www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Относно реконструкцията на Ситовското Аязмо


  Reply to this topicStart new topic

> Относно реконструкцията на Ситовското Аязмо, "Св. Богородица"
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Това съобщение, което ще направя е важно за жителите на село Ситово и свързаните с него. Към 23.00 часа, днес, на третият ден след Успението ( дори да е вторият няма значение), Богородица (Богинята) "ми се яви" и рече, че трябва да върнете пръстта, зад Аязмото, която го обхващаше като подкова, отзад и до половината на ремонтираната стена, т.е. както си бе преди ремонта. Тя каза също, че иска да й се върне каменният чучур, на мястото на поставения, не по нейно желание, железен такъв. Ако не може, да се изработи друг такъв. Рече, че земята, скалата и водата (Жер Суу, Йер Суб - добавка на ред,) това са трите канала (корена), с които се проявява Силата й да лекува. Ако не се изпълни Волята й, Тя ще напусне мястото, то ще загуби силата си и ще се превърне в "място на запустението", както почти всички реконструирани черквички-грамади в Ситово. Волята на Богородица (Богинята) е такава. Аз само ви я предавам. Токовият удар, който се получи в село около 23.00 часа, не бе вследствие авария. Това бе Тя. Тя също рече, че Аязмото е построено неслучайно така и точно по този начин, като излизащо из земята, подобно водата, защото такава е била Волята й, в Съновидението, в което се е явила на тогавашната жена от Ситово. То е било изпълнено точно, макар, тази малка, но съществена подробностъ, да не е била предадена в "легендите" за Аязмото. Пиша го, не го казвам лично на отговорните лица, защото знам, че ме мразят и няма да го вземат насериозно. А и така като го пиша е по-малка вероятността да се покажат негативни емоции.
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Как изглеждаше Великата майка Умай? Като иконата в стаята ли?
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 24.8.2016, 3:25 )
Как.изглеждаше Великата майка Умай? Като иконата в стаята ти ли?

Тя се е явявала като образ на ситовци, само в съня. И в конкретният днешен случай, тази традиция, да не се явява наживо, бе спазена, затова Тя се яви като Глас и Присъствие, но това бе достатъчно, за да даде напътствие и познание.

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.7.2017, 21:09
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



До мен достигна информация, че на Света Марина, 17 или 18-ти юли, Аязмото е било ползвано за изстудяване на бутилки (алкохол и безалкохолно), които били за "банкет на масоните", който се е състоял, най-вероятно в черквата "св. Богородица" или пред нея.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.7.2017, 14:16
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Информацията за масонският банкет в Аязмото "св. Богородица" с. Ситово, бе потвърдена.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Ходи ли да видиш Аязмото, как съм го направил, какъв кръст съм му изрисувал, с черна боя между плочките, вратата оправих..." - 'Не, не ходя и няма да отида, Аязмото като свещен и лечебен център е приключило".
И масонското парти, проведено там е именно следствие, тази приключила и напуснала мястото Свещеност. Сега, в Ситово няма вече Аязмо, има един добре построен и изписан каптаж за планинска вода.
Относно изрисуването на Кръстът: когато човек няма Вяра, компенсира липсата й с показността на същата. А когато има просто показност, която мами сетивата на посетителя се извършва престъпление и се търси материалният келепир.
Когато бях преди дни на Бяла черква, при другият унищожен свещен лечебен център, християнизиран като манастирът "св. Козма и Дамян" (днес "св. Петър и Павел") влязох в спор с бивш летец, държател на заведение там, който твърдеше, че Ситово има голямо богатство, защото Аязмото можело да носи много пари. Водата му излекувала очите. На репликата ми, че "не водата лекува, а Богородица", той отвърна, че на Богородица, той нищо не дължи и ме попита дали не съм свещеник smil4334ad8a149e0.gif
Посочвам ви двата примера, защото случили ми се в близки дни, в един и същи месец, едва ли са случайни.
Може би никой не си е задавал въпроса досега, защо Аязмото след като е открито и посочено след съновидение, никой от тогавашните ситовци не е изрисувал кръст върху него. Били са по-малко религиозни от днешните? Били са по-малко християни, от днешните? Или им е пречела "Турската махала"? Дълбоко ме съмнява това. Легендите сочат съвсем друго. Аязмото преди да бъде подбарано за реконструиране, при управлението на ПП ГЕРБ, нямаше демонстративно изразени християнски символи. Това го отличаваше например, от лилковското аязмо в м. Пицурица, което също бе "реконструирано" по подобен начин. Така ситовският свещенлечебен център, един път изгуби своята Свещеност, и втори път, своята самобитност и заприлича, като всички останали. Унификация и Глобализация.
PMEmail Poster
Top
seeker
Quote Post












Ще рискувам да се обадя и да ям баница. smil4334ad1724132.gif Ми нали си великия вожд - разруши новопостроеното с мисъл. Или като Миленко - Каймакчалан. Върни му светостта. Впрочем, Богородица майка на Тангра ли е, или какво...!? Нещо се оплетоха нещата май, или поне така звучиш на първо четене в този пост. Това измежду редовете. Но не се засягай. Заповядай на гости из Русенско, ако ти се ходи по разни места наоколо. С радост бих приел до трима души у дома. Жив и здрав!
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (seeker @ 8.8.2017, 1:19 )
Ще рискувам да се обадя и да ям баница. smil4334ad1724132.gif Ми нали си великия вожд - разруши новопостроеното с мисъл. Или като Миленко - Каймакчалан. Върни му светостта. Впрочем, Богородица майка на Тангра ли е, или какво...!? Нещо се оплетоха нещата май, или поне така звучиш на първо четене в този пост. Това измежду редовете. Но не се засягай. Заповядай на гости из Русенско, ако ти се ходи по разни места наоколо. С радост бих приел до трима души у дома. Жив и здрав!

Това определено е доста невежо вмъкване. Не. Предпочитам да бутна ГЕРБ от власт в дългосрочна перспектива. Това, ще доведе до сриване и в местната власт, оттам и в църковното настоятелство, което "отговаря" за мястото. И като бъде сменено, съответно вече ще може да бъде върнат предишният вид на свещеният център. Няма нужда тука от мисъл. Енергията, ако не знаеш, трябва да се пести за важните битки и най-вече за великите битки, които предстоят. В крайна сметка, тези битки ги водя, почти сам.
Посочи, по-велик вожд, да се сменя с него smil4334ad8a149e0.gif smil3dbd4e5e7563a.gif, т.е. да сменя сам себе си. Всъщност, другият, вие вече си го имате - Боку Картофа, Тиквата, Кауня, Рапоня и Урла-Бурла Лаком Гъз.
Той наистина е Магьосник, тъй въй омаял, че чак сте за окайване. Аз нямам проблем, лошото е, че трябва да съжителствам с тварите на Борисов.
Емиграцията не е решение, защото що трябва да емигрирам аз, като мога да накарам да емигрират те.
"Богородица", "Майка Умай", това е едно и също, Силата (Шакти) на Тангра.
Хубаво е, преди да се коментира, в този форум, да се прочетат епоси като "Сказание за Чулман", "Сказание за дъщерята на Шан" и т.н.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Елена Ташева: Миналата седмица станах свидетел на това,как майсторите които работят там си изстудяват уискито и бирата!Браво продължавайте да осквернявате светите места!
Аз пък засадих цветя символ на моята Вяра!
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020