www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Изявление на Българският Саракт


Страници: (6) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Изявление на Българският Саракт, относно излизането на България от ЕС
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Чубаров: Говорих наскоро с посланика на Евросъюза, той ми казва: "Слушай, вземете си обратно румънците и българите". А аз му казвам: "Не, момчета, няма да стане. Сърбайте им попарата".



Чубаров: Да, само на първо време. После балтийските държави и прочее европейци, а така също и румънците и българите ще ги натирим, накъдето трябва.

Бахарев: Не, тях по-добре да не ги натирваме, по-добре да се заемем с такива опустели райони като Калифорния, Маями.

Чубаров: Да, прав си, в Маями 95% са наши граждани. Имаме пълно право на референдум.

http://news.ibox.bg/material/id_181918481/fpage_2/#clist
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ani Georgieva

Признавам: не съм вярвала, че глобализацията и ЕС могат да се окажат такава катастрофа. И аз като всички , които са живели в затворен свят, мечтата ми беше да се отворят границите и да можем да пътуваме навсякъде. Оказа се, че цената, която трябва да платим за това удоволствие, е непосилна. Сега се чувствам като мишката, която е видяла сиренцето в капана и сама се е набутала там. Много лесно ни манипулираха. От една страна с пътуването, лъскавите витрини на стоки от цял свят, а от друга, защото още при соц-а мозъците ни бяха промивани, че хората/ народите са солидарни и трябва да се обичат. Ние си представяхме как двете общества и системи са претърпели еволюция и ще се съединят в едно, което ще ни достави комплект всички екстри и ще направи всички по-свободни и по-щастливи. Уви! Гладна кокошка просо сънува. Всички прекрасни обещания свършиха в момента, когато капана щракна. И се оказа, че дори това вътре не било сирене, а някакъв измислен продукт, който не става за ядене. Седя и зяпам телевизора. И рискувам бавно да полудея. Защото мозъка ми не намира никаква логика в това, което се случва. Как така производителите на домати искат да няма никакви регулации и да изнасят навън, а след 5 минути искат да се забрани вноса от други държави, защото им пречи? Не само системата е сбъркана, но и идеологията й вече не работи. Противоречията станаха очевадни и за тъпаците. Тези от ЕС ще превърнат всички ни в националисти..."
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Веско Василев: Преди много години моите духовни старци ми разказваха за всичко това което се случва.Никога не съм искал да ставаме член на ЕС защото знаех какво следва.Тъжното е че разговарям с различни хора уж интелигентни на външен вид и в същото време проамерикански настроени,говориш с тях ,а те като зомбирани......страшно е,понякога ме обзема отчаяние че ще се оправим...
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Както бях писал преди време, интелигентният много лесно се манипулира, защото интелекта му е оформен и изфинен от Системата, която обслужва именно днешният световен ред. Затова на воя, че нямаме интелектуалци, винаги съм казвал: имаме, ама интелектуалеца, не е борец, той е банкетаджия, обича Системата да го рани и дундурка. Само духовно будният, който е йерархия над интелекта, може да извърши промяната. А относно границите, никога не съм имал желание да напускам България, по какъвто и да е повод. Аз съм в Рая, който е Ад за някои, но е Рай за мене. Още тогава и Запада и Изтока ми изглеждаха като олигофрени.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ето това е типичен пример за интелектуалец

Историкът проф. Драганов хванат с 2,44 промила зад волана
http://news.ibox.bg/news/id_1522082101
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE (Йордан_13)
Аз съм в Рая, който е Ад за някои, но е Рай за мене. Още тогава и Запада и Изтока ми изглеждаха като олигофрени.

Рай, който по волята на Тангра преродили се адски изчадия упорито го превръщат в техния шеол. Една райска земя, за която още в Джагфар Тарихи пише;
QUOTE
Това царство [Дунавска България] е част от Идел и Улуг-Булгар [Велика България], както и Урус [Рус], Карел [Финландия], Маджар [Унгария] и Кипчак [Кумания]. Голяма част от територията му заемат планините Макидан или Кара-Бурджан, поради което го наричат също и Бурджан или Кара-Бурджан… Когато идваха посланици оттам, криеха ги от народа в цитаделата на столицата… … В цитаделата се намираше големия дом на Колън, част от който емирът, още приживе, предоставял на посланиците на онези страни, от връзките с които бил най-много заинтересован. В този дом именно криеха бурджанските посланици, за да не възбуждат разказите на бурджаните за благополучния живот в Улаг-Булгар желание сред нашите хора да се преселят там. Но въпреки това, такива неща са се случвали и то не веднъж… По същия начин постъпвали и владетелите на Бурджан.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 7.4.2014, 20:51 )
QUOTE (Йордан_13)
Аз съм в Рая, който е Ад за някои, но е Рай за мене. Още тогава и Запада и Изтока ми изглеждаха като олигофрени.

Рай, който по волята на Тангра преродили се адски изчадия упорито го превръщат в техния шеол. Една райска земя, за която още в Джагфар Тарихи пише;
QUOTE
Това царство [Дунавска България] е част от Идел и Улуг-Булгар [Велика България], както и Урус [Рус], Карел [Финландия], Маджар [Унгария] и Кипчак [Кумания]. Голяма част от територията му заемат планините Макидан или Кара-Бурджан, поради което го наричат също и Бурджан или Кара-Бурджан… Когато идваха посланици оттам, криеха ги от народа в цитаделата на столицата… … В цитаделата се намираше големия дом на Колън, част от който емирът, още приживе, предоставял на посланиците на онези страни, от връзките с които бил най-много заинтересован. В този дом именно криеха бурджанските посланици, за да не възбуждат разказите на бурджаните за благополучния живот в Улаг-Булгар желание сред нашите хора да се преселят там. Но въпреки това, такива неща са се случвали и то не веднъж… По същия начин постъпвали и владетелите на Бурджан.

Не всички от преродените ни врагове, днес в България са зловредни. Не всички. Един мой познат, бивш шеф на МВР, живеещ днес в Родопите, видял последното си прераждане. Там бил турчин, който клал българите, както му дойде. Бил потресен и ужасен, от това, което разбрал за себе си, и което е правил, защото сега той е заемал някаква властова позиция в държавата по времето на социализма и по разбиране и дух се смята за непоклатим българин. Какви обрати прави Съдбата smil4334ad1724132.gif smil4334ad1724132.gif smil4334ad1724132.gif smil4334ad1724132.gif Той ежедневно иска Саракта да дойде. Това е положителният пример.
Наскоро видях и отрицателният и сега аз бях потресен. Жена, 42 годишна. Тя смята себе си за тракийка (беска), не за Българка. Мрази Българската държава до дъното на душата си. Според нея, всичко до Стара Планина, принадлежи на Византия (Източната Римска империя), Василий Българоубиец правилно е ослепил българските войници при Беласица. Това било неговото отмъщение за това, че той бил убил любовника му smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif (гръките си падат по мъжката любов). В тоя ред на мисли, за нея Иванко, бил бес, затова се отцепил от България и под покровителството на Византия, станал управител на Родопите, т.е. тук атаката и бе отново насочена срещу централизираната Българска държава. На мене това не ми изглежда като заслепение от фанариотска пропаганда, а е по-скоро въпрос на прераждане. Родила се е тя в България, за да се освободи от отрицанието си към нас. Тя е от онези беси, дето са влезли в аристокрацията на Източната Ринска империя, т.е. станали са римски граждани и днес вилите им ги изкопаваме. Толкова ни мрази, че и до днес няма деца, за да не се наричат те Българи.

В този ред на мисли, виждам ги аз душите им, като отворена книга са те за мен. Най-странното е, че аз не родих отрицание към нея, започнах диалог, без да и опонирам така, както си ме знаете, с мехлем я мажа smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif интересен събедеседник е, искам да разбера тяхната гледна точка и къде е коренът на отрицанието. Като изскубнеш корена, отрицанието свършва.
PMEmail Poster
Top
Канатица
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



QUOTE
Демокрацията на Запад вече е построена. И там тя е „съвършена“. Е, или почти съвършена... И ето, че съвсем не е химера, а нещо съвсем реално: с лъскавите коли, високия стандарт на живота, непоклатимото социално осигуряване, възможностите за развитие на личността. Всеки един опит за разбиране на демокрацията, за по-дълбоко вникване в нейните механизми се натъква на този висок материален стандарт, който служи като непоклатим, на пръв поглед, аргумент за нейните защитници: „каквото и да се говори, хората емигрират на Запад, а не обратното“.
Да, вярно е, но това не дава отговор на един съвсем елементарен въпрос, от който демократите бягат като дявол от тамян: защо демократичните общества измират?
Да, защо демократичните общества измират в съвсем буквалния смисъл. И какво бъдеще го очаква демократичното западно общество?
... Сравнението на обществото от времето преди демокрацията с днешното е неизбежно. И когато сравним състоянието на западноевропейското общество преди 1789 г. със състоянието му сега, разликата веднага се набива на очи - Западна Европа по онова време е най-могъщото цивилизационно образувание на планетата, превърнала е голяма част от другите континенти в свои колонии, към нея се стичат богатства от целия свят. Тук не оценяваме нещата от морална гледна точка, понеже за различните хора морално-етичните оценки имат различни координати. Само констатираме факта: за около 1200 години, след Великото преселение на народите и края на Западната римска империя до 1789 г., Западна Европа се превръща в най-могъщото цивилизационно образувание в света. В най-силната група държави, обединени от общи религиозни ценности - християнските.
Това Западът го постига чрез една-единствена форма на управление: монархията. Именно тя го извежда на върха на световното могъщество.
... И ето, че през 1789 г. се появява демокрацията - всъщност, доста по-късно, реално погледнато, но нека се придържаме към тази прословута дата. И само за 200 години тя успява да съсипе, да разруши и подложи на демографска гибел, тоест на окончателна смърт, великата западна цивилизация. Както виждаме дори от най-повърхностните демографски данни, тази цивилизация в момента просто умира и се намира в стадий на физическа агония.
Збигнев Бжежински го каза най-добре в една прословута своя реплика преди няколко години: „Европа вече е без значение, тя е един старчески дом“.
Това е и най-точната оценка за онова, в което демокрацията е превърнала Западна Европа.
...Не е реалистично да мислим, че е възможно веднага да се изнижем по тарлъци от потъващия кораб на Европейския съюз. Но все пак би трябвало най-енергично да подготвяме това си излизане, за да не позволим на западняците да ни повлекат със себе си на дъното. На първо време трябва да се съпротивляваме с всички сили на въвеждане на еврото (а валутният борд нека остане, той е предпазител срещу родната мафия).

Със съкращения, курсив - мой. Цялата статия в блога на Григор Симов:
http://grigorsimov.blog.bg/politika/2014/0...-ot-dob.1254906


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 12.5.2014, 16:05
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Плач Йеремиев, Давидови вопли;))) Не сме ние тези, които запазиха болшевишката номенклатура на НРБ, не ние я коткахме, ранихме и грижовно я приласкавахме, акламирахме поведението й на ограбване на народа, за да може тя да ни служи верно за нашите цели. Истината е, че за Запада, болшевишките кадри бяха изключително удобни, за прокарване на антибългарската му политика на Балканите. Затова те бяха запазени, бяха комасирани в олигархични кръгове и им бе даден картбланш да дерат по 10 кожи от гърба на народа, поради, което той избяга на Запад. Но Запада това и искаше, на него му трябваха точно тия хора, които емигрираха. С една дума - с един удар - два заека. Истинската антиболшевишка съпротива бе смазана, именно от този Запад, на когото те неистово разчитаха по времето на социализма, на когото пишеха оплаквания, писма и се надяваха да дойдат американците и да ги освободят от "съветското робство". Американците ги изпозлваха за да подкопават соц. системата, след това им бяха непотребни и ги елиминираха. Те (американците) дойдоха, но не само, че запазиха под една прикрита форма съветското робство, но и към него добавиха и своето. Та робството стана двойно, и тежестта, която трябва да се понесе - четворна. Щото не е лесно да дотираш и руснаците и американците, евреите и циганите едновременно, т.е. всичко дет иска да паразитира на твой гръб. Та швабите сега да не пищят. Болшевиците са печени въртиопашки и слугуват на тоя, дето има пари. А парите на Запада, взеха та свършиха, като при това щедростта им бе като на мащеха. Въртиопашките нямат нищо напротив да се върнат при старите си господари. Лапането там поне е щедро, на корем, до припадък и е напълно гарантирано.

Москва превръща София в свое предмостие за ЕС
"Шпигел": Русия директно влияе върху законодателния процес у нас

http://www.dnes.bg/index/2014/05/12/moskva...ie-za-es.225073

И въпреки всичко това


Българите обичат ЕС, но не и харчовете за интеграция на цигани
http://news.ibox.bg/news/id_2043937896

Никой не пуска цицката, докато не я пресуши напълно. Единствените усилия при бозаенето са първоначалните - борбата да налапаш цицата. Налапаш ли я, впиеш ли зъбки в нея, цоцкаш до умиргане. Това проучване, явно е правено в София. Щото лапачката от ЕС, първом минава оттам и 99,9% се усвоява. За презряната провинция се отпуска щедро и със замах 0,01%, който се излапва от номенклатурата в по-големите градове. После се изправя някой и казва: "София е България". Е, ами, ако 99,9% от тия средства ги вложа в Столипиново smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif и за него ще е верен горният девиз.



PMEmail Poster
Top
trak
Публикувано на: 12.5.2014, 16:37
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Освен в големите титани, при всички други малки нови членове се наблюдава обедняване и недоволство след влизането в ЕС. Народът отначало мисли, че ще получи благоденствие, работа, стандарт, пари, но после няколко месеца, до 1 година след влизането в ЕС, след еуфорията, идва отрезвяване. Това се наблюдава и в Хърватска. Хората влязоха с надежда за работа и пари, сега идва отчаянието.
Няма друга възможност за просперитет освен излизане от ЕС, НАТО и всякакви такива измислени изкуствено съюзи. Те действат на принципа на пирамидите от 90-те години. Абсолютен паразитизъм - само върхушката и нейните протежета имат полза и цоцат по ралични начини от широката наивна маса.
Но все пак българските медии няма да са български, ако не пускат постоянно поръчкови статии да се мазнят на статуквото и така да манипулират мисленето на българина. Щом масата е за ЕС, значи проблема е в мен щом не съм за ЕС.
След като се крие , че има множество българи, които са за излизане от ЕС или въобще не се направи сериозно проучване, няма как да се знае , колко души са против ЕС и излизане, затова всеки против, може да си мисли, че сам и нещо с него не е в ред.Затова и се манипулират статистиките, ако се научи истинското число на хората против, всеки ще види, че не е сам и ще осъзнае силата си.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.5.2014, 23:43
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Тоя процес, за излизане от ЕС е запазена марка на Българският Саракт, но още отсега се правят опити от болшевишката пета колона в България "Че Го Бара" (Че Гевара) да ни замести и процесът да добие проруска насоченост, т.е. да се канализира в посока влизане в Евразийският съюз. Не можеш да спреш буйният планински поток, но можеш да му създадеш удобно корито, в което да се влее. Сега това са опитите. Че Го Бара възвестяват това в предаването "Референдум" по Канал 1, тази вечер 13 май. Датата едва ли е случайна. Само дето не може да се подмине факта, че това се възвестява в предаване, в което се обсъждат евроизборите и "Че Го Бара" се явява на тях smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif , т.е. това е поредната болшевишка организация, която е "евроориентирана". Всичко друго е демагогия.
Най ме дразни употребата на понятието "фашизъм" като идеологемна лепенка или марка, когато един народ иска да се обособи в самостоятелно съществуване извън орбитата на Москва. Ако си за национално обособяване и имаш антируска позиция си фашист. Е, тогава, ние с удоволствие, ще кажем, че тези, които употребяват този термин са болшевици. А болшевизма (ако го степенуваме в категории) е много по-голямо зло от фашизма, защото заличава националната идентичност на народите чрез интернационализма, който през 20 век прерастна в глобализъм.
С една дума, ако болшевиците искат излизане от ЕС, то е , защото смятат да насочат българският кораб под руски флаг към някое Кримско пристанище. Българският Саракт изважда страната от ЕС, за да поеме самостоятелен път на развитие. Този път на развитие, някак си не включва Путин.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Когато говорих, че болшевиците са въртиопашки, подлоги и ибрикчии, не се минаха много дни, за да се демонстрира правотата на думите ми. Идеята и визията за управлението на една държава при болшевиците е бързо тя да стане част от нещо по-голямо (за да се размива отговорността за престъпленията) или да стане подлога на някого, за да е налице необходимата изтривалка и умивалника на Пилат Понтийски. Това се извършва с подмяна на историята и нейното неправилно идеологическо трактуване. Великата Хунорска древнобългарска империя е презирала китайците и ги е смятала за животни. Трябва да сте наясно, че създаването на държавно устройство, на тая жълта пасмина, култивирането им и всичките им велики цивилизационни достижения и открития се дължат на Великият древнобългарски Саракт. Но това, което са имали нашите велики Канове тогава, това, което е имал великият Мо Тун (Модун) към Китай е нищо друго, освен презрение и военна стратегия за тяхното унищожение. Това е историческата истина. Многобройни гени сме оставили ние там, затова някои китайки са хубави, а мъжете им винаги са грозни. Просто искам да го вметна, защото усещам как порой от възхищение ще предизвика в болшевишките душици поднасянето на ибрика под нов задник;)))

Орешарски иска да сме мост на Китай

http://www.segabg.com/article.php?id=698370
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.5.2014, 20:16
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



По еврейската телевизия БТВ направиха огромна и цинична пропаганда на евроизборите. Най-наглото от цялата тупурдия, бе израза, че евродепутратите работели денонощно и заслужавали заплатите си! Това е върховен цинизъм. Няма да коментирам идеологемата, че ЕС е добро нещо, щото прекратил войните. По-добър бил икономическият геноцид пред военният. Само, че аз, предпочитам военният. Предпочитам да се бия и водя война, тъй като там имам доста по-голям шанс да оцелея, пред икономическият геноцид, в който нямам никакъв шанс. Явно повечето кандидат-дупетати, възприемат гласоподавателя като вид добитък, който е длъжен да слуша пастира си. И да ви кажа, прави са. Поведението на електората е като на добитък и то овчи такъв. Като се зададът избори, надига се вълчи вой от интернет тролове и мухлясали политически трупове, които напълзяват като пепелянки по медиите и съскат неистово: "Гласувайте, гласувайте, гласувайте". Аз не знам каква е тая дебилна упоритост на всички видове избори да излиза някой и да ни облъчва с логореята си, че да се гласува е много важно, че това води до "промяна в качеството на живот" или както политическият труп Сакскобургота излезе и се изсра с тезата си, че "гласуването на евроизбори води до промяна на модела за ЕС". За кого да гласуваме, бре, Сакскобурготче? Кой е тоя, за който гласувайки, ще промени модела на ЕС? А, отговори ми. Кой е този Мешия;))) Някои просто не се усещат в дебилността си, когато излизат на публичната трибуна и фъргат лафове напосоки. И се обръщам към интернет троловете: "Гьотверени, като ме карате да гласувам, поемете отговорност и посочете за кого да гласувам". И когато тоя, за когото глсувам, ме излъже най-нагло, вие ще поемете ли политическа отговорност, да се самообесите пред Народното събрание? Ще поемете ли отговорност, бре, серсеми? Едно ще ви кажа аз: отново и на тези избори ЧЕ ГО БАРАТЕ!;)))

СМЪРТ НА ЕС! НЕ НА ЕВРАЗИЙСКИЯТ СЪЮЗ! ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Кво нещо е Съдбата. Да бъдеш прогонен като малък от болшевиците извън България, а в Европа изцяло да ти сменят чипа и да те върнат след това тук, само като куха тиква без капка българско съдържание в нея. Лопа, та дрънка. Кохари Кобургче, дори по времето на баща ти, суверенитета е култ. Той се съдържа във фразата "Бог, Цар, Отечество". Ти, обаче не си Българският Цар. Българският Цар се посочва от Небето и издига суверенитета в култ!
=====================================================

Бившият премиер Симеон Сакскобургготски призова българите да гласуват на 25 май. "Зная, че много хора настръхват при самото споменаване на федерация. Но ако това е работещата формула, за да бъде постигнато по-добро битие за европейците, защо да издигаме националния суверенитет в култ?", заявява Сакскобургготски в специално изявление на сайта си.

http://www.segabg.com/article.php?id=699009
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Из предизборната програма на СДС "45 години стигат - Времето е наше".

"В този смисъл Съюзът на демократичните сили:
Категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”, тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата. Накърняването на националния суверенитет на страната не може да се оправдава с каквито и да било идеологически или политически съображения."

=====================================================

Интересно, мнооооооого интересно... Все пак сините влъхви и шамани ни вкараха в ЕС, където властва именно "ограниченият национален суверенитет". Къде е точно момента, в който Стани Да Седна или Съюзът на Държавна Сигурност, взе, че си смени идеологията? Дали тази точка на пречупване не се казва Иван Костов? Или Надежна Михайлова? Интересно. Мноооого интересно.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (6) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020