www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> САРАКТ


Страници: (12) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> САРАКТ, що е то и има ли почва у нас?
PARADOX
Публикувано на: 27.8.2008, 17:40
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Bogatir, не съм съгласен с едно нещо в поуста ти...! Във Велика България т.е. в Саракт-а са съжителствали много различни етноси освен Българския изповядващи различни религии...! Едни са излизали от Саракт-а, а други са идвали на тяхното място...! В него е имало място за всички, затова и много учени напоследък когато говорят за Българската държавност в миналото използват термини като "Български супер етнос" и "Либерално царство"...! Обединителния елемент в супер държавите (империите) на дедите ни е бил закона и държавната структура, описани по-горе в темата...! Цитирам ти част от законите на Торе:
-Ако някой владетел или боян (шаман) тайно приемат друга вяра, те се екзекутират. Ако един прост българин приеме друга вяра и го запази в тайна, той се лишава от цялото си имущество, носа и ушите, набива се и се прогонва от рода. Ако кой да е българин открито приеме друга вяра, той се лишава от всички звания, цялото си имущество и престава да бъде член на рода, но не се прогонва и не се наказва като безчестен човек. (http://www.voininatangra.org/modules/xfsection/article.php?articleid=239)

Така, че тезата ти, че със християни, мюсюлмани и т.н. Саракт не се прави е грешна...! За всеки има място под слънцето, стига всеки да си знае мястото...! Религията не определяща за това дали някой е добър човек и гражданин на една държава...! Всеки има правото да вярва в каквото иска, стига да е наясно, че всяко негово решение е и отговорност...!

Като се заговорихме по тази тема, се сетих за нещо което писах преди доста време в една друга тема и ще си позволя да го цитирам:

"Дошъл съм тук по своя собствена воля, за да бъда част от цялото...!
Цялото зависи от благоденствието на всеки един, който е част от това цяло...!
За да благоденства всеки един от цялото, той трябва да прави същото и за тези до него, както за себе си...!"

Мисля, че този цитат може спокойно да бъде заложен в основните принципи на един бъдещ Саракт...






PM
Top
Богатир
Публикувано на: 28.8.2008, 12:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Не отричам да е така, както казваш. Не мисля, че съм достатъчно запознат. Все пак тези закони, които ти цитира наистина потвърждават думите ти. Но според мен това са били закони опитващи се да предпазят българската държавност от чуждо влияние. В тях сурово се наказват хората пазещи в тайна или са излъгали в това, че са сменили или изповядвали друга религия. Знаейки наказанията много малко хора са щели да нарушат тези закони. Но защо са искали българските държавници да знаят религиозната принадлежност на всеки човек? Не е ли това право на личен избор, некасаещ другите хора? Ами не е според държавниците. Според мен тези закони са целели да открият предварително хора от държавния апарат или кандидатстващи за държавни или военни постове, които да получат правилното назначение или съответно да не го получат. Съмнявам се, че за тогавашните държавници е било все едно дали ще ги управлява християнин, мюсулманин или тангрианин. Нито пък на някой от другите високи постове. За това, че българите са били толерантни към другите религии не се съмнявам, тъй като ако е вярна тезата че произхождаме от Централна Азия(или ако временно сме мигрирали в този район) то ние сме имали смесване на културите с Индия и Персия. За Индия имам предвид хиндуизма, който за разлика от повечето западни религии, включително мюсулманството не е разчитал на агресивни методи за разпространение, като мисионерство, военни кампании и т.н. Едва в последните 20-30 години Индийското правителство приема малко по-агресивни стъпки за налагане на хиндуизма сред населението си поради конфликтното и изостряне на отношенията с мюсулмански Пакистан.
Друг тогавашен съсед на българите са били Персите, които въпреки официалната им религия Зороастризъм са били толерантни към всички други етноси и религии.
Така че си мисля, че тази толерантност е била присъща за българите още тогава. Въпроса е до каква степен друговерците са участвали в държавното управление?
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 28.8.2008, 22:22
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Държавата преди всичко са хората които я населяват и се самоопределят като нейни граждани...! После идва всичко останало...! Саракт-а неможе да съществува сам по себе си...! Относно това, дали друговерци могат да учстват в управлението, ще ти отговоря по следния начин: За мен е важно на върха да има Кан-Колобър в пълния смисъл на думата...! За да е такъв смятам, че е ясно каква трябва да е вярата и етноса му...! За мен е важно да има Колобърски съвет в пълния смисъл на думата...! За да е такъв пак смятам, че е ясно какви трябва да са вярата и етноса на членовете му....! От там нататък, кой какъв ще е - е волята на Тангра и на Кан-а...!
PM
Top
2DHades
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



За да не отварям нова тема ще попитам тук- какво означава знакът на началната страница, на картинката, на която пише
"Тангра- това е земята
Тангра- това е небето
Тангра- това сме ти и аз"
?
PM
Top
ton
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 209
Участник # 1 551
Дата на регистрация: 21-June 08



Уместен въпрос. Аз също не знам какво означава. Елтимир и админите трябва да знаят.
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Здравейте и от мен ! От доста време само чета дискусиите и събирам информация! Наблюдавам и изчаквам за позиция! Искам да ви кажа , че много харесвам сайта!
Сега специално за Саракта- ако кръвта се предава по майчина линия, то Бог е гениален, защото по законите на генетиката мъжа носи една Х и една Y хромозома, при жената са две ХХ, което означава , че ако не пряко , генът ще се появява през поколение и с честота 25 %.
Така смятам аз- може в някои сайт за генетика да се поровя, но това ми дойде като прозрение.
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Знакът в лицето на сайта означава Българският Бог!Казах!
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Тоест,знакът на Тангра.Не е измислен от никой от нас,както и Седмолъчицата не е измислена от нас.тия неща са ни ДАДЕНИ-да ги пазим и пренасяме във времето.Както каза Парадокс-за да има "нов договор"с Тангра,той трябва да ни разпознае по нещо...
PM
Top
2DHades
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



http://picbg.net/img.php?file=cc4514eaa57cd89b.jpg Вижте знака точно под врата на тази татуйровка. Какво общо имаме с викингската митология ми е интересно :)
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Да, това е знакът на Небето. Когато е обърнат обратно, става знак на Земята. Любопитно е, че северните народи, онези с голямото самочувствие имат само знака на Земята, при тях знакът на Небето липсва.


--------------------
PM
Top
Канатица
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Дайте да изясним нещо съществено: Галерия На тази снимка, озаглавена "Нация, Саракт, Тангра", до метода на изключването заключих, че знакът в дясно е за Сарактът. От няколко поста по-нагоре разбирам друго. Все си мислех че това е знакът на Тангра - IYI. Дълго тълкуван като знак на рода Дуло. smil3dbd4d99c6eaa.gif


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Значи съм разбрал неправилно въпроса. Знакът IYI е знакът на Саракта. А това на снимката е знакът на Тангра.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Надмощие
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 47
Участник # 1 097
Дата на регистрация: 23-August 07



QUOTE (2DHades @ Sep 2 2008, 04:10 PM)
http://picbg.net/img.php?file=cc4514eaa57cd89b.jpg Вижте знака точно под врата на тази татуйровка. Какво общо имаме с викингската митология ми е интересно :)

Чел съм, че в "По следите на Один" на Тур Хаердал пишело, че Один е български мъдрец или е обучен от български мъдреци в Източна Азия. Та от там идвало Валхала(Бълхара) и Валкирия(предполагам по модел на българките-воини, знаем, че те са амазонките от преданията).
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Да, Один е българският мъдрец Аудан. Факт е, че Аудан - Один е оставил потомство, чийто последен представител е Карл Мария фон Вилигуд. Вилигуд били наричани "некоронованите крале на Германия".


--------------------
PM
Top
2DHades
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



QUOTE (hegemony @ Sep 2 2008, 10:32 PM)
QUOTE (2DHades @ Sep 2 2008, 04:10 PM)
http://picbg.net/img.php?file=cc4514eaa57cd89b.jpg Вижте знака точно под врата на тази татуйровка. Какво общо имаме с викингската митология ми е интересно :)

Чел съм, че в "По следите на Один" на Тур Хаердал пишело, че Один е български мъдрец или е обучен от български мъдреци в Източна Азия. Та от там идвало Валхала(Бълхара) и Валкирия(предполагам по модел на българките-воини, знаем, че те са амазонките от преданията).

Звучи интересно. Откъде мога да взема книгата?
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (12) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020