www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Брауновия газ


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Брауновия газ
Запознат
Публикувано на: 30.6.2007, 23:13
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



От около година и половина следя в българските сайтове и се услушвам за развитието на технологията на Илия Вълков. Спомена се на две на три, но за реални постижения не съм чул. Никой не оспорва чудото на българския гений Илия Вълков (Юл Браун) и неговия принос в световен мащаб. Разни чифутски учени обясняват каква полза щяло да има от този газ в ювелирната индустрия или колко ценно щяло да бъде, ако се направят мощни вакуумни помпи за бързо изпомпване на вода при бедствени ситуации (създадени от тях най-вероятно).
Дотук бива, ще каже някой и тези неща трябват. Добре де съгасявам се и аз. Но имам въпрос, защо не се говори за другите приложения свързани със свойствата този газ? Направо революционни! Например, от както е измислен автомобила на планетата Земя все с мегаскъп петрол се движи, нали така? А! Сега който иска, може да не се съобразява с това ограничение и да избере, колата му да се движи с вода. Ясно ми е, че не става лесно, човек трябва лично да се ангажира с тази задача, а и не на всеки му се удава техниката. Но за да стигне човек до този етап, първо трябва да прояви интерес, да разпита, опит да почерпи, да сподели и т.н. Не виждам да има размърдване в публичното пространство. Дали ги е страх или просто се скатават незнам. Вие знаете ли нещо?
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 30.6.2007, 23:26
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Ако някой не знае за какво иде реч да прочете за Геният Илия Вълков от страниците на XNETBG.COM
PM
Top
Янга
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



Не знам дали ставаше въпрос точно за Брауновия газ, но чух, че подобно гориво може да се направи изключително лесно, и то от съставки, които се продават в аптеките. Трябва само да се знае рецептата.
PM
Top
Биляр
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 241
Участник # 929
Дата на регистрация: 15-April 07



Приятел, благодаря за информацията. smil4334ad1724132.gif


--------------------
"?? ????? ????? ? ??????? ?????????? ?????? ?????? ?? ?????? ????????? ???????? ????"
????? ??????
PMEmail PosterICQ
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



QUOTE (Янга @ Jul 1 2007, 05:01 PM)
Не знам дали ставаше въпрос точно за Брауновия газ, но чух, че подобно гориво може да се направи изключително лесно, и то от съставки, които се продават в аптеките. Трябва само да се знае рецептата.

Можеш ли да се сетиш, къде очно си го чула това?
PM
Top
Tien
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



Най-интересно ми стана че при тази реакция се развива огромна температура генерирана напрактика от някакви си 200 волта ток! Т.е. това доказва че т.нар. закон за запазване на енергията (не може получената енергия да е по-голяма от вложената,не може да има перпетум мобиле и т.н.) не важи, което много ме радва-винаги съм подозирала че това е една от оградите нарочно поставени пред науката от тия дето си мислят че управляват света. Въобще чуя ли "невъзможно е","непостижимо е" особено от разни научни псевдо-величия с буквички пред името веднага почвам да си мисля че тука има нещо което се опитват да скатаят!
А предполагам че си траят защото само това откритие е достатъчно да извади икономиката на България от деветата глуха където е натикана умишлено, а знаем кои нямат интерес от това... Преди няколко год,си спомням че се появи някакво съобщение по някаква ТВ за кола която върви с вода изобретена от Български учен, предполагам че е било за същия, но беше поднесено като куриоз, нещо забавно, т.е. несериозно, а след това, и аз се ослушвах да чуя нещо но не - всичко се покри smil4334a8edcde62.gif
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Tien @ Jul 4 2007, 03:24 PM)
Най-интересно ми стана че при тази реакция се развива огромна температура генерирана напрактика от някакви си 200 волта ток! Т.е. това доказва че т.нар. закон за запазване на енергията (не може получената енергия да е по-голяма от вложената,не може да има перпетум мобиле и т.н.) не важи, което много ме радва-винаги съм подозирала че това е една от оградите нарочно поставени пред науката от тия дето си мислят че управляват света.

Нищо странно няма.
Ами то един обикновен климатик има около 300% КПД. Консумира примерно 1200 вата мощност от контакта, а вкарва в стаята 3- 4000 вата топлина.
От де я взима ли? - ами от вън превътра 100-200 кубука въздъх , отнема му няколко градуса за да ги натика в стая със обем 60-70 кубика. Ползваната енергия е единствено за преноса на градусите от вън до стаята.

Така че енергията на Брауновия газ не идва също от нищото, а от място дето никой не подозира( или не ще да признае че съществува) от научните псевдовеличия - от енергията на ЕТЕРА( Вакуума, който май е най реален в главите на съответните величия).
Някъде беше написано, че е най големия абсурд на Земята да има енергиен дефицит , при условие че Вселената пращи от енергия.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Янга
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



QUOTE (Запознат @ Jul 3 2007, 07:22 AM)
QUOTE (Янга @ Jul 1 2007, 05:01 PM)
Не знам дали ставаше въпрос точно за Брауновия газ, но чух, че подобно гориво може да се направи изключително лесно, и то от съставки, които се продават в аптеките. Трябва само да се знае рецептата.

Можеш ли да се сетиш, къде очно си го чула това?

От един доцент по физика.
PM
Top
Tien
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



QUOTE (georgi_nz @ Jul 4 2007, 05:51 PM)
QUOTE (Tien @ Jul 4 2007, 03:24 PM)
Най-интересно ми стана че при тази реакция се развива огромна температура генерирана напрактика от някакви си 200 волта ток! Т.е. това доказва че т.нар. закон за запазване на енергията (не може получената енергия да е по-голяма от вложената,не може да има перпетум мобиле и т.н.) не важи, което много ме радва-винаги съм подозирала че това е една от оградите нарочно поставени пред науката от тия дето си мислят че управляват света.

Нищо странно няма.
Ами то един обикновен климатик има около 300% КПД. Консумира примерно 1200 вата мощност от контакта, а вкарва в стаята 3- 4000 вата топлина.
От де я взима ли? - ами от вън превътра 100-200 кубука въздъх , отнема му няколко градуса за да ги натика в стая със обем 60-70 кубика. Ползваната енергия е единствено за преноса на градусите от вън до стаята.

Така че енергията на Брауновия газ не идва също от нищото, а от място дето никой не подозира( или не ще да признае че съществува) от научните псевдовеличия - от енергията на ЕТЕРА( Вакуума, който май е най реален в главите на съответните величия).
Някъде беше написано, че е най големия абсурд на Земята да има енергиен дефицит , при условие че Вселената пращи от енергия.

smil4334ad8a149e0.gif да, в главите на "научните" величия цари абсолютен вакуум, от който обаче не можеш никаква енергия да вземеш! там се мотаят само повелите на марксизма-ленинизма и банкетното дело...
А енергийния дефицит, ясно е че е изкуствено създаден. Наскоро ми попадна една книга "Изгубените открития" където се описваха поне 10-15 учени, сред които и Тесла, които са открили как да добиват Свободна енергия по най-разнообразни и прости начини, или от вакуума (етера), или от други енергийни зони и всички те разбира се, са били преследвани, забранявани, за откритията им са изкупувани патентите и после покривани и т.н. Илия Вълков обаче не беше сред тях, сигурно защото е Българин, а би трябвало да е сред водещите имена на такива откриватели, но явно и тук е задействало правилото за позволения лимит на "забранена" информация, която може да се изнесе
PM
Top
Дари
Публикувано на: 16.4.2008, 14:03
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



QUOTE
Българската държава получи дарение, направено от световно известния учен с български произход Юл Браун - Илия Вълков Кожухаров

Днес в посолството на Република България в Канбера бе прието дарение, което се състои от научна апаратура и документация на починалия през 1997 г. в Австралия учен с български произход Юл Браун - Илия Вълков Кожухаров.

Юл Браун посвещава целия си живот на търсенето на алтернативни източници за получаване на енергия от водата. Като пионер в тази област той добива световно признание и в негова чест изобретението му е наречено „Браун газ”.
В България дарението ще бъде изложено в Националния политехнически музей.
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 16.4.2008, 14:24
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Я, каква интересна информация!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 16.4.2008, 14:34
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 085
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Най-ми е интересно защо в музея, а не се впрегне да работи за икономиката на България. Сетих се! Това нещо застрашава интересите на Овчаров и е по-добре да прахолясва в музея.
PMEmail Poster
Top
Запознат
Публикувано на: 16.4.2008, 14:42
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Спокойно Данчо, ще се впрегне, но няма да е централизирано, а локално! Така е по трудно да се ликвидира. И тогава онези подобия на хора, за които говориш ще ми ядат онова нещо между краката!
PM
Top
Публикувано на: 16.4.2008, 15:57
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Дерзай,Запознат,че ми писна да плащам ток на чифутягите! smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Ник
Публикувано на: 16.4.2008, 16:46
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Това на снимката Илия Вълков ли е?
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020