www.Voininatangra.org

НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ

РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум на Движението -> НЕБЕСНАТА ВЯРА - ТЕНГРИАНСТВОТО

Страници: (7) « първа ... 5 6 [7]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> НЕБЕСНАТА ВЯРА - ТЕНГРИАНСТВОТО
Йордан_13
Quote Post

Админ

Група: Админ
Съобщения: 12 219
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06

А нашта Алена, нема ли Бойко да я прати на лов за африканската чума или само ще се фръцка и кипри кът гювендия по телевизиите и медиите... Дайте една метла на Алена и на първата линия на фронта срещу чумата!
Макар, че аз чумата, знам как да се спре, но докато не дойде Бойко лично да ми целуне ръката, не казвам.

Шамани гасят огнения ад в Русия

https://m.fakti.bg/world/400164-shamani-gas...f22laCb9QNnPYmw

Шамани от Русия, Германия, Монголия и Полша проведоха обред на остров Олхон на езерото Байкал, по време на който принесоха жертви под формата на храна. РИА Новости информира за това, позовавайки се на междурегионалната организация на шаманите "Тенгери".

Обредът се нарича "Тайлаган". Той е посветен на избавлението от природните бедствия. В него са участвали около 50 шамани.

По-рано беше съобщено, че самолетите на министерството на отбраната на Русия са потушили почти половината от горските пожари в Красноярската територия и Иркутска област.

Русия
PM
Йордан_13
Quote Post

Админ

Участник # 544

Нема етнографи тука;))) само реални шамани. Етнографите вилнеят там, дето Тенгриянството съзнателно е унищожено;)))
Вилнеят, за да кажат, че няма следи в българският фоклор от Тангра, но когато аз настъпих и в тяхната област и им показах колко много следи има, и то не тракийски следи, извинете ме, следите са си чистак-бърсак български, те скочиха като ужилени. Имало разлика между Тенгри и Тангра! Я, всички малоумници в Сибир, за да видите има ли разлика или няма, ахахаххахахахахахахахахаха;)))
Трек-сакланите се елинизираха, кряшизираха се, станааа кряшци, долнопробни твари, предатели, врагове на собсственото си племе. Затва вижте и днешните траколози, какви са? Врагове на собственото си племе! Те тъй;)))
PM
Йордан_13
Quote Post

Админ

Участник # 544

https://chitanka.info/text/26453/0…
Кубрат, синовете му и хранените хански люде ядяха и пиеха, събрани в ханската шатра, но пиршеството не вървеше, тъй като Кубрат беше умислен. И най-близко до хана стояха от дясната му страна кавханът, а от лявата — колобър боилът, и тук му е мястото да кажа по две думи за всекиго от тях, защото не зная дали по-нататък погледът ми ще падне върху им.
Кавханът беше човекът, когото старейшините на всички родове избираха, за да има наред с наследствения хан, пратен от Тангра, и един съвладетел, избран от хората. Защото ханът можеше да е всякакъв — и такъв, и онакъв — тъй като изборът и пътищата на бога са неведоми, но поне избраникът на хората трябва да е с всичкия си ум. И този кавхан всяка сутрин трябваше да дойде бос пред хана и да му се поклони, а в ръката си да носи факла. И след като запали факлата, да застане от дясната страна на хана. Така се водеше по стародавен обичай, чийто смисъл отдавна беше загубен, та всеки го тълкуваше както му отърва. Имало е силни кавхани, та дори имената на хановете са се водели и запомняли по тях. Само че не беше голяма чест и голям труд да си кавхан на хан като Кубрат. И кавханът добре го знаеше, а иначе беше добър човек — добре се биеше в битка и добре пиеше на ешмедеме, но името му няма да кажа, защото няма за какво да го помним.
А колобър боилът водеше всички жреци в конницата, пък като се знае, че всяка стотна има жрец — който е и знахар — и като се знае, че в един тумен има сто стотни, то е лесно да се сметне, че в дванадесет тумена се събират хиляда и двеста жреци — ще рече цяла рибарска мрежа с хиляда и двеста възела и всеки възел има очи и уши. Но както звездата на кавхана чезнеше в сиянието на хан Кубрат, тъй и като кажеха „жрецът“, никой не си помисляше за колобър боила, а всички мислеха, че се споменава жрецът от светилището на Големия конник. А колко души са виждали това светилище? И дали изобщо са го виждали, тъй като — дали то изобщо съществува? И не е ли светилището само легенда? Наистина жрецът се губеше някъде по цели месеци, но не ходеше ли да гледа звездите от някой кавказки ледник? Това никой не знаеше или го знаеха само неколцина мъже, но те умееха да мълчат.

M. D.: Тогава Аспарух слезе от коня си и каза на Скира:
— Ела.
И го заведе, та застанаха пред един от стрелците. Той беше млад и лицето му беше бяло от умора, та дори устните му бяха бели. И Аспарух хвана лявата му ръка и я повдигна, та я показа на ромееца. Ръката беше кървава, издрана от перата на стрелите. Аспарух взе едно кожено ведро, в което плискаше мътно — бяла вода, защото водата беше солена, и каза на стрелеца:
— Потопи дланите си.
А войникът не можа да вдигне ръцете си, които висяха, увиснали и схванати, та потръпваха до раменете като току-що убити змии. Аспарух остави ведрото и подаде ръка на ромееца. И му каза:
— Хвани дланта ми и виж — това не е човешка плът, а рог на бивол. Такава прави човешката ръка тетивата на лъка. Когато станах на три години, дадоха ми лък, висок колкото мене, и ме качиха на кон. Всяка пролет лъкът се сменяше, защото растеше заедно с мене. И десетгодишен трябваше да сваля две патици от ятото с една стрела. А на петнадесет години трябваше да пронижа кошута с малкото й — от седлото, с една стрела. За да ми дадат боен кон, трябваше да измина от изгрев до изгрев толкова път, колкото вие, ромеите, измервате с триста хиляди крачки. И да сменя три коня. Ако единият кон умре, трябва да се язди след една година. И помни, ромеецо, че аз се приготвям за жрец, а не за войник.
Скира каза:
— Излиза, че човек е по-издръжлив от коня.
Аспарух му каза:
— Трябва. Десет пъти ти повторих думата „трябва“. Иначе човек не може да оцелее в степта. Ако ти, ромеецо, искаш да имаш десет хиляди добри войници, трябва да събереш тридесет хиляди тригодишни деца, защото от десет деца излизат трима добри конници. И след двадесет години може би ще имаш конници.

Й. С.: Слава на Тангра! Не е лесно да опънеш лъкът на Умай Биче;))), камо ли да стреляш с него;))) В Индия, той е лъкът на Шива и който мое го опъне, взема Сита за жена, па кряшците го направиха лъкът на Одисей, та се наложи Пенелопа (Сита) да изпитват мераклиите с него.

Абе, иначе, да се четат Серафимов и Фол е "яко";)))

M. D.: Антон Дончев е масон, въпреки това книгата е шедьовър. Не случайно е имал достъп до архива на Ватикана и Малта ;)

Й. С.: Те, мейсъните, до всичко имат достъп, дори управляват бунгалата по морето;)))

Ма ние и без "достъп" им серем в устите и то забележителни им ги турваме там;)))

P. O.; Що си мисля, още преди да се бях разровила около написването на тази книга, че не му е по силите на тоя черновеждия да сътвори такова зарево, не се вързва, ама никак, с останалото му " творчество". Обаче пустата му жажда за слава и облаги му изяда главата чифутска, като на всеки един от тях, и той я публикува, без да знае какъв огън неугасим ще запали в сърцето на всеки истински българин, щом само се докосне до него. Лично аз преживях катарзис с прочитането й, бях на 12, като болна бях месеци наред, и се почна, че и досега, да следвам пламъка... Хи- хи, имате се за много изтънчени хитреци и първи умници, ава който си играе с огъня, а не знае как да го подчини, огънят го гълта

Й. С.: Те затова смениха плочата и го удариха на яка тракизация, щото последното е наклонена тангента към Елада и Рим и то як улей в тази посока.
P. O.: Не уточних, че думата ми е за книгата Време разделно

Й. С.: То сега е баш Време Разделно;)))
Българина се разделя с всичко ненужно и пречещо му да бъде Българин. Който не може си остава европец, турчин, трак и квото си иска там.

P. O. Дойде, знаех го още като четях книгата, че един ден и аз като Манол Стоте братя, ще се питам, а сега да те видя, жено хайдушка, ще удържиш ли на това, на което учеше другарите и близките си, ще можеш ли? Отговорът бил много прост и идва лесно, стига да си готов

Й. С.: Ще удържим с тайната на Двуликият Чулман;)))

P. O.: А на теб, момче, и на сайта Войни на Tангра дължа най- голямата си благодарност и сила, че вие ме направихте това, което съм сега, човек и българка!

Й. С.: Да Му Благодарим! Това е Неговата велика Победа и едновременно нашата голяма Радост, да можем да бъдем с Него!

P. O.: Слава на Тангра!
Й. С.: Ето по този начин, в тази взаимност на изживяването на Българското като етносност е нашето Бъдеще. Някои искат, всеки да може да става Българин, черен, жълт, бимбян.... Аааа..., тоя филм, вече сме го гледали, г-да. Тая отрова не е кавъс, нито е шам-гобе;)))
PM
Йордан_13
Quote Post

Админ

Участник # 544

Й. С.: "Защото ханът можеше да е всякакъв — и такъв, и онакъв — тъй като изборът и пътищата на бога са неведоми, но поне избраникът на хората трябва да е с всичкия си ум."
Какво нещо е, масонът не може да избяга от рациото;))) Той, ако е с всичкият си ум, не може да мели брашно с Кана Субиги, защото Кана Субиги е изразител на Волята на Тангра! Той, ако прояви спекулативен ум,. не може да бъде проводник на тази Воля. За нея се иска ирационалност и иреалност. Защото Волята на Тангра променя Обективността на света, обръща Времето и създава Историята.

M. D.: Умишлено не махнах пасажа, поръчката си личи ...

Й. С.: Точно тази непрогнозируемост и непредвидимост на Кана Субиги като фигура, като действия, като творчество, плаши много днешният електорат, който си е стадо на рационалният ум. Умът обича да планира, да си създава проекции на бъдещето с точно определени параметри, докато Кана Субиги е извън рациото като категория, и е носител на внезапността на божието откровение, което води и до непредвидими промени в параметрите на личният живот на човека. Затова политиката днес е едно огромно тресавище, в което царува Безвремието, защото политическият лидер се избира от стадото на рационалният ум, в него няма ирационални податки, всичко е предвидимо и електората може да планира живота си по определени параметри и да живее с точно определен набор от честоти. Та, дори демократските идейни лидери, навремето, които изповядваха тази теза, се завърнаха борже към идеята за прогнозируемият и предвидим лидер и пристанаха всички на Бойко;)))

PM
Йордан_13
Публикувано на: 19.8.2019, 22:29
Quote Post

Админ

Участник # 544

Вижте сега, недейте се хваща на тази въдица. Въпросът не е в доминацията на Матриархата над Патриархата или обратното, както го направиха авраамическите вери, а в тяхната Взаимност! Запомнете я тази Дума: Взаимност! Ние, Българите имаме горчив хилядолетен опит, защото създадохме две праисторически матриархални държави, първата, си отиде безславно, а втората бе принудена да включи мъжете в управлението, на подчинено ниво и въпреки това капитулира жестоко. И сега си имаме Матриархат в семействата. Жените управляват, де факто света от Вторият План чрез мъжете си и това си личи при Ж-ГЕРБ;))) Затова казват: мъжете са такива, мъжете са онакива, ама тия мъже, те са ги раждали и възпитавали. С една дума, Завръщането на Тенгриянството, не центрира нито Матриархата, нито Патриархата, а търси тяхната Взаимност! Затова, Умай Биче Артимас, получи мъжки служители;)))

Ако светът беше в женски ръце, щеше да е по-добър! Вярват го 41%
Оказахме се сред най-толерантните нации, на другия полюс са тези от Северна Африка

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/08/19/a...-go-41.420135,2

PM
0 човека преглеждат тази тема сега (0 гости, 0 анонимни)

Topic OptionsСтраници: (7) « първа ... 5 6 [7]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Нови участници
MylesBeltr 25/8/2019
ThedaSocha 25/8/2019
SteffenCyr 25/8/2019
LillieKell 24/8/2019
AndraLyman 24/8/2019