www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Дали това са Chemtrails


Страници: (7) « първа ... 3 4 [5] 6 7  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Дали това са Chemtrails, над Банкя
Спорт-Здраве
Публикувано на: 12.2.2007, 12:07
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Отдавна не са в небето тия газове.Спя на отворен прозорец и ако няма вятър вечер,не се диша - отвратителна смрад на ауспух.Само че не е.Когато времето е по-влажно чожек си мисли,че мъглата вони.И това е така,влагата онагледява тия отрови.Когато няма мъгла,също вони,защото отровите винаги са тук,постоянно в София.Много лесно се доказва - всяка сутрин по колите,наи-вече при мъгла,се наблюдава натрупване на прах по колите.Тази прах не е от ауспуси или от високо налягане,това е именно мръсотията.Преди време нямах проблеми из София,като малък.Но сега не издържам повече от 2-3 часа навън.
PM
Top
Bell
Публикувано на: 12.2.2007, 19:46
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Незнам, аз не искам да попадам в капана на автосугестията и самовнушението и не съм човек с блестящо здраве, за това не мога да преценя дали моите симптоми се дължат на моето здравословно състояние или на моментни външни фактори...

Направи ми впечатление обаче, че по време на въпросното шествие, когато активността на самолетите беше доста засилена, на всяко преглъщане усещах дразнещ горчив вкус - просто ми се насъбираше на носоглътката някакво горчиво нещо. Това не ми се е случвало друг път освен, ако не съм си слагала някакви горчиви капки за очи - а тогава не бях...
Незнам това дали е от самолетите или каквото и да е, но аз всеки ден си джиткам из центъра на София и все пак не ми се е случвало при цялата мръсотия...

Днес един приятел, който е мнооого на ти с техниките и е завършил военно училище ми обясняваше, че такива следи ги оставят ултразвуковите самолети, чието гориво не се изпарява, защото се смесва с въздуха и от бързината, с която това става се получавал такъв ефект, само че те летели много нависоко, понеже от сблъсъка с въздуха се получавала удърна вълна, която би изпочупила прозорците на блоковете, ако летят по-ниско, и съответно се виждали да минават бавно, тъй като са много на високо... Да, обаче тия, за които говоря аз се движат бързо и се виждат съвсем ясно...

Направо незнам!

Яснто небе е рядкост (през деня) и бързо бива подменено с лека мъглявина – резултат от разстлани чемтрейлове (“перестия облак”- резултат на разстилането на чемтрейл-а, в последствие се превръща в мъгливата бяла пелена, която обхваща цялото небе – ту наситена, ту леко забалежима, като на по-горната снимка), характерна за екваториялните държави, където подобен ефект се получава от влагата, но това не е естественото състояние на нашето небе или поне никога не е било преди...то просто изкуствено се поддържа така!

Мисля, че тоя въпрос трябва да се повдигне от хората и медиите и да се искат обяснения!

PM
Top
Запознат
Публикувано на: 12.2.2007, 20:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Малка корекцийка:
Изпочупването на прозорците на блоковете се получава, когато самолета прехвърли скоростта на разпостранение на звука във въздуха (343 m/s=1235 km/h). Получава се мощен гръм, когато се преодолява звуковата бариера.
PM
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 22.3.2007, 16:58
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Постарах се да направя обстойни наблюдения върху следите.Ще ги нахвърлям,заедно с частични мои предположения,но не успях да стигна до краен извод.

Наблюденията ми са от квартал Люлин,София.Разполагам с доста обширен снимков материал и макар че е от GSM,на него ясно личат обектите,които съм искал да онагледя.В момента имам технически проблем с прехвърлянето им на компютъра,но предполагам,че скоро ще го премахна.До тогава думите ми,за жалост,ще бъдат подкрепени единствено от честната ми дума

Наблюдавам ги от 22 февруари.Според мен тогава започна една значително честа тяхна поява.До 1 март във всеки момент,когато човек погледнеше в небето,можеше да види два,често 3 самолета(или каквото и да са),вършещи чертанията си.
На 2 март небето беше сравнително чисто,въпреки така наречената "пелена".Вечерта на 2 срещу 3 март имаше ветрове.
На трети март въздухът беше друг.Не казвам друг като внушение или нещо друго...в него имаше нещо пленяващо(или по-точно нямаше нещо друго).Ясно виждам Витоша както от дома си,така и от улицата - виждам я в цялото й туловище,не само върховете.Обикновено е кафеникава или се белее.По закона на Леонардо всеки отдалечен предмет синее.Колкото е по-надалеч,толкова по-силен е синеят му отенък.Това,че Витоша кафенее е обяснимо.Живея в най-високата част на Люлин и при залез съвсем ясно се откроява софийския смог.Когато погледът доближава хоризонта,цветовете стават все по-кафяво-сиви.Това е,защото софиянци плуваме в отрова...И тази обстановка беше непоносима в периода 22 февруари - 3 март.

Но на 3 март въздухът беше кристално чист.Витоша приличаше на огромно космато животно.Всяко дръвче се открояваше,всяка се беше изписала с детайлите си върху снежните върхове.Човешкото око сякаш се беше сдобило с орлов поглед.Ами небето? Тъкмо над главата е небивало синьо.Дълбоко,магично,тежко синьо,дори към черно.Нямаше нищо,коеда да спира проницателността на погледа.Така беше и на 4 март,неделя.От 5 март до 12 март,понеделник,се повтори това драскане из небесната шир.Линии навсякъде.Смокът също се увеличи и според мен логично.

От 12 март до днес - 22 март - въздухът не е така кристален,но в небето няма самолети(въпреки,че е облачно,съм някак убеден).12 март също беше предшестван от вятър.

По отношение на природата и посоката им:

Газовете със сигурност са различни.По тяхното физично поведение различавам поне три.Единият е нишкообразин като разтеглен памук.Другият се спластява на малки облачета със заоблени форми.Третият прилича на две успоредни линии паста за зъби - не се разстила във въздуха,нито се изменя,остава на сравнително дебели и доста плътни(бели,непрозрачни) нишки,омотавани една в друга от въздушните течения.

Най-често забелязвам втория вид.Третия съм наблюдавал само два пъти.


Стигнал съм до няколко противоречия:

Ако целта е разпръскване,то това се прави най-нерационалния и неефективен начин.Нито се използва посоката на въздушните течения,нито формата.Най-ефективна е формата на решетка.А линиите над Люлин са хаотични,както и на снимките на Белл.
Но пък решетка би била твърде очебийна.

Пътувах по Струма,достигайки Петрич.Всеки самолет бе отправен в посока София и нито един в обратна.По време на пътуването направих симка на нещо,което не бях виждал до сега - два самолета,летяще идин след друг.По продължението на следата ясно се виждаше как въздушното течение от първия увлича газовете на втория към себе си.В последствие се разделиха.От гледна точка на разпръскването това е изключително нерационално.
Затова бих заключил,че това са наистина самолети.НО понякога се движат изключително бързо по хоризонта.

Дочух по новините,че някъде в Америка имало много лоши метеорологични условия и всички полети са отменени.Това е от известно време насам.АКО са самолети,може би изчезването им има някакъв смисъл.НО аз обичам небето,намирам го за много красиво и от малък често гледам.Никога не съм виждал такива тлъсти дири от самолети.
PM
Top
Bell
Публикувано на: 22.3.2007, 17:21
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Хубави наблюдения. Аз също имам някоинаблюдения, вече постоянно гледам небето. Чертите тип паста за зъби не винаги се преплитат, понякога е само една и не прави специално впечатление на хората, но в последствие се разстилат, някои от тях по-бързо, някои по-бавно. Не винаги тези черти биват оставени по един и същи начин, някои от тях са по-тънки, някои по-широки и се задържат доста дълго в небето преди да се разстлат.

Така, аз ги наблюдавам много често. Преди десетина дена пътувах в посока Благоевград. Бях с приятели и се шокирах от гледката. И на отиване и на връщане през целия път прелитаха самолети и оставяха дири с хиксове и други подобни - хоризонтални, вертикални и тн. Значи от сутринта до вечерта в участъка Софиа-Благоевград небето беше препълнено (а този участък е огромен, сумати километри). В самия Благоевград небето не беше по-различно!

Не се наемам да тълкувам причините за тази активност, но тя беше обезпокоителен факт, защото изглежда природните пространства не правят никакво изключение, което значи, че чемтрейловете не се правят с единствената цел да вредят на хората (ако тя е такава), а явно и с някаква друга (може би Хаарп).

Но най-тъпото беше, че се реших да посоча на вниманието на близките ми приятели тези необичайни следи и поговорих за това - резултатът беше, че ми се изсмяха в лицето!

Ето ви снимка от центъра на София (правена с GSM )- обичайна гледка.
На нея се вижда мъглявата пелена, както и различните видове следи, които се разстилат с различно темпо и в последствие допълват въпросната пелена.

Може да не виждате често следите, но такова небе се вижда често в София, а то не е естествено!


Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Вадя старата тема, че днес се престараха да ръсят над Нова Загора. Предполагам че е така в цялата страна. И за да не хабят материал се вижда как като наближат се появява линия и след като подминат и линията се прекъсва. Височината на полета е колкото на другите самолети, но посоката е страна не е в коридора дето ги наблюдавам обичайно да минават. Понеже аз имам навика да наблюдавам и небето от време на време и затова ми направи впечатление.
Излезте и погледайте за следи - може още да не са приключили с посевките.
Нямям у себе си апарат за да ви покажа за какво става дума: прекъснати следи от самолети, преди не бях виждал такова нещо.
Ако успея ще снимам.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Владимир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 63
Участник # 1 066
Дата на регистрация: 31-July 07



Досега не бях обръщал внимание на дирите от самолети, но особено неприятно се усеща нездравият въздух, най-вече когато пристигна в София, след това когато се върна във Велико Търново, където живея имам чувството че съм в планина, просто във Велико Търново въздуха е много по-чист. Преди година мислех да се преместя да живея в София окончателно, но добре че не го направих.Човек се чувства много по-жив и работоспособен ако средата около него е по-малко отровена. А замърсяването може много по-лесно да се намали отколкото си мислят хората.
PM
Top
Биляр
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 241
Участник # 929
Дата на регистрация: 15-April 07



какво можем да направим по въпроса? да съставим декларация изискваща отчет на дейността, курса и целта на тези самолети? хайде да измислим как да го направим! и аз мисля, че ръсят химически отрови...


--------------------
"?? ????? ????? ? ??????? ?????????? ?????? ?????? ?? ?????? ????????? ???????? ????"
????? ??????
PMEmail PosterICQ
Top
ime
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



QUOTE (Биляр @ Sep 6 2007, 06:54 PM)
и аз мисля, че ръсят химически отрови...

няма кво да мислиш, то това е доказано.
http://www.dees2.com/sat5.html картинка номер 4
http://www.dees2.com/sat3.html номер 5


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Владимир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 63
Участник # 1 066
Дата на регистрация: 31-July 07



QUOTE (Биляр @ Sep 6 2007, 06:54 PM)
какво можем да направим по въпроса? да съставим декларация изискваща отчет на дейността, курса и целта на тези самолети? хайде да измислим как да го направим! и аз мисля, че ръсят химически отрови...

Винаги е хубаво, когато даден важен въпрос достигне до знанието на повече хора. В нашия случай той е достатъчно популярен и би било добре да се систематизира информацията примерна за неотдавнащната въздушна намеса над Сърбия от която всички изпитахме негативните природни последствия-киселинни дъждове, замърсяване на почви, води, болести, рак и така нататък.За целта може да се потърси помощта на хора занимаващи се с биология, екология, медицина и други свързани с този проблем професии и не на последно място могат да се потърсят и мнения директно от най-пострадалата ни съседка. Целта е изготвянето на доклад или декларация в която са подробно са описани щетите и естествено трябва да се търси отговорност от вредителя, защото в крайна сметка всички сме потърпевши, а и зулумите на човечеството нямат край. Аз лично имам един много добър приятел също като мен любител на природата, който би ми разяснил положението изключително детайлно.Това за което пиша малко се отдалечава от темата за самолетите ръсещи отрови, но пак е близко и значимо.
PM
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 19.9.2007, 16:01
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Любопитно - какво ли казват на пилотите? А дали пилотите въобще могат да се нарекат хора? Из интернет има снимки на сформираща се следа,само че без самолет.Лично аз съм виждал с очите си скорост,невъзможна за самолет,който прави следа.Или изстрелват ракети,или нещо друго.
Любопитен е и един черен лъч - виждал съм го над София,тъкмо по време на концерта на групата iron maiden.През целия концерт небето гъмжеше от линии,правени една след друга,без почивка.Малко над козирката на сцената забелязах нещо като лъч от "черна светлина" да прекосява небосвода.Точно по неговата траектория се образуваше химическа следа.

Нека тези,които разбират от скорост и самолети,да се изкажат - възможно ли е физическо тяло да остави такава следа в небето...може би да създаде вакуум след себе си? Моята версия е,че това е безекипажно тяло,насочвано от сателит с някакъв вид лъчи,които пречупени от атмосферата изглеждат като черен лъч.Снимах го с телефона си,но не мога да кача снимката в момента.Ето какво намерих из интернет:

User posted image

User posted image

User posted image
PM
Top
ime
Публикувано на: 19.9.2007, 18:27
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



за тези следи. значи ако отидете на летище и гледате как излитат самолетите. Те не оставят такива следи, въпреки че при излитане двигателите са на макс. Също така някои самолети оставят следи като летят, други не. Значи това е умишлено. Аз съм виждал самолети да оставт следи, но изглеждат нормални самолети (военни или гражданска авиация). Втората снимка си е типичен случай. много и безразборно преплитащи се следи.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 21.9.2007, 19:40
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Предположението ми за момента е,че това може да е вид сателитно насочване,с нещо подобно на инфрачервен лъч.Ако подобен лъч се пресече със слънчеви лъчи,възможно е да се види като черен лъч.Може би звучи доста глупаво,но не разбирам от такива неща,а тези,които разбират,не изказват често мненията си.

Ако този лъч има насочваща природа,това би означавало или че пилотът има постоянно подавани данни,които е трудно да следи от уред и трябва да бъдат "начертани",или че пилот няма.

Виждам логика в това да няма пилот,тъй като пилотите далеч не са глупави хора.Един пилот със семейство никога не би правил такова нещо.Това би могло да означава или че умело лъжат и заблуждават пилотите,които са убедени,че вършат нещо секретно и полезно,или че пилотите са пълни зомбита.

Лъчът съкщо така може би се вижда само при определени условия на атмосферата,светлината или ъгъла,под който се вижда.Химическите следи се правят денонощно(виждал съм следа да прекосява среднощната луна),както и независимо от атмосферното състояние - ветровито,облачно(при разкъсана облачност следите се виждат ясно над облаците),дъжд(при разкъсана облачност).Тоест това е нещо,което е постоянно там.Кой казва,че черният лъч не е постоянно там? А кой казва,че е само един,а не мрежа - невидима поради ъгъла и неподходящото осветление?
Целта му може да е космическа,това може да е оръжие или комуникационна връзка.Единственият твърд факт е,че това явление е там,че не се знае нищо за него,и че се разпространява дезинформация по въпроса.

Дезинформацията е,че това са обиконвени самолетни следи от газовете на турбините.
Всеки физик може да потвърди,че газовете на самолета образуват кристали при много специфични условия на атмосферата и изчезват много бързо,след като станат видими.Следите в небето добиват огромни размери,докато минутите текат.Могат да са кратки(самолет изключва двигателите?) или да прорязват цялото небе.
След като се направят известен брой следи се образува специфична мъгла - гнусен слой,отразяващ светлината,приличащ на газова кадифена пелена.Ако се загледате в небето,ще забележите,че много малко от облаците в днешно време са истински.
Най-добре е да следите внимателно разкъсаната облачност - можете да познаете изкуствените облаци(които не съдържат вода) веднага,след като застанат до истинските.Всякакви нишкообразни и провлачени облаци са изкуствени,камо ли ако има и един пухкав облак на небето.Как според читателя една и съща атмосфера и едно и също небесно географско нахождение ще създаде различни по цвят,форма и поведение облаци,ако съставът им не се различава коренно?


Целите за това са мистерия.Личното ми мнение покрива няколко сфери:

Сферата на климатичното влияние - ако се разпръснат достатъчно количество йони,които да променят преобладаващият заряд в атмосферата,това предизвиква раздвижване.Създаване на вятър и още много неща.Този метод не само се използва днес в някои пустини,но и е използван от египтяните в дълбоката древност.Тоест и от нас много преди египтяните,само че не сме имали нужда от самолети,а единсвено от "здрава и непоколебима мисъл"(Кръгове).

Физичната сфера - този слой или пелена може да се използва за отражение на магнитни вълни или кой знае още какво.Също както се е прокарвала телефонната връзка между Америка и Европа - физически Европа и Америка не лежат на една и съща допирателна до Земното кълбо,така че прав лъч от магнитни вълни за комуникация не би трябвало да достигне Европа.Само че я достига - отразен от най-високите атмосферни слоеве.
А защо и мисловната енергия да не може да бъде отразена? Нима само физиката напредва,а химията не?

Конспиративна сфера - възможно е пелената да е свързана с така наречения план Депопулация(избиване на "ненужния консуматор").Избиване не е най-правдоподобната вероятност,тъй като съществуват и средства за психично влияние - възможно е пелената да е съставена от психотропни вещества(например в този форум за първи път прочетох за специалните чайчета,давани на войниците.Защо такъв чай да не давали от небето?).
PM
Top
anti666
Публикувано на: 21.9.2007, 19:48
Quote Post












Снимките които Спорт и Здраве е качил нямат обяснение, поне за следи от самолети на гражданската авиация. Такива следи наистина се образуват, виждал съм с очите си от кабината на самолета, когато съм близко до крилото. Това става на голяма височина и голяма скорост. (което и обяснява зашо не се появяват при излитане - напълно нормално е да ги няма). Още нещо, ако има някакви химикали, които се пускат - това не може да са граждански самолети.
Техническият персонал, който проверява самолетите, би трябвало да забележи някакви допълнителни съоръжения по самолета, които се водят като чужди тела и следва веднага да пусне съобщение до съответната гражданска авиация. Отделно, че гражданските самолети обикновено летят в права линия и следите им трябва да са праволинейни. Смяната на курса става плавно и не с такива завои. Така че тези криволичения могат да са само от военни или частни самолети. След като в България няма вече военна авиация остава последния вариант. Частни нерегламентирани полети, които не се следят (или има одобрение от високо ниво) от авиодиспечерите. Смея да отбележа, че никъде на друго място освен в България не съм виждал такива преплитания на следи. Ние наистина осигуряваме въздушни коридори, но не и в такава степен и такива криволичения.
За тъмните следи - те не са от самолети. Това може да бъде само и единствено от изстреляни ракети. Какво има в тях - също не се знае.
Отново повтарям - такава концентрация на chemtrails не съм виждал никъде и ако тези снимки са правени в България - това не е нормално.
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 21.9.2007, 20:01
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Ето малко химичеки следи.Лично на мен това не ми приличат на самолетни отпадъчни газове.На последната снимка има и сравнение.

User posted image

User posted image

User posted image
Горното на голяма височина ли е?

User posted image

пелени:User posted image






П.П.Ето и една образуваща се пелена:

User posted image

User posted image

User posted image

User posted image



User posted image
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (7) « първа ... 3 4 [5] 6 7  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020