www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Кое поражда расизма


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кое поражда расизма, разсъждение
deni
Публикувано на: 10.3.2006, 19:23
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 275
Дата на регистрация: 3-March 06



Преди години съвсем случайно се запознах в едно кафене с млада жена.Не
беше на повече от 30 години. Жената беше бяла и беше седнала на съседна
маса с черно малко момченце около 5 годишно.Детето беше тихо и послушно,
бавно хапваше торта.Това особенно ме впечатли и първата ми мисъл беше, че
русата жена е майка осиновила това дете.Възпитаното поведение на
дребосъчето навяваше тези мисли в мен. Любопитството ми започна да търси
начин за запознанство.В този момен момченцето изпусна вилицата си и аз
бързо станах, за да я вдигна.Така опита ми за контакт успя.Жената ме покани
с жест да седна на тяхната маса.В хода на разговора тя случайно или не
вдигна ръка и аз забелязах татуирана свастика като на тези от Гестапо.
Тогава се стреснах, тя забеляза това и спокойно ме попита:"Вие не харесвате това".Вдигнах рамене и нищо не можех да кажа.В този момент жената започна да ми разказва:
Живеела в квартал за бели в ЮАР и никога до тогава не е изпитвала
чувства като расизъм и омраза, но една вечер прибирайки се вкъщи тя бива
брутално изнасилена от група чернокожи, които я държали в някакво гето и
многократно я подлагали на нечовешки тормоз и гаври.Ужасът бил голям,
страданията ужастни, но тя все пак оцеляла. Когато забременяла те просто я
изхвърлили на произвола на съдбата.
От тогава русата жена обикаля света, опитвайки се да превъзмогне
нещастието, което и се е случило и в което единственото хубаво нещо е
роденото от нея дете.
Този така трагичен разказ ме накара да се замисля и да направя някои
разсъждения върху темата "Кое поражда расизма".
Расизъм това е реакционна теория, която дели на висши и низши,
пълноценни и непълноценни отделните раси и националности с цел да оправдае класовото и национално подтисничество.Между расизъм и омраза
разликата е една крачка, а в определени моменти те дори се препокриват.
В случей като този от разказа, това е болката от причинено зло, което
съсипва живота ти, и то дори да не е черта на една цяла нация в теб се
заражда омраза към цялото защото от там е дошло нещото направило те
аутсайдер за цял живот.
Расизма може да е породен и от факта, че идващите чужденци внасят нова
култура, заемат територии, работни места, като понякога избутват местните
хора от тях. Когато това се случи тясно скроения човек предпочита да мрази
и отхвърля този когото не разбира, този който е по различен и се е осмелил
по някакъв начин да навлезе в неговата територия. Хората маркират
териториите си без да се замислят, че това е присъщо на животните, а не на
високо развития интелект.
Всяка нация си има свой бит, изградена система от закони и ако навлезли
на нейна територия други етноси не се съобразяват с това, а започнат да
налагат свои правила, да предявяват свои по-различни искания това също е
предпоставка за пораждане на омраза към натрапника осмелил се да направи
това, защото всеки местен счита себе си за нещо повече от предошлия и
естествено омразата прераства в расизъм.
Основа за расизъм е надменното поведение на някои народи, които се
смятат за по велики от други, като решават, че те не заслужават определени
постове и нямат някои човешки права. Те мачкат останалите без да се
замислят, че само цвета на кожата или месторождението са различни, а всичко остонало е същото.
Когато наистина се задълбочиш в нещата това нещо като расизъм или
омраза е просто изкривена психика, която не ти позволява да виждаш трезво
истинската мисъл на създателя, който казва "Обичайте се", "простете и на
врага"," направете това и ще усетите любавта ми"
Това е философия до която човечеството все още не е дорасло, а дали някога ще дойде този момент?


[FONT=Arial][SIZE=7]
PM
Top
Иван
Публикувано на: 10.3.2006, 23:03
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Дениии, Дени, какво правиш в нашия форум, Дени?!

Искам да ти кажа, че всяко твое изречение намира яко несъгласие у мен.
И това е много слабо казано!
Удивяват ме изводите, който правиш от дадените предпоставки. Чакай да видя дали пък изводите ти не са точно обратните, които си мисля.

QUOTE
Този така трагичен разказ ме накара да се замисля и да направя някои разсъждения върху темата "Кое поражда расизма".

След зверството, упражнено върху жената от група негри, ти разсъждаваш за расизма. Чакай, че не мога да захапя - Негрите виждайки бяла жена, поради цвета на кожата и смятат, че тя е по-долно качество човек или даже, че не е човек и решават да извършат нещо нечовешко с нея. Така ли? В този случай съм съгласен, че тия негри проявяват велик расизъм. Поне по определението за расизъм, което даваш. Явно съм прав, понеже не би могло да виним жената в расизъм, защото тя не е изнасилила никого. Освен това единственото чувство, с което обикаля света, както казваш, е любовта към детето си. А за сега любовта на майките към децата не е обявена за расизъм, до колкото знам.

Не знам дали трябва да продължавам.
До сега в този форум никой не ми е пораждал такова недоумение, както твоя пост. Не казвам, че за пръв път виждам на черното да казват бяло. Но за пръв път се замислям как може да се отговори на това.

QUOTE
Всяка нация си има свой бит, изградена система от закони и ако навлезли на нейна територия други етноси не се съобразяват с това, а започнат да налагат свои правила, да предявяват свои по-различни искания това също е предпоставка за пораждане на омраза към натрапника осмелил се да направи това, ...

до тук добре
QUOTE
...защото всеки местен счита себе си за нещо повече от предошлия и
естествено омразата прераства в расизъм.
Правилно ли те разбирам - расизъм е, ако противоречиш на някой, дошъл в твоята земя, който иска да ти наложи да живееш по негови правила? Кажи как се нарича поведението на новодошлия?

.... (пауза за размисъл)

Може би започвам да разбирам - щом една бяла жена е отишла в ЮАР (в земята на черните), то тя може да бъде възприета като новодошъл, опитващ се да наложи свои правила в живота на негрите. В такъв случай негрите я приемат за враг и я изнасилват, убиват, гаврят или каквото там мислят, че трябва да се прави с враговете.
QUOTE
Когато наистина се задълбочиш в нещата това нещо като расизъм или
омраза е просто изкривена психика, която не ти позволява да виждаш трезво
истинската мисъл на създателя, който казва "Обичайте се", "простете и на
врага"," направете това и ще усетите любавта ми"

Кажи ми как да накараме негърът да обича враговете си?
Как?!
Или може би изнасилването е начинът, по който негрите обичат?
PM
Top
blag009
Публикувано на: 10.3.2006, 23:13
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



Иване, според моето СКРОМНО мнение РАСИЗЪМ е тогава когато една нация възприема друга нация - КАКТО КЛИКИТЕ(гусподарите де) ВЪЗПРИЕМАТ СВОЯ НАРОД???Он , Маркс е искал да окне -ЕЛИТЕ ОТ ВСИ СТРАНИ СЪЕДИНЕТЕ СЕ!!!
ПП. Бих попитал Дени , къде е срешнал въпросното маце?После детето КВО е мулатче,чърно или бело?Ако е бело от това следва ли че преди да е била изнасилена е била ВЕЧЕ бремена ?Въпроси много?????


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
Eлена
  Публикувано на: 10.3.2006, 23:23
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 138
Участник # 213
Дата на регистрация: 13-December 05



QUOTE
Иван Публикувано на Mar 10 2006, 11:03 PM
Дениии, Дени, какво правиш в нашия форум, Дени?!


smil4334abded4493.gif

"Всеки народъ трябва да върви въ свой собствен пжтъ и да следва само посоката, определена отъ неговото минало и отъ изкования въ течение на векове собственй мироглед. Всяко отклонение отъ предопределения пътъ, всяко отстъпление отъ собствения мироглед, водят къмь упадъкъ, къмъ разнебитване и гибелъ. Българският народъ е един отъ най-първите въ света, съ многовековна история, изградена съ велики победи и не по малко велики стремежи. и като се оставятъ на страна винаги възможните превратности на съдбата, българскиятъ народ можеше да избегне много поражения и разочарования, стига само да не се бе отклонявал отъ пътя на България, стига само да не се бе разколебавал въ неизменната вярност на своя вековно определен български мироглед."

"За чуждото - не ламтим, МА И СВОЕТО СИ НЕ ДАВАМЕ"!

На"дени": smil3dbd4e5e7563a.gif ... за останалото - "Надежда" да се произнесе!

smil4334af067a7a3.gif


--------------------
???! ??????? ? ????!
PMICQ
Top
Хунор
Публикувано на: 10.3.2006, 23:26
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Аз си мисля, че всяка раса е склонна към расизъм, обаче черните са по големи расисти! Всъщност мен ме интересуват мангалите, тук негри няма! В Юар положението е много деликатно, чифутите са заграбили диамантите на негрите!


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
volek
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 3
Участник # 282
Дата на регистрация: 11-March 06



Мисля, че темата е добраТочно омразата подбужда към расизам.
Все едно нашите мангали.Една група краде, но ние мразим всички.
Но малко е по сложна за разбиране
PM
Top
Хунор
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Ние никога не сме почвали първи. Омразата е много далечно чувство за нас Българите! Дори и да сме изпитвали това чувство, към нас е било 200 пъти повече!


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
volek
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 3
Участник # 282
Дата на регистрация: 11-March 06



Мисля, че тук се говори по принцип за расизма, а не точно за българите.
PM
Top
Хунор
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Да прав си, обаче аз искам да говорим за положението в България. smil4334ad1724132.gif За мангалският и турският расизъм!


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Sokola
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 9
Участник # 272
Дата на регистрация: 3-March 06



Браво Дени,възхищавам се на разсъжденията ти!Моето уважение!Доста от читателите не разбраха че случката с тази бяла жена е станала месеци след като Нелсон Мандела спечели изборите и стана Президент.От този момент на ЧЕРНИЯТ вече му беше позволено да вкуси от "СВОБОДАТА" и да си мисли че бялата жена е длъжна да му ПРИНАДЛЕЖИ!Горката жена,какви стресове е преживяла.Аз четох преди време за една Южноафриканка подобен случай и съм сигурен че това е същата жена.Ето какво се казва "ДЕМОКРАЦИЯ"!Аз съм повече от сигурен че докато полковете на Ото Скорцени са били в ЮАР такова нещо не се е случвало!Слушайте приятели и съидейници,честно ви казвам че ако тази бяла жена беше моята съпруга,приятелка или сестра аз досега щях да организирам ЗОНДЕР КОМАНДЕ и да унищожа цялото племе на ЗУЛУ без да жаля НИКОГО защото новородените след време си отмъщават.Същото днес става и в България та дори и много по-ужасно!Ромите тъй наречените цигани не само че изнасилват бели жени но и ги продават в чужбина за бели робини да протистуират, на моменти и убиват!Точно това поражда расизма и то с толкова ОГРОМНА ненавист и омраза.Какво стана с убийството на сестрите от Пазарджик?Досега никакво разкритие а обществото приема че убийците са цигани.И ние ще търпим това издевателство над децата ни и народа ни?НИКОГА,ама НИКОГА!Много хора които ме познават ми присъдиха званието Групенфюрер Соколов,но аз категорично отказвам да го приема!Ролята на Никола Гешев с удоволствие бих приел.Който нож вади от нож умира!Да живее България,България за Българите!Съжалявам много ако моите две приятелки XXXL и Дени които най-много уважавам и обичам се потресат от изказването ми и аз ги загубя но ОБРАТЕН ПЪТ НЯМА!Аз съм готов на всичко това да загубя но да видя България свободна и чиста държава!Моето верую е СИНЯ КОНСТИТУЦИОННА МОНАРХИЯ!Шуми Марица окървавена плаче вдовица люто ранена.Марш марш с генерала наш в бой да летим в битки да победим...Посвщавам с обич на Дени и XXXL!
PMEmail PosterMSN
Top
deni
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 275
Дата на регистрация: 3-March 06



Извинявай Иване незнаех, че форума е ВАШ и навлизам в чужда територия,но виждам от коментара ти някаква необяснима омраза дали от това че влизам в ТВОЯ форум, а може би към по-различното от твоето мнение,а ако имах и по-различен цвят на кожата? а ако имах и друго вероизповедание?
а ако случайно бях предявила по особени искания от теб и всички от ТВОЯ форум?а ако...............ПРОЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО,ПОМИСЛИ ПО-ЗАДЪЛБОЧЕНО надявам се след това да разбереш.
PM
Top
deni
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 275
Дата на регистрация: 3-March 06



Да Хунор българина е търпелив и толерантен, но трябва да се замислим до кога и къде е границата между толерантност и глупост.Впрочем това е нова тема за разговор. Турци и цигани - ние мразим тях, те мразят нас, а кой е по голям расист от другия?Нещата са много сложни за обяснение, затова и темата ми е трудна за разбиране.
PM
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE
Извинявай Иване незнаех, че форума е ВАШ и навлизам в чужда територия,но виждам от коментара ти някаква необяснима омраза дали от това че влизам в ТВОЯ форум, а може би към по-различното от твоето мнение,а ако имах и по-различен цвят на кожата? а ако имах и друго вероизповедание?

Туй пък какво беше?
Търсене на теле под вола - по-кратко не мога да го опиша.

Кажи, Дени какво искаш да изясним с тая тема?
Кое му е толкоз сложното на расизма?

- В България: Има ли такова нещо като расизъм? Има - българите биват унижавани, малтретирани и убивани, а убийците небългари закриляни.
- Извън България: натрапвал ли е българин вижданията си, разбиранията си над местното население? Имал ли е колонии, роби? Не - където и да иде българинът се вписва чудесно до такава степен, че винаги бива малко упрекван, че е изоставил корените си. Научава езика, спазва законите, не се самоизолира в гета, а активно участва в живота на страната и т.н.
Какво неясно има?
Ако нещо не сме научили, то е как да се пазим от расистите. Това ли всъщност е темата? Ако е така, кажи какво предлагаш?

QUOTE
Да Хунор българина е търпелив и толерантен, но трябва да се замислим до кога и къде е границата между толерантност и глупост.Впрочем това е нова тема за разговор. Турци и цигани - ние мразим тях, те мразят нас, а кой е по голям расист от другия?Нещата са много сложни за обяснение, затова и темата ми е трудна за разбиране

Тук съм съгласен. Къде е границата между глупост и търпение? Но отново виждам несъответствие на предпоставки с изводи: "ние мразим тях, те мразят нас". Кажи кое му е трудното за разбиране и обяснение. Живея в този край на България, където турците са мнозинство вече. Заявявам ти, че няма такова нещо като "ние мразим турците". Турците са използвани и по-интелигентните го знаят. Както и българите са използвани и по-малка част от нас го знаят. а що се касае до "турците мразят нас", тук също не съм съгласен. Точната дума според мен е лицемерие. Още 1984 и после 1988г. покрай "големите екскурзии" се доказаха тия неща - турците се правят на едно с нас, уважават ни, но като чуят Турция, забравят всичко. Това двуличие е в тях и много им личи. Едва напоследък започнаха по-точно да се определят къде са - едни решиха, че Турция им е по-мила. На такива, казваме прав им път и не е расизъм да ги изгоним - да си ходят в "родината". Други са с български имена и още повече искат да се слеят с нас. На тях казваме "добре дошли".
Та къде е сложнотията в тази работа?
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



За расизъм между българи и турци не може да се говори, тъй като и двата етноса принадлежат към една раса. С циганите е по-различно. Ние ги наричаме с тяхното етническо име цигани. Името "роми" е плод на лъжата, че те били потомци на римляните - Рома, ако се сеща някой. Та ние ги наричаме с тяхното собствено име, а те как наричат нас? Даса, което в превод от санскрит значи "слуга".
Някой нещо за расизъм ли каза? Ако тук дойде раса от извънземни зелени човечета и иска да превърне моя народ в слуги, аз ще се опълча и срещу тая раса. И тогава ли от БХК и други такива ще ми кажат, че съм расист? Тогава да забранят като ултрарасистки филма "Денят на независимостта", където американците воюваха срещу една такава извънземна раса и много се радваха, когато успяха да я победят.


--------------------
PM
Top
bgskin
Публикувано на: 11.3.2006, 11:13
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 274
Участник # 69
Дата на регистрация: 4-August 05



ВНИМАНИЕ, РАСИЗЪМ!

Под маската на борба срещу расизма, в България настъпва истински противобългарски расизъм. Циганите всекидневно извършват най-чудовищни престъпления срещу българското мнозинство, без да срещнат сериозна съпротива. Циганите са закриляни от различни кримизащитни организации като “Амнести интернейшънъл” и “Хелзинки уотч”, а на българина са му отнети и най-елементарните права. За българина няма полиция, няма съд, няма прокуратура. Службите се превърнаха в независими дружества за защита на мургавата престъпност. В днешна България животът на българина става все по-непоносим. На всичко отгоре плахите опити за мирен протест се заклеймяват от държавата като прояви на фашизъм.
Можем ли да се спасим, можем ли да разчитаме, че ще оцелеем във все по-несигурния ни свят?
Можем, ако не разчитаме на чужди сили. Ако не вярваме на чужди, изпитващи омраза и презрение към българина политици. Можем, ако сами се заемем със собственото си спасение!
Обединихме своята държава въпреки великите сили. Провъзгласихме своята независимост въпреки великите сили. Побеждавали сме и пак ще победим! Въпреки великите сили! Но нека започнем, време е!

Движение “Воини на Тангра”


Ангеле, помниш ли този позив? :)


--------------------
???? ??? ??????? ?? ???????? ?? ??????????????, ???????? ???????? ?????? ?? ??? ????? ?? ???????????.
PMUsers WebsiteICQ
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020