www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Отново за пси-убийците


Страници: (9) « първа ... 8 9  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Отново за пси-убийците
Елтимир
Публикувано на: 22.6.2013, 19:02
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Докато е нужно, ще съм тук. И това не зависи нито от теб, нито от мен. Единствено Ериг Кан е, който решава кога да си ме прибере обратно.
Оцелявал съм при невероятни опасности, вярвам, че ще оцелея и сега. Но не това е най-важното. Исках да спрем пси убийците, а за това трябват усилията на повече хора. Мога да опиша конкретни техни методики. Мога да да публикувам снимки и да цитирам конкретни имена. Мога да разкажа конкретни неща, при това от първо лице, а не преразкази. Но някой трябва да поеме щафетата. Физическите ми сили не стигат да извърша всичко.
Да, в последно време те ме спънаха, при това лошо. Но няма да успеят да ме спрат. Моят произход и моята Мисия ме пазят. Те са безсилни пред Волята на Небето. От своя страна аз не се подчинявам на никого, освен на Небесната Воля. А ти се пази, ще си нужна за Бъдещето.


--------------------
PM
Top
Махайра
Публикувано на: 16.7.2013, 21:29
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 304
Участник # 5 141
Дата на регистрация: 19-January 13



Оказва се, че има нови убиѝства с психотроника, но медиѝте пропускат да ни информират за тях, което не е учудващо. Става въпрос, за човек хвърлил се от високо, без причини.
И една интересна статия за психотрониката.


Психотронен терор: особености, съставни части и цели

Нека поговорим за психотронния терор. Защо? Става въпрос за личната безопасност на всеки.

Човек, който е подложен на психотронен терор си личи веднага: той повече не се усмихва. Характерни оплаквания: бърза умора, безсъние, болки в различни части на тялото. Организмът е изтощен и отслабен, Причината е една: умишлено външно въздействие.

Не е нужно изпълнителят на пси-терора да осъществява контакт с жертвата – торсионния лъч прониква през стени и безпогрешно попада в нужния обект. Как точно? На клетъчно ниво.

Нима това е фантастика? Не, това се прави днес. Направо в жилищата ни. Нямат милост към никого – нито към деца, нито към индвалиди, нито към старци.

Защо не знаем за това? А този въпрос вече не е към мен.

Кой го извършва? Ще отговоря така: това е вместо ГУЛАГ. Кое е по-добре – решавайте сами.

Резултатите от психотронния терор – хронически заболявания, причинени умишлено, извършване на престъпление или самоубийство в състояние на зомбиране, промяна на съзнанието, загуба на памет, разрушаване на организма, управление на поведението и физиологията. Достатъчно ли е? Мога дори и да продължа.

Всичко това – напълно безнаказано. Още повече – безконтролно и в пряка зависимост от настроението или нивото на опиянение на пси-оператора.

Първа особеност на психотронния терор – това е държавен терор. Оттам е безнаказаността на едни и беззащитността на други. В нашите спецслужби има хитри отдели за работа с населението. Затова знаят малко хора. Не е чудно – държавна тайна.

Във всяка страна такива отдели се наричат по различен начин. Но тяхната същност не се променя. Винаги е имало, има ги и ще ги има. Както Ленин. Променят се само начините им на работа – в зависимост от управляващата партия, поредния ръководител и нивото на развитие на наказателните технологии.
Цел: създаване на полицейска държава, контролираща своите граждани с помощта на психотронните технологии.

Втора особеност на психотронния терор – това е таен терор. Терор против нищо неподозиращото гражданско население. Ние сме с вас. Що се касае до международните споразумения за употреба на психотронно оръжие, то тук няма проблем. Общо взето всяка държава без излишни главоболия облъчва собствения си народ. Дори има случаи за външно използване на психофизическо оръже. Но това е друга тема.

Трета особеност на психотронния терор – той е избирателен, индивидуален. За какво? Просто така. Все ще се намерят причини. Особеността на психотерора се състои в това, че на негативното дистанционно въздействие също така биват подлагани и родственици (даже и тези, които живеят в чужбина) и лица, които винаги поддържат разработвания обект.

Четвърта особеност на психотронния терор – това е комплексен терор. Ако беше само облъчването! Психотронен терор – това е комплекс от наказателни действия с негласен характер, обединени в една цел – поетапно унищожение на неудобния човек или на група лица.

Състваните части на психотронния терор са:

- торсионен терор
- терор с миризми
- технически терор

- жилищен терор
- семейно-сексуален терор
- финансов терор

- химически терор
- бактериологичен терор

- акустичен терор
- психологически терор

- психиатричен терор
- съдебен терор
- криминален терор

Всичко това се извършва над разработвания обект последвателно и със завидно постоянство. Както виждате, начините на въздействие са достатъчно. Разбира се, торсионното въздействие се явява главно. Но как обичат да го допълват!

Нека поговорим за съставните части на психотерора по-подробно. Да започнем с видовете, използващи торсионни технологии. Това са торсионен, технически и терор с миризми.

Торсионният терор се състои в скрито дистанционно въздействие на излъчватели към мозъка и вътрешните органи на човека, неговата психика и физиология.

За това се използват модулирани сигнали на специални честоти, които обикновената радиочестотна апаратура не е в състояние да засече. Резултата от въздействието зависи от честотата, мощността и излагането на сигналите.

Особеност: без да се направи радиотехническа експертиза, не е възможно да се докаже дистанционното психофизическо въздействие.

Пример за дистанционно психофизическо въздействие се явява радиосъня, радиогласа в главата, дистанционните изменения на температурата, налягането и състава на кръвта, психическа диария, психическа депресия, психически диабет, психическа стенокардия и други функционални изменения в организма.

Психическата стенокардия дори е получила особено название – кардионевроза или нервно сърце. Обикновената стенокардия се отличава от психическата по това, че при изследване не се намират никакви нарушения в сърдечно-съдовата система, а в случай на “пристъп” приема на нитроглицерин не помага.

Диагнозата “нервен стомах” се дава при дистанционно въздействие върху хранопровода. Пациентът се оплаква, че му е трудно да гълта. На флурограмата при приема на специална течност се вижда как тя просто стои в хранопровода.

Ако обекта започне да се оплаква от вътрешен глас, преследване, облъчване, диагнозата е ясна – параноидна шизофрения. Така че изпълнителите на психотерора има за какво да се стараят.

При психотерора се прилагат комбинации от различни видове излъчвания. Но най-перспективно се явява торсионното въздействие върху човек. Дори с помощта на торсионния излъчвател може да се въздейства дистанционно и на животни и на растения и дори на техника.

Характерни признаци за торсионно въздействие се явява блокиране на насочения сигнал със собствената длан. За тази цел е нужно да се постави дланта на мястото на въздействие. Обикновено това е мястото, което боли.

Мястото на непосредственото въздействие има повишена чувствителност и уплътнение на тъкани. След спиране на въздействието тези признаци отминават. В случай на спиране на сигнала става автоматично издишане.

Целта на торсионния терор: тайно управление на поведението, емоциите, физиологията и здравословното състояние на обекта, формиране на мнение в околните за психическо заболяване на обекта, при необходимост дистанционна ликвидация или самоликвидация.

Терорът на миризмите се заключава в систематично въздействие на жертвата с дразнещи или неприятни психически миризми. За това се използва торсионна технология. Психическата миризма се отличава от истинската по това, че има импулсен характер на въздействие и я усеща само този, за който е предназначена. Това е принудителна миризма. Но е възможно да се блокира. Как? Само трябва да прекарате края на палеца под носа.

Цел: психическо напрежение, създаване на конфликтни ситуации, създаване на мнение у обекта, несъответстващо на действителността, формиране в околните на мнение за психическо заболяване на обекта и неговата дискриминация.

Техническият терор се състои в дистанционно нарушение на работата на електрическите прибори и радиоелектронната апаратура: телефон, телевизор, компютър, кола, звънец, нажежавания на лампите и т. н.
Цел: саботаж, психическо напрежение

Жилищният терор се състои в тихо проникване на изпълнителя в квартирата на жертвата с цел да се извършат повреди и да се нанесат специално приготвени химически вещества. При това подредбата си стои, входната врата и прозореца нямат следи от насилване.

Проникването се извършва посдредством използване на дубликат или през вратата на терасата. В квартирата проникват както в отсъствие на собствениците, така и при тяхното приспиване в радиосън.

По време на посещение в жилището, изпълнителя поврежда врати и стени, мебели, хранителни продукти и прибори, обувки, дрехи и бельо, предмети на бита. Систематичното повреждане на мръсни чехли, чадъри, чанти, ръкавици, очила, зъбни протези, игли за шиене – неща от първа необходимост.

За тези цели изпълнителят извършва механични повреди, а също използва и спецвещества във вид на газ, течност или разпръсква прахове и пр., приготвени в спецлаборатории.

Жертвата, облъчвана под жесток режим бива подложена също и на усилен жилищен терор. В този случай в жилището над жертвата се разполага изпълнител на психотерора, инсталира се излъчвател, продупчват се водопровната, канализационната и газопроводната тръба, системата за топлоподаване, електропроводните кабели, касите на вратите и се правят отвори между етажите.

По тези канали под налягане в квартирата на жертвата се вкарват специални газове и прах, самоволно се променя и налягането, както и качеството на водата от водопровода: добавят се киселини, основи, вируси, микроорганизми. Жилището на жертвата се подслушва и наблюдава.

Действията на обекта се коментират със специални шумове, подобни на рог във водопроводните тръби или пускане на вода в тоалетната. За тези цели се използва още една новост – акустичното оръжие. Друга сфера на неговото приложение - дистанционни удари на акустични ударни топки с големината на чиния. Такива невидими удари в основата се нанасят по главата или шията на жертвата. Фактически това е насочена ударна вълна, само че кръгла.

В жилището на разработвания обект, битовата електро и радиоелектронна техника се задейства с дистанционно управление - телевизор, радиоприемник, компютър, автоматична перална машина, стационарнен и мобилен телефон, нажежени лампички и дори звънеца на вратата, който започва да звъни от само себе си.

Незаконното проникване в жилището става ежедневие. Но даже тогава въпроса: Каква беля да се направи още? не възниква - тук няма ограничения, творческия подход стимулира конкуренцията.

Не сме ли и ние такива? Нима сме по-добри? Но и пси-операторите считат себе си за такива. И те имат жени и деца. Очевидно насилието е заложено в човека от далечни времена. Просто методите на неговото изразяване зависят от нивото на научно-техническото развитие на племето.

Защо хората предоставят жилищата си за провеждане на психотерор? А ако към вас се обърнат представители на специалните служби? Ако ви кажат, че съседа ви е терорист?
- Такъв добър човек?
- Преструва се!
И това е всичко. И това е само един от примерите. А колко предлози още могат да се измислят! И още да ви обещаят да решат проблемите ви?

Цел на жилищния терор: създаване на непоносими битови условия на жертвата, принуждаване към продажба на своето жилище с продължение на психотерора в новото жилище, организация “жилищна въртележка” – принуждаване на обекта да изостави жилището си с продължение на психотерора при настаняване в роднини и познати, образуване на мнение в околните за психическо заболяване на обекта. В крайна сметка – лишение от жилището.

Семейно-сексуалният терор се състои в създаване на целенасочени конфликти между роднини за целенасочено предизвикване на отрицателни емоции – истерия, ярост, агресия. За това въздействат на главния мозък. За спиране на такива сигнали е достатъчно да се сложи длан на долната част на тила.
Цел: разрушаване на семейството, лишаване на обекта от материална и морална поддръжка, психическа импотентност, целенасочено натрапване на сексуалния партньор

Финансовият терор се състои в уволнение от предишното работно място (по различни причини) с невъзможност за по-нататъшно наемане на работа. За бизнесмените – неочаквани откази от договори, усилени проверки, умишлен фалит.
Цел: лишаване на обекта от средства за препитание

Химическият терор се състои в систематична обработка на жилището на обекта с химически вещества със специално предназначение. Обработват се дрехи, обувки, завивки, бельо, строителни материли за ремонт, добавяне на киселина и основи във водата от водопровода.
Цел: повишаване на електропроводимостта на организма, снижаване на имунитета, изкуствено влошаване на състоянието на кожата и на косата.

Бактериологичният терор се състои в умишлено разпространение в жилището на разработвания обект на различни вируси и еднопаразити, в това число и различни акари и дирофилароза – подкожни червеи, подобни на косми.
Цел: психическо напрежение, снижаване на имунитета, заразяване с кожни заболявания. При трудно диагностицируеми заболявания – формиране на мнение в околните за наличие на психическо заболяване на обекта.

Акустическият терор се състои в систематично измъчване на жертвата с едни и същи звуци с дразнещо или унизително естество: шум от бормашина или пневматичен чук, заковаване или щамповане, пускане на вода от тоалетното казанче, кликане във водопроводните тръби, тихи натрапливи чукания по различни предмети. Акустическите сигнали се предават или усилват с помощта на сноп от ултразвук.

Цел: психическо напрежение, формиране на мнение в околните за наличие на психическо заболяване на обекта.

Психологическият терор се състои в систематични срещи на обекта по маршрута му с едни и същи преследващи го лица, поставени на пътя различни “знакови” предмети, немотивирана промяна на поведението на околните лица. “Външните” действия се координират от лица, непосредствено ръководещи разработката на обекта.

Цел: психическо напрежение, имитация на синдрома за преследване, характерно за шизофренията, формиране на мнение в околните за наличие на психическо заболяване на обекта.

Психиатрическият терор се състои в регистрацията на обекта в психиатрия, принудителен прием на психотропни препарати, снижаващи самоконтрола, ограничаващи гражданските права, лишаване от възможност да се обърне към държавните органи с оплакване от дистанционно психофизиологическо въздействие.
Цел: психиатрична неутрализация на обекта.

Съдебният терор се заключава в преследване на обекта по углавни, граждански или административни дела, заключване в места за лишаване от свобода. Обектът или извършва правонарушение в състояние на зомбиране, но осъзнавайки своите действия или се изфабрикуват разследващото дело и заключителната ескпертиза.
Цел: съдебна неутрализация на обекта.

Криминалният терор се състои в организация срещу обекта на престъпно деяние – кражба, грабеж, хулиганства, саботаж, умишлено причиняване на телесни повреди, умишлено повреждане на имущество, незаконно проникване в жилище и т. н. В криминалния терор над обекта участват специално подбрани лица, в това число и криминален елемент. Като се отчита негласната защита от спецслужбите, да се държи престъпника под отговорност е практически нереално.
Цел: психическо напрежение, причиняване на материална вреда.

Какво още може да бъде добавено към казаното? Да живееш по един и същи начин не е толкова зле. Искат ми се пари. Без тях въпреки всичко също може да се живее. Иска ми се да не ме облъчват. Може и по-зле да е. Трябва да цениш това, което имаш. Скоро свободата да дишаш, биенето на сърцето и кръвното налягане ще станат не биологична норма, а социална привилегия.

А сега тайната власт се забавлява, като разрешава на народа да спори за принципи на законост, демокрация,спиране на провежданите експерименти върху човек без неговото съгласие и прочие конституционни права. Само ние бихме мълчали за това, което става всъщност. Най-вече любезно се обясняват преимуществата на торсионните технологии за вътрешната и външна безопасност на страната.

- Дистанционното облъчване на населението в собственото му жилище? Не може да бъде! – ще кажат много хора. Почти всички. Разбира се, не може. Няма да спорим. Защо? Просто ще почакаме малко.

Автор: Наталья Половко
PM
Top
Канатица
Публикувано на: 25.9.2013, 14:16
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Една интересна статия по наболяла тема:
QUOTE
Инж. Марин Любенов е работил повече от 15 години като щатен сътрудник на Института за висша неврологична дейност и неврофизиология към Академията на науките в СССР, под ръководството на скандалния академик Симонов. Това е институтът, който повече от 30 години се занимава с управлението на човешкия ум от разстояние и с моделирането на живия организъм. Женен е за рускиня и има две дъщери. Понастоящем живее в Москва, но почти всяка година си идва в България. Той е един от героите в нашумелия сборник “Книга на тайните-4”, под кодовото име Митя. В книгата се разказва за тайното оръжие на КБГ – психотерорът.

- Инж. Любенов, вие знаете тайни, които вероятно ще шокират много хора. Как се примирявате с тях?
- Много трудно. Това, което знам, граничи до известна степен с фантастиката. Малко са онези, които биха ми повярвали, че това, което казвам, е плод на нормален разум. Веднъж бях седнал с двама приятели на чашка водка и споделих няколко неща, които ме тревожеха. На другия ден чух приказки, че съм превъртял. Затова избягвам да разказвам за онова, което преживях. И което видях. Пък и вече съм пенсионер, живея с кафето и цигарата като всички нормални хора. Само дето нощите ме мъчат…

- Всъщност сте били сътрудник в таен, забранен институт в Москва. Как успяхте да попаднете там?
- Работех в един от отделите на СИВ. Бях се явил на конкурс и заминах лично с подписа на Тодор Живков. Явно онези от КГБ, които отговаряха за института, са ме сметнали за подходяща пионка и ми предложиха да стана сътрудник. Задачата ми беше да отговарям за психичното здраве на българите, които работеха по съветските обекти. А те никак не бяха малко: Тюмен, Сургут, Железногорск, Белгород, Коми и т. н. Тогава

в посолството бяха тръгнали слухове,

че много от българите превъртат. Моята задача беше да разбера защо. И аз пътувах от обект на обект, ходех по бригадите, оставах по една седмица в общежитията, където бяха настанени нашите гурбетчии.

- И какво констатирахте?
- Че наистина много от българите изпадат в депресия, но аз го докладвах като нещо напълно нормално. Как няма да е нормално, като се вземат предвид носталгията по родината, раздялата с жената и децата, смяната на климата. Тогава още не знаех, че над българите се извършват някакви научни експерименти.

- Кога го научихте?
- Много по-късно, когато съвсем случайно ми попадна доклад, подписан от маршал Ахромеев. Този същият, който по-късно се обеси при странни обстоятелства, а след няколко дни гробът му беше разкопан, ковчегът отворен, а тялото липсваше. В този доклад ставаше въпрос за психооръжието и за зомбирането на хора. Тогава за първи път прочетох тази непозната дума. И изведнъж си дадох сметка за какво става въпрос. Още повече, че в този доклад много често се срещаше името на Кашпировски, който вече беше успял да завладее екраните на всички телевизори. За първи път прочетох подробности и за липтонното оръжие. Разбрах, че група учени от института вече правят опити с живи хора за овладяването на това оръжие.

- Какво направихте, след като разбрахте в какво сте въвлечен?
- Какво можех да направя? Освен да се правя, че нищо не разбирам. Но ми просветна, че вече

съм участвал в първите опити за зомбирането

на българи. Това стана в края на 70-те години на Курската магнитна аномалия в град Железногорск. Там имаше много българи, които живееха в няколко големи общежития. Не знам с какво точно им е било въздействано, но изведнъж нашенците станаха агресивни и предизвикаха голямо сбиване с руснаците от съседно общежитие. Цялата нощ военните хвърчаха, докато успокоят топката. За този твърде агресивен сблъсък никъде не се появи нито ред, но по западните радиостанции той беше коментиран като първи опит за зомбирането на хора. Оказа се обаче не особено успешен, защото този район е известен с много желязо в недрата (оттам е и името на града) и въздействието на уредите вероятно е било слабо поради магнитните вълни от желязната руда.

- Имате ли представа точно по какъв начин са зомбирани хората?
- Знам, че това е ставало със специални технически средства, по-точно психотронни генератори. Но какви са точно - нямам представа. Това, което знам със сигурност, е, че по този начин е било въздействано върху дъщерята на Феликс Дзержински. Тя е била една от първите жертви на новото оръжие. Това го научих много по-късно, когато разбрах, че такива опити са правени и в България.

- Знаете ли по какъв начин?
- Чрез гигантски лазер с мощност около 10 мегавата. Когато се разрових по-късно в тази история, разбрах, че на българите е внушено да повярват, че тази намеса е не от някакви уреди, а от Космоса. Случаят с проф. Делчо Наплатанов и дъщеря му, които се самоубиха, вероятно е свързан с този лазер, а не с Космоса, както се твърди в редица документи. Аз съм убеден, че информацията, която е приемала Марина Наплатанова, в никакъв случай не е била от Космоса. Странното е друго – защо в този експеримент е била включена жена. Мисля, че

обектът на психовъздействието

са били военните специалисти. И то с определена цел. Никак не е случайно, че в българската преса започнаха да се появяват публикации за зомбирането на определени хора. Принципът на действие на системата се описва по много интересен начин: “Сензорните апарати, очи и уши от далечно разстояние, преобразуват картината и звука в биотокове и ги предават в мозъка”. Оттам нататък внимателно се наблюдава обектът на това психопосегателство върху човешката същност.

- Имате ли представа кой от българите е бил зомбиран по този начин?
- Имам само предположения, защото не разполагам с документи, за да го потвърдя. Но съм сигурен, че събитията около подпалването на Партийния дом са внушени и предизвикани от далечно разстояние. Според мен по същия начин е бил зомбиран актьорът Йосиф Сърчаджиев и след като въздействието върху него е спряно, резултатът е инсултът му. Хората, които го познават, ще потвърдят, че известно време той не е приличал на себе си. Сякаш е друг човек.

- Защо точно той е избран за такъв експеримент?
- Сигурно така се е случило. По същия начин са се оказали жертви баща и дъщеря Наплатанови. Както и още няколко души от Генералния щаб, като генерал Радню Минчев и майор Атанас Атанасов. Убеден съм, че такова въздействие е оказано и

върху бившия президент Жельо Желев,

но то рефлектира върху дъщеря му, както и върху Иван Костов.

- Има ли пръст в цялата тази работа Кашпировски?
- Не само той. Има шепа хора, които организираха жестоки опити с липтонното оръжие и загинаха много хора. Това не е тайна за никого. Писаха го почти всички руски вестници, появиха се публикации, доколкото знам, и в българските. И продължават да пишат. Защо мислите, че зомбита като д-р Бах, Олег Рибаков, акад. Золотов, Мелешчук и други се подвизаваха толкова време в България? Според мен тези хора сториха много зло на българите. Те не са специалисти, те са садисти, убийци. По-скоро експериментите им убиват хора. Дано да греша, но си мисля, че толкова жестоки деца-убийци у нас се навъдиха именно след техните експерименти. Не са ли всичките убийства извършени по сходен начин – без сериозна причина и по особено жесток начин. Ако това не е внушение отвън, здраве му кажи. Откакто съм в България, ми прави впечатление, че много хора вървят по улиците и си приказват сами. Това не е случайно. Знам, ще кажете, че животът е труден, напрежението огромно и докарва хората до лудост. Нищо подобно. Аз съм от едно врачанско село на баира, както се казва, и помня колко бедни бяхме. Дядо ми цял ден се бъхтеше по кльощавите нивици, пък и не само той, ядеше хляб и чесън, но никога не изгуби присъствие на духа. Не знам тогава някой да е вървял по улицата и да си приказва сам. Я погледнете сега наоколо и смятайте колко психично болни виждате и познавате. Нямате ли чувството, че България полудява? Мисля, че вече половината българи са психично болни…


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
anti666
Публикувано на: 3.10.2017, 18:21
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Тия дни САЩ си изтеглиха дипломатическия персонал от мисията в Хавана. Поради оплаквания от психотронно въздействие.
https://regnum.ru/news/2313850.html
Със сигурност това не е от кубинците. Това е отмъщение на руснаците, които тази година "мистериозно" изгубиха няколко от свои дипломати (разбирай кагебейци).

САЩ се оплакват, че това било акустично въздействие (инфразвук или ултразвук), но нямат никакви индикации че са облъчвани. Със сигурност в посолството там имат стандартните сенсори за наличие на подслушвателна техника/лазери, както и електромагнитно/звуково облъчване. В този случай обаче не са засекли нищо.

Което иде да рече, че ГРУ е използвало така познатото в България още от 90-те лептонно оръжие. Което работи на друг физичен принцип.
http://www.voininatangra.org/modules/news/...php?storyid=698
My Webpage
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (9) « първа ... 8 9  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020