www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Относно откритието на мегалита "Портала"


  Reply to this topicStart new topic

> Относно откритието на мегалита "Портала", при село Розовец
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 088
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Йордан Стайков (относно публикация на Драгомир Желев)

Не се казва "Кораба". Мегалита няма такова име. Това име беше наложено от хората на Валерия Фол от Абрашларе (Брезово). То бе, наложено медийно, чрез медийна преса. Откривателите на този мегалит, т.е. ние, Йордан Стайков и Мартин Константинов, тогава 7 февруари 2021 г., (а мегалита беше забелязан от мен, още на 15 ноември 2015 г., но не бързах да ходя до него, сега вече се разбира защо) и то бехме в състав 9 човека, заедно с жените и децата и археолог в групата. Лично аз, почистих дърветата във вътрешността на скалния проход, защото пречеха за първите снимки на обекта, които се появиха в интернет. Може би, никога нямаше да стигне до него, ако не бях започнал, едно планирано обхождане на района сам с жената и детето, ранната пролет, хахаххаа и в крайна сметка, в този вече февруарски ден, реших просто да довършим този обход затова предложих на цялата група, така и така сме с жените и децата и много хора и сме по-бавноподвижни, да ударим тези близки скали, защото само те останаха, а и там, отдавна бех забелязал,тази интересна скала, която имаше особено, одухотворено излъчване. При мене планирането идва от интуицията и чак след това се оформя от ума като мисъл. И така, на 7 февруари 2021 г., нашата група просто се разходи дотам, инак ние сме свикнали на доста по-брутални преходи и то пеша, много често се е налагало пеша. Още с първото навлизане и мегалита беше открит. Тогава беха открити и други работи, но ние ще си мълчим;))) Публикуването на мегалита в интернет беше грешка и след тази последна грешка, ние престанахме да публикуваме от този район, квото и да е. Публикуваме вече само места, на които са ходили и други и така или иначе има стотици фотки в интернет;))) Чакаме да се споминат некои хора, за да го направим. Сега, чакаме да видим дали Съдбата ще е с нас;))) Работното заглавие, което дадохме на мегалита е "Портала", защото той оформя пространството между скалите като коридор, чийто незабранен край е ориентиран на Запад и по-скоро би могъл да се свърже със слизането на Слънцето в подхоризонталието,. в отвъдността в Дат или в Дуат, според например, едни египетски представи, в които слънцето е бога Ра, сутринта накто Хепри, нощем като Тум-Ра (или Тъмраш/ Томраш, лека закачка, но това значи) не знам, къде са великите посветени траки на Фол и Серафимов, хахахаха или тяхната "пещера". Такова определение е меко казнао, малоумно. Но, понеже им липсва физично мислене, не го определиха като пространствено времеви коридор, през който съзнанието пътува в отвъдното, една често срещана шаманска практика;))) Да, за да дозабия, най-солидния пирон в ковчега на тракизиращите, само ще кажа, че топонима Аджар е чисто тенгриянски, и е епитет на Слънцето (Мар) в тенгриянската космология. Но, аджарец Енков е толкоз глъв (ша го кажа, по нашенски от района), че никой друг аджарец не е бил, такъв, никога. Са кланяш ти на изкуствено изфабрикувани през социализма авторитети като Фол;))), за която се видя, че нищо не чини, ако не кара една изкуфяла групичка абрашларе да и вървят по акълите !


Драгомир Желев:Пътеписа ми за Кораба е готов, евентуално довечера ще го публикувам из групите.......ползвал съм името Кораба, щото така е маркиран към момента, а редовния челяк, няма идея що е мегалит, кой ги открива и т.н. та да не обърквам хората.....мен ни на Кораб, ни на Портал ми мяза....аз виждам над 50 тона скала поставена върху други скали, по начин неразгадаем за науката....както при Старосел, при Братята или Караджов Камък или Долно Вършило, или нишите, туй що мен най - много ме занимава е КАК е направено?

Йордан Стайков: Значи може да публикуваш под черта или като Забележка, това, което написах, защото това е Истината за откриването на този мегалит. Обикновените хора, мен не ме интересуват, разбираш ли. Истината е по-важна от тях, защото те са временни,а Истината остава;))) А и аз, не ходя, на такива места, заради тях, т.е. не го правя, заради тях. Просто следвам импулсите на интуицията си. И още нещо, няма такъв мегалит като "Слънчевата врата". Това, наистина е, единствения по значим мегалит, който Радню Шопов по заповед на Фол, откри и той също е следствие, нашата динамика в района, конкуренция, един вид;)))) Мястото се казва Гърков камък;))) Така е на картите и как го е нарекла Фол е без значение.
Аз не мога да го размаркирам, затова мога да пиша само, че не е вярно, ние, като откриватели, не сме му давали такова име. Правото е наше, да дадем име! Там, кораби няма;))) Колкото до мегалита, той не може да се гледа самостойно, той е част от система.
Драгомир Желев: Мартин ми е разказвал за спора с Фол! За мен и Братята и Вратата и Портала или Кораба, че и Кутела са дело на едни и същи хора....
Както казах, ползвам имената, които са напраскали по табелите, тъй като за мен не е най - важно името, дадено от археолози и т.н, а как е постигнато чисто технически и за какво е служило......гледам да се абстрахирам от останалата въпросщина....
Йордан Стайков: Ние не спорим с Фол. Относно мегалити като "Плочата", "Братята", "Портала" и т,н, тя не е страна;))) за да водим спор. Ние, тук, имаме една безподобна и нагла крадла, която налагаме с дряновицата, нищо повече. На зла круша, много зъл и неокастрен прът;))) така е свикнала цял живот, да краде другите, за да трупа "импакт фактор", който и дава обществен престиж, а оттам и силно медийно влияние. Но, времената на подобни безподобни крадли, отминаха.
Драгомир Желев: Нека си реват археолозите.....и нека тея, които не мислят да вярват.....това не го контролираме.....избор да мислиш или не е личен

Йордан Стайков: Не може, да се абстрахираш, защото така заставаш на страна на една Голяма Лъжа! Тези табели Община Брезово, т.е. Енков е сложена под давление на Фол и отразяват нейната позиция за мегалита. Това е опит насила да се наложи, нейната визия за него, разбираш ли? Това, което остава в съзнанието на обикновения човек не е Истината, а Лъжата и този човек се храни с нея. Душата му, съзнанието му, мислите му, емоциите му се хранят с една Голяма Лъжа, разбираш ли? Много пъти са ми казвали: и кво от тва, че сте го открили, това се знаело (аха, знае се, че откъде), че ние сме го открили. Не е така, ако сме го открили ние, защо нашата позиция по въпроса бе отказана да бъде публикувана от вестник "Труд", например? По-важна е визията за мегалита, с която ще се нахранят посещаващите го! Защо? Защото тя е много лукав начин да се изместят откривателите, да бъдат хвърлени в забвение. Да не мислиш, че на мен тези тактики, не са ми ясни?;)))) Милиционерските похвати са ми пределно ясни. Всичко в тази държава е гнило, поради хора като Валерия Фол. Най-лошото е, че тя си има иновативни последователи като Серафимов, чиято основна цел в живота е да стане всепризнат учен smil4341944e6b0c8.gif
Около "Портала" няма археология, поне видима. Обикновено такива обекти, ако са били почитани много дълго време, гъмжат от керамични парчета по повърхността или на плитка дълбочина. Малки фрагменти керамика от късножелязната епоха имаше около "Братята", което може да доведе до предположението, че е бил почитан и през тази епоха, но определено не е създаден тогава. Затова определено трябва д асе говори, поне хипотетично за "последование" , а не за реликт от "тракийската вяра". Междувпрочем, такава вяра няма "тракийска";))) Има три пътя да създадеш култура: чрез откровение, чрез последование и чрез подражание. Последната вече, дори не е култура, а субкултура;))) и води, обикновено до претопяване на народността, във вторият случай имаме създаване на своя собствена култура въз основата на друга по-висшестояща такава, (например египетската е такава) а истинската култура се дава чрез откровението, което е прекия Глас на Небето!

Драгомир Желев: Причината да пиша е, че не съм съгласен хич с обясненията на Фол, Рашев, Венедиков и т.н. за скалната култура у нас.....пиша в жалък опит да провокирам, хората, които се интересуват от тази скална култура да не се предоверяват на официално налаганите "хипотези", не че ще впечатля някой, но пък поне семейството ми и приятелите ми, покрай мен може да научат нещо.....мен ме интересува за какво им е било на древните да секат скала, да пускат отгоре камък и да следят движението на слънцето...интересуват ме неща като Братята, Караджов камък, като нефритените находки, като нишите, скалните гробници, като перфектно наредените квадри на могилите....все неща постигнати технически в ера, дето се предполага, че хората не са имали такива технологии.....все неща за които известните ни археолози нямат обяснение и избягват да го обясняват.....за Павел Серафимов, няма да крия, лично му симпатизирам, тъй като каквото пише, после всеки може да му провери библиографията и да преценя сам.....нещо, което много наши историци и археолози пропускат да правят......за някой неща според мен е прав, за други още търся отговорите.....туй то....не е за чат във фейсбук, ще зема да запаля към Ситово да видя мога ли там да Ви открия.....

Йордан Стайков:
Що да не е за чат? Нека го видят и другите;))) Цитирането на библиографии не означава непременно, че написаното в тях е истината. То може да е същата научна спекулация, каквато прави и въпросния автор;))) И така цитат върху цитат утвърждава Лъжата. И Лъжата започват да я наричат Наука. Библиографиите и цитирането им е най-отвратителното нещо, наречено "наука". Затова, аз не цитирам библиографии. Имам определена визия за нещата, която определени автори потвърждават или не, но това малко ме интересува, даже, въобще не ме интересува. Следвам интуицията си и въобще не ме интересуват спекулациите на ума. Относно технологиите, прочети легендата за Зет и Амфион. Има два начина за създаване на мегалити и съответно два основни типа мегалити: такива, строени от предишни на днешното човечество, човечества - от великани, титани и циклопи, това са три предишни човечества и такива, които могат да бъдат построени и от нашето човечество чрез психичната, антигравитационна сила, която обезтегля камъка. Зет е символ на едните, Амфион на другите и така. Това съм го казвал винаги, всъщност, аз прекалено много неща съм написал и говорил по тези теми.

Драгомир Желев: Писмените свидетелства са ми интересни, по-интересна ми е археологията и фолклора ни...имате интересен подход към историята ни, пък чата ме ограничава да науча повече, това имах предвид...

Йордан Стайков:
Тук също имаш определено погрешни очаквания. Истината е, че, аз, реално нищо не знам;))) Виж сега, ти подхождаш към мен като към учен. Ученият има една определно натрупана база от познания, която развива, трупа в нея нови информации, които да осмисли и от която той прави определени изводи и теории, т.е. да извлече ново познание. Така работи конкретния ум на човека. Затова за него е характерна спекулацията. При мен, няма такова нещо. При мен познанието иди от нищото подобно светкавица или гръмотевица, аз предварително, нищо не знам;))) Затова и престанах да чета книги, защото усетих, че така замърсявам небето си, т.е. в един разговор, може да ми светне за нещо, което обсъждаме, но може и да не ми светне и ти да останеш разочарован, хахахахаха... да ми светне впоследсвие и така... Разликата между познанието, което дава ума, то е обемисто и многословно и интуитивността е коренно различно. При последното познанието идва като концентрат, който ума разрежда според нуждата, но непредвидимо. Хубаво е, че нищо не знам (така живота не ми тежи) и че знам, когато ми потрябва (така живота се осмисля).
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.6.2023, 12:38
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 088
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Яна Тодорова
Брезово
Долмен "Плочата", Люляково светилище, Кутела(великанската чаша) и пещерата на посветените- "Корабът".
================================================

Няма такова нещо като "пещера на посветените Кораба". Това име е измислица на Валерия Фол и не е давано на този мегалит, лично от мен, откривателя на този мегалит, Йордан Стайков;))) "Пещера на посветените - кораб"?;))) Не съществува! Не бъдете, папагали! Папагалщината в живота води до утвърждаване на Лъжата, а утвърждаването на Лъжата до робство на душата! Проблема, в случая е, че имаме институционално утвърждаване на Лъжата от страна на Община Брезово, начело с безкрайно несполучливият й кмет, аджареца Енков! Вие, на какво вярвате? На очите си, на сърцето си, на интуицията си или на думите на научния авторитет? Къде виждате в този скален проход, пещера? Това е скален проход, коридор! Да не говорим за наличието на посветени траки;))) Това е Лъжа! Чутовна Лъжа! Дори надрусаните младежи, биха измислили нещо по-свежо и фентъзи като име от въпросния "Кораб";))) Там дори няма археология! Откриването и оповестяването на мегалити като "Плочата", "Братята", "Портала" (не Кораба, това е по-скоро вид символен скален портал ) е дело на Йордан Стайков и Мартин Константинов, нищо, че Община Брезово в лицето на аджарския й кмет с датска подложка, Енков;))) не иска да признае!;))) Няма как да имаш голяма Община, гато имаш мизерна душа! Единственото откритие на хората на Фол също бе породено от нашата динамика в района, това е "Слънчевата порта". Това наименование не е същинското топонимно също е измислено от Валерия Фол. Върха се казва Гърков камък. Не съществува топонимно наименование "Люляково светилище". Един ден ще разберете, че е така и че всичко, дето сега ползвате като топонимни изрази сега е една илюзия родена от неистовата амбиция на един човек да бъде значим и велик в очите на останалите! Най-лошото е, че, все аз трябва да пиша подобни неща, останалото просто блее в общия хор на стадото!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 9.10.2023, 15:25
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 088
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Разплитат загадка на траките, заключена в "Кораба" край Розовец
15:15, 27.09.2022
Цветана Георгиева
https://www.marica.bg/region/karlovo/razpli...anchor-comments

Няма такова нещо като мегалит "Кораба";))) Това са фантазии на Радню Шопов и Валерия Фол;))) Местните го били нарекли... Г-да, вестникари;))) вие знаете ли, какво представляват въпросните местни?:))) Едни едвам кретащи баби и старци. (Те са сбират на една-две седенки на селото, на която ясно се виждат младите пенсионери и старите пенсионери;))) ) Само такива хора, които евентуално някога са били козари или ловци, могат да кажат, но бъдете сигурни, че, не. 'Местните" сиреч Радню Шопов и Валерия Фол. Този мегалит бе абсолютно неизвестен, за когото и да било в този район, докато ние не го открихме на 7 февруари 2021 г. и го нарекохме "Портала" или " рамалийският Караджов камък". Ние знаем думата "Рамали" за разлика от Радню, който макар и учител по история там, пратен от Абрашларе, не я знае. Знаете ли, какво значи, абсолютно неизвестен? Там човешки крак, не бе стъпвал, не знам откога!;))) Беше целият обрасъл, напълно див и собственоръчно, аз го почистих от дърветата на входа;))) Това е скален коридор, който се скосява на изток и се затваря хоризонтно от самият връх, а се отваря на Запад низходящо. Вижте сега, как го описвам, да не кажете после,.че Валерия Фол. Затова казах, аз го казах, има го в интернет, че това е свързано с вътрешният Космос или както в Египет го казват Дат/Дуат или бедната еладска култура го казва Хадес. Значи говорим за коридор, за път на съзнанието към друго измерение на времепространството. Никой не може да каже, какви са мистериалните практики, защото няма нито едина артефакт, който да ги свидетелства;))) Дори керамика няма. Обикновено места свързани с важни мистериални практики, обикновено са свързани с някаква артефактност, било то керамика със символи, било то, някакъв друг предмет. В този ред на мисли, аз съм притеснен за науката "тракология", защото Валерия Фол предава нейните фундаменти;))) Тя заприличва на човек шоумен, който просто иска да се покаже и започва да пише "научна фантастика" В това наистина е добра, признавам. Може да се направи сюжет за научно-фантастичен филм от това, което казва. Затова го нарекохме "Портал", защото е свързан с пътя и пътуването. Пътуване на съзнанието и не само. В крайна сметка, той улеснява пътуването на Запад и е труднопропусклив на изток, т.е. завръщането е много по-трудно от слизането, нещо характерно за пространствено-времевите канали свързани с пътуването в едно четириизмерно време пространство. Това е мегалит свързан с равноденствията в контекста на "слизането", той ви води все по-дълбоко в ноща и нейната силна обсебваща гравитация отколкото към деня. Така че, не може категорично да се говори, че е свързан с някакво "обновление";))) и не е задължително. По-скоро е свързан със свят, в който можеш да отидеш, но никак не е сигурно, че ще се върнеш. В тоя ред на мисли, ако Валерия Фол беше по-умна, но тя, не е, би могла да каже, че местните са го нарекли, не "Кораба", а "Лодката", "Ладията". Защо? Първом, "кораб" звучи доста викингско, а в любимата й Елада, душите на умрелите Харон превозва с лодката си от единият бряг на другият, че дори си и плащаш за това и връщане назад няма
И така, ето ви "разплитане на загадката", хахахахаххахаа... Не, бла-бла-бла, приказки за малки деца;)))
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020