www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Неолитната писменост


  Reply to this topicStart new topic

> Неолитната писменост, Кратовско-Светиниколски район, Македония
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Знаци, символи и писменост, принадлежали на предците ни на Балканите, създали първата държава в света.

User posted image


User posted image


User posted image


User posted image


User posted image



User posted image

User posted image

PMEmail Poster
Top
Doktora
Публикувано на: 14.4.2012, 13:14
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 13
Участник # 2 456
Дата на регистрация: 18-September 10



Йордане, можеш ли да дадеш по-подробна информация за глинените плочки с древните надписи (къде, кога, как; най-вече датировка) и дали има изображения с по-висока резолюция?! Ако можеш да посочиш поотделно кой къде е открит като местност; това е много важно?! smil4334a580902ca.gif
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 14.4.2012, 16:18
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Doktora @ 14.4.2012, 15:14 )
Йордане, можеш ли да дадеш по-подробна информация за глинените плочки с древните надписи (къде, кога, как; най-вече датировка) и дали има изображения с по-висока резолюция?! Ако можеш да посочиш поотделно кой къде е открит като местност; това е много важно?! smil4334a580902ca.gif

Ето тук, това е всичко

http://www.kralemarko.org.mk/default-mk.as...EA2DAB908BEC36E

Каквото са публикували брачата "македонци", туй пускам и аз. Най-паче, че те казват, че са първите създали писмеността в света и щяха да са прави, ако бяха се самоопределили като болгаре, а не "антички македонци". То тая писменост нема много общо с античност и Александър Велики.

smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 249
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Връзката, която си дал с тези плочки не се отваря. Излиза наместо за някакъв си македонски град Карамея. Понеже тази табличка много прилича на плочката от Тертерия и съдържа същия символ като надписа от вр.Елеза, е важно все пак да видим откъде макетата са я изкопали.
User posted image
PM
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 249
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



PM
Top
idle
Публикувано на: 25.8.2016, 12:20
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 137
Участник # 1 441
Дата на регистрация: 13-April 08



Ето още малко по темата от немски сайт:

Глинени плочки от Тартария в Румъния са първото доказателство за съществуването на "Дунавски шрифт". Новата плоча намерена в България може да бъде потвърждение на теорията, че писането е изобретено от европейците - много преди египтяните и Месопотамия.

Статия - Дунавска писменост плочки

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.8.2016, 14:26
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 24.8.2016, 3:11 )
http://www.mediapool.bg/krai-selo-riben-e-...news253039.html

Поредният артефактUser posted image

Засега обаче ценната плочка не може да бъде видяна от неспециалисти. Това ще стане едва след националната конференция на Археологическия институт на БАН в началото на следващата година.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/science/2016/08/23/krai...ismenost.313323
======================================================

Плочката е скрита за "неспециалисти" smil4334ad8a149e0.gif Досещате се, защо идва това деление. Бъзнали са се нещо "специалистите", че "неспециалистите" прекалено много почнаха да четат разни артефакти, па те отнюд 50 години вече, никак не го могат.
В интернета няма снимка на артефакта, разни сайтове, пускат снимки от Румъния, от Крит, тази е от Градешница. Неслучайно само ме питат - тази ли е? Викам: не, тази е Линеар Б от Крит smil4334ad8a149e0.gif Средства за масова дезинформация, кво да прайш.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.8.2016, 14:29
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Д-р Ирина Шопова пред Наука OFFNews: Цивилизацията по нашите земи е по-стара от 7000 години

https://kovaklog.wordpress.com/2016/08/19/%...b8%d0%b7%d0%b0/
========================================================

За първи път ще се абстрахирам, че въпросната госпожа е кадър на Фол от "Тракийският филиал" към БАН
smil3dbd4e5e7563a.gif
С тази статия поздравявам всички от град Първомай! Понеже скоро разговаряхме и се изказаха притеснения, че надписът от Елеза, почвала да го обвива тишина. Не може непрекъснато да се говори за едно нещо, въпросът е, след като си взривил една бомба, какви са последиците от взрива й. Тепърва ще се осъзнава значението на това, което направихме, защото ние го направихме заедно, независимо, че студията за надписа е писах аз, всички вие участвахте с несъмнението си и психологическата подкрепа. Това е много важно. Както писах и преди, важното е качествените ни учени да бъдат подпомогнати от такива като нас в правилната посока и да бъдат извадени от ступора на догмата. Затова като сме си говорили и преди: ние не търсим признание, защото знаем какво правим и защо го правим. Пробивът, който се получава сега при село Рибен, най-вече в мисленето на определени научни кадри, което е много по-важното от разчитането на новият артефакт е вследствие, това, което направихме с надписа от Елеза.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.8.2016, 14:32
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Дайте да сравнимsmil4334ad1724132.gif


Йордан Стайков: "От всичко дотук става ясно, че знаците от Ситовският надпис вече са съществували през късният неолит като една добре оформена за тогавашните разбирания писмена система (за нас – протописменост). Това ни отвежда на мисълта, че като писмена система те са възникнали много по-рано. Основания затова ни дава още един факт – липсата на керамичен материал около скалната камера на надписа, а и в района на самото скално светилище около надписа.Неписан закон е такива обекти да “гъмжат” от керамичен материал, част, от който се намира на повърхността. Но такъв в непосредствена близост липсва. Това ни дава основание, да допуснем още една смела хипотеза и да изтеглим времето на създаване на Ситовският надпис в епохата на т. нар. от науката “докерамичен неолит” (8000 — 7700 пр. хр.). ";


Доктор Ирина Шопова: "От около една година пиша книга за древната история на Югоизточна Европа и все повече се убеждавам, че датировките за България са крайно неточни и стари. Петото хилядолетие е доста интензивен период: Варна, Градешница, Хотница, Караново, Юнаците, сега Рибен – всичко това не се е появило за един ден, за да има обработено злато и писменост е нужна специализация с векове. В Северозападна България датировите ще стават все по-древни и със сигурност ще има още интересни находки."


Па един мой приятел ме упреква за "Ситовският университет"... Много е тежко да го завършиш, хеле па да преподаваш в него smil3dbd4e5e7563a.gif

"За Рибен аз мисля, че е писменост. Не казвам протописменост съзнателно, защото всичките тези „прото-“ обозначения са остарели. И не е пиктографско писмо, по-скоро ако трябва да се търси паралел, нека да го нарекат линеарно."
======================================================
Тъй, тук е пробивът, който направи студията за надписът от Елеза. Нека да съм луд, нека да съм за доктор и жълт картон в Карлуково, на мен не ми пречи това, щото не е лесно да дойдеш от времето на митологията и да живееш в "нормалното съвремие". smil4334aa44c7e89.gif
PMEmail Poster
Top
Петър.
Публикувано на: 25.8.2016, 19:32
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 447
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



Не е по темата,но искам да го напиша. :)
Ти си знаеш най-добре.Ти се познаваш най-добре,но аз като страничен наблюдател мисля,че даваш много точна насока за това в кои времена си бил преди.Афинитета ти към Митологията като цяло го показва.Но още по-показателно е познанието ти за това нещата как трябва да бъдат.Какво имам предвид?Някои неща никъде не са написани като закон или повеля или каквото и да било относно това как трябва да стоят нещата в Саракта.На теб ти идва отвътре.Тоест чрез теб, ние успяваме да разберем дори как е било и как трябва да бъде.Това е изключително ценно,защото враговете на България си мислят,че като държат българските древни книги ще победят България.Е , Тангра ви показа, че може да намери друг начин.И той е налагането на Саракта чрез определени личности,защото те си Спомнят и знаят как трябва да бъде, понеже в тях знанията относно функционирането на Държавата се запазват с преражданията.


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020