www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Медальони разни


Страници: (11) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Медальони разни
gеorgi_nz
Публикувано на: 31.12.2006, 0:16
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Един ювелир изработва медалйони с розетата, разни руни, свастиката... и емблеми на футболниклубое. За всеки по нещо.
Не правя реклама щото не го познавам ни най малко, а само информирам. Понеже аз възнамерявам да си купя розетата от Плиска или медалйон с някаква свастика.

http://jewelry.hit.bg/index1.html


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Nemski89
Публикувано на: 31.12.2006, 2:23
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 41
Участник # 641
Дата на регистрация: 28-October 06



Благодаря за линка,розетката долу на трета страница може да я взема и аз smil4334ac775281d.gif


--------------------
"????????? ?? ???????,????? ? ????????? ?????,????? ? ?????????? ???????? ?? ??????.???? ????? ?????? ???? ?? ?? ?????? ??? 100 ?? ???? ?? ??????????." ??? ??-????? ??? ??? ??-?????? 10??? ??.?.?
PMEmail Poster
Top
Янга
Публикувано на: 31.12.2006, 11:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



Нямате представа откога си търся подобни бижута в България. Благодаря за линка, георги_нз!
PM
Top
LETO
Публикувано на: 31.12.2006, 14:20
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



Мисля, че сайта е на един наш съфорумец - Миро. Отдавна не се е обаждал


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
DragSShaN
Публикувано на: 31.12.2006, 14:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 392
Участник # 421
Дата на регистрация: 9-June 06



Аз съм виждал подобни пред НДК една жена ги продаваше , обаче бяха медни


--------------------
??? ?????????, ??????, ??????, ??????! ???????? ????????! ??????, ??????, ??????!
PMUsers Website
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (LETO @ Dec 31 2006, 02:20 PM)
Мисля, че сайта е на един наш съфорумец - Миро. Отдавна не се е обаждал

Вероятно е така, защото линка го взех от профила на форумеца "Миротворец" от форума на http://www.xnetbg.com/.

А линка го пуснах единствено с цел да посоча от де може да се вземе розета, свастика или руни за огърлица.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Nemski89
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 41
Участник # 641
Дата на регистрация: 28-October 06



Ето още един сайт,предлагащ хубави нещица:
http://bg.magazinche.com/item.php?itemid=553

Впрочем седемте лъча какво точно представляваха?

А специално розетката на страница 3 от линка на георги_нз я има също сребърна и за продан в сайта на Български Национален Съюз,със същия размер но за 28 лева!И също я има за 5 лева от хром и никел,но пичовете сложили в началната страница сребърната и отдолу пишат 5 лева...ако това не са мошеници здраве му кажи smil3dbd4e5e7563a.gif smil4341944e6b0c8.gif


--------------------
"????????? ?? ???????,????? ? ????????? ?????,????? ? ?????????? ???????? ?? ??????.???? ????? ?????? ???? ?? ?? ?????? ??? 100 ?? ???? ?? ??????????." ??? ??-????? ??? ??? ??-?????? 10??? ??.?.?
PMEmail Poster
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Те дето искат пари остави, че не ги и пращат!
А иначе иначе наличната бройка в сайта намаля след поръчка!
PM
Top
Спорт-Здраве
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



На мен също не ми дойде поръчката.Най-накрая отидох в щаба им в София и си я взех оттам.Най-интересното беше,че нямали вече сребърни.Когато поисках хром-никел(хем е по-голяма,хем е по-здрава...) имало само една,но без картонче и халкичка отгоре.На човека му стана толкова неудобно(бях телефонирал преди това,за да се уверя че имат),че понечи да ми продаде своята си...В краяна сметка халкичката ми не е от хром-никел smil4334ad4cc8e95.gif
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (georgi_nz @ Dec 31 2006, 12:16 AM)
Един ювелир изработва медалйони с розетата, разни руни, свастиката... и емблеми на футболниклубое. За всеки по нещо.
Не правя реклама щото не го познавам ни най малко, а само информирам. Понеже аз възнамерявам да си купя розетата от Плиска или медалйон с някаква свастика.

http://jewelry.hit.bg/index1.html

smil4334ad1724132.gif Много добре....И ако наистина възнамеряваш да си купиш такъв медалион,то се чуствам задължена четейки това да направя и своето "приятелско" предупреждение.Притежанието на подобни медалиони изисква добра осведоменост относно знаците изсписани върху тях...Трудно ми е тук във форума да обесня ...не става и с няколко думи...От доста време се занимавам с руническите знаци,тяхното значение и сила...Това не е безобидно занимание ...както и продажбата на подобни медалиони...Бих могла да ти помогна с информация ,която знам и лично съм изпробвала...така,че това което си вземеш наистина да е само твое притежание...Умишленно се въздържам от подробен коментар,тъй като с подобни информации в повечето случаи се злоупотребява преднамерено!


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
anti666
Quote Post












В допълнение на това, което ISS беше написала по-горе, хубаво е всеки, който има намерение да си купи такава символика да погледне във форума на Атака, имаше дискусия по този въпрос.
http://www.vestnikataka.com/forum/index.php?topic=4523.0
Притежанието на такива медалиони предполага, че носителят живее и мисли според тангрианската философия. Т.е. само защото е модерно, както някои си увисват огромни кръстове по гърдите,имам силни основания да смятам, че не е препоръчително, освен ако притежателят не е запознат дълбоко с идеите на Тангрианството. Няма проблем в къщи или на PC-то да имаме такава символика, но да се носи по себе си е нещо съвършенно различно. Някога само колобърите, боилите/кавханите и Кана са имали право да я носят. Затова и до ден днешен символа IYI погрешно се е смятал за потомствен символ на рода Дуло. Разбира се, всеки е свободен да реши за себе си.
А иначе по-добре е металът да е меден или бронзов, а не сребърен. Среброто е лунен символ.
Top
Янга
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



QUOTE (iss @ Jan 2 2007, 10:27 AM)
QUOTE (georgi_nz @ Dec 31 2006, 12:16 AM)
Един ювелир изработва медалйони с розетата, разни руни, свастиката... и емблеми на футболниклубое. За всеки по нещо.
Не правя реклама щото не го познавам ни най малко, а само информирам. Понеже аз възнамерявам да си купя розетата от Плиска или медалйон с някаква свастика.

http://jewelry.hit.bg/index1.html

smil4334ad1724132.gif Много добре....И ако наистина възнамеряваш да си купиш такъв медалион,то се чуствам задължена четейки това да направя и своето "приятелско" предупреждение.Притежанието на подобни медалиони изисква добра осведоменост относно знаците изсписани върху тях...Трудно ми е тук във форума да обесня ...не става и с няколко думи...От доста време се занимавам с руническите знаци,тяхното значение и сила...Това не е безобидно занимание ...както и продажбата на подобни медалиони...Бих могла да ти помогна с информация ,която знам и лично съм изпробвала...така,че това което си вземеш наистина да е само твое притежание...Умишленно се въздържам от подробен коментар,тъй като с подобни информации в повечето случаи се злоупотребява преднамерено!

iss, знам за какво говориш. Аз имам медальон с Дуло, който е с отвратително тежка и смучеща енергия - проверяван е с махало двама, които разбират от радиестезия. Не бях виждала по-отрицателно заредено чудо преди да се сблъскам с тоя медальон. Предполага се, че самото изобразяване на знака е сбъркано и оттам идват всичките отрицателни влияния.
Относно руните и аз съм малко скептична, но видях няколко гривни със скандинавски руни, при които комбинацията не е лоша.
Иначе розетките са с добра енергия - поне за тях съм сигурна.
PM
Top
Strannik
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 33
Участник # 239
Дата на регистрация: 21-January 06



QUOTE (LETO @ Dec 31 2006, 02:20 PM)
Мисля, че сайта е на един наш съфорумец - Миро. Отдавна не се е обаждал

И аз смятам, че това е дело на Миро от стария форум. Даже му бях пратил имейл с поръчка преди 2 месеца, но отговор така и не дойде. Дано не е загърбил проекта си, има разкошни неща, както вече сте се убедили!

А за медальоните със сакрална символика - освен предупрежденията на Зиези от форума на вестник Атака, имахме една съфорумка с ник Мistique, която се оплакваше от гривна със затворена свастика (ако не се лъжа). Не успях да открия въпросната тема, но си спомням, че Елтимир беше дал обяснения - така че, който има време и желание, нека да разрови форума (и галерията smil4334ad8a149e0.gif ).


--------------------
???? ?????????? ? ?????? ??? ???? ??? ????!!!
PM
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Здравейте и за много години!
Надявам се да нямате нищо против и аз да се включа smil4334ad1724132.gif Най-напред за значението на символите в "Розетата". Има два варианта на прочит, може би и двата са верни, но на мен ми е по-близък този:
CODE
Предназначението на розетата според мен е било за избор на “късмети”, ролетка с късмети, или както днес е популярно “колело на късмета”.
http://borislav.digicom.bg/statii/pismeni.htm
И другият прочит е ТУК
Пак да кажа, възможно е и двата варианта да са верни, още повече, че Розетата от Плиска е почти 1:1 с халдейската "Звезда на магите".
PMUsers Website
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



iss, съгласен съм с теб smil4334ad1724132.gif Наистина, добре е всяко нещо да бъде направено с положителна нагласа, с добро чувство. Ако имаш някакви забележки-ще бъде от полза за мен да ги споделиш, ако искаш на лични.

anti666, когато едно нещо е направено наистина както трябва, то получава и голям енергиен потенциал. Точно среброто като благороден метал и излъчващ женският енергиен аспект(Ин) ще съдейства за установяване на необходимото равновесие между човека и бижуто.

Янга, надявам се, че не съм правил аз твоя медальон. smil4334a6f863501.gif

Strannik, значи ти си бил... Не знам защо, няколко пъти се опитвах да ти отговоря и от различни пощи и винаги ми се казваше, че имейла е невалиден. Пиши ми на лични, ако искаш. smil4334ad1724132.gif
PMUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (11) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020