www.Voininatangra.org
 
 
 
АКТУАЛНО   МАТЕРИАЛИ   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Форум на Движението -> НЕ на Гумен Гадев!


Страници: (6) « първа ... 4 5 [6]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> НЕ на Гумен Гадев!
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: админ
Съобщения: 17 730
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



КАТ излезе от храстите, снима от небето
https://trud.bg/a/articles/%D0%BA%D0%B0%D1%...%B5%D1%82%D0%BE


Йордан Стайков
4 ч

Да, това, което забравих, да ви кажа за "иновациите" на кликата на Гумен Гадев, това са дроновете. Тази технология за първи път беше използвана срещу мен в Ситово през 2020 г., за да бъда следен, защото аз съм кат горянин , крия са;))) и те не знаат, къде съм що съм и кво праа и тогава започнаха дроновете... както си режа дърва в двора, плева, коса и оп, един дрон са снижава над покрива на къщата. Взех да вада първом пишката, оттогава зняят, че ми е малка и жените не мъ търсят (но пък знаят, че малка, малка, ма па е опасна, затва бегат га им предложа, тва-онва), че дрона трябва да е високо, за да не е в обсега на въздушната пушка и трето, преди възприемах жуженето като роене на пчелите и търсех пчелният рояк къде са е закачил, за да го фана, но сега вече, чуя ли само "ззззззззззззззззззз" и в търъ съм под некоя дебела борика или група борики, сливи, всичко чепато и клонато с дебела сенка, под стрехи на къщи също става, защото дрона требе да снижи и да дойде срещу тебе, на изстрел разстояние. После Първо РПУ взе да следи и други в селото и накрая един дрон така обнаглял, че зависнал и с удоволствие наблюдавал един ловджия как си похапва на двора и след това паднал... Повредил се, горкият;)))

България произвежда два вида дронове:))) Да, България произвежда дронове, но не ги внедрява в армията, а ги изнася, но нищо не пречи на ДАНС например, да ги използва нелегално срещу вас:

1. Дронове с фабрично вградена бойна глава (Камикадзе)

При модели като SAMJET (на „Самел-90“) и NEM-600 (на Hades Defence Systems), експлозивът е вграден в корпуса на самия дрон още при производството.
Те нямат механизъм за пускане на бомби.
Дронът се насочва от оператора или чрез GPS координати директно към целта (танк, бункер, жива сила) и се взривява при сблъсък. На практика това е „умна“ крилата ракета, но на много по-ниска цена.

2. Квадрокоптери със сменяеми боеприпаси (FPV и бомбардировачи)

В България се разработват и по-малки системи (тип квадрокоптери), при които дронът е платформа, а бомбата се закрепва допълнително.
Тук идва важната роля на българския завод „ТЕРЕМ - Цар Самуил“ (Костенец) и частни заводи като „Арсенал“, които произвеждат специални боеприпаси за дронове. Те биват два вида:
Свободно падащи (за многократни дронове): Дронът лети над окопа или техниката, операторът натиска бутон, механична щипка се отваря и бомбата пада отгоре. Дронът се прибира, за да бъде зареден отново.

Прикрепени към FPV дронове: Малки, евтини боеприпаси се привързват здраво към бързи състезателни дронове. Операторът ги врязва в прозорец или люк на танк.
Накратко: Българската индустрия произвежда както целите системи (където дронът и бомбата са едно цяло), така и отделните взривни устройства, които се закачат под стандартни дронове.

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: админ
Съобщения: 17 730
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Обрат с пенсиите
Автор: Труд news
България
08:30
04.06.2026
https://trud.bg/a/articles/obrat-s-pensiite
Освен пенсионните промени, парламентът гласува субсидиите за партиите да бъдат намалени от 4,09 евро на 3 евро за всеки глас на избирателите. Не от пенсии и субсидии за партиите, а от бюджета за отбрана да се спестят пари, за да се намали годишният дефицит, предложи депутатът от “Възраждане” Димо Дренчев.
===============================================================

Дрянка, Дрянка, ба ви са мамка;))) Ето, така са разпределят потоците капитал, за да мой Копринката да скрадне и раздаде на своите. Измисля се голям проблем, който налага преразпределение на средствата в хазната (инак нема как да са скрадне) и ако количеството не си заслужава краденето, тогава се тегли заем;))) Иначе партийната субсидийка е хубаво нещо, лошото е, че е при мошеници и тарикати, а не при мен;))) Коста и кръга около него я лапа и си житка из България пеейки възрожденски песни. Ма един пат не изпя: " Не щеме ний богатства, не щеме ний пари, а искаме свобода, човешки правдини" ;))) Не, не изпя!;))) Навремето, нал ви думах, беха пуснали една позната, готино момиче, ся;))) тя убега от приятелската ми листа, де, но я питам: - Бе, ти как одиш са разправяш тук с хората, не ти ли плащат за дейността, поне некви режийни на ден, ето ходиш, насам-натам, от джоба ли си даваш? Ми, вика: от джоба. Работя и върша едновременно тази дейност. Хм, викам, то така партия са ни прай;))) И кво? парите, остават в София? - Да, вика, парите остават в ръководството в София, а местните организации действат жертвенно "в ползу роду". Ся, тва ми беше достатъчно да видя една финансова пирамида, защото върха трябва да захранва финансово низовите организации, това е все едно до краката на тялото да не достига кръв, а кръвта в случая са финансите... Това, въобще не е организация, поне за мен, потока трябва да се върти - от горе надолу и от долу нагоре, верно е, счетоводството става сложно, трябва да се отчита всичко, дори вафлите. Ама, то, така е, то ако беше лесно, секи щеше са занимава с тва. Аз на няколко пъти и казвах да са откаже, да стане майка, щото много готина, обаче, жените по принцип не мъ слушат. За да реализираш, нещо по-голямо обществено, ти трябва на микроплан да си реализирала нещо такова. И този микроплан е семейството, т.е. да имаш некакъв елементарен опит. Това е сега като с Бодакова, нали. Младо, много хубаво момиче, но грешно влага своята креативна женска сила - говори за демография, а демография стои вътре в нея;))) Нали... Ако можехме, ние мъжете да раждаме, щехме да раждаме. Ние раждаме, но по друг начин, чрез мисълта си, волята си и т.н. Мъжкият принцип също ражда, но неговото раждане не е физическо.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: админ
Съобщения: 17 730
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Икономисти: Финансовата реалност е тежка, трябва ни строга дисциплина
Проф. Ганчо Ганчев: Възможно е да възникнат рискове занапред
https://www.dnes.bg/a/1-bulgaria/723762-iko...oga-distsiplina


Болшевишки свръхдефицит
преди 1 секунда
Копринков да върне парите на Пеевски, които открадна и с които Радев спечели категорично изборите, пазарувайки електорат на килограм и свръхдефицита ша намалее драстично. Не бива да забравяме, че червената кхмера Копринков доста често беше в управлението на държавата чрез служебните на Радев и оттам краде кат за последно! Това доведе свръхдефицита! Свръхдефицита бил непремерен разход, въпроса е какъв е този разход, нали? Дали от липса на производство или от кражби? Или от двете?;)))

анонимен
преди 28 минути
Абе къде изчезна паричният резерв от Валутният борд???? Кой го открадна нашти апаши или Европейските апаши????

Тенгри кан
преди 1 секунда
До: анонимен 2
Парите са в Копринков, Радев, Георги Гергов и Пламен Узунов- трудовашко-първенешките селски михлюзи,. нищоправци, серсеми, чииджии и гювендии. Оттам, те отиват в Русия, заобикаляйки санкциите и поддържат руската икономика. Чрез кого? Чрез Георги Гергов, разбира се. Това е Схемата. Затова излизат разни и казват: "Нито цент за Украйна повече". Все едно, Украйна изсмуква парите;))), а парите ги изсмуква Москва!

Веднага
преди 5 минути
Нужни са големи чистки,навсякъде където са държавна издръжка.Без даде слушат политици и синдикати който са виновни за грабежа на България.


Тенгри кан
преди 1 секунда
До: Веднага
И кой ще оставиш само? Администрацията на село Труд? Или администрацията на село Първенец?;))) Вие не сте добре с главите: сложихте на власт, най-кървавочервената болшевишка руска измет! Това е все едно да сложиш Путин да та управлява! Няма как да не получиш свръхдефицит! Къде изчезнали парите, имаше ги, сега ги няма?! Ами в Москва! В Москва! Путин воюва, има нужда от пари, и овладя чрез Гергов, Задунайская и й дръпна парите. Кво има толкова, сега сте на дережето на руснаците!
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 571
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE
Тенгри кан
преди 1 секунда
До: анонимен 2
Парите са в Копринков, Радев, Георги Гергов и Пламен Узунов- трудовашко-първенешките селски михлюзи,. нищоправци, серсеми, чииджии и гювендии. Оттам, те отиват в Русия, заобикаляйки санкциите и поддържат руската икономика. Чрез кого? Чрез Георги Гергов, разбира се. Това е Схемата. Затова излизат разни и казват: "Нито цент за Украйна повече". Все едно, Украйна изсмуква парите;))), а парите ги изсмуква Москва!

Много точно е написано. Парите отиват към олигарсите, свързани с руско-хазарската мафия. Чиче Гоше, Сашо Дончев, ТИМоваците от Варна, Валентин Златев, Черепа и още и още.. Те от своя страна трябва да се отчитат на господарите си. Идет война, пардон СВО и на Кремъл му трябват пари и то много пари. Китайците ги изнудват да им купуват петрола на по-ниски цени от производствените, Северен паток го отстреляха, а макар Турският паток да се пука по шевовете с пълен капацитет, войната иска пари.

Да припомним, че едни български политици и олигарси през 2014г изментриха Путин-Шеломов с Южен паток, взеха пари от Масква (под масата естествено) и не ги върнаха. Ако бяха те официални, руснаците щяха да си ги получат чрез Международния арбитражен съд, както Атомстройремонт направи заради реакторите за Белене. Но в този случй пиха една студена вода. Тук визирам Боко Тиквата, Вальо Злото и Свинчо Пеевския. Затова сега тия са по-тихи от водата. Защото Кремъл си иска рестотото. Преди време Осман Октай от ДПС разказва, че кат ходил през 2018г. Румен Гадев на крака при Путя, диктаторът го накарал да чака половин час и после първият му въпрос бил "Где мои денги?". И нашият президент тогава започнал да се гъне като макарон и оправдава с олигарсите, че те ги откраднали.
https://www.instagram.com/reel/DXuMEEyCFBQ/
https://www.youtube.com/watch?v=qV2nz_BtFTU

Така че....700 млн долара пичове! Рестото трябва да се върща и то с лихвите. Сега тия оправдания вече не важат.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (6) « първа ... 4 5 [6]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
Теодор 24/4/2026
bohi 11/11/2025
rodop 30/8/2025
RuMan 27/7/2025
Венци1 12/7/2025