www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Дънов, Ванга и Ню Ейдж


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Дънов, Ванга и Ню Ейдж
Astronomer
Публикувано на: 16.11.2010, 23:08
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 196
Участник # 784
Дата на регистрация: 28-January 07



Много са ми странни някои неща около споменатите личности. Аз не отричам успеха им в определена степен, но има някои неща, които, меко казано, доста смърдят. Не нарочвам никого от тях двамата за какъвто и да било, просто търся каква е истината за тях и по-конкретно за последната.
Знам, че Ванга се изказва много ласкаво за Дънов, казва как учението на Бялото братство ще стане водещо в света след определен период от време. Как Дънов също така изглеждал като светец и т.н.
Дали се опитва да манипулира или и самата тя не знае?
Проблемът се състои в следното. Дънов наистина има доста ценни неща, но определено има и много простотия. Знаем, че след 33-тата му годишнина в тялото му се вселява Елохим и т.н. Самият той го казва. Е тогава, как Ванга, след като е живяла по-дълго от него, се изказва ласкаво за Елохим?!? Това е невъзможно! Значи и тя играе за лошите, което хич не е добре. Всъщност самата тя казва, че е само един проводник. Някой и говори, но и самата тя не знае кой е това (най-вероятно). Т.е. може да бъде и най-вероятно е била манипулирана.
Другото странно нещо е това, в една от книгите на Петър Баков, нейн много приближен пише следното:

QUOTE
Отвреме навреме, излизат на брега да видат Сънцето и Луната. Луната, чедо, е нашата прародина. Луната, да знаеш, не Земята. Луната е нашата майка. Като си идеме зад нея, ке видиш, че е така. Там са ТЕ. Нали знаеш кои, а. При пълнолуние, усетиш ли нежна жалост, да знаеш, че ТЕ пеят. Пеят на звездите - очите на предпредците ни. И ние сме от звездите и ке си идеме при звездите си, синче. Ке си идеме. Там, и това е шестото измерение на Душата. На Кармата. Кармата, Законите на причините и следствието във всеко измерение. Душата си е една и съща, чу. Чу. Закона на законите е Душата. Силата. Да, Силата.


1. Значи ето я първата лъжа. Луната била наша прародина. Е, това не е вярно. Самата Луна се отделя от Земята. Това се обяснява и от авторитетни автори.

2. Като си идеме ЗАД нея?!? Че защо трябва да си ходим на нея, след като не е наша родина? Че и на всичкото отгоре ЗАД нея? Т.е. на тъмната й страна ли? Какво има да правиме там. Не може ли да отидем в по-висши светове и Луната да я подминем като малка гара? Може, разбира се. Стига да сме си свършили работата.

3. При пълнолуние ТЕ пеели? Знаете какво става при пълнолуние. За приказките за върколаци и т.н. не са хич случайни. И кои са ТЕ?!? Ако някой ми отговори на този въпрос кои са те, направо ще го призная! Защото аз не знам кои са ТЕ, а ми е супер интересно да разбера!

4. Знаем за Звяра, описан в Откровение на Йоан. За неговото управление, какви чудеса ще прави и т.н. Може би ще остане една Ню Ейдж религия, а според Ванга именно учението на Дънов ще остане и ще отпаднат всички религии!

Е какво излиза, че Дънов работи, или по-точно Беинса Дуно работи за тъмните сили, а наред с него и Ванга ли или какво?!?

Не обвинявам никого и се надявам да греша в изводите си, защото все пак изпитвам уважение към Ванга, но ако действа за другата страна, всеки трябва моментално да си направи изводите за нея и да подхожда много внимателно. Що се отнася до Дуно там нещата са ясни. Той играе за другия отбор и то явно, без да се притеснява особено. Жалко наистина, защото преди го уважавах, защото наистина има добри неща. Но една лъжица катран в кацата с мед и всичко заминава на кино. Всъщност лъжиците може и да са много повече. Съжалявам наистина.
PM
Top
goi
Публикувано на: 24.11.2010, 9:00
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 29
Участник # 2 576
Дата на регистрация: 22-November 10



ИМАМ САМО ЕДИН ВЪПРОС ,КОЛКО ТИ ПЛАТИХА ЗА ТОВА МАЛОУМНО ИЗСКАЗВАНЕ !
ДЪНОВ И ВАНГА СА ОТ ТЪМНИТЕ СИЛИ ЗАЩОТО ТОВА ЩЕ Е НОВОТО СВЕТОВНО УЧЕНИЕ !АХА ЯСНО ,АБЕ ГОЛЯМ КАКПАЦИТЕТ ИЗЛЕЗЕ БЕ ,НАПРАВО СИ ГОТОВ ЗА "ПРОФЕСОР" .ПО ТВИЯТА ЛОГИКА И ХРИСТОС Е НА СЛУЖБА ПРИ ТЪМНИТЕ СИЛИ ЗАЩОТО УЧЕНИЕТО МУ Е РАЗПРОСТРЯНО ПО ЦЯЛАТА ЗЕМЯ
А ПЪК ХИТЛЕР Е ОТ НАИ СВЕТЛИТЕ ЛИЧНОСТИ КОИТО СЕ Е ОПИТАЛ ДА СПАСИ ХОРАТА ОТ ЕВРЕИТЕ АМА ТЪМНИТЕ СИЛИ СА МУ ПОПРЕЧИЛИ
ПРЕПОРЪКАТА МИ Е ДА НЕ СЕ ЗАНИМАВАШ С НЕЩА ДЕТО НЕ РАЗБИРАШ,ГЛЕДАИ СИ "МАРКС И ЕНГЕЛС "И СПИНКАЙ...

Модератор: Писането с главни думи се възприема за крещене. Въпросителните изречения следва да завършват със съответния препинателен знак. Задаваш въпрос без да почакаш отговор и продължаваш да хвърляш кал - елементарна култура, която явно ти липсва. Нищо градивно в твоите писаници. Въобще като нов потребител те съветвам да прочетеш матариалите на сайта и след това да минеш към форума.
PM
Top
goi
Публикувано на: 24.11.2010, 20:17
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 29
Участник # 2 576
Дата на регистрация: 22-November 10



Благодаря за съветите.Не знаех че писането с главни букви значи крещене,моля за извинение!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020