www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Потомците на Алцековите българи в Италия


  Reply to this topicStart new topic

> Потомците на Алцековите българи в Италия, предаване "Час по история", ТВ "Скат"
Йордан_13
Публикувано на: 1.10.2023, 19:56
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



https://www.youtube.com/watch?v=kD78VaxIKAk

Това е едно от малкото предавания на въпросният доцент от ВТУ, което е сполучливо. Първом, искам да кажа, че, ние българите, нямаме предци;))) Защото в предаването пак се засегна темата за траките и доцента рече: "О, да, нашите предци...", явно в неговото съзнание, българите са някакъв по-късен народ. Само че, не и в моето;))) Българите нямат предци:))) Ако се зададе въпроса: Кои са предците на Българите? - отговора е един: българите нямат човешки предци, но самите те се явяват бащи и съответно предци на други народи! Този въпрос, трябва да се уточни, за да няма недоразумения. Същото, такова огромно недоразумение е въпроса: откъде и от кого са произлезли българите? Откъде, не е важно, а от кого - също не е важно. Защото няма средноръстова човешка раса, която да им е предтеча. Говорим за човешка раса, ако кажем за другото, навлизаме в митологичният разказ, а когато става въпрос за история, той днес, не е приемлив;))) Историята днес, е, не митологичен, а спекулативен разказ на фактите и тяхната интерпретация.
И така, какво ни показва дори това предаване, посветено на алцековите българи, какво ни говори? На мен, първото, което ми направи впечатление е езика, езика на алцековите българи. Определено, той не се е различавал от днешният ни български език, по данните, които бяха представени, което веднага изключва възможността, той да е славянски или тракийски;))) На будният човек, това веднага би му направило впечатление. Българският източник "Историята на Нариман" на Даиш Карачай ал Булгари, която основно се занимава с произхода и развитието на древнобългарските езици, казва, че езика на Балканите се нарича ахилски или бащарски български език. Това е езика, определено, на който говорят немалка част от българите във Велика България. Именно това ни свидетелстват българите на Алцек. А при българите на Алцек, той е преобладавал. Това се вижда по топонимията, която са оставили по думите, които имат днес, техните потомци, но и ни показва друго, че без собствена държава в центъра на християнският свят, какъвто се явява Рим със своят католицизъм и Константинопол със своето православие, не може да се устиска народността, губи се националното самосъзнание и свяст, но първом се губи езика. Техните потомци, днес говорят италиански и не се наричат българи, а се наричат според мястото, което обитават,. т.е. ако обитават град Бояно са "боенци". Разбира се, на този етап, ние, като държава, не можем да върнем националното им самосъзнание на българи, защото самите ние, като население го губим и съзнателно го отхвърляме, така, че българското там, ще си остане като лична инициатива на определени хора. Трудно е на българите на тази планета;))) В степите и планините на Евразия, ние наистина можехме да развиваме по-чисто духовността си, но не можехме да устискваме държавите си; в Европа, можем да устискаме Държавата си, но не можем да устискаме Духовността си под пресата на Константинопол и Рим. Затова днес, имаме държава, на която само табелата е "България", ма пак е нещо, де;)))
Става ясно също, че и гайдарството не е тракийско, нито славянско, както и народните ни носии и обичаи, всичко си е чисто българско. Алцековите българи са добър илюстративен пример, който ни показва очеизвадното, без нужда от доказателства. И затова, когато ми говореха навремето, как Серафимов направил тракийски речник над 500 тракийски думи;))) Няма такова нещо;))) Тракийски думи, няма, ако има такива думи, това са думи от ахилският, бащарски български език, който определено е говорен от алцековите, куберовите и аспаруховите българи, наред с другите български езици. И чийто символни и буквени знаци, са още от неолита на Балканите;))) Българският тюрки също е бил говорен и е бил доста на почит;))) Другото, също важно е, че всичко българско създадено е възприето като като висше качество, дори при едни кожи само, висшето качество се нарича "булгерия" и след това първо, второ и трето качество, за разлика от днес, където "българска работа" е символ на некадърност. Но, да, трябва да се правят общобългарски събори и да бъдат канени и алцековите българи, най-малкото, защото можем да си спомним за нас, чрез тях;))) и да имаме нагледният пример, какво ни чака, ако загубим България !
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020