www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Чумата дойде!


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Чумата дойде!
Махайра
Публикувано на: 25.2.2020, 22:05
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 304
Участник # 5 141
Дата на регистрация: 19-January 13



Заразата която плъзна по света е чума и вече мутира. В България също има заразени и дори умрели. Управниците ни знаят, но си мълчат. Никоѝ не казва нищо! И китаѝците не казват реалната броѝка на заразените. Много повече са.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.2.2020, 11:03
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Българинът е щъклив субект;))) да му да ойка по света;))) омръзнало му е веке да паси овце и козе и да маа с мотиката по кърищата;))) Минаваш през селата, ората са по една шъпа, кърищата са пусти, рядко, тук-таме се вижда по някое стадо и то без пастир. Навремето да пуснеш тъй, стадо без пастир, гърбината щеха ти строшат от бой. Защо? Защото насейде бе насято, ниви насякъде и ти търсиш пашата, а докато я намериш врътиш стадото по стърнищата на нивите, по пътя и по овразите и вардиш да не влезе в нивите. Свисти тая тояга, леят се псувните;))) Истинска професия си бе тва. Па доде стигнем ливадата... се зор или доде напъхам козите у горътъ, че те диви и щъкливи, баш кат българете днес, ни са водат, ни съ карат;))) Кози Добитък;)))

до15
преди 13 минути
Маски няма и няма и да има защото се произвеждат в Китай! Борисов като "отваря" заводи да беше помислил за един цех на държавна издръжка само за медицинско обурудване! Това е важно за националната сигурност, не може да се надяваме на внос на маски, представяте ли до къде сме стигнали, да не можем да произведем маски!!!

Още двама със съмнение за Covid-19 във ВМА, къде има приети?
В нас няма регистрирани случаи, няма и в съседните Румъния и Сърбия

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/02/26/o...Uos7q8Zk149SS0k
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 26.2.2020, 21:32
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE (Махайра @ 26.2.2020, 2:05 )
Заразата която плъзна по света е чума и вече мутира. В България също има заразени и дори умрели. Управниците ни знаят, но си мълчат. Никоѝ не казва нищо! И китаѝците не казват реалната броѝка на заразените. Много повече са.

В България върлува една много по-страшна чума. Чумата ГЕРБ, която за последните 10 години е изтребила повече българи от всичките жертви на Самор.
QUOTE
(151) “Тук си ти, зная, Улят,
на мнозина си заклет враг.
Сееш ти навсякъде смърт
и всичко превръщаш в прах!

Сказание за Чулман, част IV
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif

Из стенограмата от извънредното заседание на Министерския съвет заради опасността от коронавирус:

Бойко Борисов: Какво става сега, барем един болен открихте ли?

Кирил Ананиев: Нито един, г-н премиер…

Борисов: Номера ли ми правите? А? Като оня от АПИ?! За Волуяк винетка…Само ния немаме болен. Цела Европа вече мисли, че криеме. Че професора фалшифицира изследвания…

Проф.Кантарджиев: Обидно е…

Томислав Дончев: Направихме всичко възможно, г-н премиер. Няма болни…

Борисов: Начи не ме интересува. Сега е…колко…Девет и двайсе. До пет и двайсе да има един болен! Шото много лесно мога да ви оправа…

Дончев: Имам една идея, но още избистрям детайлите.

Борисов: Айде казвай, не ме изнервяй…Избистрял…Да не си у Бистрица…

Дончев: Можем да заразим някой и да го представим публично. Може и с глашатая, който предложихте за винетките. Да пътува с медицински екип и да го показваме. Задължително трябва да го види дипломатическият корпус и чужди медии да го отразят…

Борисов: Е, кой да заразиме…Иначе има хлеб в предложението…

Красимир Каракачанов: Може някой военен на кадрова служба. От една страна само играят карти, а от друга саможертвата е техен дълг, щом родината е в…нали…Трябва да се мисли национално отговорно…

Младен Маринов: Дали да не е клошар?

Борисов: Младене, млъкни. Мисля…

Николай Нанков: А откъде ще вземем вируса?

Екатерина Захариева: Мога да разговарям с китайския посланик, да го помоля да ни пратят една ампула от Ухан с дипломатическа поща…

Борисов: Евала, Кате, върти на жълтия….Бай Киро, задрема ли?

Ананиев: Съвсем не, г-н премиер.

Борисов: Бай Киро, слушай ме убаво сега и нема да се плашиш. Ти си убав, разбран човек. Знаеш, че вирусът ходи по старци най-много. Ти си тука доайен, къде казват некои. Дет се вика – поживел си си. Жена, деца, внуци, ял си, пил си. Викам тебе да те заразиме.

Ананиев: Ама, аз…

Борисов: Мое да го изкараш на крак бе. Здравен министър си. Къде се чуло и видело здравен министър да е умрел от коронавирус. Само ако имаше при Станишев и Орешарски…

Ананиев: Но все пак…

Борисов: Ако стане нещо – двайсе заплати и орден „Кирил и Методий“…коя, коя…втора степен. Разбрахме ли се?

Ананиев: Ми…добре

Борисов: Айде, бегайте, че огладнех..
PMEmail Poster
Top
Махайра
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 304
Участник # 5 141
Дата на регистрация: 19-January 13



Вчера отново се зарових в разни исторически теми. И от тема на тема стигнах до медното гумно. Тогава заради думата „мед" се сетих за темата на Елтимир - „Съветът и неговите проявления". В нея Елтимир споменава: „Бобев пише за медни рудници, и че медта има свойството да лекува от загадъчна и смъртоносна болест."

Сега погледнах тази новина:
„В Белгия запечатаха дома на семейство с Covid-19"
https://www.dnes.bg/koronavirusat/2020/03/0...covid-19.440863

Направи ми впечатление ето този коментар:

„до 7
преди 20 минути
имаш ли линк доказващ твърдението ти, щото аз имам и то

10-ки, примерно статия в Ню Йорк Пост със заглавия

"Coronavirus could survive up to 9 days outside the body, study

says"

така, че твърдение без източник са си чиста пропаганда и

митове и легенди!

Вируса живее до 9 дена на повърхвости, никаква връзка с

околната температура не е установана - единствената

установена връзка е с вида повърхност - например върху

метала мед умира бързо. Върху, повечето неща като картон,

гума и т.н. 9 дена!!!"


Ето това е важното: „върху метала мед умира бързо".

Не знам дали сегашната чума е загадъчната болест спомената в книгата на Петър Бобев, но реших да го спoмена. Може и да се окаже, че има връзка с темата на Елтимир и знанието дадено от Съвета.


Съветът и неговите проявления
http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...?showtopic=4067


PM
Top
Махайра
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 304
Участник # 5 141
Дата на регистрация: 19-January 13



Covid-19 е достатъчно загадъчен и смъртоносен. Ако наистина медта го убива, значи това трябва да е загадъчната болест. Още повече, че нещата се случват година преди появата на Антихриста.

Има и друго. Заразата е пусната есента. От есента земетресенията осезаемо станаха по-силни и по-чести. Ясно е, че евреите усилено се опитват да скапят положението навсякъде и Природата естествено реагира на новата ситуация. Щом злото се увеличава и ударите ще се усилват. А ние знаем, че Природните закони са и Божествени закони.
PM
Top
Махайра
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 304
Участник # 5 141
Дата на регистрация: 19-January 13



От книгата на Петър Бобев:

«— Нефертити, чуй! Най-важното… Намерих един папирус, може би последно известие от онова злокобно време. Само няколко реда: „Да се знае — пишеше в него, — ако някой някога чете тоя папирус, че край медните рудници на фараона не побеля никое дърво, никоя трева и никое цвете“. И аз опитах. Поръсих с патината от стар шлем цветето в една саксия. И то остана здраво…»


Патина

''Патина се нарича окислителното покритие, което се образува върху медни и бронзови изделия. Естествения процес е бавен (5 – 25 г. за зелена патина върху мед) и зависи от средата. В природата основни катализатори са климатът, химическия състав на въздуха и валежите.''
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%...%B8%D0%BD%D0%B0



Бактерицидные свойства меди и её сплавов были известны человеку давно. В 2008 году после длительных исследований Федеральное Агентство по Охране Окружающей Среды США (US EPA) официально присвоило меди и нескольким сплавам меди статус веществ с бактерицидной поверхностью[26] (агентство подчёркивает, что использование меди в качестве бактерицидного вещества может дополнять, но не должно заменять стандартную практику инфекционного контроля). Особенно выраженно бактерицидное действие поверхностей из меди (и её сплавов) проявляется в отношении метициллин-устойчивого штамма стафилококка золотистого, известного как «супермикроб» MRSA[27]. Летом 2009 была установлена роль меди и сплавов меди в инактивировании вируса гриппа A/H1N1 (т. н. «свиной грипп»)[28].
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D1%8C



Според експерти, животът на всеки вирус зависи от мястото, на което се намира. Учени наскоро доказаха, че коронавирусът може да живее върху пластмаса до 72 часа, на картон до 24 часа и на медна повърхност до 4 часа.

Друго проучване, направено през тази година и публикувано в „Journal of Hospital Infection“, анализира 22 доклада върху други щамове на коронавирус. Изследователите установили, че средно вирусите остават върху метални, пластмасови и стъклени повърхности в продължение на четири-пет дни при стайна температура.

Този период може да скочи до 9 дни, в зависимост от влажността и температурата на помещението, в което се намират тези повърхности. Това доказва, че не може да се каже с точност колко живеят вредните микроби в различна среда.
https://www.tialoto.bg/a/2-zdrave-i-tonus/1...-gi-pochistvame
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020