www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Партньори


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Партньори
Ziezi
Публикувано на: 15.10.2005, 21:01
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



Много неприятно...

На страницата на движение "Войни на Тангра" вляво има изписани няколко линка под заглавие "Партньори". По-точно "имаше", защото вече връзката е само една. Спомням си, че в този списък преди време беше и моята страница. Но сигурно я е бил сложил някой от предателите вътре в движението. После изчезна. Работата е там, че доскоро имаше връзки към партньорите "Независим нет" и "Атака". Днес вече ги няма. Или обстановката в България е много динамична или по принцип всички ние сме в една голяма грешка...

Да, аз гласувах за Атака. Не съм познавал и не познавам Волен Сидеров нито пък Боян Расате. Гласувах за Атака заради позицията на Волен Сидеров относно Българската Земя. Нито съм знаел че ще влиза в парламента Петър Берон, нито съм знаел, кой е Мичо Минчев, нито другите там нам си кви.

Първо искам да споделя виждането си, че обединение на родолюбиви българи не може да има докато не се изясни едно единствено нещо - какво значи Българин. Второ - за да има обединение, трябва да има и "златен стожер" идея, около която да се обединят българите. Тогава ще има и родолюбиви партньори.

Докато се вярва на българофобията, че българите са пришълци от нам си къде, че са памирци, тюрки, славяни или келти, но в никакъв случай българи, дотогава не може да има нито обединение, нито нищо.

Българофобията, която е доста стара, и може да се нарече гърцизъм, има две глави - тюркофилство и славянофилство. Когато един патриот каже - ето, аз съм против славяните и руснаците, главата тюркофилство го захапва, и той става тюркофил, но не и българин. Когато един родолюбец започне да се гордее със "славянския" си произход и да говори против тюрките, главата славянофилство го захапва, и той спира да бъде българин, а става славянофил и поддръжник на "християнските ценности".

Винаги съм се чудел защо арменците никога не са спорели дали са тюрки или славяни ?!?! Ами защото са арменци - стар народ.

Българите са поне толкова стар народ , колкото арменците, но според мен доста по-стар. Българите не могат да бъдат нито тюрки нито славяни. Българите не са пришълци в Бащината си Земя ! Българите са стар местен народ на Балканите , части от който са се разселили из цяла Евразия.

В търсенето си на златния стожер, ние трябва да разберем, че срещу нас работят агентури на гърция, и техните маши - русофили /славянофили/ и тюркофили. Цялата тая платена паплач е винаги инплантирана сред българските патриоти. Тук не става дума за комунисти и нам си кви. Тук става дума за хилядолетна българофобия управлявана от гърците, които вероятно са потомци на юдеи, заселили се на Балканите - Бащина Българска Земя, преди 3000 години.

Работата е там, че единственият начин за спасение и за откриване на златния стожер, който ще обедини българите е Просвещението и търсенето на Истината.

Приветствам Елтимир за всичките усилия , които полага да качва статии и снимков материал.

Но не мога де се съглася, когато използва клевети. А че го прави, изпитах го върху гърба си. Верно, по-яростен клеветник беше Севар, но и Елтимир не направи нищо, за да ме защити. От онзи момент нататък, аз започнах да се съмнявам във всеки упрек отправен от Елтимир към когото и да било. Просто защото неоснователната и безпочнвена клевета срещу мен ми дава храна за съмнения.

Но !

Никой не е безгрешен !

Да си кажем кривиците, и да вървим напред ! Само нека казването на кривиците не се превръща в самоцелно клеветничество !

Моето скромно мнение е, че ако Атака изгуби напълно доверието на българите, нямаме вече никакъв шанс. Затова нека помагаме, а не да се бием в гърдите, че вече сме помогнали достатъчно. Аз съм сигурен, че когато сме помагали, не сме го правили за да чакаме благодарност от някого.

Партньори е чуждица ! Не партньори, Нека бъдем Българи!

PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.10.2005, 21:14
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Зиези, трябва да потърся една книжка, която отпечатах още през 1996 година. Казва се "Тангра в епохата на Агни". Ще опитам утре да я пусна. Това по въпроса за Българите. Не си спомням някой преди мен да е писал, че ние, Българите сме коренно население на полуострова. Може и да греша, не знам.
По въпроса за Атака. Ако беше прочел даже една десета от клеветите по наш адрес, може би щеше да мислиш друго. То не бях алкохолик, то не бях циганин, агент на ДС, даже руски агент ме изкараха. Да не изброявам. Трите месеца преди изборите и стоте дни след изобрите ги получиха от нас. След като нашата толерантност не само не бе оценена, а напротив - нападките се ожесточиха, то не можех да не заподозра нещо много лошо. Фактите се трупаха и подозрението ми все повече се материализираше. Какво друго ми остана? Щом Атака воюва с български националисти и се съюзява с отявлени комуняги, то питам какво е Атака? Всичко друго, но не националистическа партия.
Много усилия положихме да направим от Атака националистическа партия. Е, човек не винаги успява. Понякога се проваля. В такъв случай признаваш своя провал и продължаваш напред.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.10.2005, 21:20
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Намерих варианта, пуснат в предишния сайт, когато Цветомир Йолов търгуваше с моите книги. Сега съм твърде уморен да преглеждам текста. Утре ще го направя и ако има "редакторска намеса", ще я отстраня. Все пак вярвам, че дори Йолов не е посмят да се намеси драстично в тази непозната за него материя.


Търсене в Tangra.org





Стая за разговори

Дискусионен форум



Събота - 15.10.2005 :: Главна :: Пишете ни :: Купи книга ::


Тангра в Епохата на Агни

"Всякога бъдете облечени в доспехите на мъдростта,
о, вие, хора на страната Тингри."

Пхадампа Сангйе /тибетски мъдрец, ? - 1117 г./

Древните елини вярвали, че епохата, в която живеем е желязна. Същото твърдение откриваме в религиите на много други древни народи - от индусите до индианците Майя. Но епохите се сменят. И ако за астролозите сме пред прага на времето, белязано от съзвездието Водолей, то трансхималайското духовно учение определя новата Епоха като Огнена.

Епохата на Агни

"Агни" е санскритска дума, значеща "огън". Агни е богът на огъня при хиндуистите. Нашата българска дума "огън" има същия, общ със санскритския корен. Но не това е единствената причина да възприема определението "Агни", когато говоря за настъпващото Ново време.

Огненият нестинарски танц е дошъл при нас от далечните тракийски времена. Известна е глинената плочка, намерена в античен некропол край Новозагорското село Караново с изобразена върху нея Свастика. Свастика има и върху така наречения "Чипровски надпис", и на още много други места. Нека се знае: Свастиката не е хитлеристка емблема, а е древен символ на Слънчевия диск, на Огъня и движението напред.

Свастиката!

Тя е кошмарът на нашите врагове. Темата заслужава да се развие в обемист научен труд, но тук мястото не позволява. Затова ще се спра съвсем накратко. Не се наемам да твърдя кога се е появила първата свастика. Известни са многобройните находки в днешните български земи от Енеолита, ранната Новокаменна епоха /6 000 - 4 000 г. пр. Хр./ - в Караново, Градешница, Сапарева баня... За нас е особено интересна свастиката от Сапарева баня, датирана към първата половина на V хилядолетие пр. Хр. /По онова време още не са чували за Адолф Хитлер, май!/, тъй като тя е прекалено подобна със своите рамене, завършващи с по три пръста на свастиките, произлизащи от културата Самара /Месопотамия/. Последните имат една характерна особеност: двуцветни са. Така, както е двуцветен и първообразът на свастиката - така наречената "Затворена Свастика". Затворената Свастика е знак, който е бил използван само и единствено от Българите. Никой друг народ не е смеел да се докосне до него.
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...3853&pos=-3853&

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...3854&pos=-3854&
Според колобърското тълкуване, той символизирал преплитащите се четири Космически Епохи. Редуването на Бяла и Червена Епоха. Тук ще отворя малка скоба, за да кажа, че толкова обичаната от нас мартеница е само битово обозначение на Свастиката. Каква може да е причината, довела до пренасяне на свещените Огнени знаци през столетията? Срещаме ги в раннохристиянски пергаменти, срещаме ги в къснохристиянски светилища, макар вече в леко видоизменен вид. В манастира край с. Арбанаси, например. Нима всичко е игра на случая? Легендата допълва, че Знакът бил даден на хората от рода на Драконите през едни твърде отдалечени времена, определяни днес като Мезолит /12 000 - 9 000 г. пр. Хр./. Всичко останало е вторично, производно на нашите тайни знания и традиции. В днешно време особено популярна е тримодулната свастика - т. нар. Триквестер /K/. Тя бе използвана от африканерите в Южноафриканската република, а днес е станала отличителен белег на организацията "Кръв и чест". При древните Българи Триквестерът е символизирал Световното дърво, модела на обединените Горен, Среден и Долен свят. Но както казах, темата е прекалено обширна, за да я изчерпам докрай. Единственото, което трябва да се добави, за да няма объркване, е значението на двата вида Свастики:

- Класическата, с рамене, обърнати по посока на часовата стрелка означава Огъня, възхода, развитието, бъдещето;

- Обърнатата Свастика /Суувастиката / символизира Отвъдното, света на мъртвите, миналото. Не случайно Българският Цар Калоян е погребан с дреха, бродирана със Суувастики. Нашите врагове често рисуват не Свастики, а Суувастики, като си въобразяват, че така се подиграват с нас, но всъщност по този начин те само привличат Божественото проклятие върху себе си.

Колкото до Орела, обхванал със своите нокти оградена с кръг Свастика, то той е общоевропейски символ - още древните римляни са носили подобни изображения върху своите стандарти. Но композицията има и наше, българско тълкуване: Орелът символизира Горния свят, кръгът е Слънцето, а значението на Свастиката вече обяснихме. Като цяло съчетанието от символи поражда закрилата на Тангра /или на съответния народностен Бог в съответния народ/ за човека, който го носи. И когато ни учат да мразим символа, ние на свой ред питаме: защо TE толкова искат ние да останем без Божествена закрила?

"Значителна част от българите продължила тайно да изповядва Тенгрианството, което в България получило название богомилство." - Фархат Нурутдинов "Родиноведение", Казан, 1995 г. Религиите, също като останалите учения взаимодействат помежду си, взаимстват една от друга. Затова нека не ги разглеждаме изолирано, а да търсим връзката, приемствеността.

Върховният бог на траките бил Збелтрудос. Името се превежда като "блещукащ". Сред тракийските лични имена често срещаме такива като Скилас /Разпалващ огън/, Деспус /Син на Бога/, Деоспор /със същото значение/, Десакентос /Потомък на Бога/, Диазелмис, Диазкилмис - смисълът е все същият. Древнотракийският конник - херос е многократно повтарящ се свещен релеф. Сравнявайки известните ни факти, ще открием странни, трудно обясними съвпадения, водещи до мисълта за приемственост в светогледа на траки и българи. На малцина е известно, че върху знамето на Спартак имало нарисувана котешка глава. Всъщност по-интересно е, че Спартак е имал именно знаме. Римляните са носили стандарти, а със знаме напред са яздели Българите. Фархат Нурутдинов описва българско знаме с изобразена върху него вълча глава. Май съвпаденията станаха прекалено много.

Сред други народи, под други имена отново се сблъскваме с познатия ни модел. Абхазкият Сабазиос е Айтар, седмоликото божество, владетелят на седемте Божествени сили.

А пък онези, които твърдят, че древните ни прадеди били езичници, изглежда не познават същността на Българската Вяра. Ще се намери ли поне един-единствен теолог, готов да потвърди, че тристишието

"Тангра - това е небето;
Тангра - това е земята;
Тангра - това сме ти и аз"

- е езическо?

Тангра е Богът - Дух, Богът - Вселенски Разум, Вездесъщ и Всепроникващ. Нямащ нищо общо с антропо- и зооморфните образи на езически божества и припкащи около тях богчета. Култът към Тангра е опит не да бъде обяснен Бога, а да се обяви Неговото съществуване и присъствие. Да се покаже наличието на една Свръхсила, неподвластна на описание и разбиране. С тези си качества Богът на древните праотци не потъва в забравата на миналото, а се устремява напред - към най-съвременните схващания за Божественото начало в живота на Вселената.

А сега се пригответе за нещо шокиращо:

Българинът никога не е преставал да вярва в Тангра!

Ако има скептици, то нека тръгнат по улиците с въпроса: "Вярвате ли в Бога и покрива ли се Вашата вяра с църковните догми?" Ще речете, че при анкетата никой няма да спомене Тангра? То е, понеже става дума не за име, а за слово, обозначаващо Бога. Нали никой не обвинява англоезичните народи в езичество заради вярата им в "някакъв си Год"?

В монголската митология съществуват повече от сто божества. Всички те носят наставката "-Тенгри". Дзол-Тенгри, Цахилган-Тенгри и Анарба-Тенгри са съответно богове на късмета, мълнията и красотата. Знаменитите статуетки - бурхани се наричат още Бурхан-Тенгри. Понякога монголите наричали отделните Тенгри "нямащи ръце и крака" или "възникнали, не показвайки себе си".

Един мой приятел, Мюмюн Чакъров преди 20 години ми каза, че за турците Аллах е Танръ, т. е. Бог. Макар че Аллах също е дума, означаваща "Бог", но в превод от арабски. После ми се случи да разговарям с български татарин на същата тема. "Вярно е" - ми каза. "На турски е Танръ". Запитах го как е на татарски. Отговорът ме зашемети: "Тангра". В който и Бог да вярват, турците все го наричат "Танръ". А татарите - "Тангра". Което не им пречи да бъдат мюсюлмани.

Ако пък се спрем на словосъчетанието "Богът - Небе", то ще видим, че в езиците на редица народи тези думи имат общ корен. Тук справедливостта изисква да подчертая, че далеч преди мен до този извод е стигнал Тачо Танев: "В много от индоевропейските езици названието за Бог е образувано от корен с първоначално значение "ден", "светлина", "дневно небе". Само че първото издание на моята книжка бе излязло, когато успях да прочета прекрасното изследване на Танев. Все пак, нека изброя част от моите доказателства:

Латинското Деус произлиза от санскритската дума "дейус" /дневно, сияещо небе/. Хетските "Шиуна" и "Шиуат" значат съответно "Бог" и "Небе". Нека не забравяме и Великият Баща Танакашвила, Създателят на всичко, почитан от североамериканското племе Сиу. В Меланезия върховното божество било Тангаро, а на Хаваите - Танри. Така нашата древна дума "Тангра" послужила за обозначаване на Бога. Пък и можем ли да намерим по-прекрасен символ от безкрайността на небесните простори?

Ето какво съобщава чеченският изследовател Дени Баксан: “В митовете на минахасите /Западна Индонезия/ майката на слънчевия бог Тоара Лумимуут се ражда “от голям камък, стоящ сред пустинна земя”. В митовете на микранезийците от о-в Гилбърт фигурира На-Реау /Господин Паяк”/, живеещ в камък. Той заповядва на своя внук да сътвори слънце. В меланезийските митове богът-демиург Нденгеи, създал светилата и разделил времето на денонощия, се ражда от камък. В меланезийските митове от островите Нови Хебриди, културният герой Тагаро, дал на хората огън, се появява от разцепил се камък.”

Тезата за разпространение на Тенгрианството в Американския континент среща сериозни възражения, затова припомням един малко известен факт. През 1912 г. руският инженер Балод открива в Монголските планини цял град на мъртвите. Около находката се разшумя, когато се повдигна въпроса за съдържанието на злато в косите на хуните. Косите на откритите в града тела също съдържали злато. Изрично бе подчертано, че населението на този град не било монголско. Всъщност откритият град бил древнобългарски. /Те, монголите си го знаели отдавна, но кой ли търси тяхното мнение!/ Интересно е да се отбележи, че сред останалите намерени предмети имало лули. Произходът им е значително по-стар от времето на Колумб. Още едно потвърждение за връзките между жителите на американския континент и българите. А ето и други еднаквости: Сиукският ритуал на побратимяване е същият като при старите българи: с размяна на кръв от разрязани вени. Североамериканските индианци имат цветови обозначения за посоките на света. И ние сме имали същите обозначения, но сме престанали да си служим във всекидневието с тях, докато сме ги забравили. Учителите са забравили урока, но учениците помнят!

И още малко за Америка. Североамериканският народ Анасази, съседи на Навахо били превъзходни астрономи и архитекти, но слаби занаятчии. Сякаш когато им преподавали уроците на човешкото знание, техният учител е забравил или загубил някъде половината учебници. Но има и друго интересно: защо при правоъгълните и квадратни жилищни сгради, между кулите и укрепленията с прави ъгли, храмовете на Анасази са кръгли? Като Български капища... Като храмовете на Тангра!

Вярата в Тангра не е само монотеистична. Тя е по-древна, отколкото сме допускали. Иначе как ще обясним нейното разпространение - от шумерското "Дингир", през китайското "Тян", та чак до полинезийския върховен Бог Тангароа? Алтайци, тувинци, буряти, калмики... Огромните пространства на Централна Азия пазят спомена за нашия Тангра. Още се помни хунорският боен вик "Ченли!" Древната ни вяра е увековечена с името на един от най-високите планински върхове в света - Кан Тенгри. А някои тибетски мъдреци се наричат един друг с прозвището "хора на Тингри". Ако изоставим късогледото си високомерие, можем да съзрем корените на най-древната религия, съществувала сред човешкия род. /Елтимир, "Тангра в епохата на Агни", София, 1996 г., стр. 5./ Уточнението в скобите се налага, тъй като прочетох почти същите думи:

"Образът на Тенгри се отнася към най-древната митология на народите от Централна Азия, възникнала няколко века преди нашата ера. Самият термин го сравняват с хунското "Ченли" и с китайското "Тян" и даже с шумерското "Дингир". - /Мурад Аджи, "Тайна святаго Георгия или подаренное Тенгри", МБФ "Джарган", Москва, 1997 г., стр. 107/

Аджи е твърде скромен, аз говоря за осем хилядолетия преди Христа, а не за някакви си два-три века. Доказателство е самото споменаване на шумерите. Но пък неговото неумение да борави с вековете в конкретния случай, за мен е един, макар и косвен признак, че е преписвал от моята скромна книжка. В такъв случай се питам дали достолепният кипчак наистина не е наясно кой е покръстил руснаците, откъде са се взели техните първи богослужебни книги, на какъв език и с каква азбука са били написани или отново за пореден път се сблъскваме с опит за отрицание на Българското. Ех, Мурад, Мурад! Слънцето не се затулва с длан.

Отделям такова внимание на Мурад Аджи, тъй като неговите заслуги в изследването на Тенгрианската Вяра наистина са огромни. И ако нещо в случая ме възмущава, то не е, преписването от български автор, а неспоменаването на България. Странно, защо толкова големи умове се стъписват пред нас, с какво толкова ги плашим? А уж сме били диво номадско племе...

Големият български историк Петър Добрев извади на бял свят удивителни данни за невъобразимата древност на българския народ. Посочи следите, оставени от нас из дългия ни път. Даде преки доказателства за високата ни материална и духовна култура. Официалната /с извинение/ наука подмина всичко с мълчание. Някому е изгодна да бъдем диви варвари. Някой е забравил, че е Българин.

Но има други, които помнят!

Когато сме дошли в Европа, западните летописци ни нарекли "Народът на Тангра". Сега разбирате ли защо споменах тракийските имена, значещи "син, дете, потомък на Бога"? Ще припомня загадката с Божествената двоичност. Степният Български народ, несрещал по пътя си през евразийските степи море, вярвал, че Тангра е роден в морските дълбини от Прамайката Етуген. Но има още Един - Самовъзникналият, Върховният Тангра. Не намирате ли сходство с бляскащия тракийски Збелтрудос и с другия, също типично тракийски Бог Сабазиос, роден от майката Семеле?

Специалистите навярно ще ми възразят с твърдението за съществуването на Умай - небесната трирога съпруга на Тангра. Само че нито една от древните митологии не казва, че Умай е съпруга на Тангра. За тях тя е символ, олицетворяващ женското начало, а не конкретно същество. До същият извод стигат даже прекалено християнизираните изследователи на Тенгрианството: "Земята и Водата - Умай и Йерсуб са свещени в българската религия, но не като божества, а като енергии." - /Ваклуш Толев/ Изключително голямото разнообразие на по-късните виждания само потвърждава това. Те са само блед отглас от нещо много по-значимо и старинно.

Огузите смятат, че е дух-покровител на децата. Киргизите ъ се молели за добра реколта. При турците се е превърнала в зъл дух. А при персите - в птица, чиято сянка прави човека щастлив. Оказва се вярно твърдението на Петър Добрев, че тюрките доста са взаимствали от нас, но българският произход е много далечен от тях. И много по-стар. Примитивните номадски племена не могли да осъзнаят значението и цялостното съдържание на знанията, които сме им дарили.

Добавям, че у повечето народи думата “Дух” е от женски род. И у евреите е така: “Едно е Тя, Духът на живота, на Елохима.” /из “Сефер Йецира”/

- Да, любопитно е, но е минало. Какъв е смисълът да си блъскаме главите с проблеми на отдавна отминали времена? - питат модерните прагматици.

Ето какъв е смисълът:

Символът на Умай наподобява изписвана по особен начин буква “Ж”, поставена върху стилизирано острие на стрела. Напоследък много очевидци твърдят, че въпросният символ се мъдрел върху... корпусите на НЛО. Съобщенията идват съвсем независимо едно от друго и от различни краища на света. Братя Стругацки, за които съществува мнение, че са притежатели на езотерични знания, кой знае защо споменават същото странно “Ж” За справка - романа “Бръмбар в мравуняка”.

В използването на руната, която за българите била знак на Небето, на Бога, наблюдаваме истинска епидемия. Имаше я в нашумелия навремето телевизионен филм “Туин Пийкс”, макар и в леко видоизменен вариант. Там тя бе представена като символ на Совата, птицата на мъдростта. Германската телевизионна програма RTL показа телевизионен филм за руски ултранационалисти. Те бяха поставили знака върху своите партийни стягове. На въпроса “Какво е това?”, последваха мъгляви полуобяснения: “Символът е древнославянски, нещо във връзка със старите богове и с огъня...” Но германските и въобще западноевропейските националисти също го използват, макар и обърнат. За тях той е пък руната Odal.

Съвпадения или знак за приближаваща се неизвестност?

Нека заявим ясно и недвусмислено: нашето, Българското писмо е най-старото в света. Твърдението ми не е самохвалство. Наскоро белгийски учени признаха първенството на писмеността, зародила се на Балканите. Ето и малко факти: тук, в района на град Монтана, е открит образец на писменост отпреди около 6800 години (древноегипетското писмо например се датира към края на IV хил. пр. Хр.). Това е каменна плочка, на която в четири реда са изписани 24, все още неразчетени знака. А тук съвсем не става дума за изолирани случаи. Надпис, подобен на Ситовския е открит в землището на с. Турен, Смолянско. И още: Етруските са писали с руническа азбука, твърде много приближаваща се към останалите рунически азбуки. В това число и към древнобългарската. Кой на кого е подражавал?

А сега нека се направим малка разходка из библейските земи.

“14:1 В дните не Сенаарския цар Амарфал, Еласарският цар Ариох, Еламският цар Ходологомор и Гоимският цар Тидал, 14:2 тия царе отвориха война против Содомския цар Вера, Гоморския цар Верса, Адманския цар Сенав, Цевоимския цар Симовор и царя на Вала, (която е Сигор).” - /Битие, Глава 14/

Съвпадение на имената? Едва ли.

"Описаният в "Книга на Енох" календар не би могъл да е творение на еврейския народ. Неговите параметри недвусмислено говорят, че той отразява географска реалност, чужда на неговата. Съотношението ден/нощ твърде недвусмислено сочи областите на 47-мия и 48-мия паралел северна ширина. За същото свидетелстват данните за четирите равнопродължителни сезона, зимният от които е декориран с класическите снеговалежи, нетипични за Палестина и Месопотамия." - /д-р Светлозар Попов/

Съвсем не твърдя, че Българи и юдеи имат един и същ произход. Точно обратното: според мен юдеите изпитват ужас от Българите. И други са констатирали същия ужас, но не са могли да го обяснят. Ето до какво заключение стигнах.

През 1 365 г. пр. Хр. - дъщерята на митанския цар Тушрат Тадухепа /Нефертити/ се омъжва за египетския фараон Аменхотеп III. Само накратко ще спомена, че Царство Митани било основано от конен народ, дошъл от север и въоръжен с рефлекторни лъкове. Май по онова време единствено ние сме имали такова оръжие. Но да не се отвличам от темата.

През 1 363 г. пр. Хр. - Тадухепа /Нефертити/ се омъжва за Аменхотеп IV. Под влияние на жреците, дошли с Тадухепа - Нефертити многобожието, властвало до този момент в Египет се заменя с единобожие. За име на Единното Божество е избрано Атон - полузабравеният стар египетски бог на слънцето.

1 360 г. пр. Хр. - Решено е да се основе град Ахетатон. Новата Вяра обаче не успява да се наложи задълго. Аменхотеп IV умира, оцелелите стари жреци на Озирис и Изида вдигат бунт и започват преследвания срещу привържениците на бога Атон.

През 1 300 г. пр. Хр. - Преданият на Атон египетски жрец Мозе оглавява юдеите при прогонването им от Египет. Няма запазени писмени свидетелства, но изглежда той не е имал друга възможност да избегне заплашващото го наказание, освен да се слее с напускащото страната диво скитническо племе. Опитът на Мозе да наложи на скитниците своето единобожие също е естествен. От своя страна юдеите и до днес почитат началната точка на техния поход към света и цивилизацията. Еврейската "нулева година" всъщност е годината, в която била създадена Египетската държава - 3 760 г. пр. Хр.

Явно на египетския експеримент не му е провървяло. Поради грешка в заклинанията, вместо Тангра е призован Демонът на Тъмнината. Начало на Юдаизма. По-нататък ние сме забравили, но те явно помнят.

“Тогава видях звяра

и царете земни и техните

воинства, събрани, за да воюват

против Седналия на коня и

воинството Му”

/Откровение на Иоан 19:19/

Дали да не свържем Седналия на коня с тракийския Херос, изобразяван по един и същи начин с Бога на Българите? Според един средновековен апокриф, написан въз основата на много по-стари източници, от България ще тръгне нова Вяра, която ще покори света. А самият български народ ще се разпилее по всички земи, подобно на еврейския. Апокрифното пророчество има няколко варианта. Най-известният е този на поп Драгол, живял по времето на Второто Българско Царство. Оцелели фрагменти от богомилски творения не оставят съмнение, че Василий Драгол е преписвал отнякъде. В скоби припомням, че богомилското движение не е било нововъзникнало в нашите земи. Началото е още от Кубратовите християни. Енравота - Воин е само пламък, разпален от тлеещите под пепелта въглени, опит за свързване на две световни религии. Но да продължим с пророчествата. Старинни сказания твърдят, че Новата сила ще тръгне от Слънчевград след провалянето /в някои варианти след смъртта/ на Каган Михаил, съкрушителя на световното зло.

Да потълкуваме. Слънчевият град е символично представяне на Божествената мъдрост, събрана в храма на Тангра. Погледнете квадратите, обграждащи изображенията на слънчеви дискове. Ще ги видите върху камъни от Плиска. И титлата “Каган” има съвсем конкретно значение: Владетел на империя, съставена от няколко по-малки държави с ограничен суверенитет, населявани от множество отделни народи. “Каган” буквално се превежда като “Император”. Нямаше ли един Император Михаил /Горбачов/, който сам съкруши своята Империя на Злото? Без значение дали е целял едно, пък то съвсем друго излязло. Да не забравяме, че все още не сме научили причините, накарали съставителите на първия съветски герб да поставят върху него Свастика. Никой не пита защо сериозни хора като рационално мислещите политици постоянно обръщат поглед към окултните знания на древния свят.

Не питаме, пък се оплакваме, че не получаваме отговори!

Днешната участ на Босна е пряка последица от българското богомилство. До VI век то е било официална религия на босненци. Те приемат исляма, най-вече за да запазят своя особен статут. Аналогично е положението с канадската провинция Квебек. Нейните жители са предимно потомци на еретици, чиято ерес води началото си пак от нашите богомили. И сектата на вдигналия толкова шум Дейвид Кореш е основана от българин. Интересът към продуктите на българския дух е толкова голям, че в САЩ и Франция са основани цели институти за изследване произведенията на Петър Дънов и учениците му.

Всъщност високомерните днес северни народи някога имали по-различно отношение към нас, българите. Ето какво съобщава в-к "Зора" в броя си от 2 юли 1924 година:

"Преименуване столицата на Норвегия

Берлин, 2 юли. Съобщават от Християния: С 84 гласа срещу 83 норвежкият парламент реши да промени името на столицата от Християния на Осло.

Б. Р. неотдавна "Зора" съобщи причините за това преименуване. Старото име на Християния - Осло е било дадено в чест на една българска княгиня."

Окултни заемки откриваме и при националсоциалистите. SS дивизията "Prinz Eugen" имала за своя емблема обърнатия знак на Танграo. Френските есесовци, сражавали се на страната на Третия Райх също използвали нашия символ, при това в неговия първоначален вид. Нека си припомним, че при формирането на войските SS-Waffen било търсено на всяка цена съкращението от двете букви "S". Има го в няколко варианта. А общият знак на войските SS бил две успоредни мълнии. Той бил въведен още през 1933 година от SS щурмхауптфюрерът Валтер Хек /Walter Heck/. Нека поразмислим малко. Според замисъла, SS трябвало да бъдат Свръхчовеци, Свръхсъщества. Не е ли същото и българското съкращение - СвръхСъщества? И още - Адолф Хитлер идва на власт през 1933 година. Преди това, през 1932 година в България е създадена една националистическа организация - Съюзът на българските национални легиони. Легионерите имали за свой символ оградената с кръг мълния. Кръгът символизирал Слънчевия диск, а мълнията - възхода. Кой от кого е взаимствал? Има, разбира се опити да се обясни Знакът на Тангра с обърната северна руна Othilia, а мълнията с руната Sowelu, само че обясненията са повърхностни и съвсем не обясняват откъде са се взели допълнителните елементи по свещените древни символи. И защо ли още в самото начало българи били приемани за есесовци? Но не мислете, че с изброяването на тези факти заемките и съвпаденията се изчерпват. На влизане в нацистките концлагери пишело: "Трудът прави свободата", а на обратната страна - "Всекиму своето!". Дали наистина апостолът на българската свобода Васил Левски е преписвал от Хитлер, та е записал в тефтерчето си "Свобода и всекиму своето!", както твърдят евреите? На тяхното внимание предоставям горната прелюбопитна картинка. Подражателството стига дотам, че идейните бащи на скинхедс говорят за “Петима владетели, управлявали оттатък Дунава с остригани глави”.

Слушали сте или сте чели за секретните експедиции до Тибет, организирани от Хайнрих Химлер и Алфред Розенберг. Целта била германците да получат някакви тайни знания, с чиято помощ да завладеят целия свят. Кой знае защо в много от съобщенията, посветени на въпросните експедиции се споменават подводници. Може ли по море да се отиде до Тибет? Указание къде се е намирал този странен "Тибет", срещаме в книгата на руснака Ермей Парнов "Тронът на Луцифер": "През март 1945 година Розенберг обяснява на гросадмирал Дьониц значението на катарските /богомилски/ съкровища за национал-социализма, споменава му за някаква секретна експедиция и моли за тази цел да му отделят специална подводница". Стивън Спилбърг в своя филм "Похитители на изчезналия кивот" внася малко яснота по въпроса какво са търсели германците, но пък премести "Тибет" този път в Египет. Утехата ни е, че историята има продължение.

Толкова търсеното място носи името Царичина. Нашето синьо-червено "суперултрадемократично" правителство доста се порови там, а после още по-демократично се постара да самоубие всички, които биха могли да разкажат нещо повече... Ще успокоя читателите: без ключ, Тайните знания не могат да бъдат разкрити. Но нека поговорим още за страха от нас.

Част от данните за божествата, свързани с Тангра открих в съветската енциклопедия “Мифы народов мира”. Разкошен, свръхлуксозен двутомник, отпечатан във Финландия. Но не съдържа нито дума за нас, българите. И Тангра го няма. Изброени са какви ли не племена, племенца и народчета. Само за народа, сътворил писмеността, на която е отпечатана енциклопедията - нищо. През 1986 година вестник “Литературная газета” публикува статия, посветена на 24 май и “славянската” писменост. Посочени бяха и най-малочислените етнически групички, служещи си с Кирилица. Само създателите на Кирилицата ги нямаше. Защо руските и съветски автори така упорито ни пренебрегват? Откъде това неистово българомразтво? Нали по това време бяхме най-верните им съюзници?

Ще чуете мнение: “Аз мисля...”.

Не, ти нямаш достатъчно информация, за да мислиш! А знания все пак са останали... Да вземем черепните деформации. Кого или какво са се опитвали да наподобят предците ни? С какво Той или То е заслужило уважението им? На какво ги е научил, та те от своя страна започнали да учат другите народи?

В селищната могила на с. Голямо Делчево, Варненско, при археологически разкопки открили малка глинена скулптурка. Грижливо, прецизна изработена, за разлика от останалите недодялани идолчета, намерени в същия некропол. Находката е датирана около 2 800 г. пр. Хр. При цялото ми уважение към археолозите, отказвам да се съглася, че това е изображение на детска глава. Силно издълженият череп и мъничкото лице по-скоро ми напомнят описанията на НЛО-навти. Свързвам находката с древния български обичай да се придава на главата същата удължена форма, като се привързват с платнени летни още неукрепналите и неоформени черепни кости на бебетата. Древността на обичая се потвърждава от неговото наличие при египетските жреци. Но също и при индианците Аймара и при Инките. “Чак до Америка ли стигна!” - навярно ще възразят. Ами да! Още на Алеко Константинов му направили впечатление индианските черги, показани на изложението в Чикаго. “Сякаш са ги крали от нашите селяни!” - възкликва писателят.

Не може да се каже откога датира българското влияние на Американския континент, но горе-долу се знае кога сме доминирали в Китай. “Името Т,иен йн, означаващо Небесно единство, е име всъщност на Полярната звезда, и то на онази звезда, която е била полярна през 27 век преди Христа.” - / Тачо Танев/ Също така едно от имената на Китай - Чина идва от названието на рода Шино, който на китайски се е наричал Джун. Император Мин е последният от Шино, властвал над Поднебесната империя.

А по косвени данни можем да съдим, че и в Индия присъствието ни е било не по-малко слабо: "Тук не може да стъпи кракът на жена, както и никой от женените тоди, т. е. никой от класа на миряните или кутите. Само свещенодействуващите терали имат достъп до вътрешните тирири." /Елена Блаватска/ Не е ли това напомняне за едно от българските племена, носещо името Кути/гури/? И още: "Погледнете, ето една от прелестните мурти, тодски селища." - /Елена П. Блаватска/ Вероятно повечето читатели не знаят, че край с. Боженица, Ботевградско съществува махала с името Мурта.

Българите са оказали огромно влияние при формирането на азиатската култура. Енисейците, именуващи се още “кети”, наричали своя бог “Ес”, което буквално означава “небе”. Тха е върховен бог на адигейците. В тайската езикова система, думата за Бог е “Тхен”. Върховният Бог на жълтите уйгури бил Кан - Тенгир. По-долу ще приведа още един интересен факт, а сега задавам въпроса:

Не е ли възможно сегашната ни “Земя завинаги” да е нашата истинска най-древна прародина?

При етруските Тин е бог на небето. Пред входовете на своите гробници този загадъчен народ поставял знака на Свастиката. Дали накрая няма да се окаже, че древният Изток е взаимствал от не по-малко древният Запад? Не е ли възможно именно оттук да сме тръгнали, и описвайки огромен кръг през пространството и времето, пак тук да сме се завърнали?

Косвено потвърждение намираме и в трудовете на Петър Добрев. Той сочи интересни съвпадения между езика на старите българи и езиците на шумери, келти, кавказци, памирци... Всеизвестно е, че тук, в пределите на сегашната ни територия някога е имало келтско царства. А скандинавските народи дълго време пишели с подобна на нашата руническа писменост. По-горе видяхме, че те и до днес я смятат за свещена.

Маститите академици са прави, че съществуват значителни прилики между българската и тюркските култури. И над тях сме оказвали влияние, и тях сме учили. В някакъв турски исторически филм показваха сражение. От едната страна - византийци. От другата - турци с развети червени знамена, а върху тях - нашият добре познат Знак на българската Държавност /IYI/, за чиято националност поне досега не е имало спорове. Да, ние сме учили турците, както сме дали нещичко и далечните от нас монголи. Ето обещаният факт:

Монголите имат едно божество - Дзаячи-Тенгри. Звездата - Пазител на човечеството. Глава на западните, светлите Тенгри. Избавителят на света. Колко ли на Запад е отишъл Тенгри?



"19. Веднъж напролет Алун Гуа сварила сушено овче месо и нахранила петимата си синове - Белгунутей, Бугунутей, Буха, Хатаги, Бухату Салджи и Бодончар Муханг. После ги накарала да седнат един до друг, дала на всеки по една стрела и им казала да ги счупят. Момчетата лесно се справили с тях. Тогава майката направила сноп от петте стрели и ги дала на синовете си. Пак им рекла да ги счупят. Един след друг се опитвали те да ги прекършат, но не успели.

22. Сетне Алун Гуа поучавала синовете си:

- Нима всички вие, моите петима синове - не излязохте от една утроба? Разделите ли се - лесно ще ви унищожат като единичните стрели. Живеете ли в мир и разбирателство - ще бъдете непобедими и здрави като завързаните наедно стрели. Тогава никой не ще може да ви надвие." - из "Тайната история на монголите" /1240 г./, глава I

През 651 година умира българският Кан Ювиги Кубрат. Малко преди смъртта си, той извикал своите синове и им предал урока, взаимстван след близо 600 години от монголите. Съвпадението е пълно, място за случайност няма. Само дано някой великомъдър професор не ни изкара монголци по произход. Какъв ли авторитет сме имали сред азиатските народи, за да приемат те нашите предания като свои? А какво признават самите монголи по въпроса с Тенгри. Случи ми се да разговарям с една монголка и я запитах направо.

- Първо не е Тйнгри, а е Тенгръ. И второ - той не е наш, монголски, а е ваш, български. Преди да дойдете по нашите земи, ние сме били шаманисти. После идвате вие, давате ни Тенгръ, но ние пак си оставаме шаманисти. Думата обаче се е запазила.

Длъжен съм обаче да уточня: синовете на владетеля Кубрат били трима. Причисляването на Кубер и Алцек служило да напомни, че всички българи сме братя. По кръв, по вяра и по дух! И още: хазарите унищожили оглавяваната от най-стария Кубратов син Бат,Баян държава. В началото на 90-те години на ХХ век един българин - Никола М. Николов разкри пред света истината за съдбата на хазарското племе. Някога те приели юдаизма и изчезнали като народ. Николов посочи хазарския произход на несемитските евреи. Възвърна истинската им народностна и етническа идентичност. Само българин може да прозре истинския лик на преобразеното.

Да се върнем към настъпващата Нова Епоха. Огнената. Епохата на Агни. Чийто символ е Огненият знак, Свастиката. Ние често повтаряме думите на чужди, заинтересовани от скриване на истината държавници. Обвиняваме древния символ във всички смъртни грехове. Без да потърсим неговия изначален смисъл.

На санскрит “Свастика” означава “Добро слово”. Понятието “Огън” също следва да разширим. Нека не го разглеждаме единствено като химическа реакция, а като движение, трептение, вибрация. В този смисъл думите, словата също са трептения. Епоха на Словото. И животът е трептение - в противовес на застиналата мъртва неподвижност. Епоха на живото, но Огненото слово. Не напразно в далечното минало наричали искрените емоционални слова “огнени”.

Само че какво общо има тук Тангра?

Народът на Тангра, народът на Бога отишъл при Божиите потомци. Така обичали да назовават себе си траките. Земята, орисана да се нарече България, била вече гробница на египетската богиня Бастет. Родина на бога Дионисий - Сабазиос, на Пан и на великия Посветен Орфей. Твърде много Божественост, събрана на едно място, за да бъде тя случайна.

“Човекът е Бог в развитие.” - Ваклуш Толев

“Този, който не съумее да стане син Божи, навеки ще остане в обора с добитъка.” - Силезиус Ангелус

“Страшно е да попадне човек в ръцете на живия Бог.” - Послание на Св. Апостол Павел до евреите 10:31

Качествено нов етап в развитието на духовното и Божествено начало у човека. Това е възможно най-лаконичното определение за същността на Новата Епоха. До нас е достигнал отглас от старобългарско предание. Най-издигнатите духовно люде отиват при Тангра, за да Му помагат. Само най-издигнатите отиват при Бога. Предците ни са знаели нещо, което ние отначало сме позабравили, а впоследствие - и изопачили до неузнаваемост.

Конният народ, носещ амулети с изображения на Бога - Конник /още едно символично представяне на Тангра/ отишъл /Или се завърнал!/ в земята на свещения конник - Херос. Величественият релеф край Мадара крие още тайни. Защо ли разни титуловани властващи нищожества толкова яростно се противопоставят на идеята за едно ново проучване?

Известната окултистка Елена Блаватска твърди, че бъдещият свят принадлежи на “подобрените хора”. И предупреждава всички народи, само не нас, българите. Изглежда единствено ние нямаме нужда от нейните предупреждения. За ново човечество говорят Фридрих Нитче и Петър Дънов. Елена Рьорих в своята книга “Листа от градината на Мория” загатва за промени във физическия ни облик, но и тя крие подробностите. Неизбежността от скорошна промяна обосновават различни учени, изследващи аномалните зони, появили се напоследък на планетата. Откритията им се публикуват на всички езици, само не на български.

Не станаха ли прекалено много съвпаденията?

Особено ако прибавим Огнения знак, символизиращ бъдещата Епоха. И обграденият отвсякъде с врагове български народ, носител на живото Божествено начало, пазител на Традицията. Богоизбраният народ.

Всички признаци сочат, че предстои невиждана промяна. Всеки я обяснява по своему. Учените - с озонови дупки и повишен радиоактивен фон. Богословите - със сбъдване на последните библейски пророчества. Астролозите - със смяна на съзвездията в небето над нас. Теософите - с учението на Живата Етика, или както е по-добре познато - Агни Йога. Може би Новото наистина иде?

А какви са доказателствата, че Новото е свързано с България?

Българин даде идеята за машината на новия свят - компютъра. И първият, и най-търсеният в света създатели на компютърни вируси също са българи. През 1991 г. печатът изнесе данни за поразителните последствия от друга българска идея. Книгата на Стефан Маринов /с псевдоним Троянски/ “Най-мощният съюзник”, написана и издадена в емиграция подтикнала водещите западни политици да преосмислят своята стратегия. Промените довели до сгромолясване на Съветския Съюз.

Два примера. А могат да бъдат и двеста!

Дали именно тук да не потърсим причините за нахлуването на неизброимото множество секти у нас? За честите посещения на доказани парапсихолози, за неимоверния интерес към продуктите на българската духовност? И с тяхното официално преследване! Ще изпреваря събитията като кажа, че страхът от сектите е неоправдан. Не те ще ни променят. Ние ще променим тях. Както сме променяли всичко, докосвало се до нас. Такава е орисията ни. Да бъдем преобразители.

Но тази възможност ще осъществим, когато осъзнаем скритите си сили. Когато изявим стаената си мощ. Когато се отърсим от страховете и от преклонението на временно преуспяли чужденци. Сега, ако изключим усилията на малочислена група духовно издигнати българи, останалите отново чакаме. Оставяме друг да определя бъдещата ни съдба. Още не знаем, че другите са негодни да извършат онова, за което сме предопределени ние.

Като съвременни хора, истински рожби на своето измамно време, ние си въобразяваме, че сме достигнали върха на цивилизоваността. Надменно извръщаме очи от живелите преди нас. Но колко пъти трябва да научаваме, че древните са ни изпреварили в не едно и две забравени, и преоткривани по-късно решения? Множество реално съществуващи предмети карат свръхобразовани учени да напразно гадаят за евентуалното им предназначение и метод на изработка. Безумие е да обвиняваме своите прадеди в невежество и примитивизъм.

Невежи сме ние - неблагодарните потомци, забравили език, род и Вяра.

писа Елтимир боила колобър
Движение "Воини на Тангра"

КУПИ ТАЗИ КНИГА


© 1999 - 2002 Воини на Тангра


--------------------
PM
Top
Севар
Публикувано на: 15.10.2005, 21:24
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Да, неприятно е драги ми Зиези. Моята "клевета" беше, че те нарекох чифут. Но ти не отрече. Няма и да отречеш, защото си знаеш.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Ziezi
Публикувано на: 15.10.2005, 21:25
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



Понякога и "много усилия" е равно на недостатъчни усилия...

Дпоред мен ако Атака спре поне продажбата на Българска Земя на чужденци, то тя ще е изпълнила програмата минимум. Всичко сторено вповече ще е добре дошло ! Не бива да искаме от Атака да бъде партия столетница, но поне може да е полезна с още вещо на българите !

Котгато търсим врагове, разбира се, че ще ги намерим. Но същото важи и когато търсим приятели !

Що се отнася до Истината за произхода на българите - стар балкански народ, то тя няма патент. Тя просто е Истина, а ние сме черноработниците, които трябва да работят за да я покажем на сънародниците си. Тази Истина са знаели Възрожденците. Тази Истина е засвидетелствана и в Джакфар Тарихи.

Според мен Златният Стожер е Българската Свещена Земя !

Само тя може да ни обедини, само в нея можем да вкопчим корени и да пием живителни сокове, само тя може да ни Съживи .


PM
Top
Ziezi
Публикувано на: 15.10.2005, 21:31
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



QUOTE (Севар @ Oct 15 2005, 09:24 PM)
Да, неприятно е драги ми Зиези. Моята "клевета" беше, че те нарекох чифут. Но ти не отрече. Няма и да отречеш, защото си знаеш.

Севар, не съм отрекъл, просто защото нямам сестра. Какво да отричам искаш - че сестра ми не е курва ли !? Ето това е клеветата , за която говоря.

Сам разбираш, че ако ти отговоря, че ти си чифут, става око за око, зъб за зъб. И тогава наистина ще съм чифут. Щото чифута не е националност, а философия на поведение.
PM
Top
Севар
Публикувано на: 15.10.2005, 21:35
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Добре де, хайде, хазарин - за да сме по-културни.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Ziezi
Публикувано на: 15.10.2005, 21:39
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 121
Дата на регистрация: 24-September 05



Ами щом толкова държиш да ми прикачиш етикет, бих предпочел "гъзарин". Некак си по-престижно е smil4341944e6b0c8.gif

PM
Top
bgskin
Публикувано на: 15.10.2005, 21:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 274
Участник # 69
Дата на регистрация: 4-August 05



QUOTE
Не съм познавал и не познавам Волен Сидеров нито пък Боян Расате.

Кой е този Боян Расате, някой владетел ли е ? От Рода на Расате ли е ?? Или е онзи, Боян, с онзи метал, с онези цигани, с онази орагнизация. Те не бяха ли излезли с лозунг "|Y| НЕ ГЛАСУВАМ |Y|" ???


--------------------
???? ??? ??????? ?? ???????? ?? ??????????????, ???????? ???????? ?????? ?? ??? ????? ?? ???????????.
PMUsers WebsiteICQ
Top
Севар
Публикувано на: 15.10.2005, 21:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Ааа, виждаш ли как си наясно с терминологията. Да сте чували българин да твърди, че юдеизираните хазари трябва да ги поучаваме, просвещаваме и приобщаваме, докато те ни унищожават най-безскрупулно? Ето затова става въпрос, Зизо.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.10.2005, 21:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Малко се отклонихме. Ставаше дума кои сме ние, Българите. И вторият въпрос - за Атака.
След всичките измами и отказ от всякакъв диалог, как можем да вярваме, че Атака ще следва обявената в началото политика? Досега виждаме само празен шум и отклоняване на вниманието. Ако изоставим красивите думички и видим реалните последици от дейноста на Атака, досега има много повече вреди, отколкото ползи. И все по-зле става. А самият Волен Сидеров се е заел да урежда родата си до девето коляно и родата на жената, с която живее. Волен Сидеров забрави, че на този свят има такова нещо като Българска Нация. Ние или трябваше да останем лоялни на Атака и да изменим на Идеята или да останем верни на Идеята и да тръгнем срещу измяната на Атака. Ти как мислиш, Зиези, кое е по-достойно.
В следващите дни обещавам още разкрития.


--------------------
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 16.10.2005, 1:13
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



Не знам точно каква е темата и дали се отклонявам, но искам да кажа, че идеите на Зиези вече са и мои идеи.

Зиези има смелостта ПРЪВ да представи идеята за българо-тракийското родоначалство и племето на Фир Болгс - на всички нещастници тука (хей и на мен не се обиждайте). Нещо което беше доказано 2 ГОДИНИ СЛЕД ЗИЕЗИ от западните археолози и историци...Като типична (твърдоглава) българка се хвърлих да проверявам тезите му....

Всички Ирладци и жители на Острова на Мен ме приеха като "дълго загубената братовчедка".... Те всички знаеха за нашета "родова" връзка, която се опровергаваше все още от нашите историци...

ПО ВРЕМЕТО, КОГАТО БЪЛГАРСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО ПОБЛИКУВА "ИСТОРИЧЕСКОТО ОТКРИТИЕ, ЧЕ СМЕ ЧАСТ ОТ ТЮРКСКИТЕ ПЛЕМЕНА" АЗ ИГРАЕХ RIVER DANCE (РЪЧЕНИЦА) В ДЪБЛИН И СЕ ЧУВСТВАХ ПО-БЪЛГАРКА ОТ ВСЯКОГА СРЕД ХОРА, КОИТО МЕ ПРИЕМАХА КАТО ЧАСТ ОТ FIR BOLGS.......


Зиези - поклон!
PMEmail Poster
Top
bgskin
Публикувано на: 16.10.2005, 8:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 274
Участник # 69
Дата на регистрация: 4-August 05



QUOTE (Mistique @ Oct 16 2005, 01:13 AM)
Зиези - поклон!

ПРЕД СВЕТЛАТА ТИ ПАМЕТ! smil4334a5a360a6a.gif


--------------------
???? ??? ??????? ?? ???????? ?? ??????????????, ???????? ???????? ?????? ?? ??? ????? ?? ???????????.
PMUsers WebsiteICQ
Top
Eлтимир
Публикувано на: 16.10.2005, 9:12
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Първият вариант на текста, който пуснах по-горе беше публикуван през 1993 г във в-к "Феномен": http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...3855&pos=-3855&
Приемете, че съм преписвал от хора, които почнаха да пишат същите неща десет години по-късно.


--------------------
PM
Top
Mistique
Публикувано на: 16.10.2005, 10:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 354
Участник # 72
Дата на регистрация: 6-August 05



QUOTE
ПРЕД СВЕТЛАТА ТИ ПАМЕТ! 


Хей бе че сте зевзеци..... smil4334ad8a149e0.gif

Аз лично бих била много щастлива ако Зиези стане част от комуната тука, а не да се ядем за щяло и нещяло докато чергата гори под краката ни.....

Докато изцяло поддържам неговата теория за Фир Болгс, не съм толкова сигурна за ешекеназите например....защото същия този наш генетичен "фон" както го наричат го няма при тях. Имат го само около 1% ешкенази и то ако са се женили за сефарди, при които е повече......

Така че тази теория за мен е "висяща"..... smil3dbd4d99c6eaa.gif
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020