www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Марина Карпова,Балтърган;Алина Давидова & Марина К


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Марина Карпова,Балтърган;Алина Давидова & Марина К, - "Керяшенски девойки"
Йордан_13
Публикувано на: 15.5.2023, 22:53
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



https://www.youtube.com/watch?v=D2AElly8sYA
А, ето ви, една православна волжка българка. Там и такива има. Четейки коментарите под песните, подразбрах, че покръстването на волжките българи от ислям в православие, не се гледа с много добро око от старото поколение, защото води до русификация на българите. Този проблем и ние сме го имали след покръстването, но вече отдавна е забравен, вече сме евреи, гърци, европейци, квото ни дойдеsmil4334ad8a149e0.gif
За изпълнението на Марина, какво да ви кажа, песента ме грабна от раз. Излъчването на Марина като жена и изпълнителка е уникално, поне в тези песни, които подбрах. Другите ми бичат на нещо като техен поп фолкsmil4341944e6b0c8.gif, затова подбрах само тези двете. Във втората песен, изпълнението на Алина и Марина е също тъй, жизнерадостно, весело и неповторимо. Тези момичета, могат да вдигнат и умрял от гроба! smil4341944e6b0c8.gif
Волжките българи към днешна дата са една невероятно талантлива музикална нация!

https://www.youtube.com/watch?v=02bBz4h4Ono

@user-jp8bp2ti1n
1 year ago
БУЛГАР КЫЗЛАРЫ = КЕРЭШЕН КЫЗЛАРЫ.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.5.2023, 18:58
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Г. Н“: Преводача превежда:
Дъщери на Въведението

Й. С./Г. Н.: Да, така го превежда, но не е. "Керяшен", това на руски, би трябвало да е "кръстен, покръстен" или "покръстени момичета", сиреч," християнски девойки", би трябвало да е буквалния, вулгарния превод, Георги, но не е и това, защото тези волжки българи, смятат, че като са покръстени в християнство, тенгрияни, а те са такива, са отделни от мюсюлманите във Волжка България, и представляват отделен народ "керяшени". Иначе, няма никакъв смисъл, името на песента, да е "християнски момичета", просто дори клипа няма общо. Та, аз гледах специално филм за тях ( https://www.youtube.com/watch?v=LHwW8tjOWR8
) Те са тенгрияни, приели са християнството проформа, буквално проформа, просто им личи, за да се отличат от мюсюлманските си събратя, които сега ги наричат "татари", те "керяшени" или "керяшен татар" и се смятат за отделна народност. Макар че, тенгриянството би им свършило много по-добра работа в тази посока, но явно и то не е могло да опази българското самосъзнание в тази преса в Средна Азия. Та, "керяшен къзларъй", требе се разбира точно така "керяшенски девойки";))) хахахахаххаа, странно, но факт! Разбира се, можем да приемем това за поредното магическо самоназвание на българите, за което говори Фархат, когато обяснява етнонима "трек/тюрк". Това магично самоназвание, би ги предпазило от арабското влияние, което прониква през исляма и е налазило мюсюлманите, волжки българи, а чрез приемането на православието, но с православна обредност на българкси тюрки ги предпазва от руснаците и русификацията. Великолепна змийска извивка, бих казал са направили, имайки впредвид жестоката преса, на която са подложени в Средна Азия.
Защото виж, в коментарите под песента, при някои го има българското самосъзнание "Юрий преди 4 месеца: "Мин керяшен.Мы булгары! " Превод: Мин (Аз), керяшен - керяшен. Ние сме българи! или "Аз съм керяшен. Ние сме българи!" Та, като гледам Марина и Алина, аз виждам две безкрайно жизнерадостни български девойки и излъчването им и жестовете им и усмивките им са български! Нашите жени, тук, вече не са такива!
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020