www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> За значимостта на делото на Паисий


  Reply to this topicStart new topic

> За значимостта на делото на Паисий
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Нямаше да захващам тази тема, ако на някои хора дебелоочието и дебелокожието нямаха граници.
Става въпрос за познатия ви вече г-н Ангел Грънчаров, чието шило в задника и злобливост нямат граници. Човек трябва да има достойнство, и когато си осере пътеките, да не търси начин собствените си лайна да ги хвърля на другите. Трябва да има малко отговорност към събрата си, каквато особено много липсва на въпросния г-н.
Става въпрос за студията му "Вредните спорове за произхода", които въпросния господин е изтипосал тук

http://eltimir.ucoz.ru/news/vrednite_sporo.../2010-02-15-817

Щях да я подмина със снизходителна усмивка, защото отдавна вече приключих с тоя въпрос, ако той в типичния си арогантен стил не бе почнал да се гаври с Паисий.
Господина, трябва да разбере, че, ако не беше Паисий, Матей Преображенски-Миткалото, Спиридон Габровски и редица, други, нямаше да е възможно делото на нито един от познатите ни революционери. Те просто щяха да бъдат поредните хайдути, които днес ги наричат от неудобство - терористи и дори гейове (примера с Райчев).
Ни Бенковски, щеше да има, ни "Хвърковата чета".
===================================================
"Пускам отново този текст, тъй като виждам как споровете за далечното минало продължават да изместват темата за нашето изтребление в съвсем близко бъдеще."
====================================================

В близко бъдеще, най-много да изчезне Ботевград. Отдавна предложих, той да бъде обграден със стена, като предварително бъдат събрани неговите представители, напиляни из цяла България и там да бъде хвърлена миниатомна бомба, както върху Содом и Гомор. Един град повече или по-малко на картата на България - ми има ли значение, щом изтреблението ни е в близко бъдеще, в кърпа ни е вързано и всички, така или иначе ще измрем? Няма.
Българският народ, няма да бъде изтребен, въпреки прилагащия се върху него геноцид. А това колко Българи ще оцелят, и какви ще бъдат те, зависи, вече точно от това, как ще се развият "споровете за далечното минало", което представи си, се окаже днешно настояще или върнато бъдеще. И зависи какви отношения ще развием помежду си, в най-тежките времена.
======================================================
За какво ни е да пишем родословна книга, ако утре няма български деца, на които да я оставим? Преди по-малко от сто години турци и евреи изтребват почти до крак могъщия и прославен в миналото асирийски народ. Същата участ същите племена днес готвят и за нас. Асирийското минало си го има, то съществува. Само където ги няма Асирийците. Същото ни очаква и нас. Всъщност то вече се случва.
======================================================

Това е посоката, в която работим с редица съмишленици, т.е. ние смятаме, че ще има деца, на които да я оставим. Вие работете в посоката, която смятате за правилна. Нашата работа не пречи, даже обратно, без нея вашите приказки за всеобщ бунт, въоръжено движение, съпротива срещу ДС, са звън на чан насред пуст баир. Най-опасното е да има български деца, които да нямат българска душа. Такива са повечето младежи днес. Не ми е ясно, за какво са ви физичекси тела, без душа, за какво ви е филиз без плод? Защото български деца ще има, битката е какви да бъдат те. А това колко ще са българите, зависи също от нас. Но моето мнение е, не колко ще сме, а какви ще сме. И сега не сме малко, но качеството ние под всякаква критика, в сравнение с онова, от далечното минало.


======================================================
Гледам, че из Интернет се вихрят всякакви спорове за произхода на Българите. Кои сме, откъде сме дошли, как сме дошли, защо сме дошли? Дали сме дошли или сме се върнали? Моето лично мнение е, че тези спорове са не само ненужни, но и вредни. В биографичната книга на Григор Симов има една глава „Славяни или прабългари – Ненужен спор”. Дълго време не бях съгласен с него. Сега съм длъжен да призная, че той е бил прав.
======================================================
Гледаш, ама не виждаш. И с това ще си останеш. Както казах и преди, вие, по-старата генерация, се провалихте. Какво искате още? Да провалите и тези след вас, защото просто сте се провалили и не искате друг да успее? А знаеш ли, защо се провалихте? Защото станахте същите, като ония, срещу които се борихте. Борихте се с тях, гуша за гуша и неусетно се превърнахте в самите тях. Аз дори мисля, че станахте още по-зловещи, но това си е мое мнение. Някои всеобщи наши беди днес, са вследствие ваши действия в миналото.
Точка, по тоя въпрос.


=====================================================
Гледам, че някои ходят да снимат всякакви камъчета и могилки. Изследват всяко парче от керамичен съд, записват всяка буквичка, всеки знак, всяка черта и резка. Похвално. Всъщност похвално щеше да бъде, ако народът и страната ни не се намираха в такова тежко състояние.
Щеше да бъде похвално, ако земята ни постепенно и съвсем не бавно не преминаваше в ръцете на небългари. Ако българския етнос не се топеше като пролетен сняг под напора на икономическия, здравен и всякакъв геноцид. Ако цигански банди не кръстосваха цялата българска земя, причинявайки безнаказано смъртта на хиляди невинни и беззащитни българи. Ако, ако, ако… Ние изчезваме като нация, нас скоро няма да ни има.
====================================================

И ще продължим да го правим. Въпреки огромното ти несъгласие и разочарование, че все пак една такава тема в този Форум е прегледана около 2400 пъти, а твоята 50-60. Това се нарича злобна завист.
Ще продължим да го правим, защото не можем да оставим това наследство в ръцете на небългари. Ако оставим да се поругаят светите места на дедите ни, как мислите вие, г-дата от старата генерация, дедите ни след това ще помагат? Това е скъсване на връзката с един свят, който ни е създал, и на който дължим рождена благодарност. А когато осмислим изцяло връзката с него, той ще ни даде допълнителни сили в борбата. Някои неща не ги разбирате, защото вие, бяхте изградени в години на борба срещу комунизма, а ние днес трябва да се изградим в години на борба срещу самите себе си. Нещо, което ти, въобще не разбираш. Нашата борба е срещу нещо, което е едновременно видимо и невидимо. Ние изчезваме, не защото ни убиват, а защото сами се самоубиваме. Това ти никога няма да го видиш. Ти дори не виждаш, как самият утрепа вярата в борбата в десетки хора. Ти ги уби безвъзвратно и така, както не би ги би убил нито евреина, ни комуниста.
Затова земята ни преминава в ръцете на небългари. Природата не търпи празно, ни вътрешното, ни външното пространство.

В едно такова тежко състояние на народа, редица наши възроженци написват своите "Истории български" и след тях последва взривът на националното възраждане. Паисий не бил успял. Смешник. Единствения неуспял си ти.


=====================================================

А ние сме седнали в съзерцателна поза, кръстосали сме ръце и крака и сме взели да разсъждаваме какви сме били. Пред нас постоянно поставят капани, рият вълчи ями, издигат стени с надпис „Забранена за Българи”, а ние все назад гледаме. Не че няма полза от изучаването на историята. Но това е все едно войникът на бойното поле да вземе да се захласва над природните красоти, вместо да вдигне своето оръжие и да се прицели във врага. Да, без минало няма бъдеще, но за какво ни е миналото, когато днес ни отнемат правото на Бъдеще?
======================================================

За твое голямо съжаление трябва да кажа, че съзерцателната поза, не е разкрачена поза. Съзерцателната поза е енергийната защита на твоя вътрешен свят от враждебни посегателства към него. Съзерцателната поза е и позата, в която воинът води битка със себе си. Иначе има една по-лесна поза, тая на гьобека върху масата след малък запой. По-натам, няма да продължавам.

=====================================================
Беше време за просвета. Беше паисиево време, както обичаше да казва Илия Минев. Паисий не успя да свърши своята работа. Или му попречиха да я свърши. Паисиевото време свърши. Дойде времето на Бенковски. Времето на хвърковатата, на Небесната конница. Дойде време да оседлаем конете.
======================================================
Ми оседлай ги, де, кой ти пречи. Направи си конница, тръгне по села и градове, вдигай народа на бунт. Не ми казвай за какво е време, защото съм по-наясно от тебе за какво е време.
Времето на Бенковски, бе такова, че силите му достигнаха, да предизвика намесата на Русия. Той знаеше, че въстанието няма да успее. Затова, кога се върна при разбитите панагюрци, го спорещнаха с пушки и го натириха към Троян и там му отрязаха главата.
Знам, че ти искаш като Бенковски - Русията да ни спаси, и пари да ни даде.
Тя пак ни ги дава, бе човек, ама АЕЦ "Белене" иска да строи. Искаш да емигрираш там, ама го увърташ нещо, нямал си възможност;)))
Но Левски не искаше така. Той не искаше намеси на никого и освобождението да си го извършим ние. И той можеше да предизвика преждевременно въстание, както го ръчкаше Каравелова и подгласника му Димитър Общи. А той им рече: "Не са готови още хората и ще загинат мнозина, които са ценни за народното дело днес. След това няма кой да ги замести". Ти знаеш ли, че евреите вдигнаха няколко въстания срещу Рим, от кое по неуспешни и накрая точно затова останаха без отечество?

======================================================
Имам основания да мисля, че сега той е открил нещо, което наистина може да ни довърши като народ. И че е започнал прилагането му. Което означава, че ние също нямаме време. Ако някой има възможност, нека проучи примера на Асирийците. Може би пък там ще открием нещо, което не сме знаели, което дори не сме подозирали.
======================================================
Единственото ни слабо място е,че не можем се пребори със себе си. Живия пример си ти, което веднага ме навежда на мисълта, да не те следвам. Няма нужда да ходя до асирийците. Оттук идва и омразата към брата, защото егото е голямо и се почва измерване, кой е по-голям от другия. Затова врагът бърза, там да пусне стрелата си, в ахилесовата ни пета. Нали знаеш защо елбирът Ахил не е бил безсмъртен, щото си е имал слабо място и Парис е знаел за него. И го убива. Значи слабото място, трябва да го направим силно.


Повече няма да се занимавам с тебе. Разбирам, че си щял да сипеш някакви проклятия срещу България - ти, радетелят за нейната свобода, ще я проклинаш;))) Дали наистина си такъв? Снегът започна да се топи, изпълни си заканите, иначе си просто обикновен самохвалко. Още едно-две проклятия, няма да ни навредят. Но са надявам с тях и твоята злоба и ненавист да изчезне.
И сбогом, не искам да ми отговаряш.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 21.2.2010, 21:39
Quote Post












QUOTE
А това колко Българи ще оцелят, и какви ще бъдат те, зависи, вече точно от това, как ще се развият "споровете за далечното минало", което представи си, се окаже днешно настояще или върнато бъдеще. И зависи какви отношения ще развием помежду си, в най-тежките времена.


Това казва всичко. Нещата са повече от елементарни. За да се освободи България трябва да има хора, победили себе си. Силни, честни, морални българи с качествено нови отношения помежду си. Критична маса, както неведнъж сме казвали. Иначе и да се появи Водачът, ще го оплюем и няма да го познаем. Помазаният го е казал още преди 20 века. Аз вярвам, че такива българи могат да се намерят, аз лично познавам такива и тук. Проблемът е, че трябва да има ядро, хора които да бъдат като еталон, като пример за подражание. Около тях да се гради фашината, кубратовия сноп. Йордан например е бясно хулен и мразен. От хора, които дори не са го виждали, които дори не са изяли торба сол с него.
След всичките тези изпълнения, които ни направи Елтимир - за него няма дори какво да говорим. Понякога човек трябва да може и да замълчи.

Решението е едно и е съвсем логично. Неведнъж съм призовавал за него. Някой трябва с авторитета си да даде начален тласък. Иначе много хора, дори и от вътрешния кръг ще се чудят има ли смисъл въобще при такава въпиюща пасивност. Има ли ги или ги няма. И ако ги има, защо не се обаждат...

Само за информация - сайта на Волжските Българи загина. Няма го, свален е. Още по-рано беше изоставен от администраторите му, които между другото бяха тенгриани. Изоставен.
Аз лично ще чакам до лятото. Щото след това ще има много работа "да се снимат всякакви камъчета и могилки".
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Здравейте!
Последно време пиша по-рядко тук, но иначе следя темите.
Прочетох темичката и по-точно коментарите под нея в сайтчето на ботевградския вампир. Там вампирчето ми лепва дейности, които не съм извършвал, а именно че по заповед на Димитър Радев, (който е бил приятел с вампирчето) е трябвало да унищожа сайта Воини на Тангра под натиска на заплахите му. Е, както виждате и досега сайта си работи. Можех да го спра, но не го направих. И сега мога да го спра, не това ми е целта в живота. Искам само да се знае, че по-гнусен лъжец и мизерник от Ангел Грънчаров-Елтимир от Ботевград не съм познавал и срещал досега. Позволявам си да го квалифицирам, защото съм имал преки контакти с него. Веднага след като го разбрах какво представлява се отдръпнах от него. Последната ми мярка като администратор тогава бе да му наложа бан, за да спре да трие на пияна глава темите във форума, както и поради причини посочени от Йордан в началото на темата. Anti666 се застъпа за него и след "преврата" му бяха върнати правата. После беше баннат отново за по-дълъг период, сега вече бан-а му май е завинаги. Значи правилно съм преценил и действието ми е било адекватно-времето и действията на сегашния админ го доказват.

За отношението на Йордан към Ангел в горния пост съм напълно съгласен с него. Радвам се че толкова добре успява да покаже истинската му същност.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 22.2.2010, 17:04
Quote Post












QUOTE
Anti666 се застъпа за него и след "преврата" му бяха върнати правата


Правата тогава му ги върна Йордан. Банът сега също беше друснат от него и е до 2012г. Аз държа на принципа на единоначалието и след като така бяхте решили, макар и със забележки, го приех. Но трябва да сме честни, този сайт отначало е структуриран с негови материали. Може най-важните от тях като "Кръгове" да са компилации на тайни знания от Колобърския Съвет, но факта си остава. Така че не можем с лека ръка да махнем и да го банираме като куче.

Тази тема я приемам и като личен неуспех за мен, защото преди месец дори Елтимир беше приел бана си и си вървеше по своя път. Споразумението, което имах с него беше да махне всички материали от сайтчетата си срещу Движението, като респективно направим същото и ние тук за него. Един вид - да си запази почетната функция тук, като качваме по наше усмотрение негови материали, които смятаме за важни. Смятам, че бях намерил приемливия вариант за тази патова ситуация. Тук съм написал по тоя въпрос и така си беше от 30.12 досега. Най-глупавото нещо в условията на война е да воюваме помежду си. Сега отново от Ботевград се сипе огън и жупел и всичко, което беше изтрил е качено наново.
С написаното от Йордан за Паисий съм съгласен, но това си е мнение на Елтимир в неговия си сайт без да ни го натрапва тук и да цитира конкретни имена. Не виждам какво се печели с тази поредна драма, но виждам какво губим всички. Аз викам, бахтън! И затова написаното в предишния ми пост е напълно сериозно. Убеден съм, че не е само мое мнение. На мен лично търпението ми е на изчерпване, до лятото има няколко месеца.
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



QUOTE (anti666 @ 22.2.2010, 18:04 )
...С написаното от Йордан за Паисий съм съгласен, но това си е мнение на Елтимир в неговия си сайт без да ни го натрапва тук и да цитира конкретни имена...

Няма как да го натрапва тук-нали затова му е наложен бан на натрапника. Целта му е да унищожи това движение. Всичко останало дето го приказва са алабала-самия той е напълно безсилен, той дори не е в състояние да помогне на себе си, камо ли на някой друг. Затова толкова много му трябва внимание, за да може да цока енергийката на тоя дето му се върже. Аз и да попитам, защо му изтрихте глупостите, които беше писал тук, нали беше пример "как не трябва да се прави"? Нулирахте му грешките по този начин, за да може на чисто да почне да сере.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.2.2010, 11:17
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Вижте сега, никаква война няма. Ние не воюваме с никого за територии, освен за своята си - Българската. Леката закачка стана, когато Мещера, ни лук мирисал, ни ял, след дълъг период на затишие се появи в една тема и почна да ме плюе, не знам точно за какво, тъй като мисълта му не беше много ясна, обаче там беше споменато качването на планински върхове. Тези два компонента силно ми замирисаха на стила на Елтимир и тогава отскочих до единия от сайтовете му, който ми дойде на първа ръка, за да видя причината. Тогава попаднах на тая тема, която кореспондираше с фъфленията на Мещера. Аз принципно не ходя по неговите сайтове, защото нямам време, да се занимавам с глупости, а и не съм песимист и то черен песимист. Обаче, тази тема ми направи много лошо впечатление, защото написаното в нея ми говори, че той никога няма да се промени, т.е. няма да може да работи с хора, които не са черни песимисти, меко да се изразя. Нещо повече, той всячески ще пречи на посоката, в която работим сега. Написаното от него го показва. Мрънкането за ходенето по могили и светилища не е срещу нас, щото той не може да ни спре, но е срещу тези, които биха се заинтересували от тези неща. Той просто иска да си намери повече хора, които да работят в посоката, която счита за правилна и смята, че ние му пречим, т.е. вземаме му електорат. Той мисли политически, а нашето мислене не е в тази посока. Ние не търсим масовка, а качество. Така, че той гледа да омаловажи нашата работа, и да я обезсмисли в очите на страничния наблюдател. В този смисъл, той води непрестанна война срещу нас. Тук с моя отговор, му ударих просто един -два шамара, за да се освести, и съм съвсем наясно, каква ще му е реакцията. На него му трябва враг, с който да се бори, за да изтъкне самият себе си. А врагът няма националност. Затова той може да го намери в лицето на всекиго и борбата срещу него да превърне в кауза.
В крайна сметка, сайта има доста директории и " Древнобългарска история и археология" е само една от тях и на никой не пречи, който не иска да чете тия работи, д ане влиза в нея, а да ходи другаде, д аотваря теми и да пише там.
Да, той се опита да преформулира Движението, като го превърне в политическа партия, което си е дефакто, закриването му. Това няма как да стане. Сега в момента му е дадена възможност да си направи политическа партия, да вземе пари, от който иска да му даде и да действа.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.2.2010, 11:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Аз и да попитам, защо му изтрихте глупостите, които беше писал тук, нали беше пример "как не трябва да се прави"? Нулирахте му грешките по този начин, за да може на чисто да почне да сере.
========================================================
Няма смисъл, обикновения чиатател да чете розови сериали и безсмислени изпражнения.
Нулирахме му грешките, щото нулирахме и него самия. Толкова. Няма смисъл да го обсъждаме повече.
Но това не значи, че няма да реагирам за в бъдеще, на сериозни негови изцепления.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.2.2010, 11:25
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Само за информация - сайта на Волжските Българи загина. Няма го, свален е. Още по-рано беше изоставен от администраторите му, които между другото бяха тенгриани. Изоставен.
========================================================

Значи е време ние, да отворим тук, малък форум 'Волжка България", независимо дали това изглежда смислено или не.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.2.2010, 15:19
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Само за информация - сайта на Волжските Българи загина. Няма го, свален е. Още по-рано беше изоставен от администраторите му, които между другото бяха тенгриани
=======================================================
Що? Сайта си работи и то перфектно. Мисля,че има и нови статии.
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020