www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Том Берден


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Том Берден
Иван
Публикувано на: 19.9.2008, 13:16
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Отварям тази тема специално за Том Берден, защото смятам, че този човек е чудесен учен, съвременник, използвал 30 години от живота си, за да остави прекрасни разработки. За жалост английският ми не е на такова ниво, че да преведа качествено и бързо трудовете му. Ще посоча няколко линка, така че ако има желаещи нека преведат нещо:

1. Главният сайт на Том Берден

2. Това е линк към книгата му The Final Secret of Free Energy
Дават се определения на понятията Енергия, Потенциал, Заряд. Наблягам на факта, че такива към момента липсват в "класическата" (Максуелова) електродинамика. Тези теоретични постановки не само запълват дупките в класическата електродинамика, но могат да послужат на разработчици и в други области - не само електроника и електротехника, но и хидравлика, акустика и пр. Едно определение за мен променя всичко!

3. Ключов елемент в схемите за извършване на работа без тази работа да разрушава (да работи против) източника на енергия е така наречения Fogal Semiconductor. Чудесно би било да се проучи откъде може да бъде доставен или произведен. Fogal Transistor. Естествено приветствам преводът на принципа на действие и бележките по темата, дадени от Том Берден.

Никога не съм чувствал толкова близо успех в тая област, както сега.
Ще направя колкото мога, за да си помогнем. smil4334ad1724132.gif
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020