www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> НЕБЕСНАТА ВЯРА - ТЕНГРИАНСТВОТО


Страници: (10) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> НЕБЕСНАТА ВЯРА - ТЕНГРИАНСТВОТО
PARADOX
Публикувано на: 16.1.2008, 23:50
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Препоръчвам подобни матеряли да се качват като електронни документи (необходимия софтуер е Adobe Acrobat)..! Изключително удобно е! Файловете стават малки като обем и освен текст могат да включват снмки, таблици, графики и прочее...
PM
Top
Канатица
Публикувано на: 19.1.2008, 13:16
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Може да не му е тук мястото, но.... Българите сме единственият народ с буква "ъ". Тя е уникална. Защо комунистите след 1944 променят парилата за писане и изхвърлят тази буква? В тази тема е цитиран материал с "ъ"-та в края и се замислих.


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 19.1.2008, 19:08
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Въпросната буква е наистина уникална и с особен заряд и смисъл.
А комунистите са едни такива заблудени зли зомбита. И като се знае кой стои зад комунизма, като създател на идеологията и като изпълнител и финансист на идеите - не е чудно що е махната и от кой е махната буквата.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Dimitar_II
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



Видях, че Йордан е сложил сканирани снимки от книгата.
Поиграх си за малко и разделих снимките в отделни страници и ги сложих в един pdf. За съжаление тъйкато файла съдържа само снимки, стана много голям 5МБ.
Все пак ако някой иска може да го дръпне. Само дето не е цялата, аз намерих само 9 сканирани картинки (18 страници) и тях ги врътнах по аматиорски.
http://tranz.it/load.php?id=034tY3UmgoFnTbbt49844
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Аз си изтеглих целия файл от 200 Мб и го направих във формат Djvu. Излезе 6.5 мегабайта целия. Сносно е качеството и става за принтиране. Програмата за разглеждане е DjVu® Solo .
Трябва да видим къде да кача файла за да си го теглите.
А за напред ще си разпределим страниците и с ФайнРейдъра трябва да го направим в текстов формат. Но тогава пък няма да ги има ония Ъ Е и Я.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Dimitar_II @ Jan 29 2008, 03:26 AM)
Видях, че Йордан е сложил сканирани снимки от книгата.
Поиграх си за малко и разделих снимките в отделни страници и ги сложих в един pdf. За съжаление тъйкато файла съдържа само снимки, стана много голям 5МБ.
Все пак ако някой иска може да го дръпне. Само дето не е цялата, аз намерих само 9 сканирани картинки (18 страници) и тях ги врътнах по аматиорски.
http://tranz.it/load.php?id=034tY3UmgoFnTbbt49844

Как да видя снимките?
Ето какво ми излиза:
QUOTE
Статус: файлът е изтрит

Име на файла: Nebesnataviara.pdf


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



И при мен е така: "ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН".
Жалко. smil3dbd4d99c6eaa.gif
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Запознат @ Feb 9 2008, 10:43 AM)
И при мен е така: "ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН".
Жалко. smil3dbd4d99c6eaa.gif

Прочети под това:ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН
-условия


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
JulesW
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 60
Участник # 871
Дата на регистрация: 11-March 07



QUOTE (iss @ Feb 9 2008, 11:26 AM)
QUOTE (Запознат @ Feb 9 2008, 10:43 AM)
И при мен е така: "ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН".
Жалко. smil3dbd4d99c6eaa.gif

Прочети под това:ФАЙЛЪТ НЕ Е НАМЕРЕН
-условия

Не е заради условията iss , според мен е свален защото са минали 120 часа от както е качен. Ето за го качих на ново :
http://tranz.it/load.php?id=DukScmQsz6tDtMd655145 за всички , които не са могли да го изтеглят предния път от линка на Димитър.
PMEmail Poster
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



На мен ми даде,че файлът е изтрит.
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Качих в Транзит файла за "Везмото" които можете да отворите с
DjVu Solo, програмка за сканирани неща. Линка за изтегляне е този:
http://tranz.it/load.php?id=5n0dn6DNgyHdgQCN55203
След няколко дена сайта автоматично изтрива файла. Такива са условията.

Ако нямата програмката, качих и нея тук:
http://tranz.it/load.php?id=GhbFete1Cib84Hgc55207

Също условието на Транзит е"
QUOTE
Линковете ще бъдат активни 120 часа.

Така, че действайте.

Е, после пак мога да ги кача.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Файла за Везмото трябва да го качим в материали. Въпрос на време.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Azerath
Публикувано на: 11.2.2008, 20:22
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Уникален текст!


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
iss
Публикувано на: 13.2.2008, 14:19
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Ако мислиш за 1 година напред - посей ориз,
ако мислиш за 10 години напред - засади дърво,
ако мислиш за 100 години напред - образовай населението.

smil4334ad1724132.gif
...и тук има доста интересни неща за четене:
http://kamen4o.polyplast-4.com/books/


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
anti666
Quote Post












Откъс от интервюто на Тачо Танев, автор на фундаменталния труд от 1940г
БЪЛГАРСКОТО ВЕЗМО И ИЗТОКЪТ

В интервюто от 30.08.1996 той коригира собствените си схващания за произхода на Небесната вяра.
QUOTE
Изложението беше отпечатано и с благодар­ност видях, че и сега се отпечатва във вашето списание. Обаче аз самият имам едно голямо възражение срещу него сега, близо 60 години след написването му. След като научих още мно­го работи, разбрах, че истината е точно обрат­ната. Китайците са научили от хунобългарите „своя" 28-звезден кръговрат, а не обратното, как­то съм го писал в „Елбетицата". Сега би тряб­вало да я поправя много основно в друга посока и в сърцето на тази посока ще стоят българите, а не китайците. Те са били само едни доста съ­вестни, извънредно трудолюбиви и крайно мно­гобройни и в ония времена хора, които за късо време - може би за около три века - са възпри­ели принципите на хунобългарската астроно­мия, но след това им се е видяла мъчна и са се отказали от нея. Запазили са само 28-те хюта (съзвездия) в своята астрология, така както ние сега сме запазили 12-те халдеогръцки съзвездия на зодиите. Китайците са ги съхранили най-грижливо в астрономическите си съчинения и главно в астрологическите. Китайските астрологически съчинения и до ден днешен упражня­ват извънредно голямо влияние както и двана­десетте зодии в Европа. Някой друг път би било интересно да се разкаже накъсо докъде всъщ­ност са стигнали в астрономията хунобългари­те. Ще добавя, че китайците са възприели от хунобългарите не само астрономическите знания за небесните съзвездия, за небесните дворци и явления, а също така извънредно много други неща. Като почнем от съвсем обикновения на­шенски шопски сгъваем стол, който шопите ед­но време продаваха през 20-те години на Женс­кия пазар; извънредно много музикални инст­рументи, легла, дрехи, военна музика. Хунобъл­гарите са били музикално много чувствителни, защото тяхната астрономия стои във връзка с тяхната музика, която е напълно жива и до ден днешен в нашата народна песен. Според астро­номията на хунобългарите нашата народна му­зика още тогава е построена върху неравноделните тактове, които в Европа могат да се срещ­нат само в Уверн и в Южна Италия под влияни­ето на преселени богомили или хунобългари. А на Изток неравноделните тактове ги има как­то покрай Азовско море и в Кавказ, така и в Узбекистан, а така също и в Китай - навсякъде има остатъци от хунобългарската неравноделна ас­трономическа музика. Другите европейски на­роди, да не говорим за славяните въобще, са аб­солютно неспособни да пеят, свирят и танцуват тази музика. Много мъчно те могат да я възпри­емат. Тези влияния на хунобългарите върху Ки­ тай са наистина, подчертавам, големи. Без дру­го и самата китайска култура е нещо много го­лямо, но наистина в древността тя е била силно повлияна от хунобългарите. Това изглежда съвършено еретично за съвременния интелиген­тен човек, да не говорим за самите китайци, ко­ито ще писнат като индианистите, ако го чуят.
Top

Topic OptionsСтраници: (10) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020