www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Меню

Галерия

Списък от албуми :: Последно качени :: Последни коментари :: Най-гледани :: Най-високо оценени :: Търсене

Галерия > Български артефакти, надписи и символика 
Обратно към предишната страница Покажи/скрий информацията за снимката Започни слайдшоу ФАЙЛ 46 от 1033 Изпрати снимката по email Вижте предния файл Вижте следващия файл

Племето Синд
Знакът IYI го срещаме на територията на България, изсечен върху камъни, керамика и т.н., но в долината на река Инд го виждаме във фундамента на "културата Харапа", създала основите на индуската градска цивилизация.
Артефактът е тотално потвърждение на написаното в "Джагфар Тарихи" и "Веда Словена".
Тук древните българи, от племето Синд , ни представят в една твърде различна, непозната за утвърдените днешни исторически схващания, свелина. Племето Синд е в основата не само на материалната, но и на духовната култура на бъдещата индуска цивилизация. Ясно на медитиращите фигури се вижда отново древната тривърха корона, представяна днес от Лейла Пугачова като носена само от жени. Както казах, ако днес е така, в древността не е било така, а бъдещето ще повтори миналото.
Оцени тази снимка   (общ рейтинг : 2.1 от 5 с 73 гласа)
Боклук
Слаба
Средна
Добра
Отлична
Велика
Детайли за снимката
Заглавие:Племето Синд.jpg
От албума:Български артефакти, надписи и символика
Добавена от (на фотоапарата за още):Йордан_13  
Оценка - 73 глас(а):
Ключови думи:
Големина:41 КБ
Качество:247 x 159 пиксели
Отваряна в цял размер:561 пъти
Изпратена по ел.поща:0 пъти

Изпращач Коментар
Ванина
Публикуван на: 22/11/2015 4:36  Обновен на: 22/11/2015 4:36
Регистиран: 27/1/2013
От:
Публикации: 556
 Отг.: Войната между Дедите и новиятъ масонски хаос
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal/displayimage.php?pid=12739
Ето я Алиса(долу въ дясно) един отъ символите на масонските изроди.

Изпращач Коментар
Ванина
Публикуван на: 22/11/2015 4:33  Обновен на: 22/11/2015 4:33
Регистиран: 27/1/2013
От:
Публикации: 556
 Отг.: Войната между Дедите и новиятъ масонски хаос
http://liternet.bg/publish2/mkirova/gergana.htm
ГЕРГАНА В ОГЛЕДАЛНИЯ СВЯТ
(Петко Славейков, "Изворът на Белоногата") Милена Кирова
Поемата "Изворът на Белоногата" се появява през 1873, когато Петко Славейков е навършил 45 години - възраст, твърде преломна в съзнанието на възрожденския българин, време за равносметка и обобщение на ценностите в житейския път. Почти по същото време, между 1864 и 1871 година, един млад английски математик с псевдоним Люис Керъл почти на шега написва детски роман за порастването; неговата малка Алиса странства в страната на чудесата и в огледалния свят. Десетилетия по-късно литературоведите започват да мислят детето-герой като метафора на човешката психика, на Аза в неговото развитие, на вечното детско в душата... По повод на тази книга през 30-те години на ХХ век Уилям Емпсън започва да говори за пасторал: детското преживяване като начин/модел да се мисли светът. Вече в края на същия век Славой Жижек чете Алиса в лаканиански термини - като метафора на пътуването, което "обзема" несъзнаваното в неговото ранно натрупване.
Сякаш в отказ от перипетиите на западната душа, която трябва да странства, за да порасне, българският творец Петко Славейков написва поема за нежеланието да се напусне първото място, легенда за всеобхватната, самодостатъчна сила на родния свят. Неговата Гергана е също така отнесена към темата за душата - душата на "автентичните" добродетели в "най-добрия възможен" свят. "Изворът" е съвършен пасторал според онтологическата характеристика на този жанр: тя представя идиличното селско място като модел на доброто в природата на човека...


[ xcGallery powerd by dev.xoops.org ]