това е смешно. Вече говорихме по тоя въпрос.
Няма да ти пиша писмо, естествено, ще го пиша на човек, към който имам някакво доверие. Най-близко до това доверие, беше Георги.
След изпълненията в новия сайт и толерация на Мещера и Парадокс, аз лично загубих всякакво доверие в тебе. Нали там, как го формулирахте варненци "Лични отношения". А когато бастисвах тия двамката, вие оттам не взехте публично отношение. Защо ли? Аха, за да замените стария сайт с новия, където, както се изрази онова нещо, наречено Мещер, там те ще имат свободата. Така, че едва ли, ще дочакаш от умрял писмо, както се казва. А аз бях този, който публично те подкрепи, когато имаше натиск върху тебе, който така и не се разбра, от какво естество е, поради кастовостта и затвореността на варненската групичка. Или по ред други причини. Така, че сега, не вдигайте по гагаузки врява, че друга групичка ви била отнела, еди какво си.
В общи линии - мрънкане, оплакване, пищене (като жени), че еди какви си ви било отнето, т.е. форума, губи всякакъв смисъл. Щото тука и такива циврения констатирах. Циври се за нещо, което отдавна е изгубено. Сега с сещате да го търсите.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 23.2.2009, 10:24
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Feb 23 2009, 12:28 AM)
Аз също настоявам anti666 да даде обяснение за действията си.
Колкото се може по-скоро.
И честно.

Поздрави на Радев!

Сега ще ви обясня на вас, двамата, защо стана така.
Защото след самобанацията на Елтимир, Радев, реши да се възползва от ситуацията. Тук въпроса беше не да се замени една агентура с друга, Войнов с Радев, а въобще да няма агентура.
Понеже влиянието на Радев, почва да става много нагло, мисля, че това, което се случи, бе закономерно.
Не мисля, че е редно сега да ми се обясняваш Пасков, че нямаш нищо общо с Радев или че не смяташ да правиш с Парадокса медия, защото знаеш, че нещата не са така и има архив за това.
Това е все едно Иван да каже, че няма връзка с Радев. А Радев пишеше не под ника Вотан, когато Елтимир си отиде, нали така?
А Иван, който винаги се покрива, вероятно е доста активен участник в тия събития.

ВИЕ, КАКВО СИ МИСЛЕХТЕ? ЧЕ ПРОСТО ЩЕ МЕ ИЗПОЛЗВАТЕ, за да се махне Елтимир и вие да си веете белия задник на бял кон? Забравете!

И ще помоля, г-да агентите, които и да са, да не ми следят пощите и скапват интернета. Само за 3 дни, на 3-ма човека от нас е бъркано в пощите, т.е. налице е незаконно следене.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 23.2.2009, 11:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Засега аз оставам Админ в сайта, но само това. Повечето админски инструменти са ми иззети най-нагло и без предупреждение. Сега се намираме в патова ситуация, в която аз съм админ в сайта, но не и на хостинга, а Виктор Покусов е админ на хостинга, но не и тук в сайта, т.е. все едно той става наш админ с нашите файлове.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Тази ситуация, на още по-прост, човешки език означава "липса на доверие в админа". Много просто е, но ти забрави да го кажеш. Защото ти си администрация, а от администрацията, както се вижда и днес, идват доста проблеми в държавата, не само ползи. Дори ползите са много по-малко, проблемите са много повече.
И така, откъде дойде недоверието.
От това, че ти не сподели, от какво естество са били заплахите срещу тебе и какъв е бил резултата от тях. Всъщност, резултата се видя до известна степен.
Елтимир, ти го беше задал този въпрос. Ти не даде отговор на него. А това беше единствения въпрос към теб, на който трябваше да дадеш отговор. Факт е влиянието на Радев чрез Иван върху тебе. Защото резултата е налице.
Факт е, че публично, много малко хора те подкрепиха в тая беда.
Но това е вече друг въпрос - липсата на солидарност и страх.
Така, че щом единия агент на ДС е блокиран и другият агент на ДС, трябва да бъде блокиран.
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 23.2.2009, 12:42
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE
Поздрави на Радев!

Ще му предам.
Ако е жив и реши да се обади.

QUOTE
Сега ще ви обясня на вас, двамата, защо стана така.
Защото след самобанацията на Елтимир, Радев, реши да се възползва от ситуацията. Тук въпроса беше не да се замени една агентура с друга, Войнов с Радев, а въобще да няма агентура.
Понеже влиянието на Радев, почва да става много нагло, мисля, че това, което се случи, бе закономерно. 
Не мисля, че е редно сега да ми се обясняваш Пасков, че нямаш нищо общо с Радев или че не смяташ да правиш с Парадокса медия, защото знаеш, че нещата не са така и има архив за това.

Данчо, при цялото ми уважение към тебе, забравяш няколко същественни момента. Или ги игнорираш нарочно.
Сайта е направен с труда на Админ. Като софтуер.
За което получи и получава маса хули, вместо една добра дума. Доколкото виждам, и от теб, в момента.

Ако правилно те разбирам, ти одобряваш (не ми се иска да си участник) в тази еднолична узурпация на сайта като софтуер, със светлата идея, че тази хирургическа намеса била в името на опазването от страшния и демоничен Радев. Който, освен личния им конфликт с Ангел, аз лично не знам на някого другиго да е направил нещо лошо. Ако ти знаеш, и можеш да ни осветиш за тази нова общественна и антибългарска опасност, дето се зове Димитър Радев, не виждам какво би трябвало да те спира да ни кажеш.
Ако обаче не ни кажеш, значи, тази опасност е абсолютно измислена.
Което моментално поставя нови въпроси за истинския мотив за изземването на Админските права от човека, който направи тези форуми и ресурси възможни.

На мен цялата работа ми прилича на следното: Админ и Севар направиха нужния на всички клуб като сграда. И ние, участниците в този клуб, обсъждаме каквото смятаме за нужно и полезно. И строителите на този клуб, доколкото знам, не искат нищо за труда си, който никак не е малък.
Според мен им дължим поне уважение и доверие - това те категорично са заслужили. Единият от тях се оттегли заради хулите към личността му, без да дочака поне едно българско "Благодаря" за труда си. Другия се беше почти отказал, и го върнахме с много труд и кандърми.
Така ли е?
Изведнъж обаче един или двама, (не ми стана ясно), от участниците на този клуб, решават, че имат правото да откраднат ключа на клуба и даже да рушнат или затворят другата клубна къщичка, която беше построена от същите майстори.
И тези 1-2 се опитват да ни го представят това като профилактика или не знам си какво срещу новия демон на Злото: Радев.
За мен това не става за обяснение.
Не и докато не обясните или докажете думите и обвиненията си.
Другите да кажат за себе си.

QUOTE
Това е все едно Иван да каже, че няма връзка с Радев. А Радев пишеше не под ника Вотан, когато Елтимир си отиде, нали така?

Не знам - предполагам, че ти знаеш и ще ни кажеш.

QUOTE
А Иван, който винаги се покрива, вероятно е доста активен участник в тия събития.

Иван, ако правилно разбирам тона ти, с нещо е станал лош или кофти.
Можеш ли да обясниш с какво и защо?
Защото основните обвинения към Ангел бяха, че занимава всички във форума с лични проблеми, които иска да направи общи, с цел помощ в личната му борба. Освен това имаше навика да сипе обвинения и междуличностни интриги, които многократно съсипваха отношенията между участниците.
Ти, Данчо, беше един от най-яростните противници на това и се зае, както сам казваше, да ринеш лайната, защото никой друг не искал.
Аз твоя термин "рия лайна" ги разбирах и като междуличностните интриги и дрязги, които бяха разпалвани общо взето от един човек. Този човек вече не пише тук.
То ест, "лайната" вече са изринати.
Е, ако приемем, че си ги изринал, как да разбираме повторението на тези обвинения към Иван и Админ? Доколкото разбирам, и аз според теб съм вкаран в някаква демонична схема и с Радев и с Парадокса замисляме нещо гадно и пошло?
Ако това не бъде доказано и обяснено, си става на точно такава интрига и на точно такива "лайна", които ти ринеше.

QUOTE
ВИЕ, КАКВО СИ МИСЛЕХТЕ? ЧЕ ПРОСТО ЩЕ МЕ ИЗПОЛЗВАТЕ, за да се махне Елтимир и вие да си веете белия задник на бял кон? Забравете!

Айде разшифровай тия гръмки думи на понятен език, простичко, като за прости хора, ако обичаш.

QUOTE
И ще помоля, г-да агентите, които и да са,  да не ми следят пощите и скапват интернета. Само за 3 дни, на 3-ма човека от нас е бъркано в пощите, т.е. налице е незаконно следене.

Даже не знам: това Jordan13 ли го пише, или Ангел.
21 век и интернет са технология и територия без никакви гаранции за приватност. Хакерството и кракерството са развлечение за хиляди пубери, и не само.
Ако всеки опит да ти се бърка в пощата ти и даже на компютъра ти ти го идентифицираш единственно и само с конкретни хора без никакви доказателства, предпочитам ти сам да намериш правилната дума за това.
На моите компютри това се е случвало многократно. Сигурен съм, че не само на моите. Но не съм тръгнал да сменям отношението си към хора от сайта или да ги обвинявам в каквото и да е.
Ти обаче го направи.
Защо?


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (7) [1] 2 3 ... последна » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020