www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Сън за моето погребение


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сън за моето погребение
Петър.
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 447
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



Може би няма никакво значение, но може и да има. Не мога да бъда сигурен. От вчера се колебая дали да го публикувам и него. Сънувам, че жена ми прибира ме заварва умрял. Седя на фотьойла с отметната назад глава и се усмихвам. Аз гледам отгоре и малко настрани. Тя иска да ме събуди и разбира, че съм мъртъв. Вика Бърза помощ, те на свой ред викат полиция. Не се установява насилствена смърт. Пишат смъртен акт и си тръгват. Тя се чуди какво да прави. Идват няколко здрави момчета, целите в черно и носят ковчег. Казват, че такова било завещанието ми и съобщават неща, които съм й казвал и на нея много пъти. Качват ковчега на един джип. На магистралата й завързват очите да не вижда къде ме носят. Горе, в Балкана 12 белокоси старци с бели бради стоят пред готова гробница. Полагат ковчега, но не с въжета, а на ръце. Пеят някакъв погребален химн на език, който не разбирам. После слагат отгоре каменна плоча, на която пише само Елтимир. Под надписа знакът на Саракта, а отдолу други знаци, които не разбирам. Никакъв надгробен паметник. Казват, че мястото трябвало да остане в пълна тайна. Отново й завързват очите. Карат я обратно, пак със завързани очи и я остават пред блока. И тоя сън се повтаря вече поне 10 пъти. Наистина не знам какво да мисля.

Днес много си мислех за съня с гроба без надгробен паметник. Не ми е известно да са откривани гробища на траки с паметници. В самата България с малки изключения такива се появяват сравнително късно. И си мисля дали наистина този сън беше случаен или някакво Послание. Когато младите момчета си тръгнаха да карат обратно жена ми, единият от старците рече: "Той ще се върне. Казвал го е, и аз го потвърждавам." Забравих да спомена, че освен с бели коси и бради, старците бяха облечени целите в бяло.


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020