www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Новия световен ред


Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Новия световен ред, реанимира комунизма
Йордан_13
Публикувано на: 17.11.2008, 3:03
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 068
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Това не бива да ни учудва. Много пъти, тук сме говорили, че между капитализъм и комунизъм, разлика няма, защото и двете са форми на кръвообращението на еврейския световен капитал. А този световен еврейски капитал, не е нищо повече, от хищнически ограбения капитал на националните икономики на отделните държави, още през 19 век. Тази ситуация на финансите в световен мащаб, много ни напомня една доскорошна формула: “Вся власт Советом”. Това също не бива да ни учудва. Още Никола Николов в своите трудове бе ни казал, че между Русия и СЕЩ, няма разлика, че те са двете лица на една и съща монета, ловко обръщана между пръстите на един единствен световен олигарх.
Събитията в днешните дни ни показват именно това:

“По пътя към новия световен ред”
http://bgfactor.org/index_.php?cm=3&id=17139

Нов световен ред иска, не кой да е, а именно днешния управител на държавата, от която вече 130 години не можем да се освободим – Русия. Странно нали? А някои и днес продължават да призовават Русия, отново да дойде и да ни освободи от “дивия капитализъм и неоглобализъм”., т.е. след 20 години, в които уж привидно бяхме отвързани от сферата на руското влияние.
А повод за налагането или за обявяването на този нов световен ред, беше една финансова криза. Преди такъв фактор бяха световните войни. Днес са кризите, които имат статут на война, защото нанасят същото поражение на националните икономики.
Човек е достатъчно да се вгледа и да събере камъчетата на мозайката, само от нашенската политическа и икономическа ситуация. След уж “падането на комунизма”, комунистите в България останаха на власт и под финото ръководство на някои еврейски фигури бързо се превърнаха в капиталисти. Това наистина е един изумяващ човешкото съзнание Преход. Всъщност това беше същността на “Прехода” в България, която беше превърната в плацдарм за един световен експеримент. Успеха му, подкрепен с действие или бездействие от всички нас се оказа успешен - “диктатурата на пролетариата” бе трансформирана в “диктатура на електората”, комунистите станаха капиталисти и бързо забравиха довчерашното си верую: “класовата борба”. А какво беше “класовата борба”? Тя беше елемент от уравнението: “теза+антитеза=синтеза”. “България” прихвана именно руския вирус на комунизма и така го разви в утробата си, че го превърна в световна пандемия.
Защото след като могат нашите комунисти да станат капиталисти, защо пък да не може капиталистите да станат... комунисти. И ето ви кризичка, която да подготви почвата за това. Големите “капиталистически” държави национализираха някои свои банки. А комунистите в България гракнаха: “ето, и капиталистите почнаха да национализират, ето, че преди време, сме били прави”. Значи, никой не може да им търси съд и присъда за това. Разбира се, национализацията не стана насилствено, а дойде като “помощ” за финансовия сектор от кризата. Помощ за богатите, от страна на бедните – обикновените данъкоплатци. А това си е същински обир, защото тези пари, отиват за спасяване на нещо, което винаги е било един ефимерен балон. Толкова много се разви манията за национализация, че дори в България, лидерите на формации, наричани “националистически:, казаха: “Национализация”, след приватизацията, трябва национализация. Е, тогава възниква въпроса: “Аджеба, защо тогава правихте приватизация?”. Другия рефрен на този националистически лидер беше: “И да ме обвинявате в комунизъм, не ми пука”. Иска да национализира, човекът...
Не закъсня и реакцията на новите капиталисти. Само преди дни, един червен дупетат се изцепи, че в България е добре отново да се направи колективизация на земята. Странно, нали? Странното не е в думите на червения дупетат. Него така са го учили. Странното е, че точно вчера или предния ден, този рефрен се повтори и от ЕС: всеки притежател на земя е добре да се обедини в нещо, което по форма, много заприличва на ТКЗС, но това да ставало по желание и без насилие. Господа, европейци, що не казахте преди 20 години, че сме толкова напред с материала, барем да не разваляхме ТКЗС и да ги продаваме на безценица барабар със сградите? Бива ли, така господа! Сега ни призовавате, аман-заман, ако може, леко и кротко, пак да си ги изградиме. Е, ама докога ще си играем на събаряне и изграждане?
Ясно е, че най-голямата партия в европейския парламент е ПЕС - Партия на европейските социалисти, демек комунисти. Странно е, нали? В сърцето на уж капиталистическа Европа, най-голямата партия е комунистическа. Как става това, само един Господ знае, или Йехуд Олмерт...?

http://www.segabg.com/online/article.asp?i...id=4&id=0000702
PMEmail Poster
Top
buden
Публикувано на: 17.11.2008, 22:27
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Едно от наказанията за неучастието ни в политиката е това, че един ден ще се окажем управлявани от невежите - Платон

Това в което днес живеем се нарича "нов световен ред". Ние сме в него от години вече, но той ще търпи още развитие/деградация за нас/ ако ние не се вземем в ръце. - това от мен

Ако питате някой гросмайстор, кои са основните принципи за победа той ще ви каже следното:
1. Имаш нужда от търпение. Ако го нямаш по-добре не започвай играта.
2. Трябва да имаш нюх за правилния момент, да синхронизираш и виждаш точното време за дадено действие.
3. Трябва да познаваш играта на опонента си.
4. Трябва да имаш желанието и намерението да даваш саможертви/без значение от размерът им/ в името на целта си - победата.


Защо според вас новия световен ред взима превес?
1. Защото те притежават безкрайно търпение. Стотици даже хиляди години в преследването на една идея. Работа с поколения наред върху един единствен елемент от техния пъзел.
2. Брилянтни познания за синхронизация. Защото са наясно с астрологията, съзвездията и познанията на древните, имат изключително далечен мироглед. А ние вече не се и интересуваме от преданията на нашите праотци, ние сме просто роби на часовниците си и не знаем нищо.
3. Те ни познават много по-добре от колкото ние познаваме себе си. А ние, това са техните врагове - опоненти.
4. Те не само имат намерение да правят саможертви, но и ги правят, на всякъде и по всяко време. Целта им оправдава всякакви средства.
- Майкъл Тсарион
PM
Top
buden
Публикувано на: 18.11.2008, 0:03
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Искам да ви запитам нещо много важно. Кой е най-ефикасният начин да се контролира светът? С две думи - mind control или контрол над съзнанието!

Предполагам забелязвате, че всичко говорят за "войната срещу теророризма". Забелязвате, че от всякъде се опитват да ни налагат начина, по който трябва да мислим. Е да но аз нещо не им съчуствам. Не съм горд американец. Ненавиждам това което прави страната ми и въобще не роня сълзи като гледам американското знаме да се вее някъде. Виждате ли моят мозък не работи по този начин. У мен има едно странно вероятно чуждо за повечето хора нещо, което се нарича мислене. И вероятно не съм добър гражданин, точно защото мога това нещо наречено мислене. И не ми харесва, когато ми казват как да го правя, защото притежавам няколко умения различни от общоприетите:
1-во - не вярвам на нищо което правителството ми казва - нужни ли са други, точка по въпроса!
- Джорж Карлин

Едно от тъжните неща относно историята е колко често тя се повтаря.

Следващите думи са от комедийно шоу през 1991г. на същата личност:


Нещо все ми пречи да взема медиите на сериозно, защо ли!? Хайде да поговорим за това което ни приобщава. Защото всичко, което слушате по медиите е това колко сме различни един от друг. Слушаме за нещата които ни разделят, а това е начинът им на управление. Държат средната и ниската класа борещи се помежду си за да може те най-богатите/за които междудругото няма данъци/ да държат всичките пари. Те поддържат различието на всички възможни скали - етнос, религия, финансови приходи, работа, образование, пол, сексуални предпочитания, социален статус, и всичко останало което е възможно, за да можем ние да се бием, а те да си го местят от единия крачол в другия.
За всичко си има причина приятели, за това че образованието куца и за всичко останало. Има си причина, че по-добре никога няма да стане, за това бъдете щастливи с това което имате и за човешкото което сте успели да постигнете у себе си. И знаете ли защо си има причина, ами защото тези които притежават държавите и света не искат промяна. Говоря за истинските собственици, а не за политиците или мафията. Политиците са там за да ви дадат идеята, че имате право на избор - да ма нямате! А мафията е за да ви държат из къси, да ви плашат и всяват страх у вас, а после да ви предлагат своята помощ. Нямаме избор, имаме само собственици, такива които ни притежават! Те притежават всичко света, в който живеем. И те са ни хванали толкова яко в примката си, че никой не слуша хората които мислят, които мислят трезво. Те не искат работещо образование или пък безплатна енергия. Те искат отдадени работници, хора достатъчно умни да управляват машините и компютрите, но и не до там за да се вържат на цялата тази работна и парична система/премии, отпуски, работни часове, заплати, кариера/. Която на практика заробва човека и го прави все по и по-зависим.
Та по този начин работят тези големи играчи. Членове са на клубът на големите играчи. Но вие и аз... не сме в този клуб!

- Джорж Карлин - Да почива в мир 1937-2008!



Най-големият ресурс на планетата Земя не е Слънцето, Водата или Вятъра. Най-големият ресурс е Човекът. - според мен




Почнете да мислите, спрете да слушате. OOH представлява една интернационална смешка. - Уилям Купър

Думи на един герой от м.Юни 2001г.:

И представяте ли се, някакъв чекиджия репортер от СиЕнЕн, отива при Осама Бин Ладен и му взема интервю! А държавата с най-голямия бюджет не може да го открие! Най-силните служби не могат да намерят Осама, а някакъв си репортер с камерка под ръка, че и телевизионен екип му взема интервю - от Осама и лидерите на неговата организация! След, което предоставя на медиите видео в което се казва, че до няколко седмици Америка ще бъде сериозно атакувана... Казвам ви приятели, че до няколко седмици ще бъдем ударени по ужасен начин и всички медии и управляващи ще обвинят този човек Осама, но всъщност повелителите на Новия Световен Ред ще стоят зад атентатите
- Уилям Купър - Да почива в мир 1943г. - 5 Ноември 2001г.
Започнал своята борба срещу новия световен ред чрез разпространение на информацията още през 80-те и завършил борбата застрелян като куче пред дома си от щатската полиция.


Относно правата на жените и феминисткото движение. Арън Русо разкрива от разговор с Ник Рокафелер, от времето когато са били близки:

Рокафелер: Арън, какво мислиш относно изравняването на правата между жените и мъжете и сегашните възможности пред тях да работят наравно с мъжете?
Русо: Възможноста да бъдат наравно заплащани, както мъжете и правото им да гласуват както и мъжете е част от демокрацията.
Рокафелер: Ти си идиот Арън./смеейки се/
Русо: Защо да съм идиот?
Рокафелер: Моята фамилия спонсорира това движение. И знаеш ли защо? Имахме две главни причини и ги постигнахме. Първо - сега можем да ги облагаме с повече данъци. И второ - сега децата от по ранна възраст са в наши ръце и ги моделираме както си искаме. По-рано в училище ги учим как да мислят и ги отчуждаваме от семействата им, така институциите стават техни родители.
- Арън Русо - Да почива в мир 1943 - 2007г.


Ние никога няма да сме свободни ако не бъдем смели!....Но нека ви разкажа за хазарите. Преди много години около 500г., това били воини, които можели да участват във всяка една битка стига да им бъде достатъчно добре платено. Те били наемници. Но независимо то това какви били техните уговорики с работодателите им, винаги опустошавали всичко след себе си - насилвали жените, опожаравали селата и прочие.... След време усетили натискът от силата на религията. Били заобиколени от християнството и мюлюлманството те приели юдейската вяра. Чисто политическо решение. ...
- Джак Ото - да почива в мир 1943г - 2008г.
PM
Top
buden
Публикувано на: 18.11.2008, 20:29
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Цитирайки тези личности се губи голяма част от силата на това което казва. Но все пак не е без смисъл.
За тези, които разбират английски ще сложа линкове да се убедят сами:

http://www.youtube.com/watch?v=ZR3c5WLaeaI
- Уилям Купър, първи предвижда 9/11, убиват го по-малко от месец след атентатите. Бивш военен е, намира достъп до много документи и след края на службата си започва радио предаване което и изцяло посветено на борбата срещу новия световен ред - информира хората за това което става в действителност. Първия човек, който разчепква убийството на Кенеди до край с доказателства.

http://www.youtube.com/watch?v=MsNw0opJBt0
- Джорж Карлин, комедиант посветил голяма част от таланта си на борбата срещу престъпните мозъци на управляващите.



Ще цитирам и други личности в тази тема и ще се опитам да допълвам с мои анализи където мога. Защото за мен това е темата, чрез която по-добре бихме се запознали с нашите опоненти.
Нашите врагове не са помаците с мюсюлмански имета, изповядващи мюсюлманската религия и знаещи турски по-добре от български. Бог е един за всички, Той или Тя са имали различни проявления на Земята. Грешно е да считаме, ча различните религии имат различни богове.
Врагове не са ни и циганите, които крадат ток - нищо че са по-глупави, те са просто машинки в ръцете на кукловодите. Не са и хомосексуалистите и т.н.
Нямай врагове нали така беше. Да но опоненти имаме в тази важна ШАХ игра.

Ние имаме едно общо с хората които съм цитирал и ще цитирам - ние искаме да информираме обществото, за това което е било, което е и което ни очаква. Това, което ни очаква има две направления - към по-добро или към по-лошо - към кое ще се насочим от нас зависи. Дали не е вярно, че най-голямата заблуда на сатаната е да убеди човечеството, че злото всъщност не съществува - аз мисля че е вярно, това наблюдаваме сега. Баланс е нарушен в превес на лошите сили, които са изпълнителите на новия световен ред. И от нас информираните и информиращи зависи да изградим балансът наново.
Това е битка, която се води по всяко едно кътче на планетата. Борим се за душите на хората, да бъдат свободни знаещи и можещи, а не роби както сега. Но ние като Българи имаме за цел да просветим българите.
Мисля си, че воините изпълнители на Сарактът трябва да повярват в себе си и да погледнат реално на заобикалящия ни свят. Да сме наясно с проблемите и възможните последствия от бездействието. Да се постараем да заработим с по-висок коефицент на полезно действие.



PM
Top
buden
Публикувано на: 18.11.2008, 21:05
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Оръжията на нашите опоненти:
- Hollywood - агресивно проповядване на материализъм, който е завладял света. Всички живеем в Америка да не се заблуждаваме - и руснаците и китайците и всички. Всяко едно добре урбанизирано общество живее в Америка, разрастването на големите градове и обезлюдяването на селата и малките градчета и една от много постигнати цели на новия световен ред.

http://www.youtube.com/watch?v=4w9EksAo5hY - Всички живеем в Америка

Анимацита в Холивуд вижте това, как създават секс роби от децата още:
пуснете си го направо от 7.30 да видите картинките

http://www.youtube.com/watch?v=hdKWm-D23bc

- модата - ако сте се интересували от това ще знаете, че най-успешните модели в днешно време са на практика деца. 16 годишни момиченца и 19 годишни моченца. Защо им казват модели, ами защото ги моделират като пластелинени човечета. За 2 години в бизнесът те правят да речем 100 хиляди долара от тях почти нищо не спестяват. Но дизайнерите и модните агенти така ги формират, че да ви се доповръща. Познавам лично хора от тези среди и не говоря празни приказки. Хомосексуализмът у момчетата е нещо най-нормално, а момичетата стават бетер Мерлин Монро материалистки. Друго по-лошо е че запалват всички зяпачи да стават като тях, да преследват някакви мечти, които са възможни само в сънищата. То и американската мечта - american dream - я наричат така, защото е възожна само докато спи човек. А първоначално се е заформила като идея след голямата депресия през 30-те години - да има дом, кола и семейство човек - но това е друг въпрос свързан с икономиката после ще говоря и за това.
Красивите деца се научават едва ли не че нищо не могат освен да използват красотата си и то познайте по кой начин - модерна проституция - така сами ходят в ръцете на грозните, богати и вече сбръчкани диригенти на музикалната, модната или филмоваиндустря. После вече на възраст не умеейки никакъв занаят тяхното КПД е ниско и се принуждават да работят чисто слугински работи, за които не се изисква никаква или минимална клалификация.

- модерната музика - отново изповядваща материализъм - това чалгата, рапът, попът, рокът абе всичко, но..... не е било така винаги и не всички са маскари и сега. На сцената има и позитивни герои, които са малцинство, балансът е нарушен.
PM
Top
buden
Публикувано на: 18.11.2008, 21:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



http://www.youtube.com/watch?v=XTLXh_K5tZc

.....Боб Марли е имал интересна представа за живота. Вярвал е буквално, че може да излекува расизмът и омразата чрез инжектиране на музика и любов в живота на хората. Имал е предвидено участие в турне, но се опитват да го убият и бива прострелян в самата си къща. След два дни той обаче е на сцената и пее. Когато го питат как, защо - той отговаря:
Хората, които се опитват да направят този свят лош за живеене не си взимат отпуск или почивен ден.. как мога аз да си взимам почивен ден!


Не ги оставяйте да ви баламостват,
Не ги оставяйте да ви учат кое е правилно и кое не е

- Боб Марли

Стрелецър едва ли е бил някои масон, но определено някой промит мозък. Тези които дерижират новия световен ред имат огромен потенциал .... уви зъл.


http://www.youtube.com/watch?v=WBoLhJc0tG8

От другата страна да речем Мадона:
Не присъствам на еврейските празници или служби. Аз чета Тора и Кабала, но не съм еврейка, нито мисля да ставам. Аз съм свързана с нещо, което предхожда днешните религии.
Мадона в определени песни даже си кълне с древни заклинания използвани от някои религии. Вижте зависи с каква цел се използват тези "молитви" или мантри - може да са и за добро и за лошо. А на коцертите си създава масова психоза - някъде беше използвала ходжа, който пееше преди тя да се появи на сцената.

А какво направиха с Майкъл Джексън. Направиха го жертва на холивудския идеал. За мен това е един огромен талант с изключителен позитивизъм във всичко което прави. Но го превърнаха в плашило. Унищожиха го нали!?
Чух, че ще излиза с нов албум и ще се радвам да успее, но преди два дена отново са завели дело срещу него. Този път синът на шейхът за да си върне парите, с които шейхът е помогна на Майкъл, да се измъкне от американските си "братя". Делото ще се води в Англия.

Какво пее той:
http://www.youtube.com/watch?v=gCqQ2JcQWGs
Всичко това, което искам да кажа е че тях не ги е грижа са нас!

или

http://www.youtube.com/watch?v=E4Hcd60VoRM

или

http://www.youtube.com/watch?v=2GQgaIcKQuc

Дори и да не знаете английски пуснете си тези песни .. това е повече от музика според мен. Имам доста стабилни теории за вярващите на глупостите, заради които едва ли не го вкараха в затвора, така че ако някой иска да пита.
Този човек остава неоценен за това, което всъщност е!

От другата страна е Джей -Зи - проповедник на илюминатите, техен посланник както и Мадона.

http://www.youtube.com/watch?v=FDxytc2coVw

-да можеха децата, които ги слушат да обръщат повече внимание на текстовете

Това е един бивш сводник, който е издигнат в ранк от илюминатите. Сега сводничеството му е на много по-високо ниво.
PM
Top
buden
Публикувано на: 19.11.2008, 8:15
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Относно това, което посочих в горните си мнения - това са примери. За някои от вас простовати, очевидни и т.н., но не ги ли подценявате!?

Оръжията, които те използват могат да бъдат използвани и по друг начин. Всичко зависи от намерението.
Примерно модата - по-удобните дрехи, подходящите дрехи за различните сезони и тези които те правят да изглеждаш по-добре са желателни. Но това в което се е превърнала сега тази индустрия е порно.
Всяко едно общество има нужда от ред, от там и светът има нужда от ред. Но този които ни налагат е погрешен както и да го погледнете.

Какво мога да кажа за сегашната икономическа криза и новия световен ред - кризата е предизвикана умишлено, системата им е такава че си правят каквото искат. Тези хора по върховете които нямат нужда от пари, те дирижират това. Една от целите им е един скорошен ден всичко да минем в електронен вариант пари или сметките ни да са по чипове. Това е съвсем реално. Това като нищо може да се приложи след един колапса на икономиката, който се задава с 2009г. Интересни анализи на икономисти предвидили днешното положение и споделят, че още нищо не сме видели. Ами да, някой от вас да е засегнат лично?
Тези същите икономисти гарантират дежа ву, за тези които знаят какво е било през 30-те в Америка, Франция, Германия, Англия и другите засегнати тогава. Но ако това се случи сега ще е по-лошо и отговорът "защо" е прост. Тогава жителите на Америка са били 120 милиона и близо 25% остават гладни без работа. Днес целият урбанизиран свят зависи от Уол Стрийт и за последните 50г. жителите в модерните страни са се увеличили почти двойно- сега Америка е 300 милиона. Но има и още, днес повечето от жителите не изпълняват реален труд. Днес има прекалено много създадени работни места, където реално не се извършва труд, за тях не се изисква професия, трудещите се са с изключително ниско КПД. Та в една криза първо окапват те нали, тогава тези 25% ще са много много повече. Края на 1928г. началото на 29г. цените на акциите на Уол Стрийт са достигнали безбожни цени - до 50 пъти повече реалната им себестойност. Луди спекулации нали, точно като сегашните. Но края на 1929г. всичко се срива на пух и прах. Помислете може ли и сега - стотици милиони по света да останат без работа. Тогава ще настъпи глад и смърт, помислете си само колко е възможно. Колко ора днес произвеждат и колко разчитат на пазарите, на вносителите, на корпорациите, на фирмите. Катастрофата по времето на Виденов може да ни се стори смешка. Защо ли и сега тръгват слухове за някакъв жесток план, който ни готвели управляващите? Защо ли сега започват да тръбят и раздухват за възродителния процес, ами подготвят ни за масови безредици вероятно. Набиват ни в мозъците изкуствени врагове - опоненти. Но на колко от вас работата им е такава, че винаги да бъдат търсени? Колко от вас са си разгърнали талантите и изобщо имат някакви ценни житейски умения? Ще се окаже, но то си е и така де, че човекът които е на село и си гледа животните и оранжерийката знае много повече за живота от колкото гражданчето което е на служба в някое офисче. Това е съвсем реален поглед на нещата и не ви пиша от село да знаете.
Та да се върнем на чипирането. Ако всичко това което е напълно възможно да се случи скоро се случи, то тогава болшинството ще се моли на управляващите да намерят решение на проблемът. Следва нова парична система - електронна. Арън Русо споделя как Рокафелер му казва, че това са им амбиции и следователно един ден ще се опитат да го приложат - не са опитали не са го направили допълвам аз. Тук става малко по-интересно - да речем някой им е трън в очите, тогава просто ти слагат ограничение на електронните пари за определен жилищен квадрант и хоп имаме кафез.
Да не забравяме как немците се спасяват от тази депресия. Нацистите идват на власт 1933г. и само за една година стопяват безработицата до нула. Чрез мобилизация на всички, започват на чисто отново с парите на нечия банка, на безработните им се дава работа в армията, започва производството на оръжие, инфлацията спада и цените на благата се нормализират и всичко започва по старо му. На Франция са и нужни повече години едва 1950г достига нивото на индустрия което е имала преди депресията. Британците започват своето въоръжаване през 1937г. и минимизар безработицата. Втората световна война избухва 1939г.
Това по-горе са реални цифри и показатели, и според мен напълно логични последици.
Та в "модерния свят" Америка, Европа, Китай, Русия, Саудитска Арабия и други чипирането е напълно възможно. А другите места по света е достатъчно да бъдат експлоатирани, да има войни и прочие. Та вижте сега, колко хора са се юрнали да излизат извън странта да живеят като чужденци. А представете си тогава. Да не би да си мислим, че хората ще поумнеят ей така от нищото. Защо си мислите, че визите за Америка скоро щели да паднат. Лошо е но е факт - никой няма да иска да стои там където е мизерия и ще бяга да му го сложат.. чипът да му сложат. Тогава дами и господа всички ще живеят за да изплатят едната къща, едната кола, единият телевизор и т.н.

Работи ли до сега новия световен ред!? Задайте си въпроса кой е следващия на когото Америка ще обяви война - Иран ли? Ето че и отговорът е на лице - новия световен ред работи успешно, но уви не за нас. Бъдещата война Америка и Иран е така пропагандирана от медиите - едни от слугите на "господарите" - че вероятно 90% от обществото ще отговори на онзи въпрос с "Иран". Без значение съгласни ли сме или не за една бъдеща война важното е, че те работят доста ефективно и всички ние сме подготвени за война до такава степен, че ще я възприемем нормално - напълно в реда на нещата. Според мен лично война ако има ще е в Пакистан, Сирия, Иран, по света че и у нас.
Онези неща, на които обърнах внимание - музиката, модата, холивуд - не знам дали са ви били интересни и дали изобщо ги прочетохте. Но ако децата ви вземат да мислят за чужбината ще ви стане набързо набързо интересно. Прочетете ги тогава пак, ако сега ви се струват празни приказки.
Или пък ако някой ваш близък стане зависим от наркотици, алкохол, хазарт, проститутки - помислете че това са част от оръжията, които използват нашите опоненти.


Чрез оръжията които имат държат хората заблудени и си правят ей такива икономически кризи, войни разни а ние будалите не се усещаме. Целта им не е пари, те са ги създали парите. Целта им е власт и контрол и секс и безсмъртие ако щете един ден.
Икономическата криза има още за цел "обезкървавяването на съперниците" ако Китай и Русия са изобщо съперници на Америка. За мен те не са толкова различно. С тази икономическа криза удрят много здрави китайската икономика, защото тяхната е предимно износ, а вече търсенето намалява. Русия пък ако започне да продава петрола за барел под 60-70 $ ще са на загуба, защото там ваденето е по-трудоемко и по-скъпо. От друга страна Обама е идеалният изпълнител на задачите на новия световен ред. Първо всички му повярвахе все едно дойде Месията. После ще затопли отношенията с африканските страни и ще наложат повече власт върху техния износ на петрол. Хората с които се обгради Обама са си стари хиени от политическата сцена като Збигнев Бжежински - създателят на джихат движението АлКайда срещу руснаците в Афганистан, още учителят на Мадлин Олбрайт .. няма да задълбавам на там.
А друга цел им е да впрегнат друг природен ресурс в тяхната машина за пари и роби. Защо си мислят наивните, че Обама бил велик като дал дума, че ще се работи за намирането на заместител на петролът. Ще наложат едни луди цени на новите автомобили с вода, ще впрегнат други природни източници на енергия и ние пак ще го ... така де. Ако водата е евтина, дали един автомобил не може да направят така, че да го изплащаме 10 години да речем? Апартамент или къща - до пенсия!

Надявам се това да ви е било по-интересно. Да има читатели стискам палци, че нещо вече и това не ми се вярва.

п.п. Не ние не живеем в див капитализъм. Живеем в див материализъм.[/B]

Една индианска история, която получих от Холивуд, филмът Апокалипто.

Човекът стоеше сам, тъжен и депресиран в едно кътче в гората, но
животните го видели решили да му помогнат.
Събрали се около него и го попитали: "Защо си толкова тъжен, кажи ни какво искаш от нас и ние ще ти го дадем".
Човекът се замислил и казал: "Искам да имам зотък поглед" и Орелът му дал своят.
Човекът казал: "Искам да съм силен". Тигърът пристъпил крачка към него и казал "Вече имаш моята сила".
Замислил се отново човекът и този път си поискал тайните на земните недра. Змията изсъскала и му казал "Имаш вече и това".
Човекът видимо щастлив станал и си тръгнал по пътя благодарейки на своите приятели животните. Тогава Бухалът казал "Сега Човекът има много повече познание и може да прави много повече от преди." Еленът се съгласил и добавил, че това най-накрая ще го направи щастливо.
Не, казал Бухалът отново."Аз видях дупка в душата на човекът, дълбока като бездънна пропаст той никога няма да е щастлив. Той вечно ще е тъжен и ще иска още и още. Ще продължава да взема, докато един ден Земята каже - край нямам нищо за даване повече".


Хубава история нали, това доказава още, че не киното е злото, а намерението как се използва.
PM
Top
Карък
Публикувано на: 19.11.2008, 8:52
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 18
Участник # 1 408
Дата на регистрация: 19-March 08



Какво представлява Уолстрийт или, kak vijdat financial crisis v bg severozapada

Тоа матриалец е препечатан направо от афтуритетниа весник "Фанешал
таймс". Сеги е мудерно да са дрълат ората по секви фенансови вапросе,
те за тава ша го преведем, за вашо сведение:

Веднаж у темната Индиа в ено село дошел един омраз и казал на
селяньете, че ша купува маймуне по десет долара парчето.

Селяньете куто виделе, че има бая маймуне у жунглъта, отишле а ги
ловат. Омразът купил неколко иляди за по десет долара. Маймунете, каде
рипале по дръвеата, останале малко и ората спреле да си дават зор а ги
ловат. Тогива тоа им рекъл, че ша копува по дваесе долара бройката.

Ониа като чуле, па отишле да ловат маймуне, кой на трици, кой на друга
стръв. Обаче маймунете намалели още. Офертата била вече на дваесе и
пет долара, а у гората немало вече ни маймуна, ни уй.

Тогива омразът им рекъл, че ша копува по пейсе долара парчето! Обаче
имАл бил работа у големиа град, и неговиа менажер щел да копува
наместо ньега.

Менажера им казал: "А глейте оня пустиняк що маймуне е насъбрал, да му
го тура! Язе ша еба да ви ги продам по триесе и пет долара, а оня куту
си доде, виа ша му ги дадете по пейсе долара!"

Селяньете си извадиле сичката парасъ и купиле сичкото маймуне...
Повече не виделе ни менажера, ни омраза, ка са обърнаале - маймуне
отсекъде!

Сега имате по-добра престава ка работи Уол Стрийт...
PM
Top
buden
Публикувано на: 24.11.2008, 4:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Здравейте отново.
Ето че пак пиша в тази тема, причината е че свързвам всичко останало с това, за което се говори тук, нищо че май само аз говоря/пиша.
По-горе споделих за очакванията си свързани с финансовата криза и за ролята на архитектите на новия световен ред във всичко това. Та доста са тревожни очакванията и въпреки това не се тревожа особено. И аз не знам защо, след като реално не съм подсигурен от никъде, както са и мнозинството хора междудругото. Ако не съм прав в очакванията си това само ще ме зарадва. И ако може някой да обори разсъжденията ми ще съм доволен.
Вижда се обаче, че цифрите са в окаяно състояни, а математиката е точна наука. Не знам в случая кое е вярно обаче:
- приемането на грозните факти като вид параноя /като негативен и деградивен елемент у нас/ и допускането на едно по-добро задаващо се бъдеще
или
- приемането на грозните факти като реалност въпреки, че са грозни и недопускането на по-добро бъдеще без наша реална намеса в събитията
???

Та относно разсъжденията ми за финансовата криза и новия световен ред - ако се разровите в интернет ще намерите и други подобни - са мои и не съм ги преписвал. Направил съм изводите на базата на информация, факти и новини. Та до такива изводи са стигнали и много други, но реално ли е всичко това и какво ни очаква.

Искам да пиша още за архитектите на новия световен ред и да споделя наблюдения които имам.
Още желая да предложа възможна стратегия за шах партията, която водим срещу опонента. Може да се включи и като част от Саракта.
Но ще изчакам да прочета какви мнения имате по горния въпрос.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 24.11.2008, 9:38
Quote Post












"Та доста са тревожни очакванията и въпреки това не се тревожа особено. И аз не знам защо, след като реално не съм подсигурен от никъде, както са и мнозинството хора междудругото"

Защо не се тревожиш особено, буден? Интересно ми е как ти го чувстваш. Как смяташ нас, българите ще ни засегне тази криза? Защото за мен тя не е достатъчна, трябва да се усили. Този, макар и болезнен в началото, особено от материалната страна, е логичния път за нас българите - към възстановяване на Саракта.
Top
antijew
Публикувано на: 24.11.2008, 9:41
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (buden @ Nov 24 2008, 04:11 AM)
Здравейте отново.

По-горе споделих за очакванията си свързани с финансовата криза и за ролята на архитектите на новия световен ред във всичко това. Та доста са тревожни очакванията и въпреки това не се тревожа особено. И аз не знам защо, след като реално не съм подсигурен от никъде, както са и мнозинството хора междудругото.

Здравей buden.

Наистина няма полза от тревоги, защото освен друго, могат да ни докарат и някоя болест!
Няма как да се чувстваш сигурен в общество в, което на всички ни е отредено да живеем в несигурност и стресови ситуации да ни дебнат отвсякъде!
Даже тези, които си мислят, че са подсигурени в дадения момент/финансовата криза/, може да се окажат в такова положение, че да се озоват за миг на дъното и да са по-зле от неподсигурените.

Всичко което казваш е вярно!
Продължавай да будиш унесените в дрямка... buden!


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
buden
Публикувано на: 24.11.2008, 10:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Anti666, Antijew го казва защо. Страхът е производно на тревогата. Не искам да се тревожа, защото какво мога да направя. Пътя тези които сме тук сме го поели така или иначе, с криза или без целта ни е една - да помогнем на болното население.
Относно кризата - по моята логика у бедните страни като нашата, където няма индустрия може да загрубее много. Помним също как правителството кара фермерите и селскостопанските производители да стачкуват, та по този начин унищожаваха труда си, като изливаха мляко по улиците. У богатите на ресурси страни също ще е лошо, но там чрез подмолните си средства правителството ще успее да даде "конфорт" на жителите. Конфорт е в кавички, защото той е само привиден, на простия човек му дай да спи, яде и толкова - та такъв конфорт. Разбира се това след време пък ще им изиграе лоша шега на богатите страни. Но уви у нас почти няма ресурси. Преди колко години имаше режим на тока, помните ли? Виденов като беше на опашки по магазините за хляб се редяха хората.
Та за това може да се окаже повече от достатъчно и повече от болезнено, кризата още не е настъпила, а като настъпи и ще се задържи. Споменах по-горе как едва ли не чрез кризата през 30-те някои си подсигуряват пътя за втората световна война. Цифрите днес са много по-отчайващи.
Населението на Земята е почти двойно, което значи че има много повече от преди които биха останали гладни. Второ повечето хора не изпълняват реален труд - колко процента в туризмът да речем са реално нужни, нима тази индустрия не е просто прищявка за разполагащите с пари. И още и още и още пълно е с хора, които извършват труд с минимален коефицент на полезно действие, кому е нужно това. От там и тези хора може да останат гладни, а човек гладен ли е лошо. Трето по времето на втората световна с Уол Стрийт са били обвързани колко държави и сега колко са - сега всички са навързани, като домино сме наредени готово да бъде бутнато всеки момент.
Едва ли не икономическата криза може да доведе до избухването на "пожари" по цял свят и то не само безработица имам впредвид.

п.п. бях допуснал грешка вече я редактирах

Това съобщение е редактирано от buden на 24.11.2008, 19:13
PM
Top
buden
Публикувано на: 24.11.2008, 21:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Аз отново си дълбая по моите въпроси, но така ще е докато не разнищим отговорите. smil4334ad1724132.gif

Ще се върна за малко към оръжията на архитектите на новия световен ред и техните слуги. В по-горните постосъм сложил линкове, единият беше как чрез някои анимации се насажда определен начин на сексуално мислене у децата и като влязат в пубертета резултатите са отчайващи, като излязат резултите пак са същите.
Стратегията на желанието:
"Ние трябва да превърнем културата на нуждите в Америка в култура на желанията. Трябва да тренираме хората да желаят нови неща дори преди старите, които притежават да са изконсумирани. Трябва да оформим нов манталитет в Америка. Човешките желания трябва да надминават нуждите." Пол Мейзър - Леман Брадърс - казано 1920-те
Излишне е да уточнявам, че това далеч не е само в Америка.
Отново ще спомена Мадона: на скоро се разведе със съпруга си и по медиите поместиха, какви договори е накарала мъжа си да подпише, за да има достъп до двата им сина. Това не са просто клюли.
Мадона, както горе споменах е посланник на Илюминатите има твърде много информация за това. И ако разгледаме как възпитава децата си ще видим различието, с това на какво учи чуждите чрез музиката си.
Тя е вегетарианка, децата и също. На децата й не им се разрешава да гледат телевизия повече от 2 часа седмично, нямат достъп до списания или пък до вестници. Никой от тях не носи дрехи, които са изработени от изкуствени материи. Забранено е да им се дават играчки, които имат озвучаване или които имат религиозна и подобна насоченост. Да речем кукли, в които има някаква кодирана символика.
Искам да се върна където споменах Майкъл Джексън, като противоположност на Мадона. Разбира се ние сме хора и съдържаме и плюсът и минусът, както и магнитите. Защото дори и той имаше участие в реклами на Пепси, което пък е от другата страна. Но като цяло ако сме запознати с дадена биография можем ясно да видим позициите на определени индивиди. По времето когато в Америка имаше престрелки между 15 годишни всеки ден, той направи песента "Лош" противопоставяки се мисленето, на което ни учи гетото - превърна се в хит. Но това, че хората слушат без да чуват е друг проблем.
Значи Мадона може да е всичко приятели, но не е проста!!
Нашите опоненти не са прости.
Някъде другаде бях прочел излязло от близки по някаква линия на Хитлер, които казваха, че ако той не бил спрял цигарите никога не би стигнал толкова на далеч в осъществяването на амбициите си.
Значи имаме друго доказателство, че цигарите, алкохола, яденето на месо и т.н. са вредни и не са просто приказки на душко-добродушко. Аз не съм вегетарианец и макар и изключително рядко пуша цигара две или пък мога да изпия две три питиета. Но определено не мога повече, а преди не беше така, просто си налагам ограничения.
Тези така наречени изпълнители на новия световен ред е ясно, че не са прости. А така наречените пороци, за които също споменах има бол изседвания, че освен на черен, бял и не знам си още кой дроб оказват вредно влияние и на мозъкът! От там любителите на чашката и на нощните събирания, гуляи, чалги и т.н. трябва сериозно да се замислят за влиянието, което начинът им на живот им оказва.
Самият нощен живот е вреден. Хората сме дневни създания и ако искате си направете експеримент: легнете си преди 10 часа вечерта, станете с изгревът и денят ви ще е по-добър. Ден Грее!
Когато някои конспиратори на новия световен ред обръщат внимание на това, че да речем илюминатите са Слънце-поклонници забравят да споменат, че Слънцето е за всички. Слънце-гледането в много ранните и късните часове, когато е слабо е полезно за мозъкът. Има макар такива теории и все пак доста логични теории.
Масоните или така наречените свободни зидари просто ли са - хич даже. Има теория, че рицарите Тамплиери за намерели не златно съкровището, а знанието скрито в храмът на Соломон. Знания за архитектурата и за силата на излъчване която има. От там у всеки един масонски строеж може да се открият сложни структури и зависимости. Разбира се те не строят просто сгради, строители са на днешната система, в която живеем. Те са строители на матрици.
Но да разгледаме конструкцията на много небостъргачи, парламенти, религиозни храмове, военни обекти. Имаме пирамири, пентаграми, куполи и други. Но това не означава, че пирамидите да речем са дяволски структури - всичко зависи от намерението, с което се използват. Ако ние сложим един букет цветя под пирамидална конструкция и друг извън, тези които са вътре ще се запазят свежи за по-дълго. Зависи още от самите пропорции на самите структури, това си е цяла наука.
Та това е друго сигурен съм много на дълго и на широко обсъждано доказателство, че нашите опоненти не са прости.
Но искам да попитам ние, ние прости ли сме!???
За да постигнем балансът, който имат магнитите, трябва много от нас да се намагнитизират положително, защото отрицателно намагнитизираните са болшинство.
PM
Top
buden
Публикувано на: 24.11.2008, 22:55
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Стратегията срещу новият стар световен ред

Ще започна с нещо интересно, което чух наскоро относно информацията. Доста интересно е това и лично го приемам за чиста монета, но прочетете сами:
Според една теория,информацията се дели на три качествено различни категории:
-фрагментарна
-частична
-глобална
Фрагментарната е тази, която има стойност само в рамките на една или няколко личности. Например телефонните номера на приятели, номера на автобуса, който отива до работа, разположението на книгите по рафтовете у дома. Такива работи, които нямат стойност за някой друг освен за този, който ги ползва
Частична информация е физиката, химията, икономиката, психологията, социологията въобще всякакви науки. Към тях се слагат и законите на държавите, които са по обширни, но затворени в рамките на някаква област. Вероятно религиите също са към частичната информация.
Глобалната - тя е обща, цялостна информация за процесите в природата и взаимовръзките по между им. Например химическите процеси са изцяло обусловени от физичните свойства на частиците, биологичните процеси са с химичен характер, а екосистемите са резултат от взаимодействията между организмите. Планетната екосистема е малка част от един слой на планетата и всички организми се подчиняват на цикли, характерни за планетата (ден-нощ, сезони и т.н.) От планетите нататък знаем - слънчеви системи, галактики, метагалактики, вселена. Искам да кажа,че глобалната информация произлиза от свързаността на частичната или по точно, частичната е раздробена глобална
иначе. За да може човечеството да се държи в робство се форсира да използва почти само фрагментарна информация, а достъпа до частичната е затруднен все пак, тези хора трябва да бъдат управлявани. Затова на управляващите индивиди се насажда частична информация - министър на енергетиката, министър на иконмомиката, здравеопазването, земеделието, правосъдието и др.
Даже и те в повечето случаи нямат глобална информация.


Та от тук ние трябва да се насочим към глобализацията на информацията, друга глобализация е излишна.
Това се прави и в момента с множеството въпроси, които се разискват в Движението.
Хрумна ми - вие кажете наивно или не - идея, чрез която можем да заработим на по-ефективно.
Ако се намери начин да имаме час или два в рамките на една седмица в някоя радиостанция. Един непиков час от почивните дни да рече и втори изцяло повторение - предполагам няма да е много скъпо. Тук има много материали, на които може да им се даде повече гласност. За период от една седмица винаги ще можем да съберем важна и интересна информация, коята да изваждаме на показ. Решенията ще взимаме тук, а изнасянето ще е просто четене или разговор между двама или трима души по дадената тема.
Радио не случайно, именно защото е най-близкия източник на информация до всеки. Всеки има радио. От там остава всеки от нас да каже на познатите си: "Слушай на еди кое си радио в еди колко си часът, ще има еди какво си, аз съм участник!" - все пак ние сме участници нали така.
А има толкова интересни теми и въпроси, които трябва да стигнат до повече хора.
PM
Top
antijew
Публикувано на: 24.11.2008, 23:49
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



buden, това с радиото наистина ли го вярваш, че може да стане?


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020