www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> КГБ изследвала безсмъртието и телепатията


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> КГБ изследвала безсмъртието и телепатията, из интервю от списание 8
Йордан_13
Публикувано на: 21.4.2010, 11:13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Какво да ви кажа в мартенския брой на списание 8 попаднах на интересно интервю с някой си Олег Черне, който бил агентурка от отдела на КГБ по парапсихология. Та този Черне в прав текст, казва, че отдела по парапсихология на КГБ, (а разбирай такъв е имало и в нашето ДС, пряко подчинено на КГБ), сериозно са се занимавали с изследване на безсмъртието и телепатията.
Та този Черне днес се представя в положителна светлина, като учи хората чрез медитация и концентрация, да достигат до знанието и да се самоусъвършенстват. Нещо като днешен Прометей, откраднал огъня от Олимп, т.е. от лабораториите на КГБ. Същия сега е създал "Международна организация за световна култура" с център в Москва и много филиали, един, от които е, имах си хас, в България. И е имал псевдоним "ЧОМ". Нещо като ЛЕМС;))))
Първото, което ми дойде на ум, е, че това едва ли е "в името на народа", а обслужва съвсем естествено един тесен олигархичен кръг, който винаги е искал да бъде вечен и безсмъртен. В тогаващния СССР, това беше управляващата върхушка на Президиума на Политбюро, но те и тогава по подразбиране си бяха безсмъртни, само дето безсмъртието им беше ограничено, та вземаха, че умираха от време на време или през година-две. Явно безсмъртието и телепатията е било цел на истинските кукловоди над тях, особено на онзи, на който фамилията означава "червена табелка". Така безсмъртието би им осигурило вечна власт и вечен нов световен ред, а телепатията, тоталния контрол над населението и замислите на съпротивата.

Та, каква е връзката на това с "историята и археологията", особено българската?
Ами много просто. Секретите за безсмъртието и телепатията се съдържат в кодираните знания на древните култури. Така ЧОМ се развъртял и направил няколко експедиции из различни страни, за да опознае по отближе, културите, които съдържат знания за безсмъртието и телепатията. Основната от тях е древнобългарската.
Затова нашите древни храмове и свещени места, бяха безмилостно обругани от КГБ. За нашето ДС остава намереното злато, за КГБ - технологиите, които биха осигурили жадуваното безсмъртие и телепатия. Някои пък хора, ходиха до Тибет и Хималаите, пак за това прословуто безсмъртие и днес не са в добро физическо здраве. Те не съобщават истинската причина защо са пострадали така, а само отбелязват, че там имало нещо враждебно към човека. НЕ! Враждебно е към тези, които искат да получат знание за контрол над себеподобните!
Мога само да им съобщя, че телепатията навремето не се е използвала за контрол, а за предаване на знания. Така е било разпространено Тенгрианството по цялата планета, и то е разпространено най-ярко при народи, които са имали добре запазена и чиста способност на мислепредаване и възприемане.
Това днес е като да уловиш чисто и правилно една идея и да я разработиш.
Идеята за безсмъртието е най-ярко разпространена в нашата древнобългарска култура и в двете посоки - как алпите, т.е. безсмъртните хора стават смъртни, и обратно смъртните изживяват тленността на материята, за да станат безсмъртни хора. Трябва да отбележим, обаче, за сводката на КГБ, че безсмъртния човек не значи още бог, т.е. безсмъртието му не е предимство. Ако беше предимство, г-да чекисти, алпите нямаше да искат да станат смъртни хора и да умрат като хора. Оказва се че смъртта е предимството, не безсмъртието.
Та така, този Черне определено ни обслужва, да обясним защо тук само допреди 2 години се вихреше кампания против ходенето по камъняците. Оказва се, че това било прерогатив на КГБ и подопечната ДС в България. Да, ама не. Аз призовавам всички Българи - посещавайте нашите древни светилища, вземайте с пълни шепи от Силата, която те ще ви дадът. Не оставяйте уроди като тези от службите да оскверняват светините на нашите деди с черните си помисли, не позволявайте на вълци в овчи кожи да ви заключват в молове!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 21.4.2010, 11:48
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Темата има връзка с последните коментраи на Анти 666 в тази тема

http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...t=0&#entry38772
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 21.4.2010, 14:03
Quote Post












В темата "Кражбата на артефакти" съм дал повече за това какво са търсили. Погромите срещу древнобългарските ни светилища са започнали много преди времето на КГБ. Още от времето на византийското робство, когато гръцките фанариоти и папските наместници са се надпреварвали какво да порутят или отвлекат извън България. После идва ред на имперското разузнаване на Русия.
QUOTE
Юрий Венелин – големият учен, е резидент на руското имперско разузнаване за Балканите. Той е имал програма, хората, с които е работил, преди свещениците и учителите, всеки документ, всяка следа от някаква старина специално в този район, както разбира се цялата територия на България, е била прибирана. Манастирите са имали инструкции всяко старинно нещо, предмет, всеки артефакт, който е по-различен от днес, се е събирал, опаковал се е, те са им давали подаръци, църковни книги, одежди. Систематично, векове наред всичко по-специално, което се е показвало, е било засмуквано

Тук не трябва да пропускаме и джубаките и по-специално техния изтъкнат "етнограф" Карел Шкорпил. След това се изрежда фашисткото Аненербе. Конкретно за района Градище-Мишкова нива явно "великите" сили са знаели за него доста преди Ванга да го посочи на Людмила Живкова и Мутафчиев. Това се обсъжда в следното ИНТЕРВЮ.

Истинското развихряне обаче започва с КГБ-то. Обсебени от маниакалната идея да завладеят света, те търсят като луди нещо си из българските светилища. Не случайно Ранули/Беглек Таш например беше включен в пeраметъра на резиденция Перла и до него простосмъртен не можеше да припари чак до средата на 90-те години.
QUOTE
Кубадински си е държал цял негов район там в Североизточна България. Имаше случаи с български археолози: пристигат джиповете и им казват: „Напускайте обекта”, които работят на законен обект, буквално взривен

Уродите с джипа, които командорят археолзите са разбира се от ДС и КГБ.
Подбен е погрома и в Перперек, откъдето с хеликоптер изнасят цял сакрофаг в неизвестна посока.
Сега, като сме окпурирани от поредните чужденци, интересът към светилищата ни не е стихнал най-малко. В случая се работи чрез т.н. "иманярска мафия", на която се плаща от най-високо ниво и разполагат с всички модерни техники. Над Божков, Бобокови и Кобурга стоят онези, с дългите носове.
QUOTE
Там през един кумин се влиза в земята и отиваш в таз пещера при овцете. Тия ме питаха за Квачка с пилета - Чувал съм, ма много го търсят туй място. Три дена търсили, ама нищо, хем писмо скрито имали.
QUOTE
1999-та година. Тези хора ми звънят. Намерили са ми данните, което в общи линии можеше лесно да се случи, и казах „Вижте, тук е лудница. Аз не мога да ви поканя” и на кафе, слизам в Гудис долу. Човека каза: „Вижте. Ние сме неправителствена организация, но имаме подкрепата на солидните институции в САЩ. Искаме да подпишем официален договор с България и преди да отидем на разговори на високо ниво искаме да чуем специалиста.” Тоест това, което вие ми казвате сега ми го казаха и те. „Искаме да направим съвместна експедиция, да я обезпечим технически, да подпишем договор и това, което излезе, да стане достояние на всички.” Не казаха на Америка, на България и така нататък. Каза ми: „Вие сте бил на едното място. Близо до него.”, което е така. Аз бях в Странджа. „Има още едно място в България. Това са много големи депозити.” Думата „депозит” я помня и днес. „…големи депозити"
Иля Прокопов от Страндженската експедиция. Виждате как се отнасят към свещените ни артефакти - като депозити. Всичко за тях е власт и банкови депозити.
Top
anti666
Публикувано на: 21.4.2010, 14:16
Quote Post












А тук пък четем за някакво нищо и никакво цвете, което расте само по масивите на Родопите и Балкана.
Орфеево цвете
QUOTE
Клетки от растението Harbeleas Rodopensis, което вирее само в Родопите и има невероятни свойства, се изследват в американски и руски суперсекретни лаборатории, съобщават учени от московския Институт за изследване на нестандартни проблеми и техни колеги от Пасадина, САЩ, допълват, че този представител на флората е уникален.

Какво ли пък толкова му е уникалното, кой да ти каже smil4334a4c5e23b8.gif

Въобще България е апетитна хапка за всяка голяма империя от древността. Идеята, че който притежава земята и, той ще е господар на света не е давал покой на не една "велика" сила. Българите обаче имаме вица, че която сила ни е завладявала, все се е разпадала. Още от римската империя, ромейската, турската, третия райх, съветската и сега отново сме под сурдинка. И като ги гледаме са на път да отнесат плувката и те. Тази малка земя е голям залък за империите и който се е опитал да я глътне, все се е задавял.

Top
Йордан_13
Публикувано на: 21.4.2010, 15:14
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



„Вижте. Ние сме неправителствена организация, но имаме подкрепата на солидните институции в САЩ. Искаме да подпишем официален договор с България и преди да отидем на разговори на високо ниво искаме да чуем специалиста.” Тоест това, което вие ми казвате сега ми го казаха и те. „Искаме да направим съвместна експедиция, да я обезпечим технически, да подпишем договор и това, което излезе, да стане достояние на всички.” Не казаха на Америка, на България и така нататък. Каза ми: „Вие сте бил на едното място. Близо до него.”, което е така. Аз бях в Странджа. „Има още едно място в България. Това са много големи депозити.” Думата „депозит” я помня и днес. „…големи депозити"
========================================================


Подобни търсения изкарват нашите историци и археолози на първата бойна линия, не полютиците, щото що е полютик, все е курва.
Каквото излезе, става първом достояние на България и Българите, щото то си е техно. Наше е и онова, което ще излезе из териториите на днешна Турция, Гърция, Румъния и Сърбия, щото тогава тези територии и тези държави не са съществували.
Подобни либерални термини " достояние на всички", ние, българите, не приемаме. Първом, достоянието е наше. След това, ако ние решим да го покажем на света, тогава може да се употреби термина " на всички". 1999 г., това е правителството на Костов. Следващото на Сакскобургота, беше още по-злокобно за нашите светилища.
Сами си направете сметката.
Най-интересен е случаят с "плочката на Сабазий" от Беланташ. Човека, който я е окрил и задържал в себе си е зверски пребит от ДС, и то така, че в крайна сметка почива. Големите колекционери у нас, обаче днес, не са зверски пребивани. Те най-спокойно си имат своите частни музеи.
В крайна сметка, освен, че отнеха живота на човека, чието предназначение е било да я открие и да я даде на своя народ, те съвсем наскоро я поставиха под съмнение, че е фалшификат. Е, как ще е фалшификат, като човкеът умре, заради нея?
Трябва да кажем, че плочката не е представяна на изложба в България. Никога! Тя е представена за първи път на изложба в Базел през 2007 г.!
"Достояние на всички", разбирате ли? Това е Швейцария, гнездото на евреите и илюминати!
В България ние я гледаме само чрез снимки. Това е факт и това е позор!
Твърдението за фалшификата е на проф. Велизар Велков. Трябва да знаете, че рядко има професори с широта на мисленето и дълбочина на прозрението. Един такъв почина наскоро. Велков вероятно се е стъписал от това, което изобразява плочката, сторило му се е невероятно, защото оборва, утвърденото научно становище. Вероятно и затова я е обявил за фалшификат. Но има и друг, варинат, пред нас, да не е въобще оригинала на плочката, иззет от ДС през онова мрачно комунистическо време, което не си е отишло и до днес и тя да е заменена с дубликат. В такъв случай, професора не лъже. Дубликата няма как да е оригинал, колкото и добре да е направен.
Впрочем, добри изпълнители на такива поръчки за създаване на дублажи има много добри в България, един такъв е от Видинския край, няма да му казвам сега името.
Но аргументите, че плочката е фалшификат са меко казано смешни: "Не е намерена на Белинташ, знае се кой и кога я е направил"; "Тя е емоционален порив на местни патриоти и краеведи да издигнат Беланташ ( не Белинташ) като първостепенен археологически и туристически обект".
Трябва да уведомим г-дата професори и полюцаи от ДС, че плочката е автентична. Съвременния човек, дори и най-добрия художник, няма въображението, нито прозрението да създаде един такъв образ. Иска се доста голямо пипе за това. Още повече, че местото и на намиране е близо до Беланташкия надпис и пряко кореспондира със светилищата Хайдукташ и Караджов камък. Мога само да изпитам огромно съжаление към господа професорите и към агентите на ДС.
Покайте се, докато е време. Властта не е вечна, а има неща, над, които вие, никога няма да имате власт!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 21.4.2010, 15:37
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Дори на паметника на откривателя на плочката, на местото, където е намерена тя, се съмнявам дали стои оригинална снимка на плочката.

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.4.2010, 23:48
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image

А това е въпросната плочка, снимана на изложбата в Базел и публикувана в брой на списание 8. Тук вече имаме едно много по-качествено фотокопие, от всичко досега представяно ни. Могат да се видят доста детайли.

Първото, което ми прави впечатление е изключително българския вид на човека или "бога", който е изобразен на нея. Просто българин и точка. Никакви монглоидни, никакви славянски черти. Просто българин - яка брада, мустаци и дълга коса - косата на посветения. Лицето му е също безкрайно познато. Независимо, че плочката може да е на няколко хилядолетия, нашият външен вид не се е променил, т.е. ние можем да се познаем, независимо огромната дистанция от време.
Самото изображение рути господстващите митове за мелезния произход на българската народност.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Второто, което ми прави впечатление - змиите, тяхното множество и тяхното разположение. Те са духовен символ, а не символ на злото, както го възприемат християните. Тук вероятно е изобразен жрец-наг. Той владее мистичната и духовна сила заложена в змията. Те взаимно се преплитат и изразяват.
Какво да ви кажа, г-да, това е нашата Кундалини-йога. Сега знам, че е много модерно да се увличат българите по индуистките течения и философия, но ние си имаме Български и не приемаме изтрещелите им ашрами, школи и учители, да идват и да пустосват из България. Както бях казал навремето, имаме си наши цигани, не ни трябват чуждите. Това е лек намек, към тия, които ще тръгнат да ме опонират. Защото Нагът на плочката, определено не е циганин.
Движението на тази Огнена сила или Богът в човека, под формата на змия е по двата странични канала, тъй като змиите се издигат от двата крака, където също има духовни центрове. Едната змия, докосва третия център, известен като слънчевия сплит (за други - далака), а другата - центърът на сърцето, чашата на Живота. Определено сцената показва събуждане на тези два центъра и работа с тях. В една от ръцете си, жрецът държи Y, същия знак, с който започва и Беланташкия надпис, само, че по него се издига змия, което го превръща в символ на Световното Дърво, по чийто ствол се издига Змията, за да се превърне на върха му в Орел. Една много по-добра схема за издигането на Огнената Сила в човека, на Орендата, от индуските образи. В крайна сметка и в Беланташкия надпис, имаше змиевидни знаци, та се чудя, дали той не е посветен точно на този мъж. А и близо са местата на двата артефакта.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image

А това е прочутата бронзова глава, определена като глава на Севт 3 от Китов, намерена край могилата "Голямата Косматка" с. Шипка. Не ви казвам, колко много си приличат двете ( с тази от плочката на Сабазий) и за абсолютния им български израз. Защото за тази бронзова глава се изприказва какво ли не, но не се каза, че тя носи много ценна антропологична информация. И е много по-добра от висококачествена съвременна снимка! А тази информация казва само едно - това сме ние. Това не е никой друг народ, живял, изчезнал и се претопил, залят от славянското море и българското хунство;))) Никой, обаче не трактува бронзовата глава под този ъгъл. За наше, огромно съжаление.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 28.4.2010, 13:56
Quote Post












QUOTE
Какво да ви кажа, г-да, това е нашата Кундалини-йога. Сега знам, че е много модерно да се увличат българите по индуистките течения и философия, но ние си имаме Български и не приемаме изтрещелите им ашрами, школи и учители, да идват и да пустосват из България. Както бях казал навремето, имаме си наши цигани, не ни трябват чуждите.


Като стана дума за кундалини-йога, по едно съвпадение вчера сънувах онова каменно изображение от Странджанско с българския "йога". Което ще рече, че май му е дошло времето да я видят българите. Защото тя си е наша и то много преди следпотопните българи, ведите както ги знаят в Индия, да достигнат до планинските масиви на Тиен Шан и Хиндукуш.
Top
anti666
Публикувано на: 28.4.2010, 15:03
Quote Post












Маската на тракобългарин, определена пак от Китов като тази на Терес. Отново типично български черти. Обаче отново никой не обръща внимание на формата за отвора около очите. Това е Жар-птица, устремена нагоре към Небето.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.4.2010, 15:37
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 28.4.2010, 13:56 )
QUOTE
Какво да ви кажа, г-да, това е нашата Кундалини-йога. Сега знам, че е много модерно да се увличат българите по индуистките течения и философия, но ние си имаме Български и не приемаме изтрещелите им ашрами, школи и учители, да идват и да пустосват из България. Както бях казал навремето, имаме си наши цигани, не ни трябват чуждите.


Като стана дума за кундалини-йога, по едно съвпадение вчера сънувах онова каменно изображение от Странджанско с българския "йога". Което ще рече, че май му е дошло времето да я видят българите. Защото тя си е наша и то много преди следпотопните българи, ведите както ги знаят в Индия, да достигнат до планинските масиви на Тиен Шан и Хиндукуш.

Странджанско изображение не си спомням. Само едно от Скалния град край Ночево, наречан сега от гаджалетата - Мюрдюман кая, Североизточните Родопи, което бе публикувано като графика в един вестник през 2005 г., и след това, както винаги става, забравено. Слава Богу, даде ни се да го намерим в един невероятен 24 май, който няма да забравя никога. Да, кореспондира с темата, можем да го публикуваме. Поне българинът ще разполага с едно качествено снимково изображение, а не с графика от вестник, която не само е некачествена, но и много малко и общо има с действителното изображение.
Впрочем, тая маска е от колекцията на Божков Черепа.
Нека хората сами си направят изводите, каква огромна вреда нанася иманярството на българската история и дали няма да въведем доживотна присъда без право на замяна за иманярите, когато възстановим Саракта. Точно така - доживот, като няма да лежат по килиите, ами ще копат като общи работници и помагат на археолозите, т.е. ще работят до края на живота си за Държавата и за бъдещите поколения.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.4.2010, 17:22
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 28.4.2010, 15:03 )
Маската на тракобългарин, определена пак от Китов като тази на Терес. Отново типично български черти. Обаче отново никой не обръща внимание на формата за отвора около очите. Това е Жар-птица, устремена нагоре към Небето.

Напротив, на мене ми направи огромно впечатление, точно тази форма на маската, където са носът и очите, още щом разгледах фотосите от "частната колекционерска сбирка" на Божков Черепа.
Още повече, че тази устремена към небето птица, или устремяващата се от шестия към седмия център Оренда съм виждал и тук, под формата на кръстче. Много са сходни

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal.../P6210045-1.jpg

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal.../P6210048-1.jpg
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.4.2010, 22:57
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image


User posted image


User posted image


PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.4.2010, 23:31
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



И така, това е рисунката на медитиращ жрец, йог, ученик, както искайте го наречете от скалния ни древен град край село Ночево. Някой ден, той може да поднесе много по-голяма изненада дори от прелансирания Перперек, но това ще е някой ден.
Върху скалата, където е рисунката има почти четвъртит татурест камък (от небето поставен), който е всъщност местото или чина за медитация. Фотос от него, няма да публикувам, поради съображения за сигурност. Самата атмосфера на местото и самата рисунка означават именно това "място за съзерцание, за концентрация и медитация".
Това е един голям пробив в схващанията за дедите ни въобще, защото те досега се представят от мастите капацитети като върли оргиолюбители и вакханалофили. Вероятно, както за стотен път, пиша, такива са самите професори, доценти и доктори, та преценяват по себе си, поведението на дедите ни.
Бих казал, подобно Херодот, че дедите ни са втори по значимост народ на планетата, по отношение културата на медитацията и съзерцанието, но няма да го кажа, за да не се налага, някой ден, да се самоопровергавам и да се окаже, че са първите.


Предците ни са били хора на духа, чиято цел е била вътрешната култура, вътрешното израстване. Затова на тази рисунка, не е акцентувано върху личността, а върху самата идея за медитацията и съзерцанието. Затова главата на медитиращия е леко загатната. Днес западната култура прави точно обратното. Позата, а не съдържанието.
Прокрадна се мнение, че това е някой медитиращ ходжа или дервиш, но това мнение бързо забравихме, ако се вгледаме в елементите на медитацията - липсват кавето, рахат локума и броеницата.
Под краката има нещо като две възглавнички под глезените. Приличат повече на знаци, отколкото на елементи от рисунката. Дясната много ми прилича на руната Кен. А за нея е казано, че "помага на жените в периода на зачатието, за да придадът на бъдещата си рожба желаните качества". Какво се учудвам? Пармак-кая с пещерата-утроба е съвсем наблизо.
Вижда се ясно как енергията на медитиращия се издига от областта на пъпа и отива в сърцето. Върху него е положил ръце жреца. Явно този център трябва да бъде овладян. А той е една голяма тайна. Само Сърцето може да стане Слънце.
Много ясно е изразено, издигането, качването ( а не слизането) на Духовната Сила - Оренда. Времето на слизането, на маната небесна, авантите и каргото свърши.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020