www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Изявление на Българският Саракт


Страници: (8) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Изявление на Българският Саракт, относно ситуацията в Украйна и Крим
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Momchill @ 2.2.2015, 21:00 )
да си "западо''фил е ясно че значи смърт за българщината, а да си русофоб значи ли че не си българофил ?

Обикновено западофилите са русофоби, но те в никой случай не са българофили. тяхната концепция е, горе долу като на русофилите - българите в най-лошия случай трябва винаги да са сол-ташаци на Запада, а в най-добрия - да се заличат като народ и всички да станат "европейци". И толкова.
Двата полюса са така или иначе безкрайно вредни, понеже са много повече от българофилите, които въобще не им пука ни за Запада, ни за Изтока. България трябва да се ориентира към себе си, а не към опорна точка вън от нея.
PMEmail Poster
Top
Momchill
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 35 507
Дата на регистрация: 2-February 15



И аз съм на същото мнение. Да разбирам тогава, че информационни групи насочени към българите, които отричат западофилите, НО И русофобите са "хазарска" пропаганда ?
PM
Top
trak
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



QUOTE (Йордан_13 @ 1.2.2015, 15:04 )
Борислав
2014-03-06 11:01:33
+131 -10 Гласувай

Българско гражданство трябва да се дава на всеки българин, който иска да живее в България. ЗА ДА НЕ ИЗЧЕЗНЕМ КАТО НАЦИЯ. Българите извън България са по-вече от Българите в България. Само в Русия и Руските автономни републики има милиони Българи. В България имаме толкова много обезлюдени села и изоставени къщи, които не се стопанисват и се рушат, които са разграбвани от циганите до основи, а могат да се дадат безвъзмездно на Българите, които желаят да получат Българско гражданство.


http://www.faktor.bg/novini/svjat/17089-ba...azhdanstvo.html

Българите извън България могат да се поканят веднага да се преселят в България. Къщите из изостаналите села пустеят, но повечето са разграбени или не са годни за веднагашно настаняване. И тук може веднъж Министерството на регионалното развитие и благоустройството заедно с Министерство на финансите и Българската банка за развитие да свършат заедно нещо полезно, а не да струват само милиони и милиарди, без никакъв смисъл да съществуват. Но ако помогнат на новите българи да се установят в обезлюдените села ще осмислят съществуването си.
Има "Националната програма за енергийна ефективност". Тази програма се среща в много ЕС-страни под различна форма, свързана с нуждите на населението. България плаща големи суми за членоството в този съюз, който е пред разпадане. Веднъж може и една програма от ЕС да свърши нещо полезно за обикновените хора, ако се приложи правилно - за саниране на къщите в обезлюдените села. Може да не е нужно цялостно саниране, затова програмата да се напасне на нуждите на хората. Това е възможно и да не лъжат, че прогарамата може да съществува само в тази си форма, защото българите все пак може директно да си прочетат на английски, за какво иде реч по тези програми от Брюксел и да хванат Министерството на регионалното развитие и благоустройството заедно с Министерство на финансите и Българската банка в некадърност, повърхностност, гонене на личен интерес и подкрепа на строителните мошенници.
А програмата можеше да има съвсем друг облик... само трябваше да препишат от програмите на другите страни...
Национална програма за енергийна ефективност - http://mrrb.government.bg/?controller=category&catid=117
http://www.mrrb.government.bg/?controller=articles&id=6148
Тук се вижда в кой регион колко заявления има: http://mrrb.government.bg/?controller=category&catid=101

П.С. В някой европейски страни имаше груби нарушения по тези програми,защото не се правеше нужното на жилището саниране, а такова саниране, което е удобно на лобистките строителни фирми. Повечето енергийни санирания не донесоха съществествени енергийни ползи в ЕС, извършиха се с неподхдящи материали, донесаха мухъл и други негативи.
Това може да се избегне с добре пренаписана програма за енергийна ефективност в България.
Това също не пречи една такава програма веднъж да свърши нещо положително и новите българи да получат подходящи санирани домове с европейски пари. Все още България е в ЕС. Въпросът е до кога.Но още не е късно да се пренапише програмата. Няма да е първи, нито последен такъв случай в ЕС. При желание и компетентност от Министерството на регионалното развитие и благоустройството, няма невъзможно саниране в ЕС.
PM
Top
Momchill
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 35 507
Дата на регистрация: 2-February 15



Докато ни управляват сатанисти ! smil4334a5f2e45cb.gif
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Momchill @ 2.2.2015, 21:25 )
И аз съм на същото мнение. Да разбирам тогава, че информационни групи насочени към българите, които отричат западофилите, НО И русофобите са "хазарска" пропаганда ?

По-скоро сеферадска. Там разните клонове на чифутите и техните секти в юдаизма си мерят пишките. Лошото е, че го правят винаги на гърба на неевреите.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Запасняк написа до министъра на отбраната, че няма да воюва срещу Русия

http://bgnews.me/%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0%...B1%D1%80%D0%B0/


Запасняк написа писмо до Министъра на отбраната на Република България писмо, в което разяснява защо не подлежи на мобилизация. 99% от българските мъже, включително и русофобите,и демонстриращите изключителна привързаност и вярност към каузата на НАТО и САЩ, ще измислят уважителни причини да не участват във военни действия. “Войната” зад компютъра – крайно безопасна в сравнение със смъртоносната реална, ще напълни съда с дезертьори.

Младежи, които не са служили в армията и поради този факт не са компетентни на практика при военните дела, подлежат на мобилизация само в случай на изчерпан човешки ресурс по време на война. Подобна практика е имало във Втората световна война. Фактът, че призованите в Сливен момчета на се ходили войници, но сега им разясняват какво да правят в случай на мобилизация, е повече от тревожен. Същите не се викат дори за първична подготовка, вероятно поради липса на средства в държавния бюджет за това. Ситуацията дава повод на мнозина да задават въпроса: “Във война ли сме?”.

Интриги.бг вече писа за съощенията, с които младежи в Сливен се викат във Военното окръжие, за да им се разясни къде точно да отидат в случай на мобилизация. Признанието е на началника на структурата, който разяснява още, че с тези хора ще се правят различни военни формирования. Както и, че действали по заповед.

Мобилизационната подготовка е факт дни след посещението у нас на генералния секретар на НАТО и на държавния секретар на САЩ. Единственият български политик, който не спира да повтаря, че национално безотговорната политика ще ни вкара във война е Волен Сидеров. Парламентът обаче, отказа вчера да бъде извикан министъра, който да разясни каква е тази мобилизация.

От часове в социалната мрежа се разпространява писмо, в което гражданинът Добри Божилов мотивирано разяснява защо не може да се отзове на мобилизацията. Според него вътрешното му убеждение, че е русофил, няма да позволи да воюва срещу каквито и да е руски и проруски формирования. Същите разбирания, според автора, поставят в риск войниците, с които би трябвало да воюва рамо до рамо. Всичко това ставало в пъти по-рисковано, заради психическата нестабилност на запасният, породено от омразата му към българското правителство и въоръжен, същият би могъл да насочи яростта си към политиците.

В края на писмото Добри Божилов уточнява, че поради факта, че е патриот, е готов да се включи във военни действия срещу всяко формирование, което действително застрашава сигурността на родината му.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Добри, Добри, не ми разваляй работата, не пиши официално, че ако ти дадът автомат, няма да отидеш в Украйна, а пред Парламента. Това, не се пише официално момче, това се прави! Ти Добри, наистина ли не искаш да имаш автомат с едно 10 000 патрона, даден ти полагаемо от държавата? Аз, естествено, че искам. Аз дори се надявма да докопам, дори нещо по-солидно...
Татататататах, таттаататататататататататаххххххххххххххххх, тататататататататататататаххххххххххххх smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PMEmail Poster
Top
Петър.
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 447
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



QUOTE (Йордан_13 @ 2.2.2015, 3:04 )
Борислав
2014-03-06 11:01:33
+131 -10 Гласувай

Българско гражданство трябва да се дава на всеки българин, който иска да живее в България. ЗА ДА НЕ ИЗЧЕЗНЕМ КАТО НАЦИЯ. Българите извън България са по-вече от Българите в България. Само в Русия и Руските автономни републики има милиони Българи. В България имаме толкова много обезлюдени села и изоставени къщи, които не се стопанисват и се рушат, които са разграбвани от циганите до основи, а могат да се дадат безвъзмездно на Българите, които желаят да получат Българско гражданство.


http://www.faktor.bg/novini/svjat/17089-ba...azhdanstvo.html

Тъй като в друго време не мога да пиша по-обясними причини,се налага да пиша в бъдеще време.
Дай Боже да направим така,че да се стигне реално до това България да приеме всички желаещи българи да се заселят тук.Но си мисля,че,когато става дума за имоти на хора макар и изоставени първо трябва да се търсят истинските собственици или техни роднини.По регистри, документи и прочие.
Друга за някой може би неприемлива идея е всеки един да минава детектор на лъжа и разпити.
Повярвайте ми не ги обичам тези неща,но има ли друг начин,за да разберем кой какъв е?Защото има много eмигранти,които са грабели държавата и в един момент,когато кранчето е спряло са се изнесли.И,ако условията на живот се подобрят ще се върнат тук и пак ще си живеят добре.
Добър живот трябва да има,но не и за такива хора.Не искам ние да се борим за нещо,а други,които не дават пет пари за това и България да се възползват от него.
Има ги тези хора и съм ги срещал лично в чужбина.
Трябва да се знае за всеки какви намерение има, какво е правил преди, как е придобил имоти, защо е избягал в чужбина, защо иска да се върне и прочие.Всеки, не само хората,които са напуснали България.
Защото повечето са го направили чисто и просто ,за да оцелеят физически.Личен пример съм и мога да дам още.
Но трябва да се подсигурим.


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top
Momchill
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 35 507
Дата на регистрация: 2-February 15



QUOTE (Петър. @ 4.2.2015, 19:16 )
Тъй като в друго време не мога да пиша по-обясними причини,се налага да пиша в бъдеще време.
Дай Боже да направим така,че да се стигне реално до това България да приеме всички желаещи българи да се заселят тук.Но си мисля,че,когато става дума за имоти на хора макар и изоставени първо трябва да се търсят истинските собственици или техни роднини.По регистри, документи и прочие.
Друга за някой може би неприемлива идея е всеки един да минава детектор на лъжа и разпити.
Повярвайте ми не ги обичам тези неща,но има ли друг начин,за да разберем кой какъв е?Защото има много eмигранти,които са грабели държавата и в един момент,когато кранчето е спряло са се изнесли.И,ако условията на живот се подобрят ще се върнат тук и пак ще си живеят добре.
Добър живот трябва да има,но не и за такива хора.Не искам ние да се борим за нещо,а други,които не дават пет пари за това и България да се възползват от него.
Има ги тези хора и съм ги срещал лично в чужбина.
Трябва да се знае за всеки какви намерение има, какво е правил преди, как е придобил имоти, защо е избягал в чужбина, защо иска да се върне и прочие.Всеки, не само хората,които са напуснали България.
Защото повечето са го направили чисто и просто ,за да оцелеят физически.Личен пример съм и мога да дам още.
Но трябва да се подсигурим.

Не си единствения с подобни опасения. На фона на всичко което ни се случва е повече от ясно, че ще има възползвачи. За разпити ще е нужна група от хора защитаващи Българската идея, но при сегашната държавност ме съмнява такава група да получи легитимност. Като цяло не виждам каквато и да е група защитаваща българските интереси да получи легитимност. Мисля върху идея за платформа позволяваща на хората да изразят становище, защото за работеща и нецензурирана такава не се сещам. На народа му е нужен образа на българското който се размива от години, за да се обедини. След обединението на множество съзнания в колективно такова реалните възможности стават доста по-големи. На този принцип телевизията е поробила толкова много от съзнанията на сънародниците ни.
PM
Top
Палазов
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 230
Дата на регистрация: 14-January 06



Масово българите започнаха да се карат изключително стръвно на тази тема. Интересното е, че преди няколко дни и аз влязох в разгорещен разговор с мой приятел на тази тема и мнението ми отново напълно съвпада с това на Воини на Тангра. Не бива да се позволява българинът да мисли в бинарни опозиции. Това го съсипва и го ограничава, а накрая го води до бой, сблъсъци, дори война със собствените си братя. Също така е много грешно да се бърка топлото с мекото, т.е. да се приравняват украинските националисти непременно с фашисти и нацисти, както и евреите от ЕС и САЩ да се приравняват с хората от "Правий Сектор", "Азов", "Донбас" и т.н. Аз не мога да скрия симпатиите си към украинците в този случай, но в никакъв случай не съм русофоб! Още по-малко съм русофил. В тази война всички са русофоби - и украинците, и руснаците, и ЕС, и САЩ! Губещи са единствено неевреите, а печеливши - жидовете. Моето мнение е, че Украйна трябва да има, но извън ЕС и извън НАТО. Тази страна трябва да съществува за назидание на Русия вечни времена, барем някой ден московлиите се усетят, че петолъчката трябва да бъде изкоренена от умовете им и когато веднъж завинаги разберат, че Русия никога не е била етническа държава, т.е. истинска държава. Империализмът е болест по принцип. Това е мегаломания, комплекс. Аз дори за България не бих си пожелал да бъде империя. Всеки трябва да притежава своето си и да го брани до смърт. В случая Русия винаги е искала чуждото (както и САЩ впрочем), а Украйна и е трън в окото. Трябва да е така за назидание! За назидание на САЩ и ЕС Украйна трябва да осъди на смърт не само комуноидите русофили, а и евреите, които се правят на националисти - Яценюк, Коломойски и пр., както и да не влезе никога в ЕС. Подкрепата за независима Украйна де факто е среден пръст за евреите, затова те никога няма да допуснат Украйна да бъде независима - за да не може да им бъде показан среден пръст. Както Йордан е казал и както аз напълно мисля, двата основни еврейски клана се бият за територия и ресурс.

Българите от Украйна трябва незабавно да бъдат привлечени тук! Ако това не стане час по-скоро, трябва да се направят масови протести, за да се покаже, че българският народ е солидарен към самия себе си, въпреки симпатиите си спрямо Украйна или Русия.

Направо ме заболява главата като видя русофили и русофоби българи да се карат. Едните са някакви западняшки педераси, а другите зомбирани болшевишки идиоти. Толкова ли няма мислещи хора тук, майка му стара! Украинците са като българите след 89-та - тъкмо се оттървали от червения ботуш и автоматично се влюбват в "либералния" запад. Въпрос на време е и те да разберат, че и двете неща са все за сметка на техния гъз. Явно това е орисията на държавите, били десетилетия под комунистическа пропаганда. Не стига, че тези държави са най-бедни в Европа, ами и хората са най-настървени помежду си, а и най-дезориентирани политически.

Имам приятел бесарабски българин, наскоро получи българско гражданство, който вчера ми каза, че хората там и тук са на принципа "щом ме бие, значи ме обича". Руснаците правят всички на парцал и накрая всички им демоснтрират безрезервната си любов. Трябва вежнъж завинаги да се отърсим от този бинарен модел.


--------------------
??????? ??? ?????! ıYı
PM
Top
Сакар
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



QUOTE (Палазов @ 5.2.2015, 15:46 )
Масово българите започнаха да се карат изключително стръвно на тази тема. Интересното е, че преди няколко дни и аз влязох в разгорещен разговор с мой приятел на тази тема и мнението ми отново напълно съвпада с това на Воини на Тангра. Не бива да се позволява българинът да мисли в бинарни опозиции. Това го съсипва и го ограничава, а накрая го води до бой, сблъсъци, дори война със собствените си братя. Също така е много грешно да се бърка топлото с мекото, т.е. да се приравняват украинските националисти непременно с фашисти и нацисти, както и евреите от ЕС и САЩ да се приравняват с хората от "Правий Сектор", "Азов", "Донбас" и т.н. Аз не мога да скрия симпатиите си към украинците в този случай, но в никакъв случай не съм русофоб! Още по-малко съм русофил. В тази война всички са русофоби - и украинците, и руснаците, и ЕС, и САЩ! Губещи са единствено неевреите, а печеливши - жидовете. Моето мнение е, че Украйна трябва да има, но извън ЕС и извън НАТО. Тази страна трябва да съществува за назидание на Русия вечни времена, барем някой ден московлиите се усетят, че петолъчката трябва да бъде изкоренена от умовете им и когато веднъж завинаги разберат, че Русия никога не е била етническа държава, т.е. истинска държава. Империализмът е болест по принцип. Това е мегаломания, комплекс. Аз дори за България не бих си пожелал да бъде империя. Всеки трябва да притежава своето си и да го брани до смърт. В случая Русия винаги е искала чуждото (както и САЩ впрочем), а Украйна и е трън в окото. Трябва да е така за назидание! За назидание на САЩ и ЕС Украйна трябва да осъди на смърт не само комуноидите русофили, а и евреите, които се правят на националисти - Яценюк, Коломойски и пр., както и да не влезе никога в ЕС. Подкрепата за независима Украйна де факто е среден пръст за евреите, затова те никога няма да допуснат Украйна да бъде независима - за да не може да им бъде показан среден пръст. Както Йордан е казал и както аз напълно мисля, двата основни еврейски клана се бият за територия и ресурс.

Българите от Украйна трябва незабавно да бъдат привлечени тук! Ако това не стане час по-скоро, трябва да се направят масови протести, за да се покаже, че българският народ е солидарен към самия себе си, въпреки симпатиите си спрямо Украйна или Русия.

Направо ме заболява главата като видя русофили и русофоби българи да се карат. Едните са някакви западняшки педераси, а другите зомбирани болшевишки идиоти. Толкова ли няма мислещи хора тук, майка му стара! Украинците са като българите след 89-та - тъкмо се оттървали от червения ботуш и автоматично се влюбват в "либералния" запад. Въпрос на време е и те да разберат, че и двете неща са все за сметка на техния гъз. Явно това е орисията на държавите, били десетилетия под комунистическа пропаганда. Не стига, че тези държави са най-бедни в Европа, ами и хората са най-настървени помежду си, а и най-дезориентирани политически.

Имам приятел бесарабски българин, наскоро получи българско гражданство, който вчера ми каза, че хората там и тук са на принципа "щом ме бие, значи ме обича". Руснаците правят всички на парцал и накрая всички им демоснтрират безрезервната си любов. Трябва вежнъж завинаги да се отърсим от този бинарен модел.

Много добре казано, подкрепям всяка дума!

Само по въпроса с 'империята', добре е да се знае, че България е първата световна империя, а българският народ – първият 'глобализатор'. Но нашето имперско строителство и мотивацията зад него нямат почти нищо общо с последващите му имитации, всяка характерна с различна по характер и доза зловещина, диващина и мракобесие.
Българската Цивилизация е нещо много повече от империя. Тя е била и пак ще бъде и други народи отново ще се присъединяват доброволно към нея.

Дори само нашите земи и хора да приберем под крилото на възроденото и обединено Царство на Българите, веднага ще ни лепнат етикета Империя, все пак това са доста народи и доста земи. А ние просто ще сме се събрали най-накрая заедно. Така че тези категории не важат за нас.

Затова от изключителна важност е това, което казваш - трябва навсякъде у нас да започне движение с искане за НЕЗАБАВНО РАЗДАВАНЕ НА БЪЛГАРСКИ ПАСПОРТИ И ДАВАНЕ УБЕЖИЩЕ НА ВСИЧКИ УКРАИНСКИ БЪЛГАРИ, КОИТО ПОЖЕЛАЯТ.
А впоследствие и на всички българи по кръв и дух от Волжка България и от други места. Колкото и абсурдно да звучи сега, когато нямаме дори калпава, ние нямаме никакава държава, точно сега трябва да започнем да градим нашата нова империя. България за 1000 години напред (което е целта ни, разбира се) може да просъществува само и единствено като империя, не като отделна държавица, дори и голяма по територия и население. Ние трябва да имаме един 'антураж' от поне 30-40 народа, които да са дорасли и сами да са пожелали тотално българско влияние. Никой да не си и помисля да закача България.

Навсякъде нещата бързо ще се влошават с ескалацията на Световната гражданска война (огромният брой локални конфликти и разпадащи се общества) и прерастването й, логичният завършек като световна ядрена война. Ние трябва да започнем да градим нашата империя днес с разумната и справедлива кауза да помогнем на украинските българи.

Това е съдбовно политическо заявление и акт, които нашият народ трябва да направи!
Това ще покаже, че българинътзапочва да узрява за Саракта!
PM
Top
Палазов
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 230
Дата на регистрация: 14-January 06



По отношение на империята, имам предвид, че съм против този колониален и робовладелчески неин модел. Историята ни показва, че всяка империя рано или късно се извращава и управлението ѝ се превръща в една бездушна тирания, целяща единствено разширяване на границите и влиянието си, а императорите ѝ потъват в скотски разгул. Също така народите, които влизат в империята, винаги са с малко или много статут на роби. Такива са били и Римската, и Византийската, и Османската империи. Никой от завладените народи не е изпитвал топли чувства към поробителите си, а българите сме били крайно потърпевши от горепосочените империи. В този смисъл империята е зло. Ние българите имаме по-специално отношение към победените от нас народи. Никога не сме поробвали, не сме взимали роби. Или избиваш враговете си, или ги оставяш да си ходят победени. В териториите на Саракта всеки е бил свободен, стига, разбира се, да се съобразява с българските закони! Робовладелството ни е било чуждо. Именно това наше поведение и светоусещане е карало много племена да се присъединяват доброволно към нас, защото истинският властелин не поробва, а освобождава. На такъв държавник хората искат да служат. Разбира се, тук не искам да изкарам българите като някакви съвременни "либерали" и пр., напротив - те са разбирали смисъла на истинската свобода, защото са главни неини носители и изразители. В този смисъл САРАКТЪТ е коренно различен от империята и го превъзхожда качествено, не количествено.
В Търновската конституция дори пише:
"61. Никoй въ Бългapcкoтo Княжecтвo нe мoжe ни дa купувa, нитo дa пpoдaвa
чeлoвeчecки cъщecтвa.
Вceкoй poбъ oт кaкъвтo пoлъ, вepa и нapoднocтъ дa бъдe, cвoбoдeнъ cтaвa, щoм
cтъпи нa бългapcкa тepитopия.
"
Не, че ТК е най-важният законодателен орган в българската история, но все пак.

А интересно ми е за княз Светослав. anti666 беше пуснал нещо много интересно за него в една тема миналата година:

QUOTE ("anti666")
Историята със Светослав Киевски, който разгромява Хазария не е изцяло такава, каквато ни я представят. За този воин има една особеност, която нашите учени деликатно я пропускат. Деликатният момент е в това, че той е изповявал старата вяра на Тангра. Макар и майка му да е била християнка, той си държи вярата на баща си.

И тъй като любимото мото на враговете ни е, че няма писмено доказателство за това каква е била старата вяра на българите, редно е да добавим и това.

Основният враг на Светослав е бил Византия. По това време тук в България се е вихрел кученцето на византийския император, епилептик и узурпатор Петър I и синчето му Борис II. Казвам вихрел се е, защото точно по тяхно време започва най-жестокото преследване на староверците, известни сега като богомили. Неговият поход към България е бил по-скоро освободителен, отколкото завоевателен. Неслучайно той прави и Преслав своя столица. Ако е имал намерание само да завоюва и плячкосва, нямаше да я прави столица. Самият Светослав Киевски се е смятал за българин. Неговото самосъзнание е такова. Правейки Преслав столица, той е искал да подчертае колко е важна за Завета е Дунавска България. Макар да я нарича Джураш по името Добруджа, това е всъщност целия район на Онгъла, Добруджа, Лудогорието и североизточна България, където е била създадена държавата на Испериг. С две думи, той е искал да възстанови това, което византийския копелдак Борис II е разрушил.

Светослав е бил българин по самосъзнание и тенгрианин по вяра. Точно това деликатно се пропуска - както от нашите, така и от (у)руските учени. Но всичко го има записано.

Летописът за похода му се съдържа в "Поученията на Светослав Киевски". Които пък са част от летописа "Берсал Тарихи" или още Переяславска летопис от "Нариман Тарихи" писан през 1391 от Даиш Карачай Българина.
(Тарихи всъщност от волжкобългарски значи летопис)

Та там Светослав преди похода на юг си казва;

Така ще тръгнем зад  Урускал (Урусия - днешна Украйна/Молдова) в нашите степи Джурашки (Добруджа) и ще се бием за тази наша земя като богатири. Ние сме уруси от булгарски род, тоест отделихме се от славните хора (славолюдството), но искаме като преди да бъдем пак славни и това неведнаж сме го показвали с мечовете си ... За тази слава нашата Жар-птица пее, и орлите (носители на Орендата, б.р.) навсякъде крещят, че урусите са свободни и храбри и на земята и във водата, и в гората и в полето...
Така тръгваме на юг към Иджар (Дунав), където българските овце на Атай (джабгусир от IV в. до Хр.) пасат и заради вероломството на нашите кръвопийци гърци, тях самите в морето Илатско (Средиземно) от Ахил (Балкана) ще изхвърлим и ще и вземем целия Балкан, обилно полят с кръвта ни българска. А ако това не направим, то да ни прокълнат потомците наши и да се отвърне от нас Тангра и алпите и такъв грохот от Небето да чуем, такава тъмнина да обхване цялата ни земя, че да се обърнат и градовете и селата ни.


QUOTE ("anti666")
По нататък в летописа си княз Светослав продължава да споменава името на Българския Бог:

И ние с тези думи Джураш (Добруджа) ще тръгнем да вземем, само клетва преди това ще дадем, че ако Джураш вземем, то обратно на гърците вече няма да я дадем и по-добре да умрем там, отколкото да се върнем с позор. Ако ли път отстоим Джураш и Урускалия, единна, богата и могъща ще я направим и славата ни народа за пет века ще споменава, а от Тангра милост голяма ще получим даже и да се ни силни и многочислени хората.


И от други места съм чувал, че Светослав всъщност не е бил агресор за българите, а действително се е опитал да прочисти византийското влияние тук. Това обаче не трябва да бъде както приемано, така и отхвърляно с лека ръка. Ако може, anti666 да каже малко повече по въпроса.


--------------------
??????? ??? ?????! ıYı
PM
Top
Палазов
Публикувано на: 10.2.2015, 22:34
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 230
Дата на регистрация: 14-January 06



Постигнали "примирие" днес. Предстои да разберем как ще се развият нещата...

http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-u...ukrajna-6031524

Честно казано, не можах да повярвам.


--------------------
??????? ??? ?????! ıYı
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Украински радикали няма да спазват примирието
Военните на Киев отстъпват от Дебалцево

http://www.segabg.com/article.php?id=738780


Лидерът на националистическата организация "Десен сектор"(ДС) Дмитрий Ярош заяви, че Доброволческият украински корпус(бойното подразделение на ДС) няма да спазва примирието в Донбас, което бе договорено в Минск. Ярош заяви това пред телевизия "112 Украйна", докато се лекува от раните си получени при сраженията край Дебалцево. По думите на Ярош договореностите с представителите на т.нар. Донецка и Луганска народна република(ДНР и ЛНР), която украинската страна нарича терористи, нямат юридическа сила и противоречат на конституцията на Украйна, за това тяхното спазване не се явява задължително. Той отбеляза, че даже ако въоръжените сили на Украйна получат заповед да изтеглят тежкото си въоръжение и спрат бойните действия, то "Десен сектор" може да продължи активните си въоръжени акции с цел "освобождаването на украинската земя". Заедно с това Ярош предложи на ръководството на военната операция да атакуват опълченците със свои резервни сили по други направления, докато основните им сили са концентрирани при тежките сражения в Дебалцево.
По последни данни войските на ДНР и ЛНР са обкръжили там между 6000-8000 украински военни. По-рано днес украинският депутат и командир на другия доброволчески батальон "Донбас" Семьон Семенченко, който също е ранен, призна, че украинските сили са понесли нови тежки загуби при опита си да пробият обкръжението в тази район и са отстъпили към селището Луганское.


PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Какво нещо, дори и при нас, "дясното" носеше (и носи) абревиатурата ДС smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif СДС = Съюз на Държавна Сигурност.

А сега, на темата. САЩ и Великобритания не участваха на срещата в Минск, което е симптоматично. Те казаха, в прав текст, че март месец ще снабдяват Украйна с оръжие и "експертна помощ". С една дума, плюха на всичко, каквото ще се договори в Минск.
За американските евреи е необходим горещ фронт, като параван да нанасят удари срещу хазарските си събратя в Русия - било то санкции, било то загуби в жива сила и техника. Трайната дестабилизация на районите около границите на Русия им дава възможност да се нанесат плътно там и да заемат позиции. Русия едва ли би позволила това.
Аз дори го казвам: Ако бях на Путин, нямаше да участвам в никакви преговори, просто щях да ги лиша от удоволствието март месец да се разходят до Украйна. До март, просто, такава държава нямаше да съществува и аз щях да стана съсед на Полша, и да съм пряка заплаха за Германия, предизвиквайки мъчителни еротични кошмари на Меркел. Еротиката не за всеки е удоволствие, за някои хора е и мъчение.
Ясно се вижда, че "Десен Сектор" са на пряко подчинение на САЩ. Те дори на Поросенко не са подчинени. С тях САЩ държат на къс повод Поросенко и същевременно ще държат конфликта горещ. Ако няма горещ конфликт, няма как те да се намесят с доставките на високотехнологично оръжие близо до руската граница. А целта е именно тази.

PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (8) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020