www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Светилище "Слънчевата птица"


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Светилище "Слънчевата птица", село Долно Дряново
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Изглед на "Слънчевата птица" от платото на "Градище"

User posted image

User posted image

Светилището "Слънчевата Птица " открихме с прф. Тодор Л. Бояджиев през 2008г. Бързам да публикувам името му ,преди някой "голям " българин да му лепне некой турцизъм.
Светилището е нещо уникално ,трудно може да се опише със слова. Ще се опитам все пак да направя нещичко ,къде с думи ,къде със снимки ,дано се получи нещо.
Снимката ,която виждате съм я направил на 19.10.2008г. ,около 14.30.ч. На пръв поглед -купчина камъни-такива много по тия места. Честно да си призная много се двуомях дали да натисна копчето за снимане ,защото бях с малка карта и пестях пози.Благодаря Бога ,че все пак снимах. Чак в къщи забелязах тази уникална фигура съставена единствено и само от слънчевата светлина!
Уникално ! Виждали ли сте някъде по света такова нещо?Аз поне не съм.
А по какъв начин е направена? Какъв гений я е сътворил? И още много въпроси ,на които аз не мога да дам отговор.

User posted image
Входът.
Хитро изместен от центъра,почти не привлича вниманието,но такива стълби вече сме виждали доста. Нали!


User posted image

Може би някакви знаци точно до входа.

User posted image

Изкачвайки стъпалата стигаме до коридор ,или ако трябва да използвам чуждици - Дромос.

User posted image

Преминавайки през Дромоса се излиза на скална плащадка ,където като при Крибулската мушилка завършва с пропаст. Разликата е в този скален трон с размери 120/ 70 и ориентация към Скрибина. Този уникален протодолмен,защото това е точно това-Протодолмен, за разлика от "мушилката " на Скрибина не би трябвало да е с лечебно предназначение ,а за някакъв вид посвещение или нещо подобно,но нали не си мислите ,че можем разбра напълно гения сътворил това!

User posted image

Тронът

User posted image

надморската височина

User posted image

Над скалата

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Над скалата

User posted image

От Северозапад.
Пак малко коридорче ,завършващо при дрегия,но не са свързани.

User posted image

Маркировката е налице.

User posted image

User posted image

Скоро водих един приятел там и като го покачих на площадката можа само да промълви : Невероятно

User posted image

Така ,както и при другите подобни съоръжения влизането и излизането е строго следено!

User posted image

Под входа,от изток.

User posted image

В основата се намира този знак!

User posted image

Много прилича на нашето " В" изписано с лявата ръка от дясно на ляво.Това е предположение ,разбира се .
Всички коментари в тези албумчета са непрофесионални. На прф. Бояджиев му се наложи да води там археолозите едва ли не насила. И пак не приеха ,че там има светилище. На финала професорът по математика им го доказа по теория на вероятностите...

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Връзката на светилището с Южна Америка е този знак
(музейна експозиция)
User posted image

Този път датата е различна: 03. 04.2010г. ,а часът е 14.09. и за голямо мое изумление фигурите са други!
User posted image

User posted image

На положеният камък ,където есента лежеше главата на птицата сега има три "слънчеви стрелки " ,като че ли ни казват : Внимание ,следи какво ще се случи!

User posted image

И то се случи ! Точно в 14.28 часа се оформи тази фигура.
Така ,ако не се лъжа се изобразяваше в Египет богинята Изида.
И Хеката на Балканския полуостров.

User posted image

Но какво става ? В 15.13 ч. се оформи друга фигура ! Ако предишната снимка изобразява Изида,то дали пък това не е Анубис?

User posted image

User posted image

В 16 . 01. ч.
User posted image

Пак в 16.02.ч. ,но от друг ъгъл и на едната стена на "киноекрана" се е оформило Куче !
За съжаление около лятното слънцестоена не успях да заснема "прожекцията " ,чаках цяла седмица в Долен да спре дъжда и да изгрее слънце ,но така и не дочаках . Живи и здрави ,оставяме за догодина.

User posted image

скална козирка в основата.
User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Жила от някакъв минерал ,може би кварцит ,намира се на едната стена на коридора. Същата жила минерал има точно на "мушилката" от Скрибина. Може ,разбира се да е просто съвпадение.

User posted image

Всеки път ,когато отида на това място ме посреща някой гостоприемен приятел като този.
User posted image

Костенурка на площадката №2,под тази с трона. Да ,на десетина метра под първата има втора площадка.

User posted image

Костенурка

User posted image

Тук съм върху цялото съоръжение. На покрива ,ако така може да се изразя.

User posted image

Стълби от кота 0
User posted image

User posted image

Под трона има страж

User posted image

Към втората площадка
User posted image

Още едни очи
User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



От кота 0
User posted image

Ето така изглежда съоръжението,долмена е на най-високата част

User posted image

User posted image

Стълби към площадка №2

User posted image

В най-високата точка е "Слънчевата птица"

User posted image

Подобно на огромна глава на куче,положена върху нешо друго.

User posted image

User posted image

"Носа" на кучето
User posted image

Че има някакво изсичане е видимо,но какво е това ,което се е получило не знам.


User posted image

В основите от Запад,нещо като изсечен Долмен

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image

Западната страна,изключително правилни форми

User posted image

Трите изсичания ги има и от Запад

User posted image

Не смея да твърдя нещо ,може и да е следствие на ерозията

User posted image

Изсечен Триъгълник.
Започва да се оформя мнение,че е задължителен за по-култовите места.

User posted image

От Запад

User posted image

Под костенурката

User posted image

Камъните така са подредени ,че случайно или не отново слънчевата светлина образува фигура.

User posted image

Когато подобна фигура се намира върху Протодолмена се оформя мнението ,че нищо случайно няма тук.

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



От източната страна
User posted image

Някои казват ,че тези заострени форми в скалата се дължат на изветрянето , а аз не вярвам.
Източната страна ,на втората площадка.

User posted image

От друга култова местност.

User posted image

User posted image

Дупка!
Това е уникално съоръжение,намиращо се на метри от " Слънчевата птица"

User posted image


Виждате изсеченият улей,как води към дупката,която е с дълбочина поне 30-40см.

User posted image

Тук се е извършвал някакъв древен ритуал.

User posted image


От изток
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc...3_6353897_n.jpg


User posted image

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



От горе

User posted image

От горе

User posted image

Някакво изсичане подобно на слънце,намира се на същата скала с дупката ,но хитро поставено на стена защитена от влиянието на времето.

User posted image

Трябва да е слънце

User posted image

Какво има на най-долната част?

User posted image

Снимка от долу.

User posted image

Долмен?

User posted image

Изходът

User posted image

Входът.

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Подпорният камък.

User posted image

Като летяща чиния е

User posted image


Друг Протодолмен на метри от " Слънчевата птица",излишно е да обяснявам ,как се чувства човек на такова място. Който е ходил знае.

User posted image


User posted image

User posted image

User posted image

Невероятен е !

User posted image

Вътре

User posted image

User posted image

Вътре

User posted image

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image

Друга част от светилището.

User posted image

User posted image

User posted image

User posted image


Така подпрян е изкарал хилядолетия!


Тук долмените никнат като гъби!
User posted image

Пред долмена.
User posted image

Така подпрян е изкарал хилядолетия!
User posted image

Вътре има малка каменна масичка за дарове може би.

User posted image

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Масичката.

User posted image


User posted image


User posted image


Изходът

User posted image

User posted image

User posted image

От горе.

User posted image



User posted image

User posted image

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image

User posted image

User posted image

User posted image


User posted image

User posted image

Стълби

User posted image

Още един чифт очи

User posted image

Улей/Вулва
User posted image

Вулвата...
User posted image

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



User posted image

User posted image

User posted image
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












QUOTE
Снимката ,която виждате съм я направил на 19.10.2008г. ,около 14.30.ч. На пръв поглед -купчина камъни-такива много по тия места. Честно да си призная много се двуомях дали да натисна копчето за снимане ,защото бях с малка карта и пестях пози.Благодаря Бога ,че все пак снимах. Чак в къщи забелязах тази уникална фигура съставена единствено и само от слънчевата светлина!
Уникално ! Виждали ли сте някъде по света такова нещо?Аз поне не съм.
А по какъв начин е направена? Какъв гений я е сътворил? И още много въпроси ,на които аз не мога да дам отговор.

Слънчевите лъчи на точното място и време са именно пусковия сигнал, активиращ някакво езотерично събитие като отваряне на портал или холографска проекция, както в случая при Градище, Странджа. Описан от няколко ВИП участника в експедицията на Людмила;
QUOTE
Веднага прекосихме поляната и застанахме в подножието на скалата. Не знам защо решихме да застанем точно там и да очакваме нещо, неизвестно какво, щом изгреят първите слънчеви лъчи. Вероятно за това решение натежа откритието от предния ден на един от приятелите, че в горния край скалата има - вероятно много отдавна издълбани - три кръга, „соларни”, както ги наричат археолозите, с големина на малка чинийка от сервиз за кафе, които образуваха триъгълник, чийто остър връх сочеше към земята. 
Половин час не се случи нищо. Но след това един слънчев лъч заигра по върха на скалата, слезе по-надолу до соларните кръгове и започна да се движи по тях от ляво на дясно, описвайки светлинен триъгълник. Наблюдавахме тази игра на светлината около двадесет минути и след това почти цялата скала бе огряна от слънцето. 
Без да сме специалисти и археолози, без да разбираме случайна ли беше тази игра на светлината, или сме били свидетели на някакво интересно явление, самият факт, че Ванга ми каза да наблюдаваме първите лъчи на слънцето

Или съответно другата страна на Ин и Ян - лунните лъчи;
QUOTE
Тогава един лунен лъч, дори не разбрахме как се появи, повтори светлинната игра на слънчевия лъч от сутринта.
Беше около 21 часа. 
Навсякъде беше тъмно. Лъчът докосна върха на скалата и после, многократно докосвайки соларните кръгове от ляво на дясно, около петнадесет минути описваше вече познатия ни триъгълник с остър връх, насочен към земята. След това лъчът изчезна. Стояхме неподвижни в тъмнината на два-три метра от тъмната скала и никой не смееше да пророни и дума, но вероятно и петимата сме мислели едно и също: случайна ли е тази игра на светлината по скалата, или между тях има някаква закономерност.
Но най-невероятното започва сега. Няколко минути след това южната гладка страна на скалата, пред която стояхме, светна някак отвътре като екран на телевизор и сред планинската тъмнина тя се открои в светлосиво. И миг след това се появиха в открояващ се бял цвят... две фигури. Бяха огромни и заемаха почти цялото осветено пространство -гладката стена беше висока не по-малко от пет метра и около 3-4 м широка, фигурите се виждаха толкова отчетливо и се открояваха така релефно, че имах чувството как всеки момент могат да се отлепят от стената и да тръгнат към нас. Беше толкова потресаващо, че ние буквално се вкаменихме - от това, което виждахме със собствените си очи, и (защо да крия?) - от страх...
Толкова добре съм запомнила тези фигури, че няма да ги забравя, докато съм жива. Отляво на скалата на преден план в цял ръст стоеше възрастен мъж, по-скоро старец, с дълга до земята роба и дълга до раменете коса. Лявата му ръка беше отпусната по тялото, а в дясната, протегната напред, държеше някакъв предмет - нещо като топка, кръгло, но не беше топка, по-скоро някакъв непознат уред.
На по-заден план, но по-горе и по-вдясно стоеше втората фигура. Не знам защо, на мене ми заприлича на фараон. Това беше млад мъж, който седеше в нещо като кресло, с прибрани един до друг и спуснати надолу крака и ръце, положени на облегалките на стола. На главата си имаше висока шапка, на която от двете страни над ушите стърчаха издатъци като антени. 
Фигурите стояха достатъчно време на скалата, така че успяхме да ги огледаме и запомним добре. След това скалата „угасна”, стана отново тъмна и всичко наоколо се покри с непрогледна тъмнина. Отникъде не идваше и най-малка светлинка, за да помислим за някакви светлинни ефекти.

Това е една малка демонстрация от мощта на древните ни предци. По цялият ареал на свещената ни Родина - едно и също. Отново хилядолетия след това египетските жреци използват подобни практики в пирамидите си.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
Top
Богатир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



anti666 можеш ли да ми пратиш източника на тези цитати. Отдавна търся материали по тази тема.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020