www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Некоментирани мегалити


  Reply to this topicStart new topic

> Некоментирани мегалити, За столоподобните камъни
Чугун
Quote Post












Ще ми се участниците във форума да коментират срещали ли са,имат ли фотографии,информация и обяснение на произхода и предназначението на така наречените "столообразни" мегалити.Това са явно ръкотворни култови или утилитарни мегалитни съоръжения срещани на някои места в България предимно по планините и предпланините.Представляват плоски огромни каменни късове,с природна или лекообработена форма поставени хоризонтално или леко наклонено на три /не съм виждал и не зная за друг брой/ каменни "крака" или подпори.Такива съм срещал но много рядко над Перущица,Поибрене и язовир Камчия.Не съм могъл да си обясня предназначението им но със сигурност са създадени целенасочено от хора.Няма наблизо други мегалитни съоръжения или някакъв вид култови такива.Нямам намерение да споря дали са тракийски,протобългарски или от които и да било предполагаеми обитатели,нито мога да предположа възрастта им.Не се срещат и публикации по въпроса.Моля за вашето мнение,наблюдения,снимки и коментарии,но предпочитам безпристрастни такива.Благодаря!
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Spartan @ 1.1.2013, 15:47 )
Ще ми се участниците във форума да коментират срещали ли са,имат ли фотографии,информация и обяснение на произхода и предназначението на така наречените "столообразни" мегалити.Това са явно ръкотворни култови или утилитарни мегалитни съоръжения срещани на някои места в България предимно по планините и предпланините.Представляват плоски огромни каменни късове,с природна или лекообработена форма поставени хоризонтално или леко наклонено на три /не съм виждал и не зная за друг брой/ каменни "крака" или подпори.Такива съм срещал но много рядко над Перущица,Поибрене и язовир Камчия.Не съм могъл да си обясня предназначението им но със сигурност са създадени целенасочено от хора.Няма наблизо други мегалитни съоръжения или някакъв вид култови такива.Нямам намерение да споря дали са тракийски,протобългарски или от които и да било предполагаеми обитатели,нито мога да предположа възрастта им.Не се срещат и публикации по въпроса.Моля за вашето мнение,наблюдения,снимки и коментарии,но предпочитам безпристрастни такива.Благодаря!

А твоите снимки smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Не бъди пустиняк и музовир, нема да коментираме нещо само по описание. Кога трябва да коментираме нещо, пускаме снимки с най-високо качество в Галерия.
PMEmail Poster
Top
Чугун
Quote Post












Просто така се е случвало че нито веднъж когато съм срещал такива не съм носил със себе си фотоапарат-подчертавам,дори за мен дето 45 години ходя по страната те са изключително редки!.Интересно дали има други учасници в този форум да са ги виждали или ми се е "сторило" че съм ги видял.Едва ли това ще стане три пъти на различни места в България.А колкото до грубостта и обидите,явно съответния участник завижда,че не е срещал такива,а останалите мълчат дори да са ги виждали да не би да им се скарат,че не са питали дали да кажат нещо ново и непривично в този явно регулиран и манипулиран форум.Е,нищо да оставим доминиращия да е пръв във всичко,дори да не го е виждал!НО АЗ СЪМ ГИ ВИДЯЛ!!!Благодаря за толерантността!
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Spartan @ 5.1.2013, 16:23 )
Просто така се е случвало че нито веднъж когато съм срещал такива не съм носил със себе си фотоапарат-подчертавам,дори за мен дето 45 години ходя по страната те са изключително редки!.Интересно дали има други учасници в този форум да са ги виждали или ми се е "сторило" че съм ги видял.Едва ли това ще стане три пъти на различни места в България.А колкото до грубостта и обидите,явно съответния участник завижда,че не е срещал такива,а останалите мълчат дори да са ги виждали да не би да им се скарат,че не са питали дали да кажат нещо ново и непривично в този явно регулиран и манипулиран форум.Е,нищо да оставим доминиращия да е пръв във всичко,дори да не го е виждал!НО АЗ СЪМ ГИ ВИДЯЛ!!!Благодаря за толерантността!

И аз съм ги видял. Ти отде знаеш, какво значи пустиняк и музовир smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif М-да.... Ние трева не пасем. А, че такива мегалити сме виждали, виждали сме и то десетки! Но... няма да покажем снимки. Все пак 45 години си обикалял и да кажеш, че не си снимал е несериозно, няма кой да ти верва.
Ченге, нали не си мислиш за по-умен от нас? Много мразим ченгетата. Имам вродена омраза към тях. Хем са прости, хем са нагли, хем са тъпи.
Опитваш се да ми правиш разузнаване, по един много просташки и дебелашки, ченгеджийски начин. Ние трева не пасем. Представи си, че чета мислите ти, защото мога да го направя. Не е нужно да го правя често, но за такива, които ме дразнят го правя. Няма нужда да търся информация за тебе в интернет. Мислите ти са като отворена книга, чета я без очила.
И все пак, за да задоволя човешкото ти "любопитство", ето ти, хъхъхъхъ

такъв мегалит


User posted image

А дали е природен феномен или не, си отговори сам, нали ченгелите сте много умни и на държавна служба все едно Господ сте фанали за брадата!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Нима си мислите, че горния фотос е само Балкански феномен? Не, той е там, дето Българите са давали култура.

Megalithic tomb, near Carrowmore, Co. Sligo, Ireland, photo

User posted image



User posted image



User posted image


User posted image
PMEmail Poster
Top
18j
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



тоя май за друг чешит мегалити говореше...


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020