www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> За виртуалния Саракт


Страници: (2) 1 [2]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> За виртуалния Саракт
Йордан_13
Публикувано на: 4.11.2008, 11:31
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Nov 1 2008, 11:38 AM)
Аз смятам, че ако сочим с пръст към Парадокс като виновен, трябва да му дадем възможността да изложи своите доводи, а не да го държим със запушена уста. Вързан най-лесно се бие, но достойнство в това няма никакво.
Но още веднъж: във вътрешният форум!
Такава техническа възможност същетсвува - сигурен съм, защото имам форум от същия тип. Не е никакъв проблем: въпрос на 10-15 минути в админ-панела е, ако не и по-малко!

Вътрешен форум е необходим, за да обсъждаме ИДЕИ. Вътрешен форум за кавги и разправии, според мен е смешен. Кавгите и разправиите са за пазара.
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 4.11.2008, 14:10
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Jordan_13 @ Nov 4 2008, 11:31 AM)
Вътрешен форум е необходим, за да обсъждаме ИДЕИ. Вътрешен форум за кавги и разправии, според мен е смешен. Кавгите и разправиите са за пазара.

Според мен е обратното, но не това е важното.
Нямам нищо против във вътрешния форум да се обсъждат и идеи.
Нямам и нищо против, че мястото на кавгите е на пазара.
Но за съжаление, както практиката показва, те не се ограничават нито само в тези територии, нито само в определен контингент от хора.
Прочее, щом има такава необходимост и има такива рецидиви, те поне да не бъдат в публичната част на форума.
Според мен е логично, на ползу роду и делата на всички посетители и участници на форума, и държа на този пункт.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 4.11.2008, 14:33
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Nov 4 2008, 02:10 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Nov 4 2008, 11:31 AM)
Вътрешен форум е необходим, за да обсъждаме ИДЕИ. Вътрешен форум за кавги и разправии, според мен е смешен. Кавгите и разправиите са за пазара.

Според мен е обратното, но не това е важното.
Нямам нищо против във вътрешния форум да се обсъждат и идеи.
Нямам и нищо против, че мястото на кавгите е на пазара.
Но за съжаление, както практиката показва, те не се ограничават нито само в тези територии, нито само в определен контингент от хора.
Прочее, щом има такава необходимост и има такива рецидиви, те поне да не бъдат в публичната част на форума.
Според мен е логично, на ползу роду и делата на всички посетители и участници на форума, и държа на този пункт.

Според мен, подобен рецидив, има само една награда - БАН. Стигне ли се до "кавга", от размерите, които наблюдаваме сега, само БАН е решението. Според мен тук не става дума за "кавги", а за злоумишлени действия. Има разлика. БАН и никаква милост. Каквото и да е пространство на "кавгата" не бива да бъде предоставяно.
PMEmail Poster
Top
otnesen
Публикувано на: 4.11.2008, 19:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 370
Дата на регистрация: 2-March 08



По принцип във възможностите на програмирането е да се направи нещо доста по гъвкаво от "вътрешен и външен форум".Сегашните системи предлагат предимно линейно развитие на дадена тема.Мненията са нанизани едно след друго,като мъниста.Понякога обаче се налага да се следват логически нишки,които се отклоняват встрани,или се рязклоняват на няколко такива.Някои път се налага сериозен разговор между специалисти примерно и понеже форума е с отворен характер,всеки потребител неспециалист има право да се меси.Виждаме че не съвсем рядко някой се възползва от това си право.Един такъв специализиран разговор може да бъде,може и да не бъде четим от трети и четвърти лица.Тази функция би могла да бъде и полезна за разрешаване на спорове без чужда намеса, или осъществяване на дебат между определени хора или представители на групи с различни виждания за нещата.


--------------------
??????? ???????? ??????????.
znanie.cogia.net
PM
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



По точка 6:
- международните отношения да бъдат ограничени до търговия и туризъм.


Виждаме какво става сега по света, все някой се меси в чуждите работи вре си носа и т.н. Под предлога, че помага всъщност пречи. Дори и нистина да съществуват хуманитарни помощи - те трябва да бъдат спрени. Хората трябва да се научат сами да се справят със собствените си проблеми. Без това няма израстване. Обръщайки се към чужди "благотворители" те стават чужда собственост. Левски едно време го е говорил това. Та сега трябва да е така.
Едно е ако видиш съседа ти да бие жена си и да го спреш, но е друго да се намисаш в развитието на цял един народ.
Дори и след намесата да речем в един битов конфликт, след това ставаш ли част от чуждото семейство - не нали. Гледаш си своя живот и ако се наложи пак ще се намесиш, но това е друго.

По точка 1и 2:
- стимулиране на историци и изследователи с цел изкарване на показ истината за българската и тракийската цивилизации


Спонсориране на експедиции из Евразия. Едновременно с това намиране на чуждите елементи намесели се в нашата история и дескредитирането им с конкретни факти. Агресивни рекламни кампании на тези открития чрез посолствата ни по света, за нашенци в чужбина и любознателни чужденци. Гордо противопоставяне на идеята, че еди коя си нация е богоизбрана или пък с най-голямо културно влияние в миналото/гърции и др./ или настоящето/американци и др./.

По точка 3, 4, 5 и 7:
- доказване на медиите и политиците, а и на хората, че различните етнически групи могат да живеят в разбиратество. Стига правата на една група да не бъдат потъпквани за сметка правата на друга.
Побългаряване на учебната система.
Побългаряването на различните общества живеещи у нас, чрез познание за историята на българите. И още самото развитие на духовното у всяка една еденица човек извън религиозните догми.

Как това може да бъде направено интересно за младите? Защото там е разковничето - ако на тях им е интересно значи целта е постигната и на всички ще им е интересно. Как да се изгради у младите ценностна система. Как да стимулираме качества като състрадание, любов, ученолюбивост, уважение и т.н. за сметка на агресия, апатия, меркантилност и т.н. без да им е скучно.
Самото създаване по изкуствен начин на дадена ценностна система ще е в разрез с природата и съответно друг вид манипулация. Нужно е стимулиране на изобретателността у всеки индивид чрез образователната система и медиите. Нищо от това, което е сега не бива да бъде спирано или цензурирано. Ако се опитаме така, то това ще доведе до нов вид израждане на идеята. Не можеш по насилствен начин да накараш някой да не слуша дадена музика, да не яде чипс, да не пие кока-кола, да не краде от съучениците си, да не се примисва на чуждия недостатък и т.н. Просто трябва това пространство от мозъка да бъде заето с друг вид информация, много по-мощна и привлекателна. За целта може да се използват основни мотивиращи фактори у един човек - като например приключение, адреналин, флирт, любознателност, съвършенство и т.н.
За тези, които вече са изминали част от своя житейски път няма да е толкова трудно да прозрат, защото колкото повече живее човек толкова повече се разочарова от системата. Живота е прекрасен нали :), да но в план, в който включва любимия човек, децата и хубавите спомени. Когато обаче гледаме на живота в друг общочовешки план е доста зле.

П.П.
За мен целта на Саракта не е постигане на съвършенство. Целта е постигане на равновесие между свободните и поробените души на Земята.
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



П.П.
За мен целта на Саракта не е постигане на съвършенство. Целта е постигане на равновесие между свободните и поробените души на Земята.
-----------------------------------------
От това по-точно няма как да се каже!Браво!
PM
Top
Dimitar_II
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



QUOTE
За мен целта на Саракта не е постигане на съвършенство. Целта е постигане на равновесие между свободните и поробените души на Земята.


Съществуване на поробени души е недопустимо, а целта да се поддържа каквото и да е отношение между свободни и поробени души е престъпление.

PM
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Dimitar_II, ние не сме Богове, а подобия.
Можем обаче да очистим собствената си къща. Или поне да пробваме. Грешно е да се месим в чуждите работи.
Както писах по точка 6 - международните отношения трябва да се свеждат до търговия и туризъм, а не да оправяме на другите нации демокрациите или подобно. И това има връзка с казаното в послеписа ми.
Лошото и доброто съществуват като едно цяло. Това, което сме длъжни да опитаме е да подобрим нас самите и нашето общество, защото ние живеем в него и нашите деца живеят там. Но колкото и да го подобрим няма да е на 100%.
По света от стотици години се наблюдава превес на мракът и мъката, за сметка на щастието. За това ако постигнем равновесието, то това ще е велико. По нататък - Божа работа.
Не може един да се товари с отговорността за всички. Ние първо да покажем, после вече от тях зависи, не е наша работа чуждата воля. Намесата е задължителна, но само ако ти е в къщата или обществото - ако е част от теб.

Та за това не е престъпление, пресилени са ти думите мисля. Дори ако подобрим България и живота на българите пак няма всички да са доволни, но начинът ще е на показ, призивът ще е отправен, ще сме допринесли с нещо.

П.П. Писал съм постигане, а не както ти го казваш поддържане - думи с различен смисъл, казвам го без да се заяждам на тема понятия.
Бъди сигурен, че стигне ли се до равновесие останалото от само себе си ще стане по-добро.

Това съобщение е редактирано от buden на 6.11.2008, 7:05
PM
Top
Dimitar_II
Публикувано на: 6.11.2008, 13:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



Извинявай, не съм се изразил правилно.

Съществуване на поробени души е недопустимо, а целта да се постигне и поддържа каквото и да е отношение между свободни и поробени души е престъпление.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 6.11.2008, 15:24
Quote Post












Буден иска да каже, че намесата в чужди работи вече е интернационализъм. Ако ние си сложим дома в ред и имаме работещ модел, безусловно всички други поробени души ще го имат като пример. И тогава намесата няма да е дори необходима, те сами ще си свършат работата.
И пак да се върнем на миналото ни. Някога при влизането в свещените граници на Саракта е писано "Добре дошли. Тук всеки роб е вече свободен човек". Затова са се стремели да бъдат българи и печенези са се биели по гърдите "булгар". Представете си Византия, където е имало робовладелство и една свободна България до нея, чиято мощ все повече се разраства. За пъри път след унищожението на Саракта през 865г. в нарочен декрет Борис-Михаил споменава за робство "Всяко село, където има капище и практикуват старата вяра да бъде унищожено, а жителите му, продавани през девет земи в десета като роби"
Написаното в "Колобар" за поробването е верно. Това е и моралния кодекс на Тенгрианството. Именно оттам и робството е било непознато в Саракта. Просто няма как, след като това е бил най-важния морален кодекс и то за самите законодатели. Душа душа да не поробва. Всеки българин от дете е бил възпитаван в това.

ПС. Затова твърдението на Димитър, че сме секта е кощунствено. Бъди така добър да го махнеш. Сам знаеш за коя тема става дума
Top
Dimitar_II
Публикувано на: 6.11.2008, 16:33
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



Добре де трябва ли да ви провокирам за да стане ясно какво искате да кажете. Моите коментари са възоснова на това което е написано. От къде да знам какво всъщност някой е искал да каже.
Темата е достатъчно сериозна за това моля опитайте се да си представите идеите ясно и недвусмислено.
Един нов участник ще попадне на тази тема и нищо няма да разбере...Хем сме били за Държава на духа, хем пък целта била за равновесие с поробени души. Логично ще се запита тази държава на свободния дух ли е или на какво...
Не приемайте моите коментари като заяждане, а като молба за изясняване на важни позиции.

П.С. - А онази тема в която сравних модераторските действия с тези на сектански ръководител, може да я изтриете защото след намесата на модератора тя загуби своя смисъл, ограничени дискусии не ме интерисуват.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 6.11.2008, 18:30
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



П.С. - А онази тема в която сравних модераторските действия с тези на сектански ръководител, може да я изтриете защото след намесата на модератора тя загуби своя смисъл, ограничени дискусии не ме интерисуват.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

Защитата на Истината не е сектанство, нито е догматизъм. Темата не загуби своя смисъл, а придоби нов смисъл - верния. Смисъл може да е загубила за хора, които не са съгласни. Нима смяташ, че съхранението Името на Българския Бог е ограничена дискусия? Това е първата точка от целите и задачите на Саракта. Защото твърде много се навъдиха всезнайковци - историци, филолози, аскети, йоги, гурута, които почнаха да третират въпроса, Български Бог ли е Ден Грее, не е ли, защо пък е Ден Грее, а не Таунгри, защо е Бог, не е ли пък човек? Виж, аз смятам, че ще се стигне до въпроса един ден да се пита: крава ли е Ден Грее, и ако е крава, дали е свещена или не.
Затова ви казвам: БЕЗМИЛОСТНА СЕЧ! Всеки опит да се извършва покушение, ще завършва с това. Наричайте ме, както си искате - диктатор, сатрап, душегубец, ангел-губител, сатана, сектант и т.н, въобще не ми дреме, ще бъдете посичани безмилостно и безпощадно.
Съвсем ясно е, защо индийските "гурута", търсят във всяко нещо "аватара', а не търсят Парабрахман и то без форма. Защото е необходимо в своя ашрам да бъдат девето въплъщение на Вишну. За тях Бог е човек. Това е образа на гуруто, мъдреца, аскета. Макар, че в свещените им книги, примерно написани от колобър Панис - Упанишадите, както и във Ведите е съвсем ясно казано: "Парабрахман няма форма", още повече, че колобър Боян им каза на китайците: Тао е без форма, безименно е началото на небето и земята". Какво искаме повече? Да ни го каже, и някой съвременен пандигаш, за да кажем, че е верно? Аз ви питам: 'Къде отиде Тиен? Къде отиде? Създадоха от него Поднебесна империя, за да си развяват байрака стотици школи по бойни изкуства, в които всеки е голямата работа. Къде отиде Брахман? В ашрама. За да може някой да стане гуру и да има хиляди последователи. Не изменяйте съдържанието, за да му придадете форма!
В Българина е Истината. Не се вижда? Добре, а вие, потърсихте ли я? Нямало източници, никъде нищо не пишело. А вътре в себе си, потърсихме ли я? Това, което се вижда днес е ПОЗОР! Увлечения по източни философия - по трохите, които Тенгрианството някога е оставило по Пътя си. Дори бабите ни, месят цял хляб и не ни хранят с трохи.
Много се извинявам, онази тема, провокирана от Символите на победата над себе си, за Орела, няма да я изтрия, а дори, ще я закача, а ще поискам БАН за вашия любимец там, SUM.
PMEmail Poster
Top
Dimitar_II
Публикувано на: 6.11.2008, 18:55
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



Йордане, може ли да развиеш тази цел за защита Името на Българския Бог.
На мен не ми е много ясна, както сугурно и на някой новодошъл тук.
Какъв смисъл ти влагаш в това ?
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 6.11.2008, 19:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Dimitar_II @ Nov 6 2008, 06:55 PM)
Йордане, може ли да развиеш тази цел за защита Името на Българския Бог.
На мен ни ми е много ясна, както сугурно и на някой новодошъл тук.
Какъв смисъл ти влагаш в това ?

Да, може, явно, ще е необходимо да се развие. Но темата е сложна и няма да стане веднага и сега. Когато узрее, ще я развия и по този начин ще прецизирам още по-добре т.1.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020