www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Защо интернет форумите умират? Редакция: Умряха.


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Защо интернет форумите умират? Редакция: Умряха.
FLEKTARN
  Публикувано на: 28.6.2017, 12:47
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 9
Участник # 38 328
Дата на регистрация: 22-June 17



Защото вярвам, че "умирането" им е свързано с много грандиозна и по-голяма цел. Това може би и беше началото, точно преди да се отприщи бежанската вълна.

Форумите категорично "умряха" около 2010-та година, с масовото навлизане на Фейсбук навсякъде. Особено с появата и популяризацията на Фейсбук групите. И да не говорим, сега е модерно всеки да виси на Фейса и да се зомбира.

Честно казано, аз също го използвах. Но за бизнес. Сега аз и още десетина човека около мен - имаме перманентни банове. Не можем да се регистрираме. Дори през VPN или прокси да пробваш - заключват ти акаунта до 2 дни.

Непрекъснато се искат сканирани лични карти, потвърждаване със снимки, добавяне на телефонни номера. Интернет пространството е все още свободно. Проблемът е че няма никой наоколо. Всички са "там". Висят, и те не знаят какво правят, и са част от медийната машина, така добре смазана. Да гледат реклами, да бъдат зависими, от смартфончето по цял ден дават лайкчета.

И целта е една - монопол. Централизирано управление. Форумите загиват, частните "държатели" на форумите вече са незначителни за никого, и не са никаква заплаха вече.

Някои хора все още влизат, хора със нагласа като мен, които искат свобода, но ние сме брандирани "странните птици". Има и хора влизат от носталгия, но са прекалено неактивни.

Във "Фейса"... Там всеки ги следи, има достъп до дневните им ресурси, забавления, посещения, съобщения, а глупакът дори не осъзнава, че току що е станал част от "Плана".

Планът за унищожение.

А да, и да не забравим - че всичките "цветнокожи господа и господарки" - никой не ги банва! Затова и масово ми пишеха разни занзибарци, талибани, шарани и джангари!


--------------------
???????? / ?????? & ??????? ?? ???????? / ???????: https://flektarn.com / ?????: flektarn@tuta.io
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 28.6.2017, 22:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Това нещо си го знаем отдавна. Фейсбука промени много неща. Понеже на Цукърбърг хората му няма как да скрият истината през интернета, най-добре да я затрупат с купища ненужни информации, мнения, лайкове и т.н.

За нашия сайт, не ни вълнува колко хора пишат в него. Поддържаме го докато имаме пари заради уникалните текстове и снимки в него, в памет на тези които някога са писали и вече ги няма, както и заради пощата в него. Някак си ми е по-комфортно тук, отколкото да се мотам с личните си данни из фейса.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.6.2017, 17:52
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Сайта и форума, винаги ще бъдат "Жива вода", независимо колко хора влизат и четат тук. "Сурат тяфтеря е платформа за по-масова пропаганда, на по-ниско ниво. Разбира се, там е "нож с две остриета", защото ЦРУ и Мосад нюхат, но те нюхат навсякъде в интернет. Гаранция няма, и нашият ГДБОП им приглася.
PMEmail Poster
Top
emilian
Публикувано на: 10.8.2017, 18:31
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 39 548
Дата на регистрация: 10-August 17



Аз ФБ не ползва поради редица разбираеми причини: в него липсва търсачка; изсипани са някакви глупости, от които аз въобще не се интересувам; съдържанието не е подредено, в него няма никаква организация, категории и др.
Бях чул, че групите във ФБ са изместили форумите, но така и не разбирам защо, понеже нямат нищо общо с форум. Най-вероятно хората, които са писали безсмислени неща във форумите и така да се каже, са ги пълнили с информация, са се преместили там. Така във форумите са останали по-малко, хора, но пък по-качествено :D които искат да пишат смислени неща и казват не на ФБ


--------------------
???????? ?????????? ?? ??????, ????????????? – ?? ???????? ?????
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020