www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Медальони разни


Страници: (11) 1 2 [3] 4 5 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Медальони разни
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Нещата май вървят към черпявка smil3dbd4e4c2e742.gif smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Спорт-Здраве @ Jan 5 2007, 10:43 PM)
Хммм...какво беше? "Лепила Тангра"? Ами "Тангра,хранителната напитка"? Сега остава да го превърнат в знак с килограмната стойност на кръста.Това за Вселената няма значение обаче,страшното е какво ще си причини човечеството за пореден път.

А срещал ли си ник "Кан Тангра"?


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



QUOTE (Спорт-Здраве @ Jan 5 2007, 11:43 PM)
Хммм...какво беше? "Лепила Тангра"? Ами "Тангра,хранителната напитка"? Сега остава да го превърнат в знак с килограмната стойност на кръста.Това за Вселената няма значение обаче,страшното е какво ще си причини човечеството за пореден път.

Във Варна пък има една фирма за вентилационна техника "Тангра" ООД. На колата им има нарисувана една вентилаторна перка със седем лъча. Възможно е да е случайно.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Темата е "Медалиони разни"...и в нея искам да ви споделя какво ми се случи днес.Прелиствайки няколко четива в които има описания на символи и медалиони се спрях на една глава за "Седмократноста на талисманите".Ще ви цитирам какво ме впечатли...след това ще дам обяснение "защо":
QUOTE
Един от тези медалиони стана много популярен в наши дни и дори тези,които не изповядват никаква религия,го окачват на вратовете на децата си.Фигурите му са така съвършенно кабалистични,че този медалион е наистина един чудесен двоен Пентакъл.От ената му страна е великата родоначалничка ,небесната майка на Зохар,Изида от Египет, Венера Урания на платониците,Мария на християнството, права върху земята и с единия крак върху главата на магическата змия.Тя е разперила двете си ръце така, че те образуват триъгълник с връх главата на жената;ръцете и са отворени и лъчисти, което ги превръща в двоен триъгълник с отправени към земята лъчи, а това очевидно представлява освобождаването на ума чрез работа.От другата страна е двойния Тау на йерофантите,Лингама с двойния Ктеис или тройния Фалос,поддържан чрез преплитане и двойно вмъкване на кабалистичното и масонско М,представляващо еркера м/у двете колони Иакин и Боаз;отдолу, на едно ниво са поставени две обичащи и страдащи сърца,а наоколо дванадесет Пентаграми.Всички ще ви кажат,че носещите този медалион не му придават такова значение,но от това той не става по-малко магичен, имайки двоен смисъл и следователно двойна сила.

Това го прочетох два пъти,защото не вярвах на очите си....после станах и взех медалион ,който намерих преди три месеца в Тирол на една бензиностанция(буквално стъпъх отгоре му слизайки от колата).Сравних описанието и то е точно такова каквото ви го цитирам...невероятно малък е за толкова много символи (колкото една стотинка,но с продълговата форма),които се виждат само с лупа...сребърен е .Странното е ,че бях забравила за този случай,а медалиона (след като пречистих),просто прибрах настрана...Тази тема и интересът ми към нея по странен начин ме върнаха към това,на което тогава не отдадах нужното внимание,а тук взех отношение по темата...Смях се...смях се с глас,защото мога да давам съвети и препоръки,а когато става въпрос за мен самата често подминавам знаците и тяхното значение.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Янга
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



А можеш ли да сложиш снимка на въпросния медальон?
Удивително е колко много бижута със символи се продават без да има поне малко информация за предназначението и значението им...
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Янга @ Jan 8 2007, 07:17 PM)
А можеш ли да сложиш снимка на въпросния медальон?
Удивително е колко много бижута със символи се продават без да има поне малко информация за предназначението и значението им...

6te trqbwa da go skaniram i 6te go pokaja.Sori za latinicata.Grymna mi kompa i sym bukwalno w trqur...


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Публикувано на: 16.1.2007, 22:04
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Присъединявам се към мнението на Запознат и Георги_НЗ-бижутата на Миро са перфектни! Взехме си със сина ми АЗ ът и сме много доволни.Но ще пробвам и аз с махалото и ще ви кажа резултата. smil4334abded4493.gif
PM
Top
Karutzar
Публикувано на: 16.1.2007, 22:19
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



Миро , Възможно ли е медалионите да се изработят от злато? Просто съм алергичен към всички разновидности на червения цвят и среброто.
И възможно ли е медалиона да се изработи със злато на клиента и да е 22+ карата?


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Karutzar, всеки един модел може да се изработи и от злато като му се направи матрица, разбира се, което не е проблем. Само че така, както искаш-с твой материал, може да стане само чрез магазин, а аз такъв нямам.
PMUsers Website
Top
Планинец
Публикувано на: 22.1.2007, 18:07
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 138
Участник # 418
Дата на регистрация: 8-June 06



Дойде и моя ред да похваля Миро,видях две негови изделия smil4334abded4493.gif добра изработка,който иска да не се чуди.
PM
Top
LETO
Публикувано на: 25.1.2007, 23:01
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



Е, Миро, радвам се, че се върна във форума. Усещаше се липсата ти през последната година.

Надявам се, че не ми се сърдиш, дето те споменах в началото на темата. Освен това съм в процес на избиране на медальон от колекцията ти! smil3dbd4e398ff7b.gif


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



LETO, аз никога не съм го напускал smil4334ad1724132.gif Всяка вечер минавам оттук.
Този форум и сайта, разбира се, ми дадоха импулса да правя това, което правя. Не си падам много по приказките, предпочитам тихомълком да действам. smil3dbd4e398ff7b.gif
Подготвям и нови изненади, здраве да е само. smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 24.9.2007, 14:37
Quote Post












Наскоро приятели ми подариха медальон с Розетката от Плиска. Когато го погледнах, ми стана ясно откъде са го и взели - БНС.
Ето им и сайта с розетката;
http://bns.gvardia.net/component/page,shop...art/Itemid,121/
Това, което ми пратиха е изработено от хром-никелова стомана с диаметър 4 см.(то си е записано по долу)
Погледнете сега и розетката от сайта, който Георги_НЗ е посочил.
http://jewelry.hit.bg/index1_3.html
Хайде сега, открийте приликите и разликите. Нямам предвид изработката, а самата розетка. Разположението на лъчите в долната розетка е аналогично като това от аватара на Запознат. Горната, продавана от БНС обаче е изместена. Някой ще каже - голяма работа. Проблемът е, че един символ или дума, поставен/прознесен по различен начин променя значението. Масоните използват Тан-ак-ра, вместо Тангра. Християнският кръст, обърнат надолу вече придобива сатанински смисъл. Така и при розетката са направени някои "неволни" неточности, които тръгват от нашите масони "археолози" и "историци" като Божидар Димитров или Николай Овчаров. Оттам ювелирите, без да искат, копират тези неточности и хората масово носят нещо, което въобще няма никаква реална символика, ако не и по-лошо. В галерията пускам снимки на оригиналната бронзова розета, открита през 1961 от проф. Станчо Ваклинов в големия басейн при централния кръг на Медното гумно в Плиска. Тя е с диаметър 5 см. От страната на българските руни както виждате има удебеление с малък отвор. Символа IYI e от ДРУГАТА страна. Никъде няма да откриете по интернет обаче информация за това, към кой лъч точно върха Y е ориентиран. А това има значение. Единственият начин е да отидете до археологическия музей и да го видите, но по последни сведения, свещенната розета мистериозно е скрита за посетители.
Оригиналният ориентир на Y е към знака на Янкул. Това му е и най-логичната ориентация, като главния соларен символ. Всичко останало, което имате като ювелирна изработка е леко неверно. Размер, материал, ориентация, дори начин на окачване.
Свещенната розетка не е предназначена да виси на гърдите на човек, иначе халката щеше да е на някой от лъчите. Тя е така направена, че свещенният символ IYI да гледа към майката Земя. Руническите символи да са насочни пък към Отключеното Небе. Окачена на връв (като радиостезично махало), тя започва да се клати в присъствието на природен дух (онгъл) или друг вид енергия, което казва на притежателя (колобъра), че не е сам и може да започва свещенодействието.
Предполагам, много хора по подобен начин като деца са викали духове, с пръстен, окачен на конец.
Ето снимка на една подобна фалшификация. Изглежда много стара, но е просто реплика (в случая дори самите символи пробиват розетката), от която вероятно майсторите на БНС са взели модела.
http://jones.blog.bg/photos/1715/original/...868db92b4_m.jpg
Top
anti666
Публикувано на: 24.9.2007, 14:54
Quote Post












Ако някой има възможност да отиде до НИМ/АМ или където пише последно, че е АМ-ната и да провери дали розетата е още там. С оглед последните събития, убеден съм, че няма да я намери, глътната е в някой търбух.
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 24.9.2007, 15:01
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Аз нося розетата показана на личния сайт на съфорумеца Миро и правена от него.

Като гледам снимката с оригиналната розета предполагам на горната страна с руните в средата вероятно е имало нещо. Дали не е било камък?

А оригиналната розета сигурно вече е зад граница. Може би сега някой миризлив и тлъст равин се чуди за какво може да се ползва на практика.
Но работеща схема едва ли някога ще намери. И още по-малко вероятно е да я изпълни.

Това съобщение е редактирано от georgi_nz на 24.9.2007, 15:09


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (11) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020