www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Сказание за Чулман


Страници: (6) 1 2 [3] 4 5 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сказание за Чулман, на български език
Eлтимир
Публикувано на: 24.9.2005, 20:40
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



QUOTE (Ziezi @ Sep 24 2005, 08:34 PM)
QUOTE (Елтимир @ Sep 24 2005, 08:25 PM)
Виж какво става с българския народ, виж какво става с нашата някога България и тогава сам прецени това възможно ли е без намесата на врагове.

Ами защото това е истина, айде да очерним Ziezi ...
Той е врагът ...

Приятелят на моя враг не може да бъде мой приятел. Така са ме учили някога, този път следвам. Съжалявам, ако си очаквал друго от мен. Евреите никога не са били и никога няма да бъдат мои приятели. През 1988-9 г бях следствен заради тях 10 месеца, като при това те нямаха доблестта да ми обяснят точно какво престъпно съм извършил. Защото все пак нехаресването не е престъпление. Или според тях е? Впрочем аз и циганите не харесвам.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.9.2005, 20:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



QUOTE (Чакар @ Sep 24 2005, 08:36 PM)
Колко интересно:)
Аз съм говорила с алпа Чулман! Той ми е покровител...Бе направил за мен нещо наистина прекрасно...Разкри ми истинското име smil4334ac775281d.gif

Познавам един Йоло Денев, който си говори направо с Тангра.


--------------------
PM
Top
Чакар
Публикувано на: 24.9.2005, 20:54
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 16
Участник # 122
Дата на регистрация: 24-September 05



Това е страхотно, макар да смятам, че всеки високоразвит духовно човек, може да контактува с него без да си "говорят", а просто като усещане..знание...сигурно сте го усещали някога? Просто е прекрасно...
PM
Top
Чое
  Публикувано на: 24.9.2005, 21:46
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 72
Участник # 12
Дата на регистрация: 11-July 05



Добре дошла във форума Чакар дано да няма недуразумения за вбъдеще.


--------------------
???? ?????, ?????? ?????!
PM
Top
ЛЕМС
Публикувано на: 24.9.2005, 23:40
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE (Чакар @ Sep 24 2005, 08:36 PM)
Колко интересно:)
Аз съм говорила с алпа Чулман! Той ми е покровител...Бе направил за мен нещо наистина прекрасно...Разкри ми истинското име smil4334ac775281d.gif

Здрасти, девойче!!!!
късничко влизам във форума, ма карай!Видях по думичките ти, че пишеш в женски род и бързам да те поздравя!!!

ДОБРЕ ДОШЛА ПРИ НАС!!!

Сега по работа:

1. По каква система МЕДИТИРАШ? В такова състояние ли разговаряш с Личния си Водач? На какъв език общувате?
Зенд бурджан Колобъръ е направил прекрасен превод от руски на епоса. Нещо обаче ... ми се губи една нишка...
2. Колко имена си имало преди да ПОЛУЧИШ истинското ??? Хей така - от `раз` ли стана?

Разкажи, моля те! Не е ПРОСТО ЛЮБОПИТСТВО!!!

Как ` ти Сийка ... многоименна, дето най-често пише кат ЛЕМС
smil3dbd4e398ff7b.gif


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
ЛЕМС
Публикувано на: 24.9.2005, 23:50
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE (Чакар @ Sep 24 2005, 08:54 PM)
Това е страхотно, макар да смятам, че всеки високоразвит духовно човек, може да контактува с него без да си "говорят", а просто като усещане..знание...сигурно сте го усещали някога? Просто е прекрасно...

Усещането ... хмммм явно си много напреднала, щом ГО определяш като "прекрасно". Всяко `спуснато` Знание си върви ръка за ръка с ГОЛЕМИ ОТГОВОРНОСТИ пък и е каузално обвързано. И хич не е ЕДНОПЛАСТОВО УСЕЩАНЕТО, нито едноизмерно ... Нарушава се баланса и стават пробиви на енергийно ниво.

Ма аз се отклоних от темата.
и с право админите ще ме затрият!

Дай да си отворим една СПЕЦИАЛНА ТЕМА.

Севар, моля Те направи подходящ форум , че нещо съм каталясала от "мислене". Не се гъбаркам, наистина се затруднявам с формулировката.

Опс... ма само не го кръщавай "Разговорите МИ с Бога" или "Моите сънища", че ... ще станем за смях.

smil4334aa05d5cb2.gif



--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Ziezi
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE (Севар @ Sep 20 2005, 04:12 AM)
Епоса за пръв се публикува в България на роден език. Може да се чете директно от сайта или да се изтегли във вид на word-документ.

http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...p?articleid=215

Що се отнася до "Чулман толгау", нека Емил се обади на Пламен Анакиев - знам че Пламен също го превеждаше, и искаше да го издаде. Има ли смисъл да се превежда едновременно от двама души ?
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Някой да му пречи на Пламен? Ние нямаме финансова изгода от публикацията. Да си издава, да си печели, въобще никой не му пречи да прави каквото си иска. Ние тук ще правим същото.


--------------------
PM
Top
Чакар
Публикувано на: 25.9.2005, 10:24
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 16
Участник # 122
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE
ДОБРЕ ДОШЛА ПРИ НАС!!!

Сега по работа:

1. По каква система МЕДИТИРАШ? В такова състояние ли разговаряш с Личния си Водач? На какъв език общувате?
Зенд бурджан Колобъръ е направил прекрасен превод от руски на епоса. Нещо обаче ... ми се губи една нишка...
2. Колко имена си имало преди да ПОЛУЧИШ истинското ??? Хей така - от `раз` ли стана?

Разкажи, моля те! Не е ПРОСТО ЛЮБОПИТСТВО!!!


1. Мерси за приветсвието! Обещах на Елтимир да не се вясвам повече и си наруших обещанието, заради въпросите ти...Ще ми е интересно да им отговоря...Дано Елтимир ми прости за нахалството!

Отговори:

1. медитирам по своя система, която не смятам да споделям с другите...Твърде опасна е за нетренирана аура!
С личния си водач разговарям чрез телепатия...Транса е отдавна излишна техника...Моята раса е на друго енергийно ниво.
С водача НЕ общуваме на език, а чрез образи и предаване на знание като енергоинформация.

2. Виждам, че не ти е ясно какво означава истинско име, затова питаш глупав въпрос...Но мое задължение е да обясня...Нали затова съм на земята, за да уча хората!

Истинското име носи информацията за твоята същност като душа и развитие. Нещо като имената на файловете в един огромен компютър, в случая вселенския компютър. Когато притежаваш истинското си име, ставаш пълноправен господар на себе си и съдбата си. По същия начин, когато знаеш истинското име на файла, можеш да го качиш на сървър...иначе дава грешка.

Всеки човек има свое истинско име и това , което родителите са му дали. Понякога и хората му дават име (название)!

Така аз по паспорт се казвам Аделина Джендова, истинското ми име е в тайна, а просветените ме наричат Чакар.
PM
Top
ЛЕМС
Публикувано на: 25.9.2005, 10:59
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE
Мерси за приветсвието!


Здравей, Чакар! Чаках те.

Прости невежеството ми, но пак не ми стана ясно това с името ти.
Приемам, че Тангра е Вселенският разум (ЕИК) и НИ спуска Знанието като ... енергийни лъчи (това е много опростено, но РАЗБИРАЕМО за приятелите ни, пишещи тук). И ни праща "Подходящите" за МИСИЯТА ни Водачи, с които контактуваме ...
Ти споменаваш алпа Чулман. Той с руни ли ти посочи името? Каква МИСЪЛ-форма имаше??? В епоса нямаше и намек дори .... за общуването МУ с простосмъртни!!! Сега пак ще чета, може пък да не съм догледала нещо...

Рискувам отново да ме наречеш глупачка (Вярвам, че няма глупав въпрос, а ... ГЛУПАВО ТЪЛКУВАНИЕ на живия интерес на събеседника ти!!!), но щом имаш повече знания , кажи Твоята позиция за Истина/Неистина.

"Умело" жонглираш с думите - признавам ти го. И използуваш НЕПОДХОДЯЩИ СРАВНЕНИЯ като примери. Дай нещо по-простичко, като за МЕН.

Силвия Мирчева



--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Чакар
Публикувано на: 25.9.2005, 11:13
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 16
Участник # 122
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE
Рискувам отново да ме наречеш глупачка (Вярвам, че няма глупав въпрос, а ... ГЛУПАВО ТЪЛКУВАНИЕ на живия интерес на събеседника ти!!!), но щом имаш повече знания , кажи Твоята позиция за Истина/Неистина.


Да...Да предположим, че очаквах повече знания...за истинското име, но ни най-малко целях да те обидя...Прости ми !

Ето :

"простосмъртни"...Неподходяща дума...Хората не са по-малко надарени съзнания от боговете, които са извънземни цивилизации...Аз не съм на вълната да им се подчинявам, а да се сприятелявам с тях...Те не са ми господари, а приятели! Приемам ги така, затова общувам директно с тях. Ето ти послание от боговете:

" Ние не сме ви господари, ние сме ваши приятели и искаме да ви помогнем!"

Така ми каза Чулман...Така ги възприемам и аз!

Отвори се за вселената и тя ще се отвори за теб!

По простичко обяснение на "истинското име" :
Това е "името", с което те е кръстил Бог, когато е сътворил душата ти...Когато дораснеш разбираш за истинските имена и научаваш своето!

Не разбирай това погрешно! Ти си умна жена! Можеби знанието тропа на вратата ти! Отвори му! smil4334ac775281d.gif
PM
Top
ЛЕМС
Публикувано на: 25.9.2005, 12:23
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



Джендова/Чендова/ЧЕНДО ...Чедо/Чадо

Това е развитието на твоето фамилно име, Аделина. Виж го (ен- е старата ни малка носовка, която в "славянските" езици се прояснява в -Е- или -А). А ти е известно, че РОДОВАТА ПАМЕТ се съхранява/пази главно в името на Рода.
А родителите много често , особено в последите десетилетия именуват децата си според модата.
Ще проверя откъде идва твоето име "А-ДЕЛИ-НА" ... Но това вече си е за лично писмо. Ще ти посоча и други твои езикови неточности, заради които трудно общуваш в този форум.

БЪДИ!
ЩАСТЛИВЕЙ!

Чакар


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Чакар
Публикувано на: 25.9.2005, 12:43
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 16
Участник # 122
Дата на регистрация: 24-September 05



Ще ти спестя усилия...За съжаление , името ми не е българско...
Идва от немската дума - Адел, която означава благороден...Преведено на български, името е буквално Благородна...

А фамилията ми е идва от стар български възрожденкси род...на Захари Стоянов...Откъдето произлизам и аз:) Сигурна съм, че и ти имаш дълга рода възрожденци, с които да се гордееш. Но това не тема за общо обсъждане..

Да те питам? За какво ти е притрябвало да ми разследваш имената? Голяма работа как се казвам...

Всеки може да си лепне каквото име иска! Не е важно името! Важна е личността , която го носи! Истината винаги излиза на яве...
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 25.9.2005, 12:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ние, българите обаче сме двуименен народ. Като евреите. И това май е единственото общо, което имаме с тях.
Колкото до Джендо, той не беше ли масон или само така си мисля?


--------------------
PM
Top
Джендо
  Публикувано на: 25.9.2005, 15:11
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 2
Участник # 125
Дата на регистрация: 25-September 05



Какви ги дрънкате? smil4334a65642c53.gif Как може да петните името на великия българин Джендо Стоянов Джедев?!? smil4334aa21c9ca7.gif
Джендо ако беше масон чифутите нямаше да се страхуват толкова от него и да го ликвидират!
То някой идиоти разправят, че Левски и Ботев били масони, но незнам други масони да са яли коричка сух хляб на два дена smil4334aa44c7e89.gif

И какво сте се заяли с името на момичето, в този форум има хора с много по интересни имена - например едно от тях е на еврейката Силвия Емилова Мирчева smil4334a87ce0a9c.gif А ако трябва да говорим за масони на първо място трябва да споменем мъжа на въпросната госпожа масонът евреин Мирчев който при това е от рода Бакиш. smil4334af067a7a3.gif smil4334ae8ba72ae.gif

Засрамете се, не ви отива на възрастта да се драчите като малки деца. smil4334a6f863501.gif Не се срещат често потомци на истински българи - възрожденци!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (6) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020