www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Епосът “Чулман Толгау”


Страници: (2) 1 [2]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Епосът “Чулман Толгау”, Съдържание
Йордан_13
Публикувано на: 4.12.2018, 17:22
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ако не усетите "Сказание за Чулман" с цялото си същество, ако сърцето ви не трепне и заиграе, ако духът ви не се въздигне като пламъкът на Аратеб, до Небето, значи, вие безвъзвратно сте загубили Българското; вие сте вече други, а не Българи! Инфаркт ще получа, когато чета Сказанието, очите ми плуват в сълзи!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.2.2024, 10:28
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Женският остров Кихну – последният истински матриархат в Европа

https://izumitelno.com/zhenskiyat-ostrov-ki...arhat-v-evropa/

Ето, как написаното в "Сказание за Чулман" за островните царства на Умай, които остават единствените анклави от двете й огромни матриархални държави, оживява внезапно за нас и показва, че има неща, които могат да оцелеят въпреки, обстоятелствеността на епохите и времето;))) Този тип, островни царства са протектирани от алпа Чулман. Затова, винаги съм бил противник на приказки рода: "Ако не направим това и това, ако не се променим, ако не си сменим вярата, няма да оцелеем". Такива хора, далеч от мен!
Има хора, хойкат по света, кат гламави по екзотични дестинации, а най-важното е под носа им и го пропускат;)))

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Трябва да отбележим, че стремежа на човека като биологична единица да има комфорт на физическото си тяло, да го направи безсмъртно, все по-съвършено, тва е енергията на тъма тархана Яга, енергията, която той влага във физическото тяло на човека, когато крадат със Сомор, образа на Мар и моделират с него, човешкото тяло и която се превръща във вибрационност на неговите мисли, желания и страсти, защото те са материални. За човека, тези стремежи са станали възвишени, едва ли не, нещо нормално, но не е така. Първоначалната вибрация на всичко това е стремежа на Яга чрез човека да овладее трона на Мар, да оглави Старшинството над алпите. Човека за него се явява средство за това. И сега е така. Човека е средство;))) Затова в него стоят тези амбиции за власт и пари, които винаги са в една добра опаковка, защото макар и откраднат, образа на Мар е съвършен. Ххм;))) Тангра като Абсолют няма нужда от човечеството, то не идва като негова потреба. защото Абсолюта няма Потреби , няма Нужди;))) Чулман е, който има потреба от Втория ( Со хам асми - Аз съм Това), с който да общува, защото Чулман е манифестираният като Свят, Абсолют. И той казва: "- Не, с това твое творение, не мога да общувам, Тангра създай нещо ново" и Тангра Създава. И се появяват познатите ни първи, втори, трети ден и т.н. в Книга Битие. Този вътрешен разговор на Абсолютното със Самото Себе Си е много трудно да бъде разбран от човека. Потребата на Чулман да общува със себе си, създава човека и не Тангра го създава, а възлага това на Кубар и Таук, а Яга узурпира тялото му, като средство за свой личен просперитет. Яга няма нужда да се познава и общува, той иска да управлява сътвореното;)))

Затова, нашият епос, много правилно е озаглавен "Сказание за Чулман", не "Сказание за Тангра". Но, никой дори не се е замислил, върху тази малка особеност. За Абсолютното не може да се направи разказ, то е Неописуемо, Необозримо за ума и речта, но за неговият планетарен образ, (който търси себе си), може да се разкаже;)))
PMEmail Poster
Top
18j
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Аз съм се замислял защо е Сказание за Чулман и съм си давал обяснение, което е по-повърхностно, разбира се, но в подобен смисъл и то е, че премеждията на хората с Чулман и другите алпи от 2-3 ред, като проявления на Тангра са най-съдържателните изживявания на хората при общението с Абсолюта. Но въпроса, който ме гложди е защо точно Чулман, при условие, че Той не е алпът, който е имал най-много с българите, неговата същност дори не е в календара. Обяснението, което съм си дал на този въпрос е, че вероятно има Сказания за всички алпи или поне не вярвам да не е имало сказания за алпите Урус Бабай, Субан, Аби-Турун или Иджик, които са имали много тесни отношения с хората и са оглавявали различни български общности в различни периоди. Поне за тези съм почти сигурен, че има окултни писания, но те още не са излези на яве. И тук е въпроса защо епосът за Чулман е минал през цензурата все пак и други няма..


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.3.2024, 12:51
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 030
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (18j @ 27.3.2024, 11:43 )
Аз съм се замислял защо е Сказание за Чулман и съм си давал обяснение, което е по-повърхностно, разбира се, но в подобен смисъл и то е, че премеждията на хората  с  Чулман и другите алпи от 2-3 ред, като проявления на Тангра са най-съдържателните изживявания на хората при общението с Абсолюта. Но въпроса, който ме гложди е защо точно Чулман, при условие, че Той не е алпът, който е имал най-много с българите, неговата същност дори не е в календара. Обяснението, което съм си дал на този въпрос е, че вероятно има Сказания за всички алпи или поне не вярвам да не е имало сказания за алпите Урус Бабай, Субан, Аби-Турун или Иджик, които са имали много тесни отношения с хората и са оглавявали различни български общности в различни периоди. Поне за тези съм почти сигурен, че има окултни писания, но те още не са излези на яве. И тук е въпроса защо епосът за Чулман е минал през цензурата все пак и други няма..

Имало е, разбира се, такива Сказания. Те се появяват след като Яга Албасти се явява на различните български племена под формата на различните алпи и се самонарича Тангра, т.е. от момента, в който се създава митологията (многобожието) като епоха. Тогава изначалното Единобожие, Тенгриянството се скрива зад различните образи, творчество, дейност, бит и живот на алпите. И се започва отделното почитание, откъдето идват и войните между българите, които изначало са били религиозни, не само за земя. Почитателите на Мар срещу почитателите на Чулман. И въпреки това, че почитателите на Мар побеждават, Сказанието, което достига до нас, не е "Сказание за Мар smil3dbd4e5e7563a.gif smil4341944e6b0c8.gif , а "Сказание за Чулман". Чулман като самият Тангра в Сътвореното, т.е. Тангра като Сътворител е извънвремеви алп. Той твори чрез Времето, въвеждайки в неговата динамика вибрацията на двоичният код, затова е и с две лица. Не само, за да се хареса на българите с едното. Затова не е в календара. В календара са всички онези алпи, чиято енергетика ще работи за развитието на планетата и на българина като човечество. Както сам виждаш, тяхните образи подлежат на промяна
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020