www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Cпасовден


  Reply to this topicStart new topic

> Cпасовден, те,ти булка...
Мещера
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 118
Участник # 1 805
Дата на регистрация: 10-March 09



Ще искам Йордан да коментира,или да се помоли за тия Българи,дето си отидоха днес,без време...
Нека Тангра приеме душите им и да ги ниспосли с своятта благодат.
Аз тъгувам и жаля днес-на този Спасовден...
---------------------
И да не забравяме,че автобусът се е казвал ЧАВДАР!
По моите пътища сега се двмижат/?!/ автобуси,които носят името-ОТОЙОЛ.

Стар приятел,който почина,ми каза,че това значи...ОТОМАНСКИ ПЪТ...


........
Къде е истината,Тангра?!

Ден грее!
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Истината е да си върнем България, тя си е наша по право. Само че ние загърбихме правото. Всичко е много символично. И много, много, много страшно. Съвсем малко остана, а ние вече не издържаме. А ако не издържим, планетата ще бъде отнета от хората, от човешкия род и ще бъде дадена на други. "А мне все равно!" - пееше Заекът от филма "Ну, погоди!". На мен все още не ми е все едно, само че прекарвам в леглото по 16 часа и скоро ще ми стане все едно.
Горко на живите!


--------------------
PM
Top
Георги-НЗ
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



Изказвам съболезнование на всички засегнати от случилото се. Този спасовден не донесе СПАС-ениие за жертвите.

Онова което ми прави впечатление е че отново на български празник ( или за приближаващ чифутски такъв) има катастрофа с много жертви и само българи при това.
Прилики има с катастрофите:
- пред "Индиго", където загинаха невръстни българчета,
- трагедията на река Лим,
- на моста в гр.Бяла (русенско) ,
- влака София -Кардам.

От казаното тук:

Нюз.бг
QUOTE
Шофьорът на автобуса, както и жената са с черепно мозъчни травми. Те са докарани в „Пирогов", защото в Ямбол са имали проблем със скенера, каза още Антоний Филипов. И двамата са контактни и адекватни, допълни лекарят.

„Пациентите са в стабилно състояние, в съзнание са, ще направим преглед със скенер и допълнителни изследвания, заяви от своя страна неврохирургът Георги Юруков. Той не може да потвърди дали в кръвта на шофьора е имало алкохол.

„Човекът е уплашен", обясни Юруков психическото състояние, в което е постъпил шофьорът. Толкова е бил притеснен, че дори не е можел да говори и да обясни случилото се.

Полицаи не позволиха на журналисти да се приближат към шофьора на входа на болницата, докато санитари и лекари го приемаха.



Първо се казва че шофьора е адекватен и контактен , а после се казва че не можел да говори.

Странно е казаното в Нюза, освен ако отново както в предните катастрофи не има нещо дето да се крие от обществото. Така бе при атентата "София-Кардам" - много увъртания и странни версии на придворните журналя.( дори имаше някои обяснения - несъобразени с физичните закони) Понеже обикновени журналисти не се допускат да снимат и да се ровят във фактите, за да не попаднат на нещо неприятно за власта, която после трябва да си прави труда да замаскирва следи и да вади още вода от 9 дола.

Също странно е защо веднага шофьора го замъкнаха в Пирогов след като не е толкова зле? А дали после е останал там или веднага е заведен в друг институт. ( например в някой занимаващ се с психотроника?, примерно )

Друго страно е, че не са допуснати до него журналисти. Защо ли? Уж не можел да говори. Вероятно за да не се сети и проговори набързо няколко неудобни изречения пред камерите?

Въпроси ... въпроси.
А може би параноя или болна фантазия?
smil4334a87ce0a9c.gif

Жалко за невинните жертви. И така след 3 дена медиите ще прехвърлят на други теми и ще забравят трягедията. И така до следващата сходна катастрофа.

А иначе онези дълбоко неуважавани от мен нищожества Парванооглу и Яхов-Станишеф не пропуснаха да се мярнат и засвидетелстват "заинтересованост" и пролеят крокодилски сълзи. Ами нали това им лъска имиджа за изборите - как да пропуснат случая? Нали са комунисти с ампутирана съвест - няма какво да им прерчи да го направят.

Това съобщение е редактирано от Георги-НЗ на 29.5.2009, 10:03


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
anti666
Quote Post












Ето как скърбят управляващите за случилото се.
А на Бакаджиците, където се намира параклиса Св.Спас има недалеч аязмо. През турско е имало и манастир, разрушен с разгрома на Априлското въстание. А преди турско тук е имало светилище. Древно светилище. Недалеч е минавала Еркесията - защитен ров, дълъг 130 км, който е бил граничната линия на Саракта при Кан Тервел.
Така че това място е неслучайно. Както не са случайни и леките земетресения, които ни полюшват по няколко пъти през последните дни. Както каза и Елтимир - всичко е много символично. В крайните времена.
Top
anti666
Quote Post












QUOTE (Елтимир @ May 29 2009, 08:01 AM)
Истината е да си върнем България, тя си е наша по право. Само че ние загърбихме правото. Всичко е много символично. И много, много, много страшно. Съвсем малко остана, а ние вече не издържаме. А ако не издържим, планетата ще бъде отнета от хората, от човешкия род и ще бъде дадена на други. "А мне все равно!" - пееше Заекът от филма "Ну, погоди!". На мен все още не ми е все едно, само че прекарвам в леглото по 16 часа и скоро ще ми стане все едно.
Горко на живите!

А тук става явно, че и други не издържат. Докато преди го правеха скрито, сега е вече явно. Че с престъпността няма да се справят, то си е ясно. След като се генерира именно от не съвсем бившето ДС. Целта им е ясна, но преди поне беше малко по-покрито. Следва да попитаме какви интереси имат силови структури на азиатска държава в работите на страна от Европейския съюз.
Елтимир мисля че има какво да добави по този въпрос. Фактът е, че загине ли България на някои сили са им отвързани ръцете. А някои други държави също ще загинат след нас. Защото ние сме тези, които им даваме духовната сила. И те би трябвало да са го разбрали вече. Не случайно папата беше избрал да се моли пред една българска икона. Която сега пази една голяма страна.
Точно както и българите би трябвало да са разбрали, че духовете на нашите предци вече не могат да търпят овчедушието ни.
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



И природата вече почна да ни подсказва, но ние сякаш нямаме очи да видим.


--------------------
PM
Top
Bile
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (Георги-НЗ @ May 29 2009, 09:51 AM)

Онова което ми прави впечатление е че отново на български празник ( или за приближаващ чифутски такъв) има катастрофа с много жертви и само българи при това.

Аз също изказвам моите съболезнования към роднините и близките на загиналите и се моля за другите, които са ранени да се оправят.
Сега обаче искам да предложа на вашето внимание една друга гледна точка, която всеки сам да си разтълкува. В книгата на Иван Венедиков "Митове на Българската земя- Златния стожер" има откъс от една българска песен, която представя мирогледа на нашите деди и техните разбирания и вярвания.

Свети Спас е покровител на плодородието, и като такъв негова грижа е "наливането на житното зърно".

"Свети Спас си коня кове;
сребро плочи, златоклинци,
и се стега да обиди,
да обиди зелен синор.
Сърдит беше, весел стана:
есенници изкласили,
пролетници вретенили,
ливадите-кон не гази,
а лозите израснали,
овчарите по бачии-
всичко поле песен пее.
Свети Спас се развесели,
па си бръкна в свилни скути,
та извади леви ключи
и отключи небо-земя-
поросила ситна роса,
наросила зелен синор."
Но Божата майка вижда, че хората не следват Божия закон и следващите редове показват , какво е наказанието:
"да ми дадете ключи от катанци,
да отключа небе от висини,
да заключа слънце от изтока,
да заключа киша на небе.
Така Божата майка за наказание на хората заключва слънцето и дъжда на небето. Но когато въпреки това хората не се отказват от греховния си живот, светцити прибягват към още по-сурови наказания. Света Петка, която също е покровителка на мъртвите, моли останалите светци:
Я ми дайте ключи от катанци,
да отключа църна сипаница.
Дадоха й ключи от катанци,
отключила църна сипаница,
отпусна я, братя, у народа,
та си бие три години време."

...


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.5.2023, 16:25
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 079
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



https://cveti-terzieva.com/index.php/i-osht...XrKQMC_OaqjpTrs

Нито едното, нито другото, това са само елементи, хахахахаха, днешния Спасовден съответства на предишния ни празник Шиллък (вероятно, оттук думата "шиле") 50 дни след Науруз е Шиллък, в общи линии. Еротичния подтекст на празника е свързан с възпроизводството и полигамията на Субан;))) Разбира се, в хилядолетията това се е ретранслирано и метаморфозирало в най-различни формули, и в идеи на пренос на животинската репродуктивност към човешката, въобще разнообразие от форми и формули, но затова ще кажем повече в Годината Верени!;))) Идеята за Спасениeто, не е само в съхранението на живота, а и във възпроизводството, която е най-важната част на Спасението! Хахахахахаха....


Н. Д. :
Шиле е Яре... и идва от ЯРило

Й. С./ Н.Д.:
https://bg.wiktionary.org/wiki/шиле Шиле иди от Шиллък, стар тенгриянски древнобългарски празник. нема да влизам в спорове за тъпото славянство, защото то приключва в Украйна и защото славяни няма, има само българи! Щом го кажа, значи е така. Повече с никого не споря!

PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020