www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Пръстени от град Болгар


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Пръстени от град Болгар, Волжка България
Йордан_13
Публикувано на: 15.12.2011, 23:33
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 031
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Пръстен от град Болгар, Волжка България. Находката е от 18 юни 2009 г. За да спрат тукашните интернет и фейсбушки христиен-сифилистици с техните спекулации относно произхода на този символ!

User posted image



А това е последното намерено в Булгар. Това изображение на животно, много тъпите и алкохолизирани руснаци, не знаели какво е, та щели да се обърнат към нашите чукундури, те да им кажат. Нашите чукундури, пък ще им кажат, ама... Това е Великият Барадж! Барадж да бди над вас, Българи! Че тежко ви и горко с Тиквата!

User posted image
PMEmail Poster
Top
merry
Публикувано на: 16.12.2011, 20:23
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



Някъде в галерията под тази първата снимка бях писала, сега пак ще кажа. Това не е пръстен, а гривна и не е никаква находка от Волжка България, а е направена от ковача Игнат Игнатов. Аз имам същата, подариха ми я декември 2008 г. Ако това е находка, открита юни 2009 г., то Игнат кан явно е пророк, щом е направил същата гривна през 2008 г.

http://ignat-khan-art-design.com/bg/index_files/Page1813.htm

Истината е, че този знак – ıYı – ще ти е трудно да го намериш във Волжка България.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 17.12.2011, 1:31
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 031
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (merry @ 16.12.2011, 22:23 )
Някъде в галерията под тази първата снимка бях писала, сега пак ще кажа. Това не е пръстен, а гривна и не е никаква находка от Волжка България, а е направена от ковача Игнат Игнатов. Аз имам същата, подариха ми я декември 2008 г. Ако това е находка, открита юни 2009 г., то Игнат кан явно е пророк, щом е направил същата гривна през 2008 г. 

http://ignat-khan-art-design.com/bg/index_files/Page1813.htm

Истината е, че този знак – ıYı – ще ти е трудно да го намериш във Волжка България.

Не пречи да го открием IYI и във Волжка България, някой ден, когато отидем там. Просто не сме отишли да оръчкаме руините на Болгар, от които са изследвани нищожните 3%. Под гаджалския пласт стои съвсем друг от времето, когато не са били мюсюлмани. Не бъди толкова нагла и толкова самоуверена, че този знак го няма там.

Да, туй се оказа изделие на поредния малоумник, който е тръгнал да печели от древните ни символи. Като дойдем на власт, ще забраня всякакви самоинициативи за правенето на такива знаци и продаването им, за да се печели. Само недоумявам защо е разпространен в нета с такова обяснение, че е от град Болгар. Подобна дезинформация е меко казано вредна. Поне ние, никога не сме си позволявали такава.

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 17.12.2011, 13:15
Quote Post












QUOTE
Истината е, че този знак – ıYı – ще ти е трудно да го намериш във Волжка България.

Че как да е трудно? Ами ТАЗИ снимка къде е правена, това не е ли Волжска България? Ще кажеш, ама тя е отсега. Но все пак, защо именно този символ са избрали? Дали са го взели от нас, дунавските българи или си го имат отпреди. Как мислиш? Аз съм сигурен, че iYi им е запечатан в родовата си памет и изборът им е неслучаен. Въпрос на време е да открием и артефакти. Както казва и Йордан, не сме отишли там, не сме ги намерили. Или просто да вземем да ги попитаме дали нямат такива. Какво ще кажеш?
Top
stonetales
Публикувано на: 17.12.2011, 21:07
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 149
Участник # 3 529
Дата на регистрация: 3-May 11



Стига бе, Мерри:)

Дай поръчка и ще ти направя бройки такива гривни - от камък, метал или друг материал, в различен мащаб и ако искаш ще ти ги състаря "достатъчно". От 2008 год, от 2000 год, от 1567 год - само кажи от коя год. ги искаш:)
Със "печат", със "знак" - ако искаш и със "Слово" от Господа ще ти ги докарам!



Боооожеееееее.................

Стига бе , хора - не разбирате ли, че вече му е свирено на старото време?:)
Или държите да си останете в него???
PM
Top
merry
Публикувано на: 17.12.2011, 23:07
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



Йордане, анти666, не казвам, че ıYı със сигурност го няма във Волжка България. Не съм археолог от Татарстан, за да си позволявам такива твърдения. Може и да го има, не знам. Но аз не съм чувала знака да е открит там. Изображения на Барадж – да, канатици – да, но ıYı не съм срещала като находка от Волжка България – нито в книги, нито в интернет. Ако някой докаже обратното, много ще се радвам.
Не бъди злоблив, Йордане, не обиждай мен и ковача, заради това че те е яд, че си се подвел по лъжлива информация в интернет. Не знам какво смяташ да правиш "като дойдеш на власт" и не искам да знам, но сега "не убивай вестоносеца"! Наистина ли недоумяваш как се появява такава информация в интернет? - Както се появяват купища книги с "конспиративни теории", за да заглушат истинската информация, която изтича за плановете и действията на т. нар. елит, така и е пусната лъжата за "пръстена от Болгар". Защото рано или късно ще се появи някой като мен, който ще разпознае гривната, ще го каже и оттук нататък, когато някой покаже новооткрит артефакт в интернет, страничния човек ще си помисли "Ама дали е истински или някой пак си прави майтап?..." Кофти номер, нали? Много е гадно като се замислиш, но ние играем тяхната игра в момента и им правим услуга. Нито ти си виновен, че си повярвал на лъжливата информация, нито аз мога да замълча и да не изоблича лъжата след като я виждам. 1:0 за тях. Пак ти казвам, не бъди злоблив или си насочи това чувство към лъжеца, към прецакващия, а не към прецакания!
PMEmail Poster
Top
merry
Публикувано на: 17.12.2011, 23:21
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



stonetales, не съм много сигурна какво се опитваш да ми кажеш, но май си приел думите ми буквално. Това, че Игнат кан е пророк щом е направил гривната през 2008 г. беше шега. В горния пост се бъзикам с лъжата, че това е артефакт от юни 2009 г. Не говоря сериозно. Моля те! smil4334ad1724132.gif
Но това, което казваш ме подсети за един репортаж, който излъчиха наскоро (май по бтв). Беше за иманярите, търговията с антики и фалшификаторите. Та в него един фалшификатор на археологически разкопки, който добре разпознава фалшификат от оригинал между другото каза, че е виждал Панагюрското съкровище няколко пъти и то не е истинско. Това, което виждаме по музеите у нас и ни се представя като Панагюрското златно съкровище е всъщност негово копие, а не оригинала.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.12.2011, 12:04
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 031
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (stonetales @ 17.12.2011, 23:07 )
Стига бе, Мерри:)

Дай поръчка и ще ти направя бройки такива гривни - от камък, метал или друг материал, в различен мащаб и ако искаш ще ти ги състаря "достатъчно". От 2008 год, от 2000 год, от 1567 год - само кажи от коя год. ги искаш:)
Със "печат", със "знак" - ако искаш и със "Слово" от Господа ще ти ги докарам!



Боооожеееееее.................

Стига бе , хора - не разбирате ли, че вече му е свирено на старото време?:)
Или държите да си останете в него???

Ще чукаш камъни в някоя каменна кариера за фалшификации на свещени символи, вервай ми, дойдем ли на власт, много хора ще чукат камъни целодневно, щото ще ни трябват за въстановяването на някои храмове, а кандидати за каменари - бол, прегрешния спрямо Небето - всякакви. Та не знам на кого е свирено, но само знам, че бъдещето с днешното настояще е напълно отсвирено!
PMEmail Poster
Top
stonetales
Публикувано на: 19.12.2011, 12:30
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 149
Участник # 3 529
Дата на регистрация: 3-May 11



Е де, Йордане:)

Замисли ли се какво исках да кажа, изобщо, преди да ме наплюваш?:)
Или го караш по "дифолт"?:)


Аз и сега си чукам камъни - няма да ми се промени много житието - битие и после!:)


А от Властващи Посредници с небето ми е писнало!!!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.12.2011, 13:28
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 031
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (stonetales @ 19.12.2011, 14:30 )
Е де, Йордане:)

Замисли ли се какво исках да кажа, изобщо, преди да ме наплюваш?:)
Или го караш по "дифолт"?:)


Аз и сега си чукам камъни - няма да ми се промени много житието - битие и после!:)


А от Властващи  Посредници с небето ми е писнало!!!

Ще те сложим отговорник на бригадите каменари, занаят да вземат;))) Власт? Ех, да имах власт, ама нямам;))) Това е просто визията ми за някои групи хора от политическата върхушка и подопечните им кръгове. Един вид мечта, ама то не се знае. Тъй, че всичко е в проект:))) Щото нали знаеш лафа: "На бодлива крава, Господ рога не дава";)))
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.12.2011, 13:50
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 031
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Йордане, анти666, не казвам, че ıYı със сигурност го няма във Волжка България. Не съм археолог от Татарстан, за да си позволявам такива твърдения. Може и да го има, не знам. Но аз не съм чувала знака да е открит там. Изображения на Барадж – да, канатици – да, но ıYı не съм срещала като находка от Волжка България – нито в книги, нито в интернет. Ако някой докаже обратното, много ще се радвам.
===========================================
Да поживеем, да даде Господ да отидем и ще видим. Принципно археолозите показват това дет им отърва. На един обект между Стрелча и Копривщица който едсвам намерихме, но който не е просто от национално, а и от световно значение, беха писали едно и показали едно, а на терен се намери още едно, за което не беха писали и показали. Та тъй със знака IYI. Кога ти не отидеш с очо да го видиш и рука да го пипнеш на археологията не бива се надяваш за пълна достоверност. Сега политиката е такава. Публикува се, квото е удобно на официалната доктрина, другото минава в графа "фалшификат" или "изчезнало". След време го откриват в някое мазе на някой музей, примерно след 50 години или никога не го намират. Та квото толкова се чудиш за Панагюрското съкровище. Оригиналът най-вероятно е заминал за СССР или е продаден от БКП, а в България добри имитатори, колкото щеш. Лошото е, че не са Творци, а само имитатори.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 22.12.2011, 12:55
Quote Post












QUOTE
...така и е пусната лъжата за "пръстена от Болгар".

Merry, не бъде толкова самоуверена. Пръстен си има от Болгар и е този на снимката със защитника на Волжска България - бараджа. Под чийто знак току що влязхоме. А първата снимка вече си е фалшификат. За твое сведение, аз поне лично имах връзка с откривателя на въпросния пръстен, Раф Шарифулин още през 2009г. На една от снимките, които ми прати се виждат и други находки от района на Болгар, за които обаче беше доста пестелив и след това не се чу нищо. Предполагам, че е имало "неподходяща" символика и татаристите, заедно с хазарските им таварищи от Масква са го натиснали да си трае.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
Top
anti666
Публикувано на: 22.12.2011, 13:15
Quote Post












Вижте, майтапа настрана, но в Саракта за фалшификация на сакрална символика наистина ще се наказва. Така е било, така и ще бъде. Защото проблема е не само самата фалшификация, колкото това, че един сбъркан знак или символ променя енергетиката на самата гривна/пръстен. Писали сме много по тоя въпрос и въобще носенето на такива предмети за украшение, без приносителят му поне донякъде да е наясно със значението на символиката, е меко казано глупаво. Ако той си има дори бегла представа, няма да я носи в ежедневието. Мога да те уверя, stonetales, че един от малкото хора, които са наясно малко повечко за значението например на ıYı е Йордан. Затова и реагира така остро.
А за властта - дали е грандомания, просто мечта или нещо друго - въпрос на гледна точка. За един властта е привилегия и лапачка, за друг - отговорност пред народа си. Мисля, че сме го обсъждали с теб и не е по темата.
Top
stonetales
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 149
Участник # 3 529
Дата на регистрация: 3-May 11



Надявам се, че и Мери ме е разбрала така добре, както и вие:)

Но, ако нея я радва липсата на Дух в подаръка, който е получила - това е друго. (ако изобщо го е получила де)
Там вече помощ няма как да се даде.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020