www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> ТАЙНИТЕ ПОДЗЕМИЯ НА БЪЛГАРИЯ


  Reply to this topicStart new topic

> ТАЙНИТЕ ПОДЗЕМИЯ НА БЪЛГАРИЯ, МИЛАН А. МИЛАНОВ
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



МИЛАН А. МИЛАНОВ
ТАЙНИТЕ ПОДЗЕМИЯ
НАБЪЛГАРИЯ

МАДАРСКИЯТ КОННИК, МУЗЕЯТ ПОД ВИТОША,
ХАН ОМУРТАГ
ТАЙНИТЕ НА ИСУС ХРИСТОС, ТРОЯ,
ПЛАТОТО НАСКА
ЧАСТ ПЪРВА

http://star05.net/e-books/obshtestveni.nau....bulgaria.1.pdf
Резюме
QUOTE
„Тайните подземия на България" е една необикновена книга на писателя Милан Миланов, в която езотериката, фантастиката и науката се преплитат, за да разкрият тайни, вълнуващи човечеството от векове. В света няма друга книга, в която да са публикувани оригинални карти за местонахождения на скрити съкровища. В тази книга ги има - преснимани от истински кожени карти с точните описания и чертежи.

В третата част на книгата си писателят продължава да ни поднася разкритие след разкритие и дава нов прочит на историята. Знаете ли, че библейският Египет, това са земите на древна България? Че гробът на Мойсей и скрижалите му са пак тук, в България? Има ли оцелели книги от изгорялата Александрийска библиотека и къде се намират те? Мумията, която смятаме, че е на фараон Тутанкамон, принадлежи на друг египтянин. Авторът съобщава, че и днес съществуват подземни градове на лемурийци и атланти. Посочва ни Хан Омуртаг като строител на космични съоръжения. Разкрива ни загадките на житните кръгове -истински ли са, кой ги изработва и какво представляват. Посетили ли са американците Луната и имали ли са срещи с извънземни. Истината за катастрофата на НЛО в базата Розуел. Защо потъна руската подводница „Курск". Съобщава ни, че американци и руснаци поддържат от дълги години връзки с извънземни цивилизации. Знаем ли кой се крие под псевдонима Уилям Шекспир?

Описва тайни подземия и на територията на Русия. Посочва къде са изчезналите съкровища на тамплиерите и златният орел, какво има под черквата Рослин в Шотландия. Състояла ли се е в действителност войната между гърци и троянци? Поднася още подробности за първите четири клонинги от лабораториите на Атлантида; за подземията на островите Св. Анастасия, Св. Иван, Св. Кирик и Св. Тома, за Созопол и Варна, за тепетата на Пловдив.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



ТАЙНИТЕ ПОДЗЕМИЯ НА
БЪЛГАРИЯ

ДВЕ ОРИГИНАЛНИ ИМАНЯРСКИ КАРТИ.

КАКВО КРИЯТ ТЕПЕТАТА В ПЛОВДИВ.

О. СВ. АНАСТАСИЯ Е СЪКРОВИЩНИЦА НА СВЕТА.

ЧИЯ Е МУМИЯТА НА ФАРАОН ТУТАНКАМОН.

СЪТРУДНИЧЕСТВО НА САЩ И РУСИЯ С
ИЗВЪНЗЕМНИ ЦИВИЛИЗАЦИИ.

ЧАСТ ТРЕТА
http://star05.net/e-books/obshtestveni.nau...na.bulgaria.pdf
Послепис на писателя
QUOTE
Скъпи читатели,
Завърших трета част на "Тайните подземия на България" и
знам, че има още безброй въпроси, които ни вълнуват. Знам, че
в една книга не могат да се разкрият тайните на света. Но се
постарах да ви запозная с тези тайни, за които имам сведения.
Знам, че много от вас, щом прочетат книгата ми, веднага ще
възкликнат: "Първата бяла двойка Адам и Ева били траки.
Траките участвали в строителството на почти всички пирамиди
и храмове по света. Владетелите на Вавилон, Шумер, Индия,
Китай и къде ли още не, били траки. В земите на днешна
България пристигнал космичният Исус Христос. Пак в България
е роден и починал Мойсей. Тук са съхранени Кивота и
Скрижалите. Тук е акостирал Ной с ковчега. Тук е пренесена
част от Александрийската библиотека. Тук са златните рудници
на цар Соломон. Тук е раят и центърът на Вселената! Е, с това
ТУК, господин писателю, прекаляваш. Ще ти се, да е така и
фантазията ти е съчинила всичко това".
- Но има още неща за добавяне - казвам аз. - Това, че
Арамейският език е древният език на траките. Езикът на който е
написана първата библия. И тя е съхранена неподправена в
България. Има и още ... Е, това за сега е достатъчно.
Нямам притеснения, че читателите ще възприемат из-
ложеното, в книгата ми, за фантазии. Нали моята книга е такъв
жанр четиво? А как ще я класирате - преценката оставам на
вас. Но каквато и да бъде тя, ще я приема, защото и в двата
случая, ще съм предоставил на читателите нещо за размисъл.
А сега ми предстои раздяла с игумен Гавраил. Свикнал съм
с него, със сърдечността му, с топлината в очите и с гласа му.
Ще ми липсва твърде много, но знам, че той ще е винаги до
мен. Той е моят Учител, част е от моя живот. Той е вече част и
от вашия живот, уважаеми читатели. Благодаря ти, Учителю!


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Тази тема я пуснах заради "Материалите на ЕЛТИМИР" ,а това сега го пиша защото знам че той редовно чете тук!
Е ....какво става?Май не само Елтимир е говорил с "някого" и е "видял нещо" ,но за разлика от него други,които също са видели и знаят казват:
публикувам ги, за да
няма първооткриватели, а всеки, успял да открие разковничето
за нужното му сведение, да се възползва от написаното и го
използва за благото на света.

Древна е историята ни и е време, да се разкрие пред света,
какви личности и Богове са живели и какви съкровища има по
нашите български земи.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
trak
Публикувано на: 12.6.2010, 19:31
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



QUOTE
Траките участвали в строителството на почти всички пирамиди
и храмове по света.


Сакара- на арабски ез. ‏سقارة‎ Saqqāra,на египетски ез. - Saʾʾāra се намира на левия бряг на Нил на 20 км южно от Кайро. Градът е наречен Сакара , по мнението на някои учени, в чест на стария египетски бог на мъртвите Сокар (смятан за 1 от първите египетски богове, свързан с първите египтяни), а първоначално бог на земята и плодородието. Богът Sokar, Секер, Сакар е бил патрон и на обработващите метала египтяни. Някой египтяни са го наричали Ptah-Sokar. Птах е били покровителя на знанието и изобразителните изкуства. Култовият център на бога Птах, Пта е египетската столица Мемфис. По време на Старото царство Птах е бог творец, създал света с мисъл и слово. Въпреки, че Сокар е бил наричан Ptah-Sokar - Птах и Сокар са два различни бога и ставало въпрос за преплитане на боговете. Друго подобно преплитане било между Озирис и Сокар.
Сокар е предствян като като мумифициран мъж, със зеленикава кожа (също и Озирис има зелена кожа), често с глава на сокол. Обектите на култа към Сокар са могила? и свещена лодка,отнасяща мъртвия цар на небето.


Именно в тази област Сакара , в Египет (Sakkara) според някой учени се намират пирамиди по-стари от тези в Гиза. Там преди повече от 4500 години фараонът Джосер и архитектът му Имхотеп построяват монументалната стъпаловидна пирамида. В Сокар има и няколко по-малки пирамиди, сред които и на Унас - последния фараон от Петата династия.
В некропола Сокар има множество гробници, в които се откриват рисунки , показващи типични сцени от тогавашното египетско всекидневие, по времето на което вероятно са строени и пирамидите. Северно от Сакара е намерена в последните години гробницата, за която се смята, че е на Рамзес II.

Интересно е, че и ние си имаме планина Сакар....

Думата Сакар може да има тракийски произход и да се явява заемка в Египет.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 14.6.2010, 12:37
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Именно в тази област Сакара , в Египет (Sakkara) според някой учени се намират пирамиди по-стари от тези в Гиза. Там преди повече от 4500 години фараонът Джосер и архитектът му Имхотеп построяват монументалната стъпаловидна пирамида. В Сокар има и няколко по-малки пирамиди, сред които и на Унас - последния фараон от Петата династия.
В некропола Сокар има множество гробници, в които се откриват рисунки , показващи типични сцени от тогавашното египетско всекидневие, по времето на което вероятно са строени и пирамидите. Северно от Сакара е намерена в последните години гробницата, за която се смята, че е на Рамзес II.

Интересно е, че и ние си имаме планина Сакар....

Думата Сакар може да има тракийски произход и да се явява заемка в Египет.
=====================================================

Тя има тотален древнобългарски характер и се среща не само като планина Сакар. Топонимът се среща и на микрониво, като в самата Сакар планина има село Сакарци, което един ден ще посетим. В Сърнена гора, край село Зелениково има връх Сакар тепе, в Средните Родопи, Смолянско има връх Сакарка, наречен днес Свети Никола, чийто образ е пряко свързан със Сокола, нещо, което отбелязахме в темата за Щутград и го показахме. Именно затова "сакр", означава "Сокол", обаче това е животинския символ на думата "сакрален", която означава буквално "свещен, свещеност, свещенодействие", а в преносен смисъл, може да се разбира като "скрит, таен, вътрешен", т.е. свещеното знание, което само човек в състоянието на Сокол, може да се качи на Небето, за да отиде и да го вземе. Това е свързано с процеса на обезтегляване, обезземяване на човека, неговата дематериалност, защото, ако си материален, ти си гравитачен, и никога не можеш да достигнеш Небето.
А могилата/пирамидата е именно символ на това обезтегляне на материята, на гравитационната сила, затова почитанието му е чрез могилата или върха. Интересното е, че някои от светилищата в района на Алабак, край Велинград са точно съчетание на могила и скала, но за тях ще говорим, някога, един ден... Няма да отваряме въпроса за Стомогилието край Сборяново... Твърде широка, ще стане темата.
За Ладията, която отвежда душата към Небето, ще говорим скоро, защото този символ, както свастиката, се оказа широко разпространен на днешната територия на България, а някога Египет и Балканския полуостров са били свързани, тъй като Средиземно море, не го е имало.

Най-голямата изненада за мене се оказа връзката между района на Щутград и Ситово. Един ден просто открихме, че в Сакар, съществуват селата Ситово и Лалково, и те са разположени по същия начин, както родопските им аналози, т.е. новини от този район, тепърва ще идват;))) Аз бях потресен от тоталната аналогия, от това, откритие, което не знам защо, никой досега не е отбелязал и развил. И как, ние, българите се занимаваме с руски, американски и западноевроипейски "ценности", извинявайте, глупости, а погледът към себе си, не обръщаме, където е великата тайна на човечеството.


PMEmail Poster
Top
trak
Публикувано на: 15.6.2010, 15:05
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



QUOTE
Именно затова "сакр", означава "Сокол", обаче това е животинския символ на думата "сакрален", която означава буквално "свещен, свещеност, свещенодействие", а в преносен смисъл, може да се разбира като "скрит, таен, вътрешен", т.е. свещеното знание, което само човек в състоянието на Сокол, може да се качи на Небето, за да отиде и да го вземе. Това е свързано с процеса на обезтегляване, обезземяване на човека, неговата дематериалност, защото, ако си материален, ти си гравитачен, и никога не можеш да достигнеш Небето.


Значи това напълно съвпада с външния вид на този египетски бог -"Бог Сокар е предствян като като мумифициран мъж със зеленикава кожа и с глава на сокол". Съвпаденията на топоними, култове, богове, вярвания, аналогии между древен Египет и Балканите стават все повече.

Мисля, че има още едно село Ситово освен в Пловдивско и Сакар, а и в Северна България около Тутракан и Силистра. Незнам дали може да има връзка.
Там имаше мисля и някаква местност Градището, в близост до с. Гарван, където бях чела, че е имало разкопки, защото там имало могили, некрополи и крепост с форма на триъгълник с притъпен връх .Хората се наричат гребенци (от формата на гребен).

изображение на Птах-Сокар-Озирис

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 15.6.2010, 18:54
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (trak @ 15.6.2010, 15:05 )
QUOTE
Именно затова "сакр", означава "Сокол", обаче това е животинския символ на думата "сакрален", която означава буквално "свещен, свещеност, свещенодействие", а в преносен смисъл, може да се разбира като "скрит, таен, вътрешен", т.е. свещеното знание, което само човек в състоянието на Сокол, може да се качи на Небето, за да отиде и да го вземе. Това е свързано с процеса на обезтегляване, обезземяване на човека, неговата дематериалност, защото, ако си материален, ти си гравитачен, и никога не можеш да достигнеш Небето.


Значи това напълно съвпада с външния вид на този египетски бог -"Бог Сокар е предствян като като мумифициран мъж със зеленикава кожа и с глава на сокол". Съвпаденията на топоними, култове, богове, вярвания, аналогии между древен Египет и Балканите стават все повече.

Мисля, че има още едно село Ситово освен в Пловдивско и Сакар, а и в Северна България около Тутракан и Силистра. Незнам дали може да има връзка.
Там имаше мисля и някаква местност Градището, в близост до с. Гарван, където бях чела, че е имало разкопки, защото там имало могили, некрополи и крепост с форма на триъгълник с притъпен връх .Хората се наричат гребенци (от формата на гребен).

изображение на Птах-Сокар-Озирис

Връзката е между Ситово и Лилково (старо име Лалково) в Родопите и Ситово и Лалково в Сакар. Двата топонима вървят един с друг, още повече, че разположението на онези села, е като на тези в Родопите. Вероятно има някакво свещено значение, тяхната география и геометрия. Един ден, ще ги посетим.
Има топонимна връзка и със силистренското Ситово, но тези райони по Лудогорието и Русе, тепърва ще бъдат обхождани обстойно.
Едно знам само, че е близък деня, в който ще се озовем отново в Сакар.
Относно село Гарван не съм чувал, но в което и село в България да отидеш, във всяко едно стои поне по едно неоценено и забравено духовно богатство.

Та, като спомена за Гарвана, ме подсети, че в "Сказание за дъщерята на Хана", помощници на вранът Карга са синовете му Сак и Сок, които рушат стената на дивовете, за да се прекрати ледниковия период на земята.
PMEmail Poster
Top
trak
Публикувано на: 17.6.2010, 12:35
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



В дясно египетска кралица предлага вино на бог Сокар , в случая във въплъщението си на бога на мъртвите.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
PM
Top
dhp
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 1
Участник # 2 385
Дата на регистрация: 3-July 10



Защо не погледнете какво пише в "Скрижалите" на Хермес!
По точно къде отива той след Атлантида!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (dhp @ 3.7.2010, 15:35 )
Защо не погледнете какво пише в "Скрижалите" на Хермес!
По точно къде отива той след Атлантида!

Представи си, че сме чели и тази книга:))), една такава зеленичка малка, където пише, че Тот, идва тука и подчинява с жезъла си едни "диваци" и ги "образова", което за мене поне не е верно, първом, защото древнобългарската култура е много по-древна от Атлантида, второ: Атлантида е крайното технологично-материално поделение на тази култура, поради, което е и унищожено, именно защото дръзва да води война срещу Родителя си.
Хубави са хипотезите за произхода на древнобългарската култура от Атлантида, само, че трябва да се смени посоката на стрелката на мисленето. Иначе терминът "Атлантида" пренесен в историческата наука, става нещо като "Харе Кришна, харе, харе", много мантруване без никакъв резултат.
Днешния българин не може да си представи, че неговите деди са могли са стимулират развитието на цивилизация като атлантската, която честно казано е прекомерно възхвалявана и твърде много идеализирана.
Защо е така? Ами, защото се преродиха много от тези, които живяха тогава и сега плачат за загубеното. Това, в което живеят днес, не им харесва. Но не могат да върнат и онова, което е било. Това се нарича "еволюционен ступор", който трябва да динамизира осъзнаването и пробуждане, да подпомогне изкачването на стълбицата.
Та българина, днес е в стадия на краен упадък, не може да си подреди държавата, камо ли да си възвърне нивото на създател на култура и цивилизация.
Това е, защото се родиха в него, много материалистично настроени души и душите на неговите врагове.
Точно така. Не вервате ли? Така, те ще преодолеят омразата си към България.
Това, което се случи с Българското Царство през 1944 г. е точно този процес.
А определено планетата има нужда от такъв народ, който да създаде нова световна идея за развитие, защото виждаме как всичко се върти в един стар омагьосан кръг, облечен в термините "глобализация", "Нов световен ред", ама всичко си е по старому. За "ново небе" и "нова земя", трябва нова култура. Атлантида си отиде, за да даде место на едно "ново небе" и "нова земя".
И съвременната цивлизация, на свой ред ще си отиде, заради "новото небе" и "новата земя". Това предпоставя промяна и в съвремения човек.
PMEmail Poster
Top
MaR
  Публикувано на: 4.7.2010, 20:53
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 58
Участник # 687
Дата на регистрация: 26-November 06



QUOTE
А определено планетата има нужда от такъв народ, който да създаде нова световна идея за развитие, защото виждаме как всичко се върти в един стар омагьосан кръг, облечен в термините "глобализация", "Нов световен ред", ама всичко си е по старому. За "ново небе" и "нова земя", трябва нова култура. Атлантида си отиде, за да даде место на едно "ново небе" и "нова земя".
И съвременната цивлизация, на свой ред ще си отиде, заради "новото небе" и "новата земя". Това предпоставя промяна и в съвремения човек.


Прав си. Бъдещето принадлежи на различните народности и нации, които се образуват на териториите на различните държави и всеки един човек от тях да си намери мястото под слънцето. Това е един много дълъг и труден процес и не става за година или две. Прозряването на много истини и връщането към старата традиция и духовна култура е процес, който по същество е много труден в условията на ускорена материализация в днешно време. Ненарушаването на установени порядки, които до определена степен са се превърнали в догма са предпоставка за духовния напредък на дадена нация. Съблазанта на материалното е много по-силна отколкото преди (такива са времената и това навлизане в материята го причинява) и нарушаването на догмата е изключително примамлива (това са времена на отсяване на качеството от плявата). По този повод ступата е един своеобразен клин, който символизира духовното израстване и културата на даден народ и изразява намирането на мястото под слънцето на отделната личност. За мен ступите са стълбовете на "новото небе" и "новата земя" , защото представляват колони между небето и земята. Те по един своеобразен начин го "подпират" и не разрешават на земята да "немърда" под краката ни.
Всяка една цивилизация идва със своите силни и слаби страни и преживява своя възход и упадък. Атлантида или "великаните" е стигнала дъното на своя упадък и се е затрила като култура поради своята свръхматериалност довели до нарушаване на сакралните догми. Ако искаме да спрем упадака на днешната култура, който е съпроводен от масови бедствия и природни катаклизми трябва да се обърнем към древното ни минало. Но по това, което виждам около мен това ще отнеме извесно време и може би още други култури и народи ще изчезнат от лицето на земята, които ще бъдат заместени от други възродени, завърнали се от подземното царството на Хадес ( или Ериг както е по наше му).

Со здраве!


--------------------
???? ??? ?? ???? ?? ?????? ? ?? ??????? ?? ??????...
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 24.7.2010, 17:05
Quote Post












QUOTE (dhp @ 3.7.2010, 16:35 )
Защо не погледнете какво пише в "Скрижалите" на Хермес!
По точно къде отива той след Атлантида!

Отива в земите на Кхем. Доскоро си мислех, че става дума за района на Египет. За голямо удивление се оказа, че същия топоним го има в района на Тибет, или по-точно в източната му част, където (К)хемалаите се събират с Хиндукуш, Памир и Тиен Шан. Точно така се казва - Кхем. Диваците от Кхем, които посрещат Отпътувалите от родината си Хора с ножове и дърве едва ли са имали понятие за името Кхем. Няма начин скитите да не нарекат тези планински масиви с някакво познато име. Като Кхем (ус) например. На името на планината, от която са отплавали при надигането на водата.
Top
anti666
Публикувано на: 24.7.2010, 17:22
Quote Post












QUOTE
Атлантида е крайното технологично-материално поделение на тази култура, поради, което е и унищожено, именно защото дръзва да води война срещу Родителя си.

Северните атланти са по-точно тези, които със своята технологична сила, (включително и в областта на генните манипулации) се опитват да победят южните атланти, както го описва и Платон. Обръщат се срещу създателите на човешката цивилизация, които макар да нямат материалната сила на североатлантите притежават духовна мощ и подкрепата на Великите. Битката е била не само заради власт, но и заради достъп до Скрития дом. Тук на Балканите, където освен знания и сила се е съхранявал и достъпа до други светове и галактики. Естествено, че няма как да бъдат допуснати дотам.
Аз имам теория, че както човек се преражда, така е и в народите. На сегашния североатлантически съюз, който управлява ужким света не му е случайно името, което няма нищо общо с атлантическия океан. То е просто езотерично понятие, възкресяващо мечтата на северните атланти за доминация чрез технологии над останалия свят. Така някак си нереално се повтаря и опита им да завладее най-свещеното място на планетата - България и унищожението ни като наследници на южните атланти. Както разбира се и евентуален достъп до подземията, които крие земята ни. И както преди, май се очертава още един рестарт или по-точно казано, форматиране. Ама кой ли и да ни чуе... smil3dbd4e5e7563a.gif
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020