www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Търся съвет


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Търся съвет
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2005, 10:50
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



От няколко месеца на една от пощите си получавам писма с еднакво съдържание. Отначало се опитах да отговоря. после изпозвах филтъра да ги забраня. Те видоизменяха адреса на подателя и продължиха да ги пращат. Копирам едно от тези писма. Ако някой се сеща какво значи това, да ми се обади. Ето "писмото":

"дата: Sat, 27 Oct 2035 05:15:41 +0800
от кого: WWWW <emgqa.emgqa@aucma.com.cn> ( добавить в адреса)
кому: audan@front.ru
тема: audanWho are you


audanWho are you "

И нищо друго.


--------------------
PM
Top
Миро
Публикувано на: 26.9.2005, 11:22
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Брей,как ги правиш тия неща да получаваш писма от бъдещето-2035г.?
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2005, 11:24
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Не съм обърнал внимание на годината, обаче това едно и също нещо ми се праща от различни пощи. Днес имам три писма. И трите - от различни пощи. И само това в тях: Аудан, кой си ти?
Сега погледнах и другите, с днешнана дата са. Само тове е объркано. Объркано? Тоя път нищо не разбирам.


--------------------
PM
Top
Иван
Публикувано на: 26.9.2005, 14:46
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Единият вариант е обикновена спам машина, която праща безсмислени съобщения на който хване, с цел просто да прави трафик. Съобщението "кой си ти" може би подканва да се отговори. Ако се отговори на въпроса "кой си ти" и отсреща не последва нищо смислено, ще стане ясно, че отсреща стои машина и няма за цел никакво човешко общуване. Но в този случай машината ще се увери, че е попаднала на истински адрес и ще продължи спамовете, а още по-лошо - ще подаде адреса на други спам машини. Така, че съветът ми е да не се отговаря на това съобщение.
Елтимир, ако получиш такова съобщение в друга поща, която ти е за "кошче" - не държиш на нея, там може да отговориш, при което ще стане ясна горната картина.
Вторият вариант е по-странният. Някой да пита точно Елтимир "кой си ти". Тук съм слаб да помогна. Трябва виждащ за целта smil4334ad1724132.gif
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2005, 15:02
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Интересното е, че ми се пише едно и също от РАЗЛИЧНИ пощи. Блокирам едната, появява се друга. Аудан е името на кутията. Имам и друг въпрос. Датата автоматично ли я генерира?
Веднъж се опитах да отговоря и в техния отговор ми излезе нещо на въпросителни, което изобщо не можеше да се разкодира. После последва пак еднотипния въпрос. Доста странна работа. От години имам няколко кутии, такова не ми се беше случвало.


--------------------
PM
Top
Атила
Публикувано на: 26.9.2005, 18:47
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 37
Дата на регистрация: 23-July 05



а, нищо ново под слънцето. Тия спамери си имат база данни с емйли и разни тулки сменят постоянно изпращача както и IPто (reconnect-ват си DiеlUp-a).

Въобще не им обръщай внимание. Смени си филтъра спрямо текста в мейла.

Аз съм поличавал спам дори от собственият си емайл адрес - някой спамер го ползвал като изпращач. Постоянно измислят нови трикове само и само да не филтрират спама.

... освен да ругаеш друго не ти остава ако продължиш да получаваш същият мейл

поздрави
атила, бич божи


--------------------
«Ego sum Attila flagellum Dei»
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 26.9.2005, 18:49
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Благодаря за съвета, още сега ще опитам.
А това с датата може ли да се получи и как?
"Вървящия към победа не го достигат стрели!" - думи на Атила преди Каталаунската битка.


--------------------
PM
Top
Атила
Публикувано на: 26.9.2005, 19:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 37
Дата на регистрация: 23-July 05



QUOTE
А това с датата може ли да се получи и как?

може, спамера просто си променя дата на неговата машина откъдето праща спама. В повечето случай това не е нарочно а е от некадърност - не мое си оправи дата галфона.

Най-лошото е когат ползват твой емейл за изпращач на спама ... провайдерите като почнат да връщат обратни съобщения за несъществуващи акаунти, спам и тн ... за нула време можеш да получиш към 1000 мейла. Не можеш нищо да направиш в тоя случай - дърпаш кабела и чакаш да мине всичко.... и това ми се е случвало.

На мейли не се впрягай. Внимавай много за майли "от познати". Много лесно се манипулират и с стандартен текс с прикачен файл може да смъкнеш някой троянец или нещо подобно.

Линукс му е майката ако питаш мене


--------------------
«Ego sum Attila flagellum Dei»
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 3.10.2005, 20:05
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Това чудо не го ловят никакви филтри. И датата пак не е нормална: дата: Sun, 4 Nov 2035 00:36:17 +0800
от кого: wwwww <eqlbg.eqlbg@aucma.com.cn> ( добавить в адреса)
кому: audan@front.ru
тема: ???????,??????


audanWho are you

Ако е спам, то този спам няма никакъв смисъл. Не е реклама, не е опит за някакво залъгване. Само това: "audanWho are you". Сблъсквал ли се е някой със същия проблем?


--------------------
PM
Top
Azerath
Публикувано на: 3.10.2005, 21:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Ами аз често получавам следното "Are you? in 1920 how much Housesin 1813 how much" А иначе предимно реклами.


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 12.10.2005, 19:28
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Картината на монитора ми почна да вибрира силно. Някой знае ли на какво може да се дължи това? Подобно вибриране се получава, когато пусна през лятото вентилатор да го охлажда.
Рестартирах, оставих го да изстине - няма подобрение. Пуснах на другия уиндоус - същата работа. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?


--------------------
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 14.10.2005, 10:34
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Значи, когато пуснеш вентилатора - той внася смущения в мрежата ( особенно ако духалото е китайско ) и смущенията влияят на синхро импулсите за картината.

А сега - вероятно от друг външен смутител.

Друга причина за която се сещам ( но при нея всичко идва плавно и постепенно) е изсъхнали електролитни кондензатори . Оправя се като се сменят. Струват стотики ( айде да са лев - два).

А да не би видеокартата да сдава багажа ?


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
krasy
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 112
Участник # 70
Дата на регистрация: 5-August 05



Обикновенно по този начин се разпространяват вируси, троянци и други подобни гадини.
Според мен най-опасни са програмките които прихващат всеки натиснат клавиш на клавиатурата, записват информацията във файл и след това го изпращат до заинтересованото лице. По този начин се прихващат пароли и всякаква поверителна информация. Естествено собственика на заразения компютър дори и не подозира какво му се е случило.
Бих те посъветвал да не отваряш такива писма на собствения си компютър. Ако се налага все пак да отвориш някой такъв файл, по-добре направи това в някой интернет клуб.


--------------------
...????????? ?????. ??????? ?????, ?????? ??????? ? ?????, ? ????; - ???? ???? ?????, ????? ???? ???? ? ??? ?? ????????; ???????, ???????...
PMEmail PosterICQ
Top
Спорт-Здраве
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Хммм...не мисля,че е възможна някаква връзка между монитора и мейлите.Проблема би трябвало да е чисто хардуерен.

Може би е хубава идея да използваш програма "митница" в смисъл която отчита всяка информация влизаща и излизаща.Разбира се няма да ти каже "Имаш нямаш вирус" но може да подреди мислите ти в посока.

Аз се ръгам по доста легални/нелегални сайтове и използвам ZoneAlarm.Зоун аларм те пита почти за всяко действие,което машината ти изпълнява.Чрез опция можеш да й кажеш кои действия да запомни.Например алармира ме при всеки SetUp, че програмата искала "недопитан до мене" достъп до едикаде си и какво е моето решение.

Хаха дори имах проблем с нета и им се обадих.Човека ми каза да изчакам,след което Алармата на няколко пъти каза,че чужд потребител търсел достъп до моето "лично пространство".Отказах достъп и ми се обадиха да изключа всички антивирусни програми :)

Може би би било добра идея да качиш ZoneAlarm, да видиш дали ще има странни действия.Ако няма значи мейлите не са вредни.(толкова).Ако има - качи си антивирусна (от ТВЪРД опит препоръчвам Касперски) и чисти.

По принцип З.А. има чистачка за SpyWare програми,но не и за вируси.Главната й цел е да не ги допусне.За това аз поне 1ж месечно качвам касперски,проверявам и я махам.
PM
Top
SK_RaZoR
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 69
Участник # 161
Дата на регистрация: 27-October 05



Избора ти се ограничава до там че можеш да флитрираш да получаваш поща само от избрани адреси. Примерно си имаш лист с "контакти" и получаваш само от тях, другото отива в кофата.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020