www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Вестник "Съпротива"


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Вестник "Съпротива"
anti666
Публикувано на: 30.11.2008, 23:46
Quote Post












Разцепвам темата и създавам нова такава. (бел. georgi_nz)



Значи, това което правехме преди и беше достатъчно ефикасно са трите тиража на вестник Съпротива. Можем да започнем с възстановяването му. Дори и да се предава от ръка на ръка, защото нямаме толкова ресурси да го отпечатваме в огромни тиражи, че да ги оставяме по улиците. Сектите имат, щото им плащат, ние нямаме. Но от собствен опит знам как този вестник се приемаше. И как недоверието се сменяше с изумление. А изумлението с еднo дълбоко стаено чувство за гордост. От това че си българин. Всeки, докоснал се до този невзрачен хартиен носител се променяше, малко или много.
Така че на първо време можем да започнем с това. Средства ще се намерят, но желаещи да поемат редактирането и отпечатването няма. Тук липсата на Елтимир е осезаема, макар изборът да си е негов.
По нататък може да минем и на отпечатване на едно книжле за децата. Преди време имах такова предложение, във връзка с евреиските учебници, с които зомбират децата ни. Не се поде и така си остана виcящо. Както виждате - има много неща да се направят, но за съжаление нямаме ресурси. Не само материални, но и човешки. Дори за тези малки наглед неща.
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 1.12.2008, 14:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Считам, че относно издаването на нов брой на вестника - материали имаме в изобилие, както и средства ще се намерят за печатането. По сметката за набиране на средства има малко останали парични единици и като обявим кампания за вестник - ще се намерат още.
А оформлението с пеиджмейкъра - все ще се намери кой да го направи. А ако не се намери - аз ще платя на конкретен човек(професионалист) за това.
Мнението ми е , че вестника не трябва да е запълнен с актуални новини и коментари към тях , а със особенно важни материали от форума и статиите на сайта. Ако все пак се подберат няколко актуални новини - то те трябва да са като отзив за доказване на непреходните материали.

Ако пък Елтимир реши да помогне - знае, че винаги може да го направи. Никой не го е гонил, а той сам си избра това положение в което е сега.

Така, че аз приемам идеята за нов брой на Съпротива.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 1.12.2008, 16:13
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Към anti666: Само една корекция, може би незначителна: не 4-та Българска държава, а минимум 13-тата, от тези, за които аз зная.
С останалото съгласен.
----
Трудното, сложното и скъпото на вестника не е самата му подготовка и отпечатването, въпреки, че и това не е проста работа, а именно разпространението. Горчив опит.
Не знам... даже тираж от 1000 броя кой, как и на какви финансово-организационни условия ще разпространява из България.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Varvarina
Публикувано на: 1.12.2008, 17:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 115
Участник # 649
Дата на регистрация: 5-November 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Dec 1 2008, 04:13 PM)

Трудното, сложното и скъпото на вестника не е самата му подготовка и отпечатването, въпреки, че и това не е проста работа, а именно разпространението. Горчив опит.
Не знам... даже тираж от 1000 броя кой, как и на какви финансово-организационни условия ще разпространява из България.

Мисля, че разпространението не е толкова трудно. Аз като имам нещо да разпространя говоря с хората, които държат книжарници. И там ако не е много сербез собственика се съгласява да му оставя да разпространява моите листовки. На всеки клиент който влезе се дава по една бройка безплатно. В книжарниците влизат хора, които четат и се интересуват и не биха изхвърлили нещо преди да видят за какво става реч. Другото което, правя и също има ефект е по будките за вестници. Давам на продавачката 5 лв. и тя на всеки, който си купи вестник му дава и моя брошура. Така, че този метод може да се използва за разпространение на каквото и да е, било то вестник, книга или нещо друго.
PM
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Ще напиша нещо по темата важно според мен, но в "Лафката" на сайта.

Съгласен съм с Георги да използваме актуалните проблеми за да докажем и обясним много по-сложните въпроси.
Да речем икономическата криза е актуален проблем, което е доста добре обяснен на много места в интернет, но не и другаде. Този актуален проблем доказва наличието на световна конспирация. Доказва много.
Етническите конфликти и така наречената "война срещу тероризма" също е актуален проблем с много добра връзка към всичко останало. Хуманитарните помощи, които те първа хората ще запознат да разбират, че не са никакви "помощи" също могат да бъдат обяснени.
Можем да използваме теми от настощето, но да са така поднесени че да не обезкоражат читателя. Все пак медиите днес са пълни от информация за това и на повечето им е писнало. Ключът е че почти няма медии, които да си позволят да навържат всичко.

Ядрото на вестникът или какъвто и да е книжен вариант, трябва да е знанието, на което има посветени важни теми и материали. Както отбелязаха Георги и Йордан. Историята на Българите е интересна, а не като онази която учехме като деца.

Как мислите, дали това да е вестник с броеве и тираж или просто книжен вариант на целия сайт!?

Относни разпространението мисля, че не ни трябват финансови-организационни условия. Може да се разпространи от нас. Буквално могат да се подхвърлят на оживени места по различни градове, градчета и села в часовата зона около 4 часа сутринта. Ще изберем дата и го правим, но един ден да се стигне до там.
Използвам думата подхвърляне, въпреки че се отнасям с уважение към проекта.

Пред всеки един работен обект, магазин, заведени и т.н. Човек докато отключва рано сутринта ще се наведе да си вземе едно четиво за сутрешното кафе. Вероятно само наетите обекти от частни лица по централните улици само на големите градове в България надвишават хиляда. А и по тези места хората не минават без вестник или някакво четиво. При други ще е по друг начин.

Пък който има познати по книжарници или заведения, както се заговори още по-добре, защото може и там да се оставят бройки.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 2.12.2008, 11:47
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ако пък Елтимир реши да помогне - знае, че винаги може да го направи. Никой не го е гонил, а той сам си избра това положение в което е сега.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Елтимир не е гонен, но беше помолен временно да се оттегли, да се самобанира и да преосмисли всичко, което беше правил дотук. Той протестира срещу това, което наложи от моя страна лустрационни мерки. Аз го направих и не съжалявам.
Аз съм на мнение, че докато той самият не претърпи промени в отношението към другите, а то е отношение най-вече към самия себе си е престъпление, той да участва в това дело. Нека не ви звучат силно тези думи.
Според мене "Съпротива", ако ще започва, трябва да започне на тоя етап,без него. Мисля, че ще трябва да се наложи и вероятна промяна в името на вестника свързана с Втория етап.
Първото, което трябва да направи самия той е да преустанови всякакви отношения с този Симеон Войнов, когото той нарече "един достоен човек, един истински Българин". Вероятно този текст се отнася точно за него.
----------------------------------------------------------------------------------------------
ШЕФОВЕ НА КОМИТЕТИ КЪМ МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ / МС / И БАНКЕРИ

Симеон Войнов, зам.-председател на Комитета по пощи и далекосъобщения, е бил щатен служител на ДС от 1970 г. до 1990 г. в оперативно-техническото управление. Щатни сътрудници на ДС са били Владимир Владимиров - председател на Съвета на директорите на Българска пощенска банка, и Тодор Цветков от Държавния застрахователен институт /ДЗИ/.
http://www.aba.government.bg/bg/Bd/Archive...e/971101/1.html
-------------------------------------------------------------------------------------------------


PMEmail Poster
Top
Карък
Публикувано на: 2.12.2008, 15:54
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 18
Участник # 1 408
Дата на регистрация: 19-March 08



QUOTE (Елтимир @ Dec 2 2008, 03:32 PM)
Защо ми изтри думите, бе? Обвинявам ви в лицемерие и лъжа. Обвинявам ви в манипулация. Обвинявам ви в клевета. Как никой да не ме е гонил? Ти ме прогони, бе, свиньо! И стига си се правил на важен. Хайде, направи поне един брой на вестгника да те видим какво можеш. Хайде, ама нищо нема да направиш. Щото не можеш. Зомби нещастно!

Не си в позиция да обвиняваш някой за нещо момче! Осъзнай се малко на кой свят се намираш.
Научи се да поемаш отговорност за постъпките си.
PM
Top
buden
Публикувано на: 2.12.2008, 16:06
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



QUOTE (Карък @ Dec 2 2008, 08:54 AM)
Не си в позиция да обвиняваш някой за нещо момче! Осъзнай се малко на кой свят се намираш.
Научи се да поемаш отговорност за постъпките си.

Виж по принцип броя на съобщенията не определя потенциала на човек. Но като гледам си нов, какъвто считам и себе си все още междудругото.
Въпреки противоречията Елтимир е направил много в позитивно отношение. Както междудругото и Йордан.

Та един съвет без да си го търсил. Остави ги да си решат проблемите, ако не си запознат от близо. Каквото и да кажеш от позицията на наблюдател ще е грешно. Особено пък ако си наблюдател от скоро.
Аз като такъв не искам да се меся, защото не съм запознат и мога само да сгреша в участие в споровете им. Да си решат те и тези които ги познатават лично и от време.
Ако след това виждам допирни точки с моите виждания участвам ако ли не - не участвам.
PM
Top
Карък
Публикувано на: 2.12.2008, 16:12
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 18
Участник # 1 408
Дата на регистрация: 19-March 08



Buden съгласен съм с теб. Да, нека си решават конфликта където искат, но тук не е такова място. Аз не съм дошъл тук за да ме обвиняват вкупом със всички. Ти не се ли дразниш?
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 2.12.2008, 16:55
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Карък @ Dec 2 2008, 04:12 PM)
Buden съгласен съм с теб. Да, нека си решават конфликта където искат, но тук не е такова място. Аз не съм дошъл тук за да ме обвиняват вкупом със всички. Ти не се ли дразниш?

Ти си абсолютно прав. Така, че продължавайте с коментарите и не се дразнете от общите квалификации. Това е ченгеджийска хватка. В крайна сметка, аз така или иначе ще изтрия ненужните постове.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 2.12.2008, 17:33
Quote Post












Буден, който иска да види историята за да се убеди, че Елтимир въобще не е гонен оттук. Сам се оттегли, обявявайки Движението за провалено и Саракта за невъзможен да бъде построен. Общо взето просто трябваше да си посипем главите с пепел и да ударим катинара на всичко. Е, тая няма да стане!

И още нещо. Ще има ново издание на вестник Съпротива. Този път без участието на полковника от ДС Войнов и явно без Елтимир, който е обладан от бесове. Така е, Буден - Елтимир има огромен принос, но хората се променят. И като гений, обзет от зли демони е готов да унищожи собствения си труд. Като иска да го прави, но за останалото - няма да го бъде. Никой не е над Идеята и над България. И това се отнася за всеки от нас. Никой не е имунизиран. Всеки обладан от бесове, користни подбуди, пипалата на ДС или там негови си болежки ще бъде лустриран. Никой не е застрахован от това. Това е положението.
Top
anti666
Публикувано на: 2.12.2008, 17:49
Quote Post












Конкретно за издаването на вестник Съпротива. Предлагам админите да променят тази обява в началото на сайта, за събиране на пари за издаване на книги на Елтимир. Тя отдавна не е вече актуална (засега), след отказа му да е свързан повече с "Воини на Тангра". Или както го нарича "вони на трагия". Обявата, която трябва да сложим е за събиране на пари за издаване на вестник "Съпротива". Колкото успеем - толкова. След като може да намерим човек да направи редакцията и да извърши отпечатването не виждам повече какво да отлагаме. Материалите ще бъдат качени по преценка на този, който ще се занимава с крайното оформление. Предложенията ще бъдат давани от всеки, който участва финансово. Материали има достатъчно. Напълно съм съгласен с идеята на Георги. На този етап не можем да си позволим да го оставяме по улиците или барчетата. И да искаме, няма да можем да отпечатаме толкова бройки, така че е по-важно да се предава от ръка на ръка и то на хора, които смятаме че ще се заинтересуват. Силни, горди и умни българи. А не на случайни минувачи, които може да са всякакви - включително мангусти и джедаи
По-нататък, като тръгне новата версия на сайта ще се наложи да обсъдим и още доста нови неща. Като това да имаме и някакъв бюджет, колкото и да е незначителен. Именно за такива неща, за взаимопомощ и съдействие. Сами виждате, че успяхме да съберем с общи усилия пари да подновим годишния абонамент на сайта. Така и с общи усилия ще продължим нататък
Top
Публикувано на: 2.12.2008, 19:34
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Да бе Анти 666,че като дам пари,пак да хукнете да ми ги връщате...
-------------
Моето виждане е следното:Елтимир е главен редактор на вестник Съпротива!Към него има още двама души с такива умения-ще ги ИЗБЕРЕМ!Това е за определен срок-не стане ли,търсим друг вариант.
И от там,от нас се дават само материали-тройката решава какво да излиза.Никакви допирни точки между Ангел и Йордан!
Всеки си работи в своята област,пък на времето оставяме да изглади междуличностните отношения!
Всеки сам да търси пътя към Идеята и да добавя от себе си.
И Йордане:
От нивото на твоята анонимност,просто нямаш право да обсъждаш познанствата на другите.Нямаш право!Защото не знаем какви са пък твоите познанства-сещаш ли се?Ето,това е ченгесарски подход!
Ще триеш ли или ще дискутираме?
PM
Top
anti666
Публикувано на: 2.12.2008, 21:42
Quote Post












Отново приказки от 1001 нощ. Елтимир няма как да бъде редактор, след като самият той не иска. А и на този етап и ние не искаме - като от 3 месеца от него излизат само безсмислени псувни и заклинания за смърт.
За незапознатите, ето предложението ми, още от 26.09;
"В такъв случай имам конкретно предложение. Преди време Елтимир от името на Движението издаде няколко тиража на вестник "Съпротива". Не виждам никакви причини той да бъде издаван в електронен формат като ежеседмичник и публикуван тук. Единственото, което трябва да направим всички ние, е да отделим по 2-3 лева в общата сметка, с която да платим интернета му."

И ироничният му отговор;
"Желая ви успех в правенето на вестника. Ще се опитам да го чета редовно. "

По инсинуацията за ченгеджйиските похвати и нивото на анонимност. Откъде мислиш Мещер, че Йордан е анонимен. Поне няколко хора тук са му ходили на гости и са яли от хляба му. Ако Елтимир миналата година не беше послушал аверчето ти, щеше и той сам да го види къде живее. И може би нямаше да ги имаме тия изстъпления на бесовщина сега. Само че така излезе и по-добре. Щото сега и Данчо щеше да е "добър познат" на разни ДС полковници.
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 2.12.2008, 23:24
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Елтимир @ Dec 2 2008, 11:15 AM)
"Ако пък Елтимир реши да помогне - знае, че винаги може да го направи. Никой не го е гонил, а той сам си избра това положение в което е сега."
Тук бях написал, че тези думи са лъжа. Обаче някаква свиня ги е изтрила. Пак пиша, че това е лъжа! Лицемери!

Ха, камъни в моята градинка. А желанието ми бе да ти подам ръка.

Явно , ние те принудихме да вземеш позиция в защита на агента на ДС ( явно той е по-важен от всички останали , които ти пречим тук ). Както и невъзможноста да преодолееш себе си е предизвикана от нас.

И не наричай всички тук "лицемери", след като имаш в предвид точно мен. Най-добре ми кажи : "ти си лицемер" за да не обвиняваш тези дето са нови на сайта и от скоро са чули за теб.

След като ще се категоризираме на лична основа, нека кажа и аз : преди ти написах и пак ще ти го напиша, че ако спреш да пушиш по 2 кутии на ден и си намериш работа - ще помогнеш много на най-близките си. И като не щеш да помагаш на нас за вестника - помогни тогава на тях. Тук ние не сме пречка.

Отношението ти към нас и ДС-агента има връзка с гореказаното.

С теб ,без теб или без мен: Ако е писано - вестник пак ще има.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020