www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> НЕБЕСНАТА ВЯРА - ТЕНГРИАНСТВОТО


Страници: (10) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> НЕБЕСНАТА ВЯРА - ТЕНГРИАНСТВОТО
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



На някои хора много им знаеха устите, но бързо им се смръзна усмивката. Сега молят и плачат нещото като държава да ги спаси. На мен въобще не ми пречи тоя купон и както се убедиха някои хора съм безсърдечен към страдания, които са заслужени, а още повече съм и малко луд, сам си изсипах легена със студена вода върху главата (модерно е), на военен език това означава да накараш собствената ти артилерия да те бомбандира, без оглед на жертвите. Нъл се досещате, че, ако някои хора продължават нагло да се прозяват и отварят устите си като кенеф, скоро Планината и ще се притури, не просто сняг ще я затрупа. То първите признаци на притурването вече се виждат - нещо силите, дето държат скалите, взеха та избегаа... smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif Мислете с главите си, за да не се спънете в собственото си мислене и дебилизъм.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.9.2015, 21:19
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Тенгрианството е Човека-Творец в Държавата като Религия!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.9.2015, 21:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Времето е относително, Тангра може да го свие, може и да го разтегли, Времето не е господар на Творците!
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 2.10.2015, 10:18
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 249
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE (Йордан_13 @ 30.9.2015, 23:35 )
Времето е относително, Тангра може да го свие, може и да го разтегли, Времето не е господар на Творците!

"Времето е в нас и ние сме във времето. То нас обгръща и ние него обгръщаме."
Дори малцина да са тези българи, които са запазили божествената искра на Твореца, те биха могли да го свият или разтеглят. Това във връзка със Забранените години, които изтичат чак след 50 години. Ако се запази статуквото и не се свият тези години, България няма да я има така и краят на Проклятието ще е безпредметен
PM
Top
Петър.
Публикувано на: 3.10.2015, 15:45
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 447
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



Този срок от 50 години наистина ме плаши.Едно нещо се питам.Защо толкова години?Когато е произнесено това проклятие не е ли било ясно,че за такъв огромен период от време България най-вероятно ще изчезне?Или това е част от Проклятието?Дали ще заслужим и извоюваме това,което погубихме тогава?Тоест какво излиза?Че всички български животи след Проклятието са били предречени?Предречени да не живеят в Български Саракт такъв,какъвто е бил.
Тази новина, това знание за оставащите 50 години може да се погледне и под друг ъгъл.
- "Мъдрият човек не се плаши от знанието...Вместо това той го използва,за да го насочва.
- "Как?"
- "Това е нещо,което само ти можеш да решиш."
Това нещо,че остават 50 години до края на Проклятието,и че Ротшийлд е казал до 2030 година да няма нито живи българи,нито България не е ли знание?Защото колко българи знаят за тези неща?Малко...ако примерно 1 милион българи знаеха за тези неща, работите щяха да са други.
Тоест това нещо колкото и страшно да е,не трябва да ме плаши,а да го използвам,както мога.Как?Не знам...


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top
Публикувано на: 3.10.2015, 19:31
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



това е част от Проклятието
- С достатъчна продължителност е за да не оцелеем,ако не направим промяна.
Твореца твори.
Сеирджията стои и зяпа.
Творци ли сме или зяпачи?

- "Мъдрият човек не се плаши от знанието...Вместо това той го използва,за да го насочва.

- "Това е нещо,което само ти можеш да решиш."

И 2016 година няма да издържиме,ако това нещо продължава
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=155...&type=3&theater

Това ми е буквално до главата

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=155...&type=3&theater

В България е качеството, в Русия количеството.
Та по този случай, защо в Русия не вземете да поиграете малко българско хоро!? М?
Да развъртите малко СЪзидателна енергия.
Музикални инструменти: гайда и тъпан. Нищо друго.
А? Какво ще кажете? smil4334ad1724132.gif
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.10.2015, 21:48
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Тангра е Всеприсъстващ. Той присъства както в природното естество и общество, така и в човешкото естество и общество.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.11.2015, 11:43
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



30.01.2014 Казахстан переживает второе пришествие Тенгри. В стране растет число сторонников «тенгрианцев» - людей, исповедующих возвращение к религиозному мироощущению "древних тюрков". За своеобразную реинкарнацию веры праотцов ратуют в основном люди творческие: поэты, художники, писатели, музыканты.
===============================================
Забелязвате ли, кои среди в Казахстан се завръщат към старата си вяра? Интелектуалният им елит;))) Не селяните, не работниците, а тези които са призвани да водят към бъдещето. Щото те го имат, този елит. А ние имаме псевдо-такъв, отгледан на хранилка в партийните централи.

https://www.youtube.com/watch?v=9hhbMqazhRw&noredirect=1

Трябва да кажа нещо допълнително за Тенгрианството в Казахстан. Тенгрианството е толкова тюркска вяра, колкото християнството - гръцка;))) При процесът на разпространението си, Тенгрианството е намерило благодатна почва за развитие в тюркската етнична общност и се е развило в религиозна доктрина, така, както християнството е намерило в еладската среда на Балканите, благодатна почва и се е развило като религиозна доктрина, създало е своята догматика чрез светите отци и канони. Преди религиозната доктрина и институт става въпрос за Вяра в чистият и идеен вид. Нелепо е да се твърди, че Тенгрианството в Азия е тюркска вяра. То е древнобългарската небесна вяра, която в Азия получава "религиозна санкция", така да е изразя. Възприема се, свежда се до обикновения бит и става религия. Вярно, в концепцията на казахстанският елит, когато говори за Тенгрианството е само едно, че то създава Държавата. Тя е истинският земен храм на Тенгрианството, неговият Дом. Затова те, когато говорят за Тенгрианството, като го свързват с империята на Чингиз кан. Поне са схванали или запазили основното му значение. Тенгрианство=Държава. Безсмислените са споровете и идейните сблъсъци на тази тема, както и опитите да бъде представено само като философско течение. Тенгрианството е Изначалната Небесна Вяра. Там има един Бог, един Народ и една Държава. Това е Структурата. Затова то е и религия, и философия, и изкуство, защото не може да се ограничава Всеприсъствието на Тангра на планетата и в човешката общност. Било само философия. Това е човешкото схващане на Вярата. Едни ще го схванат като философия, други, като изкуство, трети - като молитва и обредни свещенодействия... Тъй де, това го писах за тези, дето говорят руски;)))
PMEmail Poster
Top
Петър.
Публикувано на: 30.1.2016, 15:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 447
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



С християни Саракт не може да се изгради!Колкото пъти разговарям с баш християни толкова пъти ми се затвърждава мнението,че това учение в по-голямата си част е пагубно.
И едно от нещата,които ми прави най-голямо впечатление относно това колко заблудени и всъщност какви врагове са на самата Бъглария е това,че притчи като да си обърна и другата буза,да бъдем смирени,да не съдим,за да не бъдем съдени ги прилагат не само в личен план,но казват,че така трябва да процедира и самата Държава.Всичките тези неща за тях е нормално да ги прилагат и към враговете си.Тоест на всичките пълчища,които прииждат.Те нямат правилно отношение спрямо враговете.Нямат правилно отношение спрямо воденето на битка,защото са богобоязливи,разбират божията заповед „Не убивай“ така,че не трябва да убиват и тези,които тях убиват.Нямат правилно отношение спрямо въздаването на Справедливост,защото да убиеш убиеца на предците ти за тях е голям грях.Било нещо отдавна минало и заминало.Сега трябва да ги обичаме.Това нещо като го чух ей повярвайте ми просто щях да избухна.Просто само като чуя,че трябва да оставим бруталния геноцид над предците ни ненаказан просто ме побърква.Да не въздадем справедливост за избиването на великите ни предци.За опита да ни унищожат.Било отдавна…няма давност за такива престъпления.Небето бави,но не забравя.Ще има справедливост за всеки един съсипан живот.Ще има справедливост и за 52-та верни на Тангра български рода,които бяха избити в името на хубавото,човеколюбно християнство.
Тези неща не си ги измислям,а съм ги чувал от устата на не един!Ние не трябвало да съдим престъпниците,Ония щял да ги съди.Тоест,ако ги слушаме тях ще настане пълна анархия.Когато разговарях с последния баш християнин,иначе приятен дядо, му споменах за Крумовите Закони и Крумовата Държава.Когато му казах,че тогава престъпления,лъжи,убийства,кражби и т.н. не е имало,защото наказанията са били жестоко справедливи дядото се намръщи.Стори му се нехуманно.
Мнооого може да се изпише,но само едно разбрах.С такива промити мозъци силна и мощна България не може да се изгради.
Тенгрианството не просто трябва,а е задължително да се приложи,както на Държавно ниво така и да се възпита в Духа на всеки един българин.За да бъдем силни воини,както бяха предците ни.Отновно прочетете думите,които написах в подписа ми.
Един е Тангра!


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.1.2016, 22:04
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Българският Саракт ви уведомява, да не се подлъгвате по подобни истории, вселенски учения, посвещаващи учители, издаващи дипломи за завършен курс "Тенгрианство" и други подобни щуротии. Първо земно ниво, енергийни ала-балистики. Според мен тук става въпрос за психични въздействия тип "Золотов". Избягвайте ги. Всеки Българин, носи Тангра в душата си и няма нужда някой да му издава удостоверения за това.
Въпросният Деян Колев, който ще ви "посвети" в Тенгрианството е рекламиран по военният канал на МО (Министерство на отбраната), вероятно отдел "Психотроника".

https://z-1-scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp...16d&oe=5733B894

Само да се насладите какви предавания има по военните ни канали и телевизии

http://www.armymedia.bg/archives/category/...%B8%D1%82%D0%B5
PMEmail Poster
Top
Петър.
Публикувано на: 13.2.2016, 21:35
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 447
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



За да ни помогне Тангра,както и великите Алпи едно от нещата е да засвидетелстваме пред тях,че притежаваме воля.Че сме осъзнали нещата,които ни пречат да се издигнем и се борим с тях.Тези неща могат да бъдат всякакви при различните хора.Тогава,когато ги помолим за помощ в тази борба те ще видят,че наистина я заслужаваме и ще ни я дадат.За да издигнем Орендата в себе си.Защото Небето и неговите проявления, Алпите са наши закрилници,помощници и близки! Затова Кана Субиги и колобърите са били говорители на Небето.Защото са доказали пред Него,че са достойни!


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ще видим какво ще въведе Путин. Учението на Дойчо Русев бе шаманство, което е само сектор от Тенгриянството. Тангризъм е много счупена откъм енергитичност фраза, твърде мисловна, в нея няма сърце, затова Движение на Тангра използваме Тенгриянство, където макар Тенгри да е отпратка към монголско-тюрското произношение на Тангра е доста по-богато на вибрации. Аз лично не съм срещал епос или писание, в което Тангра, макар и универсален жизнен принцип да е ползван да обединява най-различни формирали вече своя облик и вероизповедание, най-различни народности или да решава религиозни противоречия. Религиозните противоречия са неизбежни. Те са част от духовно-културната еволюция и това, че сега на някой управник не се харесват, понеже заради тях, не може да изгради своят Евразийски съюз и търси подходяща обща вяра, не значи, че чрез Тенгриянството тези противоречия ще бъдат решени. Тенгриянството като Вяра се завръща, за да спре погибелта на Българите и Държавността им и да ги върне към Себе Си, а не да ги вкара в границите отново на някакъв съюз. Точно Съюзите съсипаха и източиха до капка, шам-гобето (амритата) на Българската Държавност и захвърлиха Свещеният й Потир, да се търкаля в разлагащите се останки. Путин щял да въвежда Тангризма, за да изгражда Евразия, а пък ние, за да си върнем Дунавска България. Нашите цели, малко не съвпадат.

Спас Мавров: Тангра е централен жизнен принцип на нашата Вселена (ВИДЕО)

http://portal12.bg/Spas-Mavrov-Tangra-e-ts...na-VIDEO-.p4593
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"При нас Тангра не е антропоморфен, при нас Той не е дядо Боже – няма бради, няма мустаци, няма вид на благородник или на някой друг, който обаче като се ядоса да не си край него, защото дори от Рая може да те изгони, стига да си направил нещо, което Той не иска да го правиш."
=========================================================

Да, но той е бил антропоморфиран и това води до първото голямо разделение в древнобългарската общност и създава неолита и каменно-медната епоха, където глинените фигурки, сред които със сигурност има и негови изображения, изобилстват. Една част от предците ни го изповяда трансцедентно-символен, а другите антропоморфен. Последните приземяват съзнанието си, рациото почва да работи в тях и те търсят Бога чрез ума. Всъщност сега те са преобладаваща част от населението на планетата.
Оттук е ясно, че не са случайни конфликтите в християнството за двете природи на Сина - човешката и божествената. Еволюцията циклира определени тенденции в определени исторически периоди, за да може човекът да ги изживее душевно. Но не може да се каже - от днес, край, остава само едното, другото го погребваме. Точно погребаното семе, най-бързо кълне.
Трябва да го имаш в неговото Съкровеност, Тенгриянството за да го окастриш от клоните и да си направиш опорен стълб. Аз лично го предпочитам като Дърво с клони, от които мога да вземем плодовете. Аман от греди и гредоред. И от цимент и бетон
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 249
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE (Йордан_13)
QUOTE (anti666 @ Feb 29 2008, 06:34 PM)
Ами ето, Спас Мавров са го обявили официално за колобър.
"Повече от 30 години Спас Мавров се занимава с езотерични науки. Придобива степен по линията на българските колобри, наследници на знанията на първия монотеистичен бог Танг-Ра"
http://ebulletin.liternet.bg/news.php?page...&nid=3779&sid=8
Мисля, че и Йоло Денев е провъзгласен за такъв.

Както е казано, много са звани, малцина са избрани
Спас не е шаман, нито колобър, познавам го добре и то лично. Почна да пише за тия работи, кога се хвана с Дойчо Русев - "шамана" от Пловдив. Щото и тоя пък беше шаман и имаше и последователи. Иначе не беше лош човек, притежаваше определен багаж от знания, но се удави на Гребната база в Пловдив, при опит да спаси дете. Тези квалификации в книгата "Колобър" на Спасчо е каквото е чул от Дойчо, с негови прибавки и е накъртил един труд.
Все пак е нещо в тази област, защото пък иначе нищо няма написано.
Но смятам да подмина с усмивка както титула на Спас, така и титула на Дойчо. Макар, че Дойчо го уважавах, не беше лош човек.


QUOTE (Спас Мавров)

Колобри има! Аз съм завършил такъв курс при колобъра Дойчо, преминал съм това обучение и това, че съм колобър се получава със знак от небето. Никой не може в тангризма да положи ръце върху тебе и да каже от днес си такъв, а от утре си малко по-друг. Само небето дава знак.

Аз не знам кой е колобър. И не искам да знам, защото ако режима разбере, ще го убие на момента. Така е било от 12 века насам, така е и сега. Те знаят много добре защо се крият. Едва сега в края на Проклятието, старата ни Вяра започна да сваля булото си.
Обаче знам кой НЕ е колобър. И това е този, който се самообявява публично че Е такъв.
PM
Top
Георги-НЗ
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



QUOTE (Йордан_13 @ 1.2.2017, 23:49 )

Да, но той е бил антропоморфиран и това води до първото голямо разделение в древнобългарската общност и създава неолита и каменно-медната епоха, където глинените фигурки, сред които със сигурност  има и негови изображения, изобилстват. Една част от предците ни го изповяда трансцедентно-символен, а другите антропоморфен. Последните приземяват съзнанието си, рациото почва да работи в тях и те търсят Бога чрез ума. Всъщност сега те са преобладаваща част от населението на планетата.
Оттук е ясно, че не са случайни конфликтите в християнството за двете природи на Сина - човешката и божествената. Еволюцията циклира определени тенденции в определени исторически периоди, за да може човекът да ги изживее душевно. Но не може да се каже - от днес, край, остава само едното, другото го погребваме. Точно погребаното семе, най-бързо кълне.
Трябва да го имаш в неговото Съкровеност, Тенгриянството за да го окастриш от клоните и да си направиш опорен стълб. Аз лично го предпочитам като Дърво с клони, от които мога да вземем плодовете. Аман от греди и гредоред. И от цимент и бетон

Данчо, цитирам те понеже казаното много ми хареса. Сега го препрочетох и повдигам темата.
По напред в тази тема говорихме за също много интересни неща. Цитирах един тибетски Бон монах , който добре описва тяхната духовна практика и как служат на различни природни духове и как духовете служат на тях в симбиоза. Наследствена симбиоза от много поколения.

Нещото, което при нас в Тенгрианството е било изтръгнато с мръсните ръце на Борис под инструкциите на Тъмните сили. Избиването на 52-та верни на Тангра родове и произнасянето на Проклятието....


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (10) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020