www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Орендата


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Орендата
anti666
Публикувано на: 25.6.2007, 17:35
Quote Post












Jordan_13 пише "Бях забравил за кръвта, да го допълня, че и в нея се ниспослира Орендата. Пиша го, защото ми светна в "Междузвездни войни" как обясняваха присъствието на Силата с концентрацията на едни особени "същества" в кръвта, които я провеждат.
Та, неслучайно юдеите гледат да си пазят кръвта чиста, а на другите народи пробутват шминдикапели за междурасови бракове.
Лошото е, че измежду нас много Българи се вързаха на тези идиотизми."

В този сайт много често се споменава думата Оренда. Тук правя един опит да поясня значението, ако имам грешки – ще се радвам, някои с повече знания да допълни или поправи.
Знанието за Орендата преди хилядолетия българите го предават на други народи, пречупено в последствие през тяхната гледна точка. В някои общи положения имаме доста допирни точки, но същината си остава скрита за тях, единствено колобърите биха могли да я обяснят най-точно, но в днешно време точно тези знания по-добре да си останат за тях. Както горе Йордан беше написал, от този закон се интересуват много други народи, особено един от тях – към който принадлежи и режисьора на филма Дж.Лукаш и идеята за джедаите не е случайна. Законът на Орендата е известен под същото име в индианското племе ирокези. Други народи, които са го научили от нас, му казват – Мага (оттам магия) при иранците, Прана (или Дъх) на санскритски, Ци, Ки, Мана, Харизма и т.н. Точно както Йода в Звездни войни го описва, тази енергия на мирозданието е навсякъде – в кристалите и дърветата, в хората и животните. Така е и според гореописаните виждания за света. В тангрианството обаче не всеки камък или природно място притежава оренда. Единствено свещенните места и камъни или свещенните дървета (най-вече елха, дъб, трепетлика), където са природните духове (онгълите) я имат. В един от постингите беше даден пример за талисман, носен от войните, който се затопля при опасност.Той (или орендата) в него трябва да се почита и уважава.
В християнството също го има това схващане, за учудване на фанариотите. Една икона (като Св. Богородица Троеручица от Троянския манастир) има Оренда и човек, който се моли всъщност се свързва с тази Оренда и тя наистина е в състояние да му помогне. С други думи – извършва се тайнство, което като стане дума за тангрианство се напада че е езичество. Подобно е и с мощите на светците. Както казват свещенниците – всичко е част от божия Дух. Васил Левски – който определено е бил посветен чрез Раковски и монасите е казал седната “странна” мисъл ;
“Ние (българите) сме във Времето и Времето е в нас”
При човек орендата е концентрирана в кръвта. Затова тя се предава най-вече по кръвна (родова) линия. Съвременната наука доказва, че наследствените фактори са определящи (над 90%) спрямо средата, където живее човек. При юдео-комунистическата философия ни учеха разбира се, че битието определя съзнанието.

С какво обаче ние, българите сме по-различни? Още Хитлер е обзет от идеята да създаде нова чиста арийска раса (най-вече германци), управляваща света. При евреите е подобно положението. Расовата чистота е особено важна. Оказва се обаче, че българите са с по-близки характеристики до чистата арийска раса от самите германци (всъщност само баварците са такива – дори самото име го издава).Евреите също държат на расовата чистота и Израел пазят световен регистър на всички хора по света с еврейски майки. Това е една затворена елитаристична идея, която неминуемо води до генетични деформации, подобно на аристократичните родове. Българите обаче, в годините след Потопа и потъването на Аменти следват един друг завет. А той е не само да предават светлината на знанията, получени от алпите, но и българската Оренда на другите народи. Това е била и причината, толкова много други народи да носят частица от нея (или български ген, както си го знаем). Оттам идват редовните спорове – откъде идваме и кои сме ние. А отговорът е много прост. Именно земята, където сме ние е първородината ни. Именно тук е бил Аменти и ние сме били пазителите на Храма, именно тук сме получили Орендата в чистия си вид направо от Тангра чрез алпите. Ние сме автохонното, първично население на Балканите.
След Преселението нашите са можели да имат до 4 жени, от които първата трябва да е българка и само нейните деца са се смятали за носители на Орендата. Това много ревностно се е спазвало, макар в повечето случаи да сме били моногамни според летописи на хронисти. През годините особено след Потопа българите не са били толкова многобройни и като начин за оцеляване не е бил в противоречие със Завета. Намирането на жени от други народи не е представлявал проблем, защото е било въпрос на чест да родиш дете от Българин. Нашите задължително в пътуванията са избирали жени от арийски тип и почти е рядкост да са се смесвали с монголоиди или китайки, въпреки че и на тях сме им дали много знания. Включително до ден днешен в районите около Монголия има много ревностни тангриани.
Орендата – това е божествената частица от Ден грее, която именно ние, Българите носим в най-голяма концентрация. Затова са ни наричали – Народът на Тангра. Избраният народ – Господ-арите. Именно тази Оренда ни дава индивидуалността, запалена преди хилядолетия от алпите в нас. Божията искра, която всеки от нас носи. В най-голяма концентрация разбира се е при наследниците на рода Дуло, чийто род е свързан по директна кръвна линия с алпите. Алпът Аудан, женен за българката Бойгал се отказва от безсмъртието си, за да не надживее синът си – основателя на българската държава. Той винаги е рисуван като конник.
В много голяма степен Орендата е концентрирана в колобърите – затова за да бъдеш такъв трябва да ти е генетично заложено. Не може просто с учение да станеш колобър. Те са и хората, които и знаят как да “работят” с нея. Оттам в древността, та до византийско време на българите са ни наричали блъгари или влахари (от Бал - бог и гари, гури – хора), народ на Магове, Божии народ. След падането под византийско робство ромеите се постарават да заличат всичко това от родовата ни памет. Бих казал – неуспешно. Орендата не може да се заличи, но може да се разводни както и Йордан по-горе пише след бракове с небългари. Точно това е част от политиката на нашите врагове. В следствие масивната имиграция много българи (повечето жени) имат деца от небългари. Така чрез кръвта Орендата се разводнява, а след още едно поколение вече е както при останалите народи.
Top
Tien
Публикувано на: 27.6.2007, 12:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



В миналото, според мен, смесените бракове са били начин Орендата да се разпространи и сред другите народи, нещо като посвещаването им. Сега обаче, когато сме останали толкова малко тази тенденция вероятно е опасна защото води до разпиляването и.
Аз обаче имам малко по-друго мнение за това дали Орендата е само в гена. Според мен по-важното и първичното е Духът. ДНК може да се измени! Може да се измени чрез целенасочено Духовно действие, Отвътре, а не с GMO технология и не със зомбовка и организирана религиозност! Стига разбира се да Можеш го направиш. Неслучайно напоследък дори в позволената езотерика (книгите които пускат за масова консумация) говорят за активиране на ДНК, само че там е пълна боза доколкото попрочетох. Може и да не носиш съвсем чист ген но ако носиш извечния Български Дух, в един момент може да настроиш своята ДНК за да приеме и носи Орендата. Според мен ДНК (подобно на мозъка) е приемник който приема сигнали от Отвъдните полета (а и от физическата реалност) и на свой ред генерира в отговор други сигнали които променят клетъчния свят.
Това разбира се не значи че ДНК на Българина не е различна от всички останали! ДНК освен биомолекула е и жива История. Интересно, когато разчетоха човешкия геном, източниците на ДНК за Проекта "Човешки геном" бяха все американци (а вероятно и евреи), които едва ли могат да бъдат еталон за човешки геном! Не съм срещала досега подробно изследване за генома на Българина (и да има, едва ли ще го публикуват, сигурно ще са изненадани от много неща). Няма да се учудя ако в Българската ДНК има участъци със специална роля, които не се срешат при другите народи. Някъде четох че между 25 и 40% от ДНК на съвеременните българи съвпада с тази на коренните жители на Балканския полуостров, което лично на мен не ми говори много (зависи какви и къде са съвпаденията, а също - и какви и в каква насока са различията), но може би и аз малко се вманиачавам smil4334a65642c53.gif Ще потърся данни за Българската ДНК и ако ви е интересно ще пусна някои неща smil4334abded4493.gif
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.6.2007, 13:50
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Наистина макар да е обширно, към изложението на Анти 666 има какво да се добави, да се задълбочи и раздипли многопластово.
Когато говорим за Оренда - това е Духовната Сила на Ден Грее, не е нито частица, нито просто малка искра. Искам да го уточня, защото е важно за разбирането.
Григорий Палама, когато говори за нея в исихазма, говори като за Еманация от Същността, ние, когато трябва да я разглеждаме вътре в човека, трябва да говорим за Диханието, което Ден Грее му дава. Символизирано е със Змея, стоящ в корените на Световното Дърво, на Космичния стълп. Защото, когато човечеството, т.е. Българския народ е създаван, създаван е от цялата планетна материя (пръст, пепел). Затова получаваме името Аси, Ази, Ози и т.н. Когато обаче тази Духовна Сила се вдъхва вътре у нас и ние ставаме Хора. Или Хорити, както го отбелязва историята.
Орендата слиза пряко, без посредници, не се филтрира от различни поднебесни и небесни йерархии, защото като енергия на Абсолюта не може да бъде омърсена, а като големина може да бъде понесена от Кана. Той затова едновременно е Владетел, Колобър и Бог. Последното трябва да го отбележим - бог. Оттам тръгва в египетската династическа традиция, фараоните да бъдат и богове. ИЗначало човекът е повече макрокосмос, отколкото микро и като такъв, няма нужда от посредници, които да му филтрират Силата.
Затова аз не приемам "алпите" за "богове", както мнозина правят такъв прочит на "Сказание за Чулман". Казвам така: едното е Българската общност в нейния духовен и космичен бит, другото е Българската общност в нейния планетен бит - скачени съдове. Съвсем видно е, че така наречените "алпи" не могат да се остойностят сами за себе си, ако не слязат сред нас, за да си направят делата или си свършат щуротиите, т.е. да се самоосъществят. Те не могат вечно да летят из клоните на Бой Терек (Световното дърво). Затова тук става въпрос за едно единство в раздвоението - IYI. Неслучайно Чулман иска да му се направят две лица - IYI, за да може да бъде в единство и общение с "хората", т.е. със своите родственици. Така наречените алпи слизат на планетата и се видоизменят! И за тях е било въпрос на радост да бъдат едно със своите родственици в тяхното планетно дело! Защото на Небето те правеха технологии, но не развиваха Духовност. Духовност не може да се разгърне без материята.
така че, именно поради това, че можем без посредници да приемем, съберем и понесем Орендата получаваме името "Бел", "Бал", "Бол" - сиящи, светли, блестящи. (И тук е изящен Колобъра Боян, когато казва: "Тао блести с Името си" ).Концентрираме цялата слизаща Божия Сила на планетата в една точка с възможността да я излъчим като Светлина след това в най-различни форми.
Затова общността на "алпите" получи своята цялостност и пълнота, когато слезе на земята, слезе на планетата. Това тяхно слизане формира Българската етничност. На небето няма вече Стена, която да разделя алпите от хората, т.е. Българите, защото те са вече едно цяло и започва тяхното издигане. Трябва да се освободим от ненужен епос и митология, те са натоварващо бреме. Не бива да е прави поклонение на Посредници, защото отдавна те слязоха и ние сме вече едно цяло. Днес някои други народи строят Стени...
И тук вече за ролята на кръвта - защото тя е една планетна индивидуализация на Духа и като такава има магнетичност, която може да създаде гравитация и да приземи Орендата. Става въпрос за топлата кръв, защото само тя съдържа Азовост. Когато се предава в чистота се създава Родът, който е планетното изображение на космичния организъм и затова влиза в основата на издревната Българска държавност. Родът е най-добрия израз на това, как Орендата се употребява за възпроизводство, като полова сила, как се носи чрез кръвта оня важен ген, който я кодира и съхранява.
Важното според мен обаче днес е не дали можем отново да приемаме Орендата, а дали можем да я издигнем - от корените на Световното дърво (Човека) до върха му. Идва обратния процес, който започва да трансформира кръвната картина в светлинна. Оттук е възможността Орендата да бъде излъчена от човека. Става въпрос за едни вече вътрешни, духовни технологии. Джедаите на Лукас го показваха - излъчваха сила, енергия и светлина от ръцете си. За съжаление с твърде примитивната идея да имитират "алповете" в техните неизбежни конфликти, караници и откровени щуротии.
PMEmail Poster
Top
DragSShaN
Публикувано на: 27.6.2007, 19:39
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 392
Участник # 421
Дата на регистрация: 9-June 06



Силата на кръвта е застъпена и в легендите за вампирите . Малко смешно звучи , но те са част от фолклора ни .


--------------------
??? ?????????, ??????, ??????, ??????! ???????? ????????! ??????, ??????, ??????!
PMUsers Website
Top
Tien
Публикувано на: 28.6.2007, 16:36
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



Да, това да приемем и носим Орендата е само началното условие. То е било важно в миналото с цел Съхранението й за създаване историята на Планетата. Но днес вече, мисля че става все по- и по-невъзможно да я Носиш без да я използваш. За всеки, който Я носи, идва един момент - Събуждане или не знам как да го нарека - тази Сила обзема човека, и тогава вече нещата излизат от всякакви рамки, нищо не е такова каквото е било допреди този Момент, всичко е възможно и няма сила която да го спре! Защото според мен Орендата е най-висшата енергия - енергията на Свободата.
PM
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 28.6.2007, 16:58
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Това е обяснимо,Тиен.Тази сила сама напира за своето проявление,защото е дошло време:)
PM
Top
anti666
Публикувано на: 27.7.2007, 14:09
Quote Post












Ето една снимка за силата на Орендата. Направена е от скалната площадка на древно тангрианско светилище. Разсеченият камък се намира на около 500 метра оттам по права линия. Вероятно е използвана влашка тояга, защото е прорезът е почти хирургически. За този камък легендата гласи, че е разцепен от някои си Крали Марко. Малко по-долу до оброчището се вижда вековно дърво, някога засадена трепетлика. На самата скална площадка са издълбани ямички, символизиращи Седмостълпците. Това е нагледна демонстрация на силите, които българите (блъгарите) са притежвали. Типичен пример за управление на една от елементните стихии. Ако застанете на площадката до стълпа (менхира), усещането е невероятно.

http://photozou.com/photo/photo_only/141688/4123764
Top
anti666
Публикувано на: 27.7.2007, 14:45
Quote Post












В основата на светилището, където са скалните графити на трирогия колобър с тъпан и скалната ниша, символизираща трите свята
http://photozou.com/photo/photo_only/141688/4123995?size=800
се е разположило племето чандала. Голи циганета се гонят в праха, а на 50 метра от нея си изхвърлят боклуците. Това не го и снимах, но ми се е запечатало в паметта. Едно свещено място, изоставено от българите и постепенно завладяно от чандала. Символиката е пълна.
Top
Иван
Публикувано на: 27.7.2007, 15:20
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Anti666, имам предложение - да пускаш снимките в някоя галерия в сайта?
Тъкмо ще са ни подръка. (първата снимка така и не ми се отвори)
PM
Top
Миро
Публикувано на: 27.7.2007, 16:43
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE
Вероятно е използвана влашка тояга, защото е прорезът е почти хирургически.

Стана ми интересно и ще попитам какво означава "влашка тояга"?
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 27.7.2007, 16:44
Quote Post












Снимките са над 2 МВ и не могат да се качат в галерията. Който иска, може да ги свали оттук. Тук има снимка и на менхира от скалната площадка на върха, както и ямичките на Плеядите, за съжаление поразрушени от иманяри
http://photozou.com/photo/photo_only/14168...25176?size=1024
http://photozou.com/photo/photo_only/141688/4125310?size=800
http://photozou.com/photo/photo_only/141688/4123764?size=800

Последната снимка е направна точно на мястото между менхира и символите на Седмостълпците, откъдето е бил разцепен камъка. Идеална права линия към разсичането. Виждал съм скални изображения, за които учените се чудат как така са изсечени без сечива, но това направо ме накара да занемея от благоговение пред мощта на Орендата, която са притежавали Бълг-арите.
Ето и камъка в близък план.
http://photozou.com/photo/photo_only/141688/4123815?size=800

Top
ime
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
JulesW
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 60
Участник # 871
Дата на регистрация: 11-March 07



Извинявай , но това видео няма нищо общо с темата. Темата е "Орендата" , какви ми ти цигани какви 5 лева :)
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ Jul 27 2007, 04:44 PM)
Снимките са над 2 МВ и не могат да се качат в галерията. Който иска, може да ги свали оттук. Тук има снимка и на менхира от скалната площадка на върха, както и ямичките на Плеядите, за съжаление поразрушени от иманяри
http://photozou.com/photo/photo_only/14168...25176?size=1024
http://photozou.com/photo/photo_only/141688/4125310?size=800
http://photozou.com/photo/photo_only/141688/4123764?size=800

Последната снимка е направна точно на мястото между менхира и символите на Седмостълпците, откъдето е бил разцепен камъка. Идеална права линия към разсичането. Виждал съм скални изображения, за които учените се чудат как така са изсечени без сечива, но това направо ме накара да занемея от благоговение пред мощта на Орендата, която са притежавали Бълг-арите.
Ето и камъка в близък план.
http://photozou.com/photo/photo_only/141688/4123815?size=800

Според мене менхира, който си е всъщност едно изображение на човек, не е сечен, а граден, така, както се гради каменна къща - камък по камък. Ако се вгледате внимателно в структурата на скалата, ще се види, че тя е съставена от отделни каменни парчета, които сякаш една невидима сила е споила в едно. Българите, които са го строили са създали чрез Орендата пирамидален вихър, който е слагал камъните едни върху други по определена траектория и определен ъгъл, за да се получи непоклатима спойка в хармония със земните и космични полета и така е създал антропоморфната структура и форма на менхира. Този менхир по принцип се отличава от известните ни в България, тъй като формата му е повече човешка, антропоморфна, отколкото фалосоподобна или някаква друга, именно, за да покаже сътворението на човека от камъка.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 28.7.2007, 12:19
Quote Post












Добро "око" за детайлите! Наистина и аз забелязах градежа и доста оглеждах да видя как е направен. Проблемът е, че менхирът е практически недосегаем. Дори с въжета или някакви технически приспособления не може да стане, защото отдолу е 100 метрова пропаст, а разстоянието от площадката е поне 15 метра. В основата си е монолитна скала, само към върха е градено и то с много странна замазка, нещо като разтопен камък. Каквото и да е, удържало е на бурите и хилядолетията. По какъв начин е строено - нямам обяснение.
Още една "аномалия" имаше по-долу, където са нишите. Районът до тях е ограден с мрежа (вероятно от археолози преди години да държат настрани мангалите и говедата им). Интересно че на една от горните ниши, въпреки оскъдната пръст и липса на вода е пораснала малка трепетлика. Как е поникнала и се е задържала там, само тя си знае.
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020