www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Едно предложение за форума


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Едно предложение за форума, разделение на Общи дискусии...
MaR
Публикувано на: 30.1.2007, 11:32
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 58
Участник # 687
Дата на регистрация: 26-November 06



Искам да попитам защо не се направи някакво разделение на раздел "Общи дискусии"? Понеже там вече има 28 страници е много неудобно да се преглеждат по-стари теми. Eдно ново разделение би било доста по-удобно. Примерно, както е на сайта да има раздел "История" , "Религия, митология и философия", "Политика и световна конспирация" или нещо такова. Едно подобно систематизиране доста би улеснило преглеждането на темите.


--------------------
???? ??? ?? ???? ?? ?????? ? ?? ??????? ?? ??????...
PMUsers Website
Top
Искрица
Публикувано на: 30.1.2007, 14:48
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



Аз пък мисля, че подобно разделение ще има обратният ефект. Теми, подтеми и накрая се загубваш къде точно си. Така, както форумът е подреден в момента е много по-удобен за преглеждане на новите постове. Още си нов потребител и не си изчел повечето теми, но когато наваксаш ще разбереш какво имам предвид.
PM
Top
MaR
Публикувано на: 31.1.2007, 12:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 58
Участник # 687
Дата на регистрация: 26-November 06



QUOTE (Искрица @ Jan 30 2007, 02:48 PM)
Аз пък мисля, че подобно разделение ще има обратният ефект. Теми, подтеми и накрая се загубваш къде точно си. Така, както форумът е подреден в момента е много по-удобен за преглеждане на новите постове. Още си нов потребител и не си изчел повечето теми, но когато наваксаш ще разбереш какво имам предвид.

Може и да си права...


--------------------
???? ??? ?? ???? ?? ?????? ? ?? ??????? ?? ??????...
PMUsers Website
Top
Севар
Публикувано на: 31.1.2007, 16:07
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Всяко предложение ще се има в предвид за в бъдеще. Идеята беше да не бъдем както всички останали форуми - при тях има категории и категорийки за всичко. Като влезеш и започнеш да четеш еднотипна информация и мозъка ти се уморява бързо. После гледаш да изчезнеш. Забелязал съм, че много по-привличащо и интересно е, когато информацията е смесена. Когато всичко е подредено като в аптека е много скучно според мен. Например, като съм разглеждал тетрадките с изрезки на Елтимир ми е било по-интересно, отколкото да ровя из подредения архив.
Такава методика се използва доста успешно от писателя Рей Бредбъри. Неговият кабинет, в който пише, е пълен с какви ли не играчки, дрънкулки и всякакви щуротии. В началото на един от телевизионните театри по негов сценарий, той споделя, че когато не му достига вдъхновение, просто се вглежда в предметите пръснати из неговата стая и идеите изплували сами в съзнанието му.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Karutzar
Публикувано на: 31.1.2007, 17:48
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (Севар @ Jan 31 2007, 04:07 PM)
Всяко предложение ще се има в предвид за в бъдеще. Идеята беше да не бъдем както всички останали форуми - при тях има категории и категорийки за всичко. Като влезеш и започнеш да четеш еднотипна информация и мозъка ти се уморява бързо. После гледаш да изчезнеш. Забелязал съм, че много по-привличащо и интересно е, когато информацията е смесена. Когато всичко е подредено като в аптека е много скучно според мен. Например, като съм разглеждал тетрадките с изрезки на Елтимир ми е било по-интересно, отколкото да ровя из подредения архив.
Такава методика се използва доста успешно от писателя Рей Бредбъри. Неговият кабинет, в който пише, е пълен с какви ли не играчки, дрънкулки и всякакви щуротии. В началото на един от телевизионните театри по негов сценарий, той споделя, че когато не му достига вдъхновение, просто се вглежда в предметите пръснати из неговата стая и идеите изплували сами в съзнанието му.

Севар, такава привидно на пръв поглед "разхвърляност" помага за синтезирането на "късчетата" на калейдоскопа наречен творчество. Не го знаех за Рей Бредбъри (мой любим), но с мнозина колеги сме споделяли - и при тях е същото - привидна разхвърряност - знаеш с точност до милиметър къде се намира всяко едно нещо. И ако е подредено - като в аптека - ужас - не мога и да напиша 2 ноти. И при Фил Колинс и Дженезис е било същото - оставяли го да пее глупости - фантазии някакви - слушали го внимателно - докато не всички изведнъж им "изкристализира" идеята за нова песен - със структурата, мелодиите - всичко.


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
MaR
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 58
Участник # 687
Дата на регистрация: 26-November 06



QUOTE (Севар @ Jan 31 2007, 04:07 PM)
Всяко предложение ще се има в предвид за в бъдеще. Идеята беше да не бъдем както всички останали форуми - при тях има категории и категорийки за всичко. Като влезеш и започнеш да четеш еднотипна информация и мозъка ти се уморява бързо. После гледаш да изчезнеш. Забелязал съм, че много по-привличащо и интересно е, когато информацията е смесена. Когато всичко е подредено като в аптека е много скучно според мен. Например, като съм разглеждал тетрадките с изрезки на Елтимир ми е било по-интересно, отколкото да ровя из подредения архив.
Такава методика се използва доста успешно от писателя Рей Бредбъри. Неговият кабинет, в който пише, е пълен с какви ли не играчки, дрънкулки и всякакви щуротии. В началото на един от телевизионните театри по негов сценарий, той споделя, че когато не му достига вдъхновение, просто се вглежда в предметите пръснати из неговата стая и идеите изплували сами в съзнанието му.

Мисля, че разбах напълно за какво иде реч. Това е малко като с насищането с определена храна. Когато ядеш една и съща манжда няколко яденета, след това не ти се яде от нея следващите дни smil4334ad8a149e0.gif smil4334a7c1e8c32.gif


--------------------
???? ??? ?? ???? ?? ?????? ? ?? ??????? ?? ??????...
PMUsers Website
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Да, сравнението ти е още по-точно. И все пак, ако прибегнем до разделяне, то признаците, по които ще се разделят темите могат да бъдат други.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
DraconiaN
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 26
Участник # 779
Дата на регистрация: 24-January 07



Според мен, няма нужда от повече объркване чрез подредба О_о. Така си е екстра.


--------------------
"?? ?????? ? ?????? ?? ?????? - ?????????, ????????? ????. ???? ???? ???????? ?????????, ???? ????? ??? ?????? ????." ?.?.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020