www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Руското нашествие в Украйна


Страници: (4) 1 [2] 3 4  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Руското нашествие в Украйна
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Като стана дума за Български Сарактъ вестника - и там има нужда от работна ръка. Пропуснахме един брой се забави - почти е готов но нямам време да го завърша. Броят за август септември е наполовина готов но няма кой да допише статиите. Няма кой и да го разпространява.
======================================================
Броят за август-септември, може да излезе дори само с една статия, ако трябва

Съединението - акт за възкресение на Саракта

http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...t=0&#entry49940

Смътно си спомням, че съм писал по въпроса, но сега като го прочетох, тази статия е един от фундаментите, който трябва да влезе в съзнанието на Българина. Оставям настрана, че тя е доста "антиевропейска" smil4334ad8a149e0.gif и неконюнктурна, т.е. Системата никога не би я призпознала smil4334ad8a149e0.gif

Какви други статии трябва още да се дописват?
PMEmail Poster
Top
SlavenPut
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 35 465
Дата на регистрация: 30-August 14



Нещо се чувствам неразбран от вас, но може би вината е в начина ми на изказване. Например, не съм против "изявленията на Саракта", напротив, харесват ми и е хубаво да ги има. Против съм, само с това да се изчерпва всичко. А под нещо повече, не говоря за пушки и калашници. Вероятно първия ми пост ви кара да си мислите, че само това ми е в главата, по-скоро говоря за това което 18j засяга в неговия първи пост в тази тема. И по-точно "мотиката", ама и нея не в буквален смисъл.

Напълно съм съгласен, че републиканския кенеф носещ гръмкото име България, тоест "системата", може да бъде съборена само чрез нестандартни методи. Тук вече е въпрос на мнение какви са те. За мен фалита на така наречената държава не е нещо нестандартно, по-скоро го приемам за стандартен метод.

anti666 до голяма степен споделям мнението ти за Ботев, както и това кой е по-по-най, така да го кажем, в революционно-освободителното движение, а именно Левски. Тази теза прочее е масова - Ботев е велик поет и слаб революционер. За мен е може би най-великия поет на света, но това си е мое мнение и не ангажирам никого с него. От известна гледна точка не се наемам да критикувам решението му относно водената от него чета, това обаче е друга тема.

Страницата в настоящия и вид я има от 2005, преди това Движение Войни на Тангра имаше свои страници на няколко пъти, като за първи път аз попаднах на такава, както споменах, някъде през 1999-та.

Кръв и Чест, Комбат 18(муааа ха ха ха), БНС, Гвардия и т.н. тия са ясни. Пак казвам, криво сте ми разбрали светоусещането за политика(в най-общ смисъл на този термин, надявам се, някой да не се хване за него, поради което отварям скобата), вероятно заради думите ми, че искам да ходя да воювам в Украйна.

Язвителността ми, където просто произволно се хванах за "изявленията на Саракта", беше с цел, посредством реакцията ви, да разбера имате ли намерения за нещо повече от публикуване на въпросните изявления, издаване на вестници и други подобни неща. В този контекст беше и намека ми с "В Механата". Не за друго. Един вид питам ви - Има ли реално движение във "Движение Войни на Тангра" или всичко опира до страница и вестник? Тоест от дистанцията на времето, то е спряло! 1999-та страница и нищо повече, 2014-та, страница и туй то. Но може пак да не бъда разбран правилно. Не е критика, въпреки че, ако искате може да я приемете за градивна такава, по-скоро е интерес, дали вие самите имате интерес за нещо повече или целите ви се простират до дело от паисиев тип, а не до такова като на Левски, пак не в буквалния смисъл с пушки и калашници, а по-скоро в смисъла на това което 18j формулира като мотика. Защо е любопитството ми? Понеже anti666 спомена, че критикари много, но помагачи малко, може би искам да помагам, но ако ще е само "паисиево" делото, не ме влече. Иска ми се да е и "паисиево" и "мотиково". Просто не съм убеден, като страничен наблюдател, че има желание за нещо повече от "паисиево" дело, та за това "питам".
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE
Защо е любопитството ми? Понеже anti666 спомена, че критикари много, но помагачи малко, може би искам да помагам, но ако ще е само "паисиево" делото, не ме влече. Иска ми се да е и "паисиево" и "мотиково". Просто не съм убеден, като страничен наблюдател, че има желание за нещо повече от "паисиево" дело, та за това "питам".

Много добре сме те разбрали. Ако си искал да помагаш - да си го направил за тия години като си знаел за нас.

Добре цитираш притчата за мотиката и молитвата, но не съм сигурен копал ли си някога лозе. Та да ти кажа, преди да хванеш мотиката, трябва да знаеш как да го орежеш - понякога до дъно за да има грозде. Иначе и да блъскаш с нея, нищо няма да излезе. Не да му се молиш, а да знаеш какво и как да направиш.

Конкретно на "питането" - приеми, че сме застинали от 99-а на едно място. И да не е така, публични отчети не даваме само щото някой искал да помага, може би.
PM
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



На 29.08в сайта на Русофили.бг (да, и такива има). Цялата руска колона в България се е активизирала на амбразурата.
Опълченците подкрепиха Путин за хуманитарните коридори за обкръжените украински военни

На 30.08 в Иловайск един такъв "хуманитарен" коридор.

Резултатите от засадата срещу украинските сили - ВИДЕО

Атаката е била толкова внезапна, че украинците не са имали време даже да се защитят. Казано на военен език - чиста касапница или военно пресъпление. Това бе скрито от българското общество. Явно са използвани специални бронебойни снаряди (най-вероятно "Корнет"), които са направили танковете им на пихтия. Такива със сигурност "опълченската", а и украинската армия нямат. Филмът е на английски, но се разбира горе-долу. Няколко дни по-късно украинците пращат свои невъоръжени санитари да приберат труповете на изкланите войничета. Един от тях се разлага на електропровода и явно не са могли да го свалят, с такава сила е била ударната вълна.
Разследващият журналист казва, че терористите по пътя са му забранили да снима отряд маскирани военни със супермодерно оръжие у тях. Вероятно това са вежливи "отпускари" от ГРУ.

Толкоз със хуманитарните конвои, обещани от Шаломович.
PM
Top
SlavenPut
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 35 465
Дата на регистрация: 30-August 14



QUOTE (anti666 @ 8.9.2014, 22:38 )
QUOTE
Защо е любопитството ми? Понеже anti666 спомена, че критикари много, но помагачи малко, може би искам да помагам, но ако ще е само "паисиево" делото, не ме влече. Иска ми се да е и "паисиево" и "мотиково". Просто не съм убеден, като страничен наблюдател, че има желание за нещо повече от "паисиево" дело, та за това "питам".

Много добре сме те разбрали. Ако си искал да помагаш - да си го направил за тия години като си знаел за нас.

Добре цитираш притчата за мотиката и молитвата, но не съм сигурен копал ли си някога лозе. Та да ти кажа, преди да хванеш мотиката, трябва да знаеш как да го орежеш - понякога до дъно за да има грозде. Иначе и да блъскаш с нея, нищо няма да излезе. Не да му се молиш, а да знаеш какво и как да направиш.

Конкретно на "питането" - приеми, че сме застинали от 99-а на едно място. И да не е така, публични отчети не даваме само щото някой искал да помага, може би.

Ще кажа само едно нещо, пък който има акъл може и да зацепи.

Кто сложиш "маска" сред свои, тогава може да ги видиш без техните "маски". Наздраве! smil3dbd4e4c2e742.gif
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 10.9.2014, 13:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Ние нямаме маски и позициите ни са напълно открити. Но ти защо влизаш с "маска" под друга регистрация, това не разбираме. Стила си не можеш промени, витиеватите изкази "чувствам се неразбран...може и да помагам, ама не знам заслужава ли си" са ни познати. Макар това да са стандартни лакардии, на които сме се наслушали. Не ми се рови назад из форума, а и честно казано - не ме интересува.

Банвал ли те е някой от админите досега, че да влизаш с маска или е някакъв сложен психотест, който не разбираме? Друг път пробвай с ново амплоа, от сорта;
"Наскоро открих това Движение, може пък и да помагам, ама... май само дрънкате празни приказки и нищо не правите"
Така по може някой да се върже. А туй, че си ни знаел от години и баш сега си решил да помагаш/може би, ама първо да си кажеш градивната критика - нямаш идиоти насреща.

Та пак те питам. Какво точно искаш и защо не използваш предишния си профил в сайта?
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 10.9.2014, 15:30
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



След такива посещения, обикновено сайта се бъгва. Вероятно е некой "бивш" серсем, който сега принадлежи към някоя политическа партия, най-вероятно ГЕРБ или "реформаторите" и я пратен да опипа почвата.
Ние ясно сме завили, НИЕ СМЕ БЪЛГАРОФИЛИ, т.е. сме против русофилите и русофобите smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif Циркове от тоя род - ама не може да не сте от едните или от другите, т.е. не може да не заемете един от полюсите в безсмисленото противопоставяне, откровено ме дразни и показва доста селски политически гьотверенлък. Концепцията на русофобите я чухме оня ден, в предаването "Референдум". Ние сме за Русия, ама не на Путин. Ако може да се върне Елцин или Колчак, т.е. западняците искат една по-сговорчива Русия, която да им дава право да експлоатират природните й богатства. Само дето Колчака, точно западните му партньори го предадоха. Лицемери мръсни. Ако съм на мястото на Путин, бих водил точно такава политика, че дори още по-радикална. Путин ми се вижда нерешителен. Ако бях на неговото място и разполагах с такава мощ, щях вече да съм взел Берлин. Просто има доста хора, които са се родили с глави на раменете си, но не ги заслужават. А Вашингтон би се насрал с превземането на Берлин. smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
Не водиш война, която не можеш да спечелиш, не дразниш Мечката, която спи зимен сън. И когато я събудиш се изправяш смело срещу нея, не оставяш да изяде другарчето си ( в случая Украйна). Затова сме против русофобите.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 10.9.2014, 15:57
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Предателството на Колчак от западняците доведе до създаването на болшевишка Русия. Западняците искаха такава Русия и я получиха. И съвсем естествено е, след унижението, на което бе подложена Русия под формата на СССР чрез Горбачов и Елцин да бъде компенсирано с един Путин. Това е същото, както Германия бе унижена чрез Версай и естествената й реакция на защита изведе Хитлер на преден план. Иначе за електората играта е много проста - разделяме се на два лагера - ЦСКА и Левски, русофили и русофоби, едни срещу други и трепем другите от другото племе. Много по-сложна е играта, хлопцы smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Едно обаче е ясно от нея, цялата попарка, дето западняците я надробяват пред границите на Русия, ще си я хапкат гореща, гарнирана с млякото от семеконтролната инспекция на Путин smil4334ad1724132.gif smil4334ad1724132.gif smil4334ad1724132.gif Тук, където Господ наказва, ние не се пъхаме между шамарките. Не обявяваме война на Русия като Соломонов smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif дето има 6 читави самолета на разположение, които се нуждаят от руски части, за да летят. Дори защитата на Българската диаспора там, се оказа, че е в ръцете на самите българи там, които взеха страната на Русия. Тук нищо не можем да направим. Държавата ни може да се бори само за българи, които са против или не искат да участват и вземат страна.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.9.2014, 16:52
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Гражданска инициатива „България подкрепя политиката на Русия“ настоява да се прекрати убийството на славяни в Украйна и да се спре въвличането на страната ни в завоевателните войни на САЩ.

„България подкрепя политиката на Русия, защото САЩ са водили над 100 войни на територията на целия свят, извън собствената си територия“, заяви общественикът Мадлен Кирчева от Национален координационен център.
=====================================================
http://news.ibox.bg/news/id_895368925
=====================================================
България си има своя собствена политика. Тя не подкрепя ничия политика и геополитическа игра. Политиката ни се определя от Българският Път, не от руският, не от американският, не от еврейският, не от турският... Българският Път изключва съобразяване с политиката на големите държави от позицията на силният или от позицията на "братството", което е една доста манипулативна теза. С големите държави ще се прави дипломация, за реализация на нашите цели, но в никакъв случай съобразяване от позицията на силата или от позицията на парите. С това искам да сте наясно. Щото евдните искат Европа в България, другите искат Израел в България, третите искат Русия в България, четвъртите искат Германия в България и т.н. и т.н.. Е, господа, кой мисли за България? А България къде? Точно това е Българофилството. Когато излизаме от НАТО и ЕС не значи автоматически влизане в Евразия. Дайте се разберем. Нали, Путин си е Путин, Обама си е Обама, Нетаняху, си е Нетаняху, Ердога и той посран, България си е България.
PMEmail Poster
Top
trak
Публикувано на: 2.10.2014, 13:51
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



В момента се мерят силите на групичките около Давос и страните около Анти-Давос, плюс няколко междинни полюсни страни. Русия, Индия и Китай имат прекалено много долари и пари в брой, които се обезценяват и хъс да купуват всичко, от всички отрасли по света, независимо от цената. Готови са да плащат високи цени, за докажат с придобитите предмети статус и стандарт. Останалият свят има много стока, но малко в брой, особено след кризите. Котайците започват масово да ядат месо, вече не е само за богатите, започват да пият и вино и интерес сами да произвеждат или купуват, защото имат огремен брой население. Купуват и земи в Африка и Азия, за да сеят растителни култури, техните обработваеми площи не стигат. Строят училища по света, където да се учи китайски, правят дарения, но не насилват никого на сила да им учи езика. Където и да видиш руснак и киатец по света ще ги познаеш по бясното купуване на всякакви стоки, независимо от цените. В момента България е в европейски и натовски окови и няма как да спечели облаги или работни места от това масово търсене на всякакви стоки на китайците и руснаците, поради ред външни причини и факта, че винаги е последна на опашката при договорите. На ниво договори за покупко-продажби не трябва да играе роля, дали китайците или руснаците с Путин, са бели, черни или еди-какви са. Не са цвете за мирисане, но и американците и европейците не са. Те са такива каквито са и си водят техните политики, техните интереси, това няма общо с България, докато не пипнат малциставата от българскки произход в страните им, но не пречи, български работодатели, да не размахват пръст, кой е лош и добър, а да си гледат икономическите интереси за създаване на договори, печалби, обороти и работни места в България. Китай само спечели от Африка като не се занимава с хуманитарни дела,а само с бизнес.И в момента печели от ембаргото на Русия като доставя каквото успее да сключи като договор за Русия и дори си купува американски предприятия, които да работят стоки за Русия, които се внасят през Китай. И става ли въпрос за продажба на оръжия и оръжейното лоби, нищо не играе роля на американско и европейско ниво, освен финикийските знаци, както става ясно от последните борби, кой да сложи ръка на оръжейните доставки за Ирак, Сирия и кюрдите.
PM
Top
trak
Публикувано на: 16.10.2014, 18:32
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Започва да се забелязват ясните загуби за членовете на ЕС, свързани с невъзможността да доставят поръчаните и плануваните за Русия стоки и продукти. Загубите са много над предвидените до сега. Навсякъде се срещат в Ес акции продажби на всякакви продукти на до 1 пета от цената им в минал период. Някой енща се продават дори ца жълти центове само и само да се продадат, производителите от различните Ес членки са отчаяни в различна степен. Няма да ги видите по вестници и телевизия. Засега се мълчи и се пуска по малко информация. Цените на различните продукти от всички отрасли, предназначени за Русия падат главоломно в ЕС и просто цари паника. Борсовите индекси падат, както и различните акции на предприятия от ЕС, които в миналото са търгували с Русия. В почти всички държави от европейския пакт вече има загуби в милионен размер. Забраната за търгуване с Русия беше насилствено наложена, заради личното желание на Обама и кръга бизнесмени около него.
И България ще претърпи загуби в различни отрасли и размери. Освен това идва зима. Сега е времето българските представители веднага да се запознаят с европейските закони, да ги цитират точно и да извлекат обезщетение за България, заради претърпените загуби и загубите които ще дойдат в бъдеще. Може да се ползва възможността, да се извлече полза за клаузите на АЕЦ или други забранени неща да се позволят или отворят. Идеален вариант за илизане от ЕС, без глоби, защото може да се каже, ако ни се откаже обезщетение, че сме най-бедната държава в ЕС и не можем да издържим на забраната, икономиката загива и т н. Изобщо няма нужда България да играе герой и се бори на ръба на оцеляването, а обратното. С умно обоснование няма да е трудно да се напусне в момента ЕС. Естествено проблемите и гершките на България в производството и икономиката, имат само частичен аспект, свързан с Русия, но това няма смисъл сега да се задълбава, а действа.
Ст АЩ също може да се потърси за обезщетение, защото все пак тези санкции са по негава инициатива, желание и идеа.
Ако не може да получим обезщетение от ЕС и САЩ и не съумеем веднага да използваме възможността за излизане от ЕС има вариант за възползване от тази суматаха и трупане на милиони. и милиарди в тези мътни води. Важното е този вариант да не се хване от мафиотските пипала, а използва веднъж и за добра кауза. Парите могат да се използват за обезщетение на българските производители и развитие на икономиката, създаване на работни места. Също може да се вложат и в подпомагане на науката и изследователските центрове по физика, химия, биология ...
PM
Top
trak
Публикувано на: 16.10.2014, 18:51
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Нарочно на този етап ще опиша следващите стъпки по-повърхностно. Не че долното описание ще е грешно, но ще липсват някои детайли. Долните схеми се използват от различни видни лица, натрупали състояние, още от преди 2007г в България, в различни измерения и са почти усъвършенствани. С това искам само да подчертая, че действат до днес и се работи в много фирми, които имат внос-износ в ЕС, по тях . Схемите сега могат да се нагодят на ситуацията с Русия и да се извлече максимално полза от членството в ЕС и съседството със Сърбия, но това не трябва да попада в ръцете на българските бизнес-политици и мафиоти. Какви са сърбите или какво е било миналото, не трябва да играе сега някаква роля, нито дали Путин или Обама са прави. И двамата са направили много грешки, обградени са кръгове от партийни интереси и имат бизнес-империи около себе си. Нито единия е напълно бял, нито другия напълно черен, в техните си виждания и работят в защита на техните си интереси.
Първо се локализира в кои ЕС държави, какви договори е имало за износ към Русия, колко от договореното е произведено и колко от хранителните продукти и стоки стоят по складовете, не може да бъдат изнесени сега,нямат купувач, заемат място в складовете и има опасност да се развалят в следващите месеци.
Да се установи кой производител, в коя държава до колко е на зор и загуба от наложените санкции върху Русия.
На територията на тези държави-членки да се основат фирми. Те да изкупят стоките и хранителните продукти, предназначени за руския пазар, на място. Да се отворят и фирми в България. Българските фирми, купуват стоката, купена от другите чужди ( но всъщност пак "български" фирми, които основахме на територията на държавата-членка) на място в държавите-членки. Сделките ще са вътреобщностни и ще се извърши вътреобщностна доставка и вътреобщностно придобиване, без ДДС, а само като преминаващ пост, защото сме на територията на общността. Стоките ще се доставят в България. От тук има 2 варианта. Единият е да се създадат български фирми с "подставени" лица в Сърбия или да се ползват сръбски фирми, които да купят нещата от България. Веднъж влезли стоките на територията на Сърбия, лесно може да се уреди по нататъшния път до руския пазар.
Схемата може да се ползва и за поръчки на руски фирми чрез Сърбия и България в ЕС. Например на фирма А от Русия й трябва продукт Б от европейска фирма от Франция, но не може директно да си го поръча. Тук влиза българския посредник, прави вътреобщностна сделка и транспортира стоката Б до България и от там в Сърбия.
Aко схемата представлява проблем за ЕС, България просто може да заяви,че няма друг избор, опитала е всичко, поискала е помощ, не е получила.Трябва да се запазят работни места в България, няма пари за пенсии и образование и трябват свежи пари, за да се платят следващите вноски за ЕС и НАТО. И всякакви подобни оправдания. Оправданията може да се формулират точно, според дадените закони, ситуации и нужди.
Taзи схема, ще се ползва задължително и от други страни,няма да се афишира публично, затова е важна бързината. Китай също сключва доста договори за доставка с Русия, но Русия има нужда от дадени точно определени машини и стоки от Европа и ЕС, които Китай на този етап по-трудно може да достави бързо. Иначе Китай ще си изгради свои схеми, ще купи директно съответните европейски и американски фирми и така ще доставя до руския пазар или ще си намери полулегален начин и пак ще достави до руския пазар.
Може и да се играе от правителството официално, с открити карти. Да се пратят представители до останалите ЕС-членки за преговори с политиците и представителите на потърпевшия бизнес, но България да запази посредническото положение между Запада и Сърбия-Русия.
Самата стока няма да се оскъпи много за крайния потребител на руския пазар, заради вътреобщностната сделка, нали имаме т. нар "общ пазар на ЕС". Освен това може да се купи с отстъпка от западната фирма-производител, защото така или иначе тя няма друг голям избор на този етап .
Въпросът с транспорта също може да се реши по-лукративно и някой неща да се извършат само по документи, за да няма ненужно фиаско из Европа, но зависи от стоката - с акциз, без акциз, превозно средство, машина, хранителен продукт и т н.
Toва може да се извърши само, ако не позволят България да излезе от ЕС.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 16.10.2014, 20:56
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ако си читава, нямаш агентурно досие, не си обвързана с никоя чужда служба и разузнаване, ти си бъдещият външен министър с икономически профил в Българският Сарактъ. Имай го впредвид. Най-лошото е, че не виждам много мъже, които да стават за подходящи отговорности в Саракта. Досега всичките 4 министъра в бъдещото правителство на Саракта са все жени - на здравеопазването, на културата, на правосъдието и външна политика -икономически профил.
PMEmail Poster
Top
trak
Публикувано на: 16.10.2014, 22:25
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Възможно е, подобни схеми по снабдявнето да вървят и през Турция и също Франция да се възползва от бившите колонии като Мароко за заобикаляне на забраните. Френският пазар е така или иначе отдавна аут, така че не може да си позволи и този удър, но ако ползват Мароко, няма да дадат голяма гласност,какво вършат, а ще си траят, оплакват и сочат другите с пръст.Също може Хърватска и Словения да пробват нещо през Босна, Косово или Албания. Това не би било проблем за България. Още по-добре, че има и други. Руският пазар има огромни поръчки и нужди и за всички първи ще има място в схемите по снабдяване му. Не се знае и колко ще държи САЩ да продължи тази забрана.
Обаче завземе ли Китай дадена ниша, едва ли лесно после ще я освободи.И купи ли Китай (както вече хранителновкусови в Испания за свинско месо) дадени предприятия в Европа, едва ли после, ей така ще ги продаде отново.Китайците гледат да вземат на готово водещи знания от Европа и света, стрували много пари, години и опит до усъвршенстването им. Така направиха с винарството, докато се усетят европейците.
Български предприятия също може да ползват хаоса и получат сръбски договори за доставка през Сърбия до Русия. И така получаваме работните места, които сме загубили в миналото. След падане на забраните, да се сключат нови договори за директен износ за Русия.
PM
Top
trak
Публикувано на: 21.10.2014, 10:19
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Кристоф дьо Маржери oт нефтената компания Total взел, че се споминал чрез инцидент, след като решил да удари хегемонията на долара в нефтеното пространство в Европа и част от Азия и въведе еврото. Дьо Маржери трябваше да се поучи, какво стана с Ирак, Иран, Китай, Северна Корея и някои южноамерикански страни, след като не искаха нефта да се търгува в долари, още преди 10 г и почнаха да обръщат доларите. Няма начин нефта да не се търгува в долари до днес и САЩ да не направи война или инцидент на виновника, дръзнал да успори владичеството на долар-нефт.

И по случайност Дьо Маржери се споминал в Москва.... Все едно руските олигарси не искат от години да махнат долара от петролния бизнес и да въведат собствената си валута или поне еврото. Или някой иска отново даде знак на Русия да внимава с казуса долар-нефт.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (4) 1 [2] 3 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020