www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Българският химн


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Българският химн
Георги-НЗ
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



Отварям нова тема, понеже не намирам такава.
Причината е , че всеизвестно е, че днешния такъв е по мелодия на стара кръчмарска еврейска песен.
Такива каквито са повечето чалги днес - по еврейски, цигански или гръцки (също семитски) пески.

А причината да пусна темата е разказ на мой познат, чийто приятел работи в чифутска фирма. На някакъв чифутски банкет преди скоро време бил присъствал човека ( българин) и се впечатлил, че в разгара пуснали еврейска песен , но с мелодия на ШУМИ МАРИЦА. Няма грешка - ШУМИ МАРИЦА! Бях озадачен, понеже зная, че МИЛА РОДИНО е по еврейска мелодия..

Затова пускам темата за обсъждане. Нима и двата химна са по чифутски мелодии! Ужас.

А то какво ли има да се чудя, след като причината София е да стане столица е софийското еврейско гето, което е най-голямото. И там дето са най-многото чифути - там е столицата. А реално богатия Казанлък е трябвало да е столицата, хем е в центъра на страната. Ама не, решенията в тази страна се взимат от край време подмолно и алогично за българите.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Това не ме учудва. Тънко и подмолно е действието на чифутите. Ако можеш, сдобий се с името на песента, да я чуем. Поискай там, твоят приятел да се позаинтересува, коя е тази тяхна песен.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Същевременно се пзоаинтересувах от статията на въпросният евреин Николай Кауфман за химна "Шуми Марица" и ми го намериха.

Явно в Българският Саракт, ще се пише и композира нов национален химн. Че ми писна от еврейски сурогати.

Ето тук е статията https://pesenproject.wordpress.com/2012/05/...81%D0%BD%D0%B8/

1. "Маршовият ритъм, мажорният лад, секвентните мотиви в началото, алтерованите степени, римуваните стихове, куплетният строеж на текста са все показатели, които сочат градската принадлежност на песента и коренното различие от традиционното българско народнопесенно творчество."

2. "В писмо от 1891 г. до проф. Иван Шишманов Анастас А. Стоянов – музикален деятел от гр. Шумен, съобщава откъде води началото си мелодията. Според него тя е заимствувана от „немска песен, позната в Шумен от 1854 г., от капелмайстора в онова време в турската музика Шафран из Маджарско. Слушана отпосле от покойния ми вуйка, известния драматург Д.П. Войников…” (цитат от писмото). Мелодията е нотирана от Анастас Стоянов:

[следва нотописна илюстрация]

Очевидна е близостта на тази мелодия с мелодията на „Шуми Марица”.

3. Куба отбелязва, че тази мелодия не е типична за полския песенен фолклор, а е западноевропейска и „може да принадлежи на кой да е цивилизован народ”. Тук авторът прави интересно съобщение: „Несъмнено творецът на българския химн (Шуми Марица – б.а.) се е намирал под известно полско влияние. Че това е тъй, ни сочи втората половина на българския химн, която е отражение на втората половина на полския химн „Jeszcze Polska nie zginela”, където се пее: Marsz, Marsz, Dabrowski, z ziemi wloskiej do Polski!”

Цитираната от Людвиг Куба мелодия е в същия ритъм, в който е и „Шуми Марица”. По мелодическа линия тя е близка и до мелодията, записана от Анастас Стоянов. Дори повторението на второто предложение, което се явява в началните два такта като горна терца, вероятно произлязло от двугласното изпълнение на мелодията, е общо за двете, а липсва в „Шуми Марица”. Очевидно е, че тази мелодия е била общоизвестна по онова време между народите от Западна Европа и случайно попада в България в период, когато населението от града е създавало своите градски песни, често с мелодии, заимствувани от мелодиите на други народи.

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Само оттука си правя извода, че мелодията е еврейска, понеже спада към "градските песни", а ккато знаем, те са изцяло чифутски.
PMEmail Poster
Top
Георги-НЗ
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



Данчо - благодаря ти за положения труд и за изясняването на случая!
Но след като колегата ми настояваше твърдо , че става дума за ШУМИ МАРИЦА , а не за МИЛА РОДИНО - аз реших да повдигна въпроса и ето, резултата е на лице. Изводите също: да се внимава мноооого за прокрадване на чифутски ритми и мелодики в каквото и да е Българско занапред.
Аз съм убеден, че в Саракта ще има Голяма чистка от еврейски мръсотии . Във всяка една област и най-вече в мисленето и категориите, които ще ползваме. За морала - то е ясно.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
Сакар
Публикувано на: 8.10.2015, 14:31
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



QUOTE (Георги-НЗ @ 4.3.2015, 1:24 )
Отварям нова тема, понеже не намирам такава.
Причината е , че всеизвестно е, че днешния такъв е по мелодия на стара кръчмарска еврейска песен.
Такива каквито са повечето чалги днес - по еврейски, цигански или гръцки (също семитски) пески.


Сведенията за 'Мила Родино', 'Гошко убавеца' и други 'стари градски' песни са от статията на Н. Кауфман в книгата 'Българи и евреи' с гл. ред. Ал. Фол...

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
PM
Top
Сакар
Публикувано на: 8.10.2015, 14:33
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



Мила родино????

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
PM
Top
Сакар
Публикувано на: 8.10.2015, 14:34
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



Гошко убавеца и нашата комшийка Ана – чалгата и циганията не са от вчера...

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
PM
Top
Георги-НЗ
Публикувано на: 8.10.2015, 17:09
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



Тази тема се преплита с тази:

"Еврейското замърсяване"

http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...=ST&f=18&t=3353

Можело е да не откривам нова тема за химна, но не съм съобразил.



--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020