www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Последното интервю на Тодор Живков


  Reply to this topicStart new topic

> Последното интервю на Тодор Живков
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Последното интервю на Тодор Живков


Водещ: Горанов от София: Какво мислите за книгата на академик Нико Ахиел “Тодор Живков и личната власт”. Кога беше апогеят на личната ви власт и кои комунистически дейци смятахте за свои съперници?

Тодор Живков: Сега гледайте: няколко души евреи, 5-6 души, започнаха кампанията, която и досега продължава. В тия евреи, водеща роля, вероятно има Нико Ахиал. След това двама души, осъдени от Народният съд, които след това аз освободих... И аз искам да използвам тая трибуна, за да предупредя, всички тия, които аз ги пуснах от лагерите, от затворите, че те можеха да стоят там още 5-10 години, ако не бех аз. Те трябва да ми благодарят! А аз нямам никакво отношение по съденето и решаването, кой да бъде съден, тъй като аз бях секретар на градския комитет на партията в София. И не съм имал тия възможности. Не съм членувал в ЦК, не съм бил в Политбюро.

Водещ: Кого имате впредвид? Кого предупреждавате?

Тодор Живков: Аз предупреждавам всички тия, които ги освободих, да си помислят: не дължат ли благодарност на Тодор Живков, че Тодор Живков с 5 години по-малко, ги пусна от лагерите и от затворите. Нищо друго не желая. Само едно уважение.

Водещ: Коя година?

Тодор Живков: Ами веднага след като станах председател на Министерският съвет – 1972-73 г. Ликвидирахме най-напред лагерите, бех аз в един лагер там и т.н., тя историята е известна и след това внесох предложение да бъдат закрити лагерите. И пуснати всички от затворите. Не бяха пуснати всички, които бяха осъдени от Народният съд.

Водещ: Вие бяхте шеф на партията от 1956г. ?


Тодор Живков: Да, обаче, реален ръкоодител бех 62 г., тъй като в партията имаше ракция, начело с Югов и т.н. , към която се присъедини и Червенков. До ликвидирането на тая фракция, аз бях само ген. секретар на партията. Не можех да влияя в Министерският съвет и другите органи на държавата.

Водещ: Без права? Така ли?

Тодор Живков: Еми те беха завзели Министерският съвет, всички служби държавни. Аз можех да влияя частично, само в партията.



Водещ: Вие твърдите, че е трябвало да управлявате още една година. Колко е трябвало да стане тогава външният ни дълг?
Тодор Живков: Външен дълг се спекулира, че по времето на Тодор Живков е оставен външен дълг. Ако се вземат справки... В България не може да се вземе справка, тъй като са унищожени службите, които тогава работеха. Но вземах от МВФ и Международната банка и там ясно се вижда, че задълженията са минимални. Така, че всичко това е плод на пропаганда срещу миналото и лично срещу Тодор Живков

Водещ: Как? На десети ноември те са били 10 млрд.?!

Тодор Живков: Не е верно. Това е лъжа! Не може да са биле 10 млрд. Пълна лъжа!
Водещ: А кога са били?

Тодор Живков: Не знам кога... Ами да кажат, двата милиарда, които бяха внесени в чуждестранни банки, двата милиарда долара, които бяха внесени в чуждестранни банки, защо ги окрадоха?

Водещ: Кой ги внесе?

Тодор Живков: Аз ги внесох. Аз създадох валутен резерв на страната – 2 млрд. Лева. Цялото злато, забраних да се изнася, създадохме Златния Фонд и т.н. Така, че имаме огромен резерв. Освен това, имаше други страни задължения към нас, които компенсираха. Не повече, това е било 2, максимум три милиарда долара. Но не може в България да се провери.

Водещ: Да разбирам ли, че упреквате тогавашното ръководство на БСП?

Тодор Живков: Ами да. Луканов, правителството на Луканов, двете правителства на Луканов и всички останали.

Водещ: При правителството на Луканов, дълга беше 10 млрд.?!


Тодор Живков: Еми да се рповери откъде е създаден тоя дълг. Защо това трябва да се прехвърля на Тодор Живков? Откъде?

Водещ: Вие не знаете?

Тодор Живков: Не. И не е правилно Казах, че сведенията съм ги взел с големи трудности от МВФ и Международната банка. В тия сведения, по мое време, не е имало такива задължения. Абсолютно не е имало. Тов ае една от измамите, които постигнаха временно. Даже сега в нашите разговори се постави от някой.

Водещ: А можете ли да предоставите тези сведения?

Тодор Живков: Мога. Обаче никой не ме пита за това.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Уфффф, само като видите кой е създател на иснтитута по социология към БАН и ще ви стане ясно всичко за социаологическите агенции в България:))) Ужас!



http://www.omda.bg/page.php?IDMenu=385&IDArticle=964
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 10.11.2017, 14:17
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



https://www.dnes.bg/politika/2017/11/10/nep...rez-89-a.358801

От тази стенограма най-важното е това;

На 2 ноември 1989 пристига съветският посланик Виктор Шарапов и още на следващия ден се среща с Живков. Уведомява го, че генералният секретар на КПСС Михаил Горбачов иска той да се оттегли

Седмица по-късно Тодор Живков го прави. Започва хибридната война според плановете на Ротшилд. 8 години след това, с въвеждането на Валутния борд, държавността в България е унищожена.
20 години по-късно, 2017 под вещото ръководство на Българоубиеца българският народ е изличен на 80%. Не говорим за нация, защото това е народ със своя държава. Останалите 20% или се евакуират (имигрират, претопяват) или умират както едноокият бандит Ан-Рът посъветва тогава.

Ако Тодор Живков не е изпълнил заповедта на Белязания, най-вероятно чрез агента на КГБ (Мосад) Карлович Луканов щеше да му направи пуч или просто да са го отровили/удавили както с дъщеря му. В това отношение КГБ имат богат опит.

Така че т.н. 10-ноемврийски преврат е станал както 9-то септемврийския през 1944г. По външна заповед от Москва.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020