www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Bulgarian language is very hardly!


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bulgarian language is very hardly!
Запознат
Публикувано на: 13.6.2007, 10:00
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Бесен съм! Ако ви се случи, чужденец в България да ви говори на неговия си език, вие си говерете на български. Не му клякайте на чужденеца, да се правите на модерни.

Днес имах такъв случай, при който едно семейство англичани постоянно идват при мен да им върша разни компютърни услуги. От две години са в България и две думи на кръст не ебават да научат. Преди година им казах: -Учете българския език, а те ми викат: -O! Bulgarian language is very hardly! Днес търпението ми се изчерпа и ги изгоних и им казах, като идват при мен от сега нататък да ми говорят на български или да идват с преводач!

Повечето чужденци са много нагли и е време да им се свият сърмите. Казвам им, че тук е България и се говори на български език. Ние сме домакините, а те гостите! Супер проява на неуважение е, когато някой гост говори на домакина не на родният му език.

Призива ми е да не им клякаме на гадовете, да им говорим на техните езици в България!
PM
Top
Иван
Публикувано на: 13.6.2007, 10:34
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Абсолютно съгласен!
Не да тръгват българите да си купуват разговорници, щото видиш ли в наше село дошли двама сдухани англичани, ами да показват отношение!

А какво да е това отношение - преценено, разбира се съобразно човека, но предимно е като на домакини към натрапници. Щото тия не бих ги определил като гости. Те идвам, ама не се канят да си тръгват. А щом е така, това коренно променя нещата. Който се кани да живее на Българска земя, трябва да е готов да стане българин. И е задължително да му изясним с каква грандиозна задача се е нагърбил. "Чуждото не щем, своето не даваме!".
PM
Top
antijew
Публикувано на: 13.6.2007, 11:24
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



И аз съм на Вашето мнение.Никакво клякане!

Преди две седмици ходих да си плащам тока и водата и един от тези наглеци обикаля от гише на гише и иска нещо да обясни за смяна на партидата на къща,която бил купил в околните села преди време.Служителките вдигат една след друга безпомощно рамене и не могат да му помогнат.Долу горе схванах,какво иска,но не им казах.Да се лута.Може да му дойде акъла и да си вземе речник и да се научи да говоро Български,щом е решил да остава тук.Една бабичка зад мен на опашката,която работила на РЕП за вестници каза,че им се свидело да дадат някой лев за разговорник,който тя им предлагала.А може би не им се свиди,а просто знаят,че са малоумни и доста трудно ще го научат.


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Биляр
Публикувано на: 14.6.2007, 21:19
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 241
Участник # 929
Дата на регистрация: 15-April 07



В действителност за тях е много труден, още повече, че не изучават чужди езици, доколкото съм запознат. Английският е по-лесен по отношение на спреженията и времената, а българският е с много окончания което ги затруднява сигурно, какъвто е и испанският например и италианския също и френския, немския не знам как е. Произношението им е трудно също. НО ТОВА НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА! В НАШАТА РОДИНА ЩЕ ПРИКАЗВАТ И УЧАТ БЪЛГАРСКИ!!! ПРИ ТОВА МИСЛЯ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ ЗАКОНА И ДА СЕ ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕМЯ НА ЧУЖДЕНЦИ, С ДОПУСТИМО НАЕМАНЕ ЗА ОПРЕДЕЛЕН СРОК. Вие как мислите?


--------------------
"?? ????? ????? ? ??????? ?????????? ?????? ?????? ?? ?????? ????????? ???????? ????"
????? ??????
PMEmail PosterICQ
Top
Запознат
Публикувано на: 14.6.2007, 22:48
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



В действителност всяка работа, като не знаеш как става е много трудна! Но нали за това е учението? Проблема за който писах по-горе не е този ,че българския език е много труден! Главния проблем е в чифутски начин на мислене на тези чужденци. Идвайки тук, те се мислят за нещо много повече от нас Българите. На нас се гледа, като на подобия на човеци! А повечето са тъпи и ограничени да не казвам като какво.
PM
Top
Публикувано на: 14.6.2007, 23:22
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Запознат @ Jun 13 2007, 10:00 AM)
Бесен съм! Ако ви се случи, чужденец в България да ви говори на неговия си език, вие си говерете на български. Не му клякайте на чужденеца, да се правите на модерни.

Днес имах такъв случай, при който едно семейство англичани постоянно идват при мен да им върша разни компютърни услуги. От две години са в България и две думи на кръст не ебават да научат. Преди година им казах: -Учете българския език, а те ми викат: -O! Bulgarian language is very hardly! Днес търпението ми се изчерпа и ги изгоних и им казах, като идват при мен от сега нататък да ми говорят на български или да идват с преводач!

Повечето чужденци са много нагли и е време да им се свият сърмите. Казвам им, че тук е България и се говори на български език. Ние сме домакините, а те гостите! Супер проява на неуважение е, когато някой гост говори на домакина не на родният му език.

Призива ми е да не им клякаме на гадовете, да им говорим на техните езици в България!

Да беше им начупил кофите!Веднага ще пропеят литературен Български език!Аз такива не ги търпя.Особено по отношение на турците!
PM
Top
Миро
Публикувано на: 15.6.2007, 12:26
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Нищо ново под слънцето... Преди години така се ядосвах на рускините, които идваха и се женеха за българи. Ей, от 20 рускини дали ще се намери една поне да го е научила нашия език след 15-20 год. прекарани в България. Не-е-е, правят се на интересни-труден ни бил езикът.
Сега какво се оказва, че и на другите чужденци им е точно толкова труден? А дали това е причината? Май не, просто показват пренебрежение към нас, затова отдавна съм го решил-аз приказвам само и единствено на български в моята си Родина, а който иска да ме разбира.
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 15.6.2007, 13:06
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 077
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Запознат @ Jun 13 2007, 10:00 AM)
Бесен съм! Ако ви се случи, чужденец в България да ви говори на неговия си език, вие си говерете на български. Не му клякайте на чужденеца, да се правите на модерни.

Днес имах такъв случай, при който едно семейство англичани постоянно идват при мен да им върша разни компютърни услуги. От две години са в България и две думи на кръст не ебават да научат. Преди година им казах: -Учете българския език, а те ми викат: -O! Bulgarian language is very hardly! Днес търпението ми се изчерпа и ги изгоних и им казах, като идват при мен от сега нататък да ми говорят на български или да идват с преводач!

Повечето чужденци са много нагли и е време да им се свият сърмите. Казвам им, че тук е България и се говори на български език. Ние сме домакините, а те гостите! Супер проява на неуважение е, когато някой гост говори на домакина не на родният му език.

Призива ми е да не им клякаме на гадовете, да им говорим на техните езици в България!

Поклон за това, което си направил! Радикално отношение и никакво клякане. Врагът само, кога опита острото на меча, може да ти има уважение. Респектът, който трябва да има от нас, това е първото негово сериозно поражение. Понякога то е достатъчно.
Законът за продажба на земя на чужденци е зло, абсолютно зло и трябва да бъде отхвърлен и отменен. България и Българите не трябва да се съобразяват с него.

Защото Държавата, това е и територията, когато я няма територията, няма я и Държавата.

PMEmail Poster
Top
Искрица
Публикувано на: 15.6.2007, 15:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



Напълно съм съгласна с вас! Отвратително нагли са в решението си, че щом са англичани все едно са господарите на света и всеки трябва да им се кланя. А местните, които им подгъзват са още по-неприятни, защото с поклоните си пред тези навлеци им дават още по-голямо самочувствие, че всички са длъжни да говорят ограниченият им език. Да, Българският е труден, защото не е език на малоумници! Който няма достатъчно акъл, не може да го научи. Ето им един тест да си претеглят "багажа" в главите.

В нашия район забелязвам и една друга тенденция - резняците започнаха да се правят, че не могат да разбират Българският. Цял живот живял тук ,феса му скапан и не знае. smil4334af067a7a3.gif Но "скръцнеш" ли им и веднага се окопитват.




PM
Top
Ахинора
Публикувано на: 15.6.2007, 18:01
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 108
Участник # 824
Дата на регистрация: 18-February 07



QUOTE (Искрица @ Jun 15 2007, 03:44 PM)
Напълно съм съгласна с вас! Отвратително нагли са в решението си, че щом са англичани все едно са господарите на света и всеки трябва да им се кланя. А местните, които им подгъзват са още по-неприятни, защото с поклоните си пред тези навлеци им дават още по-голямо самочувствие, че всички са длъжни да говорят ограниченият им език. Да, Българският е труден, защото не е език на малоумници! Който няма достатъчно акъл, не може да го научи. Ето им един тест да си претеглят "багажа" в главите.

В нашия район забелязвам и една друга тенденция - резняците започнаха да се правят, че не могат да разбират Българският. Цял живот живял тук ,феса му скапан и не знае. smil4334af067a7a3.gif Но "скръцнеш" ли им и веднага се окопитват.

А,ето,дойдохме си на думата! проблемът е повече у нас или по-точно в това,че повечето им правят слугинаж.Слугинажът винаги изиграва лоша шега на онзи,който го практикува. По отношение на рускините,искам да ви споделя,че в Димитровград те са страшно много,включително и мойта съседка по етаж. Тук всички говорят български-някои с акцент,други не можеш да ги познаеш,че не са българки,ако не ти кажат. Но като правилна реч-да. Очевидно от някои бивши републики,където произношението им е значително по-меко от самия руски,е по-трудно да втвърдят,но всички общуват на български тук. Така че,макар и с акцент,и англичаните също могат. Друг въпрос е,че не искат. А какво да кажем за техния език,пълен не с правила,а главно с изключения. Някога съм учила руски и френски-и двата езика си имат особености,но са основани на правила-ясни и точни.А английският- пълен хаос! Колкото пъти правех опити да започвам изучаването му,отвратителното им произношение ме отблъскваше. Не искам да общувам с хората,все едно дъвча дъвка,мразя дъвкането на дъвки. smil3dbd4e5e7563a.gif А има още един език като българския,който е уникален за целия свят и единствен-унгарският. Но него бих учила с удоволствие,особено като знам произхода му.
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 15.6.2007, 21:54
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Ахинора @ Jun 15 2007, 06:01 PM)
А има още един език като българския,който е уникален за целия свят и единствен-унгарският. Но него бих учила с удоволствие,особено като знам произхода му.


Чоко ломо !

Ха йо могьйорок!


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Tangru
Публикувано на: 21.6.2007, 15:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 190
Участник # 674
Дата на регистрация: 16-November 06



Аз лично не разбирам защо трябва да говорят на Български! Не разбирам и какво правят, в страната!

Както е тръгнало - сульо и пульо получават българско гражданство - а ми какво получава обикновенният българин? Това се питам!
Не ми трябва, да ми учат езика - трябва ми да допринасят с нещо - като гости в страната ни!! smil3dbd4e5e7563a.gif


--------------------
'??????? ? ?? ???? ??-???????, ?? ??????? ???????????? - ??? ? ??-??????? ?? ???????, ?????, ?? ???????????' ?????? ???????
PM
Top
ime
Публикувано на: 23.6.2007, 17:31
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Янга
Публикувано на: 29.6.2007, 22:50
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 338
Участник # 326
Дата на регистрация: 7-April 06



QUOTE (ime @ Jun 23 2007, 05:31 PM)
Браво много си прав. В америка много мексиканци не знаят английски, но на американците не им пука и никой не учи мексикански. Като отиде някой Българин в чужбина да не би да им говори на Български? Егати и дискриминацията, като се замислиш даже си е чист расизъм.

Напротив, много американци знаят испански, защото в някои щати можеш доста трудно да се оправиш ако не знаеш този език. Не твърдя, че американския модел е правилен, напротив, но просто това е един факт.
Нямам нищо против да упътя (и ми се е случвало) туристи на английски, защото и аз съм била в държави, чиито езици не знам и ми се е налагало да питам на друг език.
Но, абсолютно сте прави, да живееш в една държава с години и да не научиш езика...Това го правят само най-пропадналите бежанци от третия свят. Англичаните по принцип се бият в гърдите че са по-умни от нас, по-издигнати, а те не могат и няколко думи да научат. Явно е под достойнството им да се занимават с езика на някакви роби (да, аз съм убедена че те ни имат за роби).
Английската експанзия, която наблюдаваме в последните години е нещо ужасяващо и те трябва да научат, че не са желани тук. Затова трябва да забравим за насаденото ни чувство за гостоприемство и да поставим наглите паразити на мястото им.
Също така е важно този призив да достигне до повече хора, а не само ние по форумите да си говорим. Ако имате баби и дядовци в селата, окупирани от английски семейства от низшите социални слоеве, говорете им как трябва да се държат с тях.
PM
Top
Nemski89
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 41
Участник # 641
Дата на регистрация: 28-October 06



QUOTE (violence @ Jun 14 2007, 09:19 PM)
В действителност за тях е много труден, още повече, че не изучават чужди езици, доколкото съм запознат. Английският е по-лесен по отношение на спреженията и времената, а българският е с много окончания което ги затруднява сигурно, какъвто е и испанският например и италианския също и френския, немския не знам как е. Произношението им е трудно също. НО ТОВА НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА! В НАШАТА РОДИНА ЩЕ ПРИКАЗВАТ И УЧАТ БЪЛГАРСКИ!!! ПРИ ТОВА МИСЛЯ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНИ ЗАКОНА И ДА СЕ ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕМЯ НА ЧУЖДЕНЦИ, С ДОПУСТИМО НАЕМАНЕ ЗА ОПРЕДЕЛЕН СРОК. Вие как мислите?

Тук съм съгласен,английският да го учиш е песен в сравнение с ученето на Български,те нямат толкова сложни граматични правила,но като им е труден да не идват тук в крайна сметка!!!

Немският,който спомена,още го уча и е доста по-труден от английският,макар,че в някои отношения нашият пак е по-сложен.


--------------------
"????????? ?? ???????,????? ? ????????? ?????,????? ? ?????????? ???????? ?? ??????.???? ????? ?????? ???? ?? ?? ?????? ??? 100 ?? ???? ?? ??????????." ??? ??-????? ??? ??? ??-?????? 10??? ??.?.?
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020