Българска история |
 |
| ИМЕ НА ФАЙЛА |
+ |
- |
| ДАТА |
+ |
- |
|
|

Kрепостта Баба Вида 22-07-1876 гА, някои говорат за Велик Туран и тюркско братство;))) като кланетата били неразбирателство между братята тюрки, някак си, не се разбрали и едните изклали другите. Уникални са съвременните турски разкази за онези времена, когато българите са им били рая, лошото е, че днешните българи въобще не им обръщат вниамние и не подозират каква смъртоносна опасност пълзи от Юг! Ма, смятайте на заптието му е направен чедор;))) за сифалък, караулка да пази главите, които сигурно вонят невъобразимо, но турчина не трепва! Защо? Защото тази воня му е любима!
|
|

Димитър Ангелов за българската писменостКогато Пресиян казва "на многото българи, владетел от бога", той няма впредвид славяни или славини, иначе щеше да го изпише ясно "на многото славини и българи, владетел от бога", но за Пресиян, те всички са българи! Това е странно, нe мислите ли? Aко съществуваха две разнородни народностни компонента, които са различни и трябва да се смесят тепърва, каквото е официалното твърдение, те щяха да бъдат упоменати и разграничени. Но, Пресиан говори за "многото българи". Нищо повече от това. Той не говори за своята държава като мултинационална! Всъщност, аз поне не си спомням епиграфия, която да я определя като такава. Безспорно е, обаче наличието на два езика, единият, от който е държавен до 893 г., а след 893 г., държавен става другия и с получената вече писменост и християнство получава невъзвратимо предимство пред другият. И другият след поколения-две, постепенно се забравя, тъй като става все по-репресиран държавно и все по-малко необходим битийно. Той е свързан със старата вяра, срещу която вече стои собствената държавна машина;))), която е репресира и държи натисната надолу в ниските, долни слоеве на народа. Разбира се, тук трябва вече да говорим и за отрицателните последици от неуспешният бунт на Расате, който всъщност довежда до Преславският събор през 893 г. Този неуспех катализира ускорително християнизацията и бързото създаване на книжнина на новият държавен език.
|
|

В памет на таврийските българи
|
|

Паметник на руското пияндеВЪВ ВРЪЗКА С ПИЯНСТВОТО НА ВОЛЕН - АКО ТАЧИШ РУШКИТЕ, ША ГУШНИШ КАТО ТЯХ, ЧУШКИТЕ! СТАВАШ КАТО ТЯХ, ЕГРЕГОРА НА РУСКИЯТ МУЖИК Е ЕПИДЕМИЧЕН! ПРЕДАВА СЕ ПО ВЪЗДУХА!
Да, описаната история е базирана на реален исторически инцидент от септември 1944 г. в Бургас, макар че детайлите за броя на жертвите и разстрела на служителя варират в различните източници.
Ето потвърдените факти и контекста около тях:
Основната история
Инцидентът: На 14 септември 1944 г., дни след навлизането на Червената армия в България, съветски войници откриват вагон-цистерна с метилов (технически) спирт на гарата или в складовете на пристанище Бургас.
Предупреждението: Според популярните версии и свидетелства, български служител (железничар или пазач) се е опитал да предупреди войниците, че течността е отровна и е предназначена за промишлени цели.
Разстрелът: Често се твърди, че този служител е бил разстрелян на място като „саботьор“ или „враг на народа“, за да не пречи на „победителите“. Докато това е широко разпространено в устната история и публикациите на изследователи като Христо Христов, официалните съветски документи от онова време логично не споменават подобно престъпление.
Броят на жертвите
Данните за загиналите се различават според източника:
Официални доклади: В доклад на военните следователи от 4-ти механизиран корпус се посочва, че отровените са около 190 души, от които 42-ма умират, а 6-ма ослепяват.
Други източници: В социалните мрежи и някои статии често се цитира по-голямо число — около 90 или дори 200 жертви.
Паметникът в Бургас Случаят е особено известен заради съветския паметник в парк „Изгрев“ (бившите гробища) в Бургас. На него десетилетия наред е стоял надпис, че там са погребани съветски воини, „загинали геройски в борбата срещу фашизма“. През 2019 г. бяха добавени плочи с имената на 42-ма души, за които исторически изследвания потвърдиха, че са именно починалите от алкохолно отравяне.
В народната памет паметникът често е наричан иронично „Паметник на антифриза“ или „Паметник на метиловия полк“.
|
|

Волята на царя Николая е да сте сърби
|
|

Тюрките не са турци
|
|

Да не мислите че Аспарух е българин
|
|

Възвание на Ангел КънчевТа , ето показвам ви, защото либералните политици и демократи, които твърдят, че турско робство, нема, префърлят тази гнусна лъжа и в интернет, за да облъчват съзнанието на младото поколение и да подготвят почвата за федерация с Турция или поглъщането на България от Турция. Илюминато-масоните, едни пеерасчита в критическата през живота си, не са чели документални книги като "Бележити българи", където са писмата и мислите на незнайни и знайни наши революционни и културни дейци.И това е черно на бяло, не е спекулация на ума от рода: "Ама,какво робство, ние сме градили триетажни къщи. Кой роб гради триетажни къщи". Това е изговор на симпатизант на ПП-ДБ! Да, но не казва следващото, защото е безпросветно невеж: триетажни къщи са се градили само от определени хора, чорбаджии и то именно и благодарение на чудовищната корупция в Османската империя, където, ако имаш алтън грошове, всичко имаш. Плащаш си и щом имаш пари и небостъргач, можеш да построиш;))) Знаете ли, че стаята, в която пребивавам в момента, в Ситово е всъщност старата къща на помака или турчина, дето е живял в нея;))) Вторият етаж е надграждан след 1878 г., но първият, не е ясно откога е;))) т.е. турчина дори господстващ етнос, не е могъл да дигне повече от един етаж!;))) И така, вижте,какво пише Ангел Кънчев, дясната ръка на Васил Левски, когато се обучава за военен! Знаете ли, че той е бил един от малкото ни военни специалисти и е грях на Левски,ч е го е пуснал на първа линия, а не го е запазил за времето на въстанието, когато простият селяк, трябва да се води от военни специалисти, за да устои срещу турската лавина. Такива хора не се похабяват на първа линия, мамка му! Мамка му! ДЪРТАЦИ ДЕМОКРАТИ,ЧЕЛИ ЛИ СТЕ ТАЗИ КНИГА? ;))) НЕ? ЗАТВОРЕТЕ СИ СОФИЙСКИТЕ КЕНЕФИ! МИРИШАТ ЗЛОВОННО!
|
|

Доклад на Граф Игнатиев
|
|

Руският - развален български език
|
|

Волята на царя Николая е да бъдете сърби
|
|

Кахвехане-читалищеСя, досещате ли са, колко самобитно явление са нашите възрожденски читалища?;))) Чиста турска направия са си;))) И защо турците църкви са рушале, а читалище - не!;))) Да сте чували рев от нашите, че турците са сабстисале, читалище? Не! Но, че църква са съборили - да ! Защо? Защото читалището не е каурска работа, а турска!;)))
Бони Калоянова По време на управлението на Сулейман Великолепни. По това време за пръв път в Европа идва кафе , в Истанбул. Точно както е описано тук са открити първите кафенета. След няколко години са били забранени със султански указ, защото в тях са се обсъждали и теми неугодни на османския управляващ род.
Па, ако си мислите, че се е бройкал харема на султана в кааавехането сиреч читалището, да бройкал се е, но не женският харем, а мъжкият! А-хахахахахааааааааааааааааааааааа.... Тук е била интригата, правили са се мемета на образа на султана с неговите красиви момчета, яша султан, бизин пейлеван;)))
|
|

Хераклея Синтика-музей ПетричЙордан Стайков Местото на тези статуи е в Рим;))) Нямат общо с България.
Borislav Aleksandrov Йордан Стайков Сякаш в други руини където са намерени артефакти из Европа, Азия и Африка отиват в Рим. Моля ви се. ТОВА е един от най глупавите коментари засега. Защо да нямат нищо общо когато България е била провинция на римската империя. Там са решили да сторят и си остава тук...
Йордан Стайков Borislav Aleksandrov Българската държава никога не е била провинция на Рим. Не и държавата на Аспарух. Тя се създава като антипод на Рим. Аспарух следва линията на Атила - пълно унищожение на тези п... раси! Който е българин не може да се отъждестява с Рим. Жалкото е, че тези късопишковци са били скрити и не сме ги натрошили, навремето на отломки за строителство. България на Аспарух никога не е била римска провинция. Ако, онова, другото преди Аспарух наричате България, тогава, може би, трябва да се съглася, но днешна България, това е България на Аспарух. Римските градове не могат да бъдат наричани "историческо наследство", както и турските междувпрочем. Това всичко трябва да се разруши без остатък, без спомен и помен! Но, парите днес получаваме от Рим и копаме усилено римски градове, които нямат нищо общо с нас. Това са градовете на окупаторите, така да се изразя. Да, в тях, вероятно са живели немалко еничари;))) Щото еничарството не е от Осман, то е преди Осман и иди от Рим! Там то е създадено!
|
|

Руската фалшификация на титлата на българските тенгриянски владетелиХайде сега да видим, откъде русофилската група "Българи" взема идеята, че титлата на българските владетели е "княз". Това е първоизточника на това многолетно търталясване в интернет! Документ! Документ, маа!;))) Това, както ви казах аз, е една изцяло руска фалшификация;))) без да подозирам, че Елтимир през 2006 г., е публикувал откъси от една такава книга "Атила". Там се вижда как руснаците, правят тази грозна фалшификация;))) Една "шпация", един "интервал" между буквите в надписа и фалшификацията е готова;))) И съответният пеерас, зема тва от тази публикация на Елтимир и го раздухва в интернет вече цели 19 години! 19 години, тоа пеерас облъчва с лъжи, съзнанието на българите! Фалшификацията, ясно се вижда, защото на колоната и на плочата с надписите на Омуртаг, нещата са съвсем други, но нали, щом са го казали руснаците за българските владетели, следва да го приемем за истина;))) Кои сме ние, че да опровергаваме "братушките", маа;))) ИСКАМ ВСИЧКИ ДА ВИДЯТ ТОВА И ДА РАЗБЕРАТ! ОТВОРЕТЕ СИ ОЧИТЕ, УСТРЕМЕТЕ СЪРЦАТА СИ И ЗАЩИТЕТЕ БЪЛГАРИЯ ОТ НЕЙНИЯТ АРХИВРАГ!
|
|

Александър Стоянов - българина като тюрлюгивечЕто ви как евреите, които обичат да дават на децата си името Александър ви внушават представата за българите като един млад народ тюрлюгивеч и ви подготвят за новите черни кат кимир приходане, които ще заселат тук. С една дума: Абе, много сте бели, щом сте бели, значи сте расисти, я да ва напрайм черни! Черният не е лош, щом си върши работата! Това е юдео-християнското мислене! Смърт за такива! Калъч в гръкляна - хръц-хръц-хръц, кръвта му бликва кат фонтан! Не пий нечестивата му кръв, ягина е таа твар!
|
|

17-07-1393 гПропадането на Дунавска България, защото има и други Българии, които днес не носят това име започва през 865 г., с предателството на кана субиги Баръйс станал ромеина Михаил. Оттогава започва промяната в генетичният код и днешните българи нямат наистина общо поне като съзнание, култура и дух с предците си. Те са ромеи, гърци и евреи. Дори по-големи ромеи и по-големи гърци и евреи от сегашните. Следва нещо невиждано и нечувано за господарският някога народ на българите - робствата! Оттогава насетне, Дунавска България има нужда непрекъснато от външна помощ, за да се възстановява като държава. При Петър и Асен (Белгун) от куманите, които стават част от възстановеното Второ българско царство, което спокойно можем да наречем Второ българо-куманско царство и след това и от Руската империя (т.е. днешната РФ като нейна съвременна форма) за да се създадат предпоставките за Княжество България, Източна Румелия, Македония, Източна Тракия, т.е. едвам-едвам, ние изпълзяваме като държава изпод руините, защото исторически все по-трудно става. А, да си представим днес, когато загубим България отново, защото този процес е към своят финален край, колко по-трудно и почти невъзможно ще бъде да се оцелее, камо ли да се възкреси отново Дунавска България. Ясно се вижда, че без държава България, която да се управлява от българи,а не от евреи, както в момента, днешният българин с драстично сменен генетичен код се претапя много бързо в народите гостоприемници, дето е забегнал и губи етническото си име и самосъзнание. Обречен е. Безвъзвратно е обречен. Но, той, сам си го направи, оти са полъга по еладските, римските, т.е. днешните европейски ценности и сам осъди себе си на смърт!
|
|

Тангра - 063803- документ-2Този документ уби надеждите на гръко-руските християни "възрожденци". Досетете се, ако, днес името на бога на българите не е Тангра, то въпросните не са българи!;))) Въпроса е приключен за нас. За учените остава, за да има за какво да им плащат заплати.
|
|

Санстефански договор1Koгато сме учили история в училище, Санстефанският предварителен договор бе сочен като българоцентричен. Само че, това не е въобще така. Както виждаме, чл.1 на този договор, въобще не визира България. България е избутана в средата на договора. Първом е Черна гора след тва Сърбия, след тва Румъния и след тях идва оправянето на България;))) Но има една разлика - на България не е дадена независимост! Дори в този договор! На Черна гора е дадена, на Сърбия е препотвърдена, на Румъния също, а войната, която уж се води за освобождението на България дава на България, какво?
|
|

Санстефански договор4България е чак в чл. 6-ти като "автономно, подвластно княжество с народно християнско правителство и народна милиция"
|
|

Санстефански договор5.jpg
|
|

Санстефански договор6.jpg
|
|

Санстефански договор7.jpg
|
|

ТКЗС бригадиПровала на еврейският кибуц наречен ТКЗС и след тва АПК. Няма кой да обере реколтата. Затва беха ученическите бригади! Въпреки, че населението е около 9 млн. души, няма кой да обере реколтата на къра. Дори машините да я засеят, пръскат и окопават, след туй, нема кой. Десет баби на къра и двама товарачи. Това бяхме;))) Сведението ви го давам от първо лице, единствено число. А се иска преизпълнение на петилетният план за три години;))) Останалото е романтиката на тези, които не са работили в ТКСЗ, а когат имаше бригади или се скатаваха или се замеряха с продукцията, т.е. още тогава ние имаме отказ от суверенитет. Защото замерването с продукцията, какво е? Нихилизъм и презадоволеност на градските чеда, която доведе до това, дето е днес. Вижте, за тва навремето, българина е бил на село и е прайл по 10 деца;))) Требе да има работна ръка за къра! На кър, сам са не работи! Не, кат сега... Кър голям, един, на него, аз самин;)))
|
|

Нито свободни нито независимиКаква ти Независимост, човече!?
Каква ти Независимост, човече, та има ли някой независим вече? Един е зависим от руския газ, друг - от сутрешно кафе с фас, един е зависим от евродирективи, друг - от банковите си активи, един е зависим от шоколада, друг - от любовница, но млада, един е зависим още от мама, друг - от ТиВи турска драма, един е зависим от марихуана, друг - от вино, вечер по кана, един е зависим от самомнение, друг - от обществено мнение, един е зависим от цигари, друг - от партийни другари, един е зависим от дрешки в Мол, друг е независим, но бос и гол, един е зависим от леки коли, друг - от леки с къси поли, един е зависим от риалити формати, друг - от връзките на тати, един е зависим от работодател, друг - от сребърници на предател... Не е ли факт, макар и да е жалко, че сме зависими - много или малко!? Независими сме само в Интернет с копи - пейст на чужд куплет, с трите морета, лъва и трикольора, само да ни видят всички хора.. А после сме независими така, че броим всеки палец на ръка. И независимостта ни уж е голяма, а в реалния живот - хич я няма!
Автор: Петър Донкин Ви
|
|

Нито свободни нито независимиКаква ти Независимост, човече!?
Каква ти Независимост, човече, та има ли някой независим вече? Един е зависим от руския газ, друг - от сутрешно кафе с фас, един е зависим от евродирективи, друг - от банковите си активи, един е зависим от шоколада, друг - от любовница, но млада, един е зависим още от мама, друг - от ТиВи турска драма, един е зависим от марихуана, друг - от вино, вечер по кана, един е зависим от самомнение, друг - от обществено мнение, един е зависим от цигари, друг - от партийни другари, един е зависим от дрешки в Мол, друг е независим, но бос и гол, един е зависим от леки коли, друг - от леки с къси поли, един е зависим от риалити формати, друг - от връзките на тати, един е зависим от работодател, друг - от сребърници на предател... Не е ли факт, макар и да е жалко, че сме зависими - много или малко!? Независими сме само в Интернет с копи - пейст на чужд куплет, с трите морета, лъва и трикольора, само да ни видят всички хора.. А после сме независими така, че броим всеки палец на ръка. И независимостта ни уж е голяма, а в реалния живот - хич я няма!
Автор: Петър Донкин Ви
|
|

Украинците са българи
|
|

Магнус Феликс Енодий за Българите
|
|

Тренев-рядко масонско лайноПламен Пасков - номер 2;))) Досега го коментирах в чата на Фес-а, че редките гомна много миришат и цапат и за тях, нито личен, нито обществен ресурс да се занимаваме с тях! Ние, лесно можем да кажем, че Иисус бе човек, който бе разпнат на кръста за наказания и си умря като всеки човек, а учениците му разпространяваха дезинформация за него, че е възкръснал и да подкрепим ционизма в неговият победоносен поход срещу християните;))) С една дума, ще вдигнем един такъв лист с римски кръст за наказания на разбойниците и ще кажем: Лъжат ви, Иисус Христос е един фалшив герой;))) Знаете ли, колко е лесно? И можем да го докажем;))) Обикновено, се използват такива като Тренев, непораснали масончета с нереализирано его като стръв на кука, като им се придава важност със защитата на няква особена важна обществена кауза и по този начин личната и обществена енергия се насочва в желаната посока и една нереализирана социално и духовно личност започва да грее във Фейсбук и става "борец срещу". И какво? След всички дитирамби на този, които ми изскачаха в потока, какъв е бил неговият зор? НЕГОВИЯТ ПРОБЛЕМ, ОТНОВО Е ВЯРАТА В ТАНГРА! Хахаххахахахаха... ВЯРАТА В ТАНГРА Е ПРОБЛЕМ НА ВСИЧКИ ЕВРЕИ, ХРИСТИЯНИ И МЮСЮЛМАНИ НА ТОЗИ СВЯТ! СЛАВА НА ТАНГРА, ТРЕНЕВ, ВЪШКО МАСОНСКА!
|
|

Клането на СтараЗагораБългари 4 ч. · НЯМА ДА ЧУЕТЕ И ДУМА ПО ТЕЛЕВИЗОРА ЗА ТОВА. ⬤ 146 ГОДИНИ ОТ КЛАНЕТО В СТАРА ЗАГОРА. НА ДНЕШНИЯ ДЕН НАСЕЛЕНИЕТО В ГРАДА Е НАД 25500. САМО СЛЕД ПЕТ ДНИ ЩЕ ОСТАНАТ ПО-МАЛКО ОТ 1000 ЖИВИ БЪЛГАРИ. ТОВА НЕ Е АНТИ-ТУРСКА ПРОПАГАНДА. ДНЕШНИТЕ ТУРЦИ НЯМАТ ВИНА ЗА ЗВЕРСТВАТА НА ТЕХНИТЕ ДЕДИ. ТОВА Е САМО ИСТОРИЧЕСКИ ФАКТ. Турската армия и башибозука на Сюлейман паша (евреинът Соломон Леви) избиват 14 500 българи от града и селата, а други 10 000, млади момчета, девойки и жени са отвлечени живи в Турция. (не се чудете от къде са русите и бели актьори из турските сериали). Значителен брой българи са избити и в старозагорските села по пътя към Стара Загора. Напълно е избито населението на Раднево (4000 души) и с. Любенова махала (1000 души). Подобна е съдбата на Нова Загора и други селища в района. Според свидетелствата на професор Любомир Костов, записани от неговия баща Димитър, наред с турците участвали и кърджалии, които били подпомагани от евреите в града. Според записки на очевидци, хора са одирани живи, печени на кол, приковавани и разпъвани на кръст. На бременни са разпаряни коремите и са вадени неродените деца. По заповед на Сюлейман паша бил образуван специален лагер на мястото на днешния паметник на Свети Георги, където войниците дни наред изнасилвали заловените жени, млади момичета и деца и измъчвали по най-дивашки начин. Карали ги да им играят голи хоро и садистично се гаврели и забавлявали с нещастните жени, загубили семействата си. След издевателствата тези жени и момичета били откарани като роби в Цариград и Одрин. (Документите и разказите на очевидци са събрани в сборника „Пъкленият ритуал. 125 години от Старозагорското клане“, Донка Йотова.) В църквата „Св. Троица“ са изклани 2500 души. Изколват и събралите се в „Св. Богородица“ и „Св. Николай“. Храмовете са обстрелвани с артилерия и изгорени. Това е най-голямото документирано клане в българската история и един от най-трагичните моменти за Третата българска държава. Градът е изгорен до основи и обезлюден. Малкото останали живи се спасяват с бягство в Северна България, където престояват до пролетта на 1878 г. Много от тях не се завръщат повече в Стара Загора. Тогавашните съвременници смятат, че повече на това място няма да съществува град. ПОКЛОН ПРЕД ПАМЕТТА НА ЗАГИНАЛИТЕ! ПРОСТЕНИ ДА СА УБИЙЦИТЕ! СИЛНИЯТ НАРОД ПОМНИ И ПРОЩАВА! Има и едно положително следствие от клането в Стара Загора. Известно е, че Сюлейман паша имал за задача да прехвърли Балкана и да отиде на помощ на Осман паша обкръжен от руската армия в Плевен. Това ако е било осъществено войната свършва с тотално поражение за Русия, а Плевен и повечето български градове щяха да последват съдбата на Стара Загора. Милиони българи щяха да бъдат изклани както бяха изклани арменците през 1915 г. и гърците в Мала Азия през 1922 г. Но Сюлейман разбира, че малкия отряд от български опълченци се укрепва на Шипка. Той е можел спокойно да избере да мине през други два неохранявани прохода, като дори този към Троян е по-бърз нисък и по-удобен за преминаване с оръдия. Обаче той се подвел по лесната победа и пировото клане в Стара Загора и нарочно тръгва към Шипка за да изколи останалите разбунтували се неверници. Смятал го за толкова лесно, че дори пише писмо до султана, че вече е прехвърлил Балкана. Но в Шипка удря на камък. Може да се каже, че жертвите в Стара Загора спасяват жителите на Плевен от клане и нещо повече, със спирането на Сюлейман при Шипка се дава време на русите да превземат Плевен и така се обръща хода на войната изцяло в полза на руската армия.
|
|

Справка за населението в Крим през 1944 г-2В общи линии, кримските българи са заселени на първи поглед именно в места, където имат свои сродници и сънародници в лицето на башкирите и марийците, другите градове, трябва да гледам, къде се падат географски.
|
|
[ xcGallery powerd by dev.xoops.org ]
|