www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Какво е отношението на воините, към 24 Май?


Страници: (4) 1 [2] 3 4  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Какво е отношението на воините, към 24 Май?
gеorgi_nz
Публикувано на: 31.5.2007, 22:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Pirov @ May 31 2007, 08:01 PM)
Престани да пишеш "Тангризма", че ми се изчерпва търпението вече. Напиши го още веднъж само и това ще бъде последното нещо, което ще прочетем от теб! (Заб.Админ)


Ами то е все едно на християнството да се казва ХРИСТИЗЪМ , на хиндуизма - ХИНДИЗЪМ и на мохамеданството - МОХАМЕДИЗЪМ!!!

Който го казва по този начин за мен си е интелектуален ПЪН или цели да омаловажи и принизи една изначална истина. И в двата случая си е за санкция от админа.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Pirov
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 966
Дата на регистрация: 17-May 07



QUOTE
Ами то е все едно на християнството да се казва ХРИСТИЗЪМ , на хиндуизма - ХИНДИЗЪМ и на мохамеданството - МОХАМЕДИЗЪМ!!!


Правилно!!

Извинявам се на участниците във форума, целта ми не е никак да обиждам некого, или да омаловажавам това в което вие вярвате, а да се получи доколкото е възможно една плодотворна дискусия. Може постовете ми да са до известна степен провокиращи, но това би трябвало да е конструктивна провокация, без задни намерения или заяждане.

Поздрави!!

PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 085
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Азбуката си е една най-обикновена азбука. Практическо писмо. Ние за разлика от вас не се унижаваме да влагаме сакрален смисъл в букви, камъни, разни светилища това онова. Никакви знаци сами за себе си не са свети. При нас човека, по-точно личността е свещенна категория. Истината не е нещо, а е Некой. Некой който освещава всичко. Не знаци, камъни, думи и прочие."

------------------------------------------

И затова ли построихте църквите, манастирите и параклисите, върху всяко едно наше светилище, което срещнахте? Защото не се унижавате? Или за да не бъдете унижени от Силата на древното Тенгрианство?
Ти ми обясни това - след като Словата на Силата в камъка нямат никакво значение за вас, защо ги заличавате със строежи?
Наскоро разбрах, че сте решили да поругаете и светилището Белинташ със строеж на манастир там. Ха, да се обзаложим, къде ще отидат хората - на светилището или в манастира? И защо ви е манастир на место, където знаците сами за себе си не са свети? smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
Верно е, че и Сит и Енох са свещени личности, чрез които Божията Сила е осветила Знаците и Буквите, в това спор нема. Но така осветени, те вече имат теургична сила, тъй като концентрират духовна енергия. Пиров, защо се правиш на луд - църквите и манастирите също имат такива знаци.
Но Туренския надпис, който ти посочих не е древна тюркска писменост, защото Сит и Енох не са тюрки и няма как и да бъдат. Това е смешно твърдение, не знам откъде го изкопа в липса на аргументация. smil4334ad8a149e0.gif
Когато Христос казва: "Аз съм Пътя, и Истината и Живота", той не просто оличностява Истината, а е теоцентрира в Себе Си като Богочовек, за да се спре процеса на търсенето й навън - чрез очите и ума от човека
-----------------------------------------------------------------------
"И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века.

Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде."

---------------------------------------------------------------------------------------------

Както виждаш Той дава едно св-во на Духът на Истината - познаваемост. Докато Богочовекът се вижда и познава, Духът на Истината се познава само - без за него да е уточнена възможна видимост или конкретен видим личностен образ.

"Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде."

Но когато говори за Себе си, казва:

"Още малко, и светът няма вече да Ме вижда, а вие Ме виждате; понеже Аз живея и вие ще живеете.

В оня ден ще познаете, че Аз съм в Отца Си, и вие в Мене, и Аз във вас."

В това е разликата. Истината е много повече от личност, защото "пребъдва в нас и в нас ще бъде". Нещо много тънко, което христиените забравяте да споменете, малко си ги говорете ден да мине, друг да дойде. Кое е онова, което пребъдва у нас? Диханието на Отца. Нима забравихте това, че Господ даде на човека дихание за живот? А Истината ни освобождава, освобождава ни, за да живеем. Тя не е просто нравствена или морална категория, тя е Божия Сила, която дава Свобода. И тук нещо верно да каже Павел: "Където е Духът Господен,там е Свободата". Затова ти не можеш да я обективизираш, като ограничиш в образ или конкретизираш в отделна личност, иначе рискуваш да опровергаеш Христос в словото Му: "Истината ще ви направи свободни".
И тук трябва да отбележа откъде идва едно от имената на Българите – ху-хунор или хунор. Идва от “хун”, което буквално означава “душа-дъх” и “ху”, което означава “Силата на произнесеното Слово”, две тайни не взаимноизключващи се, а допълващи се, защото показват процеса на даване на Дихание в ноздрите на човека.
Нещо, което е много отдавна отбелязано в българските скрижали

И Тангра повелил:
да вложи Хърса в хората
своя огнен дъх.

Така у хората
се е появила душата.
А тя е безсмъртна
и е главното в човека.

гл.I, п.1 : 33-34


Огнения Дъх! Затова Христос казва, пак да ти напомня: “Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде."

Когато този Огнен Дъх бъде събуден и бъде изречен, той става Слово. И Христос отново ни потвърждава, когато казва: “Истина, истина ви казвам...” Но и Българина Боян (Лао Дзъ) в 40 лист на своята Книга за Пътя: “Истина ви казвам...”, което съвсем ясно говори в какви знания е посветен Иисус Христос – в тези на древните Балагури.
“Истина, истина ви казвам” - това е то “Ху” – “Силата на произнесеното Слово”.
А ето го неговото каменно изображение в графика, оригиналното, със светкавичката надолу, което изразява акта на вдъхването.

. http://share.bol.bg/download/YTw3m5K67x


PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 085
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Pirov @ Jun 1 2007, 08:35 AM)
QUOTE
Ами то е все едно на християнството да се казва ХРИСТИЗЪМ , на хиндуизма - ХИНДИЗЪМ и на мохамеданството - МОХАМЕДИЗЪМ!!!


Правилно!!

Извинявам се на участниците във форума, целта ми не е никак да обиждам некого, или да омаловажавам това в което вие вярвате, а да се получи доколкото е възможно една плодотворна дискусия. Може постовете ми да са до известна степен провокиращи, но това би трябвало да е конструктивна провокация, без задни намерения или заяждане.

Поздрави!!

За да е добър диалога, поне изписвай Тенгрианство с главна буква, както самия аз изписвам всичките християнски термини и разбирания с главни букви, макар, че ми е леко досадно да го правя. Българин също с главна.
В крайна сметка, когато Тенгрианството е било, за Християнство никой не е чувал, нито е "мислил" да го създава. Децата трябва да имат уважение към Родителя си, иначе Той ще им зачерви ушите. smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
Pirov
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 966
Дата на регистрация: 17-May 07



QUOTE
И затова ли построихте църквите, манастирите и параклисите, върху всяко едно наше светилище, което срещнахте? Защото не се унижавате? Или за да не бъдете унижени от Силата на древното Тенгрианство?
Ти ми обясни това - след като Словата на Силата в камъка нямат никакво значение за вас, защо ги заличавате със строежи?
Наскоро разбрах, че сте решили да поругаете и светилището Белинташ със строеж на манастир там. Ха, да се обзаложим, къде ще отидат хората - на светилището или в манастира? И защо ви е манастир на место, където знаците сами за себе си не са свети?

QUOTE
Верно е, че и Сит и Енох са свещени личности, чрез които Божията Сила е осветила Знаците и Буквите, в това спор нема. Но така осветени, те вече имат теургична сила, тъй като концентрират духовна енергия. Пиров, защо се правиш на луд - църквите и манастирите също имат такива знаци.
Но Туренския надпис, който ти посочих не е древна тюркска писменост, защото Сит и Енох не са тюрки и няма как и да бъдат. Това е смешно твърдение, не знам откъде го изкопа в липса на аргументация. smil4334ad8a149e0.gif
Когато Христос казва: "Аз съм Пътя, и Истината и Живота", той не просто оличностява Истината, а е теоцентрира в Себе Си като Богочовек, за да се спре процеса на търсенето й навън - чрез очите и ума от човека


Виж, има такава практика и в Християнството, там където е било старо езическо светилище, да се превръща в Християнски храм. Пантеона в Рим днес също е римокатолически храм. Това изначално са го правили самите християни които преди са се молили в езическите светилища. Но едва ли в началото ако е имало поклонници са разрушавали идолският храм или светилище. До идването на Теодосий като император, християнството макар и признато не е имало никакви привилегии. Ако едно светилище ще се превръща в олтар където ще се принася безкръвна жертва, то е синволичен акт от самите езичници превърнали се в християни. Планина Олинп примерно, днес е пълна с манастири и църкви. Агресивното сакрално строителство синволизиращо победа над друговерците е започнало като мода с появата на мюсюлманството. Само странното е че, освен в девети век, когато може и да е имало подобно нещо, което не може със сигурнос да се знае, кога друг път ние сме строили църкви или манастири върху вашите свети места? Да не би под темелите на всяка църква сега да вземете да измислите некакво древно Тенгриянско светилище? В България има достатъчно празни манастири, които като сгради и камъни не означават ама абсолютно нищо. Щом нема в тях монаси, те не са нищо повече от обикновени къщи. Ако има монаси които да се подвизават в апартаментите, то тогава апартаментите ще са свети а не манастирите. Така и камъните, и думите, и писмото, и всичко. За да ти илюстрирам какво искам да кажа, ще ти дам пример от вашата вяра. Представи си некой да използва вашата Глаголица примерно да създава некаква юдейска пропаганда, и да вземе на бонбардировачите и изтребителите да напише надписи на Глаголица. И тогава ли ще я смятате за свещенна и пълна с некакви енергии. Представете си Азис да е написал книга на Глаголица където да описва циганските си гадости? Или циганите утре да вземат да пропишат на Глаголица? Какво ще ги спирате със сила и пак ще я считате за свещенна ли? Виж, всеко едно нещо е или добро, или лошо, в зависимост от това как го ползваш. Да се покланяш на творението, е обида към Твореца, чиито образ е заложен у човека. Всичко във вселената е създадено за човека, а не е човека някакъв случаен епизод.

Това което следва от твоя пост, проследено с цитати от Библията, и соответни обяснения нема да го коментирам, защото за една такава смес от неоплатонизъм, езотерично Християнство и Тенгриянство, трябват хиляда странци за да се разграничи кое от къде идва, и на къде бие, и пак нема да се получи нищо, а само инфлация от думи, където всека дума поражда десет други, а в крайна сметка нищо не казва.
За това предпочитам по конкретните неща.
Живи и здрави!!
PM
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Pirov, ти да не си служител към БПЦ?
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 085
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Pirov @ Jun 1 2007, 08:02 PM)
QUOTE
И затова ли построихте църквите, манастирите и параклисите, върху всяко едно наше светилище, което срещнахте? Защото не се унижавате? Или за да не бъдете унижени от Силата на древното Тенгрианство?
Ти ми обясни това - след като Словата на Силата в камъка нямат никакво значение за вас, защо ги заличавате със строежи?
Наскоро разбрах, че сте решили да поругаете и светилището Белинташ със строеж на манастир там. Ха, да се обзаложим, къде ще отидат хората - на светилището или в манастира? И защо ви е манастир на место, където знаците сами за себе си не са свети?

QUOTE
Верно е, че и Сит и Енох са свещени личности, чрез които Божията Сила е осветила Знаците и Буквите, в това спор нема. Но така осветени, те вече имат теургична сила, тъй като концентрират духовна енергия. Пиров, защо се правиш на луд - църквите и манастирите също имат такива знаци.
Но Туренския надпис, който ти посочих не е древна тюркска писменост, защото Сит и Енох не са тюрки и няма как и да бъдат. Това е смешно твърдение, не знам откъде го изкопа в липса на аргументация. smil4334ad8a149e0.gif
Когато Христос казва: "Аз съм Пътя, и Истината и Живота", той не просто оличностява Истината, а е теоцентрира в Себе Си като Богочовек, за да се спре процеса на търсенето й навън - чрез очите и ума от човека


Виж, има такава практика и в Християнството, там където е било старо езическо светилище, да се превръща в Християнски храм. Пантеона в Рим днес също е римокатолически храм. Това изначално са го правили самите християни които преди са се молили в езическите светилища. Но едва ли в началото ако е имало поклонници са разрушавали идолският храм или светилище. До идването на Теодосий като император, християнството макар и признато не е имало никакви привилегии. Ако едно светилище ще се превръща в олтар където ще се принася безкръвна жертва, то е синволичен акт от самите езичници превърнали се в християни. Планина Олинп примерно, днес е пълна с манастири и църкви. Агресивното сакрално строителство синволизиращо победа над друговерците е започнало като мода с появата на мюсюлманството. Само странното е че, освен в девети век, когато може и да е имало подобно нещо, което не може със сигурнос да се знае, кога друг път ние сме строили църкви или манастири върху вашите свети места? Да не би под темелите на всяка църква сега да вземете да измислите некакво древно Тенгриянско светилище? В България има достатъчно празни манастири, които като сгради и камъни не означават ама абсолютно нищо. Щом нема в тях монаси, те не са нищо повече от обикновени къщи. Ако има монаси които да се подвизават в апартаментите, то тогава апартаментите ще са свети а не манастирите. Така и камъните, и думите, и писмото, и всичко. За да ти илюстрирам какво искам да кажа, ще ти дам пример от вашата вяра. Представи си некой да използва вашата Глаголица примерно да създава некаква юдейска пропаганда, и да вземе на бонбардировачите и изтребителите да напише надписи на Глаголица. И тогава ли ще я смятате за свещенна и пълна с некакви енергии. Представете си Азис да е написал книга на Глаголица където да описва циганските си гадости? Или циганите утре да вземат да пропишат на Глаголица? Какво ще ги спирате със сила и пак ще я считате за свещенна ли? Виж, всеко едно нещо е или добро, или лошо, в зависимост от това как го ползваш. Да се покланяш на творението, е обида към Твореца, чиито образ е заложен у човека. Всичко във вселената е създадено за човека, а не е човека някакъв случаен епизод.

Това което следва от твоя пост, проследено с цитати от Библията, и соответни обяснения нема да го коментирам, защото за една такава смес от неоплатонизъм, езотерично Християнство и Тенгриянство, трябват хиляда странци за да се разграничи кое от къде идва, и на къде бие, и пак нема да се получи нищо, а само инфлация от думи, където всека дума поражда десет други, а в крайна сметка нищо не казва.
За това предпочитам по конкретните неща.
Живи и здрави!!

Виж сега Пиров не бива да си кривиш душата, защото не е по-християнски. Въпроса не е аз какво "кюспе" правя от доктрини, а че ти не си в час със своята Вяра и изглеждаш смешен в очите на един Тенгрианин. Трябва да се засрамиш и да се върнеш в богословското училище и да попрочетеш туй онуй от догматиката на богословието. А там, има доста неоплатонически мотиви, и много други мотиви, по простата причини, че тази догматика е формирана като култура, най-вече в Елада.
Айде, стига сте си кривили душата, не е честно спрямо вас самите.
"Добра"обосновка - самите покръстени са строяли новите храмове върху старите светилища. Това е все едно, както сега твърдят, че турците по време на въстанието не са избивали българи, а са го правили самите българомохамедани, т.е. Българи са избивали Българи и турците нямат нищо общо. Еврейско лицемерие е това, Пиров.
Това, че вие сте създавали духовни еничари е време да бъде казано и да бъдете назидани за това. В Тенгрианството няма прошка. Там всеки се присъжда според дела, за да се получи урока и да се върви напред. И вие ще бъдете съдени според дела си, от Бащата. Вие чакате Второ Пришествие. Но дори не знаете какво е това, макар да го има в Откровението на Иоан. Мога да ти кажа, че Второто пришествие, това е Завръщането на изначалния Монотеизъм на човечеството - Тенгрианството и всеки ще получи своето според дела си. И няма да се нааквате в гащите, ако сте чисти пред съвестта си. Така че, инфлацията не я правя аз.
Другото - аз говоря за съхраняване на древните светилища, защото те са важни за духовната история на Българите. Освен нашествениците и войните водени на нашата територия, унищожили безценни исторически паметници, доста вреда нанесоха строежите на църкви, манастири и параклиси.
Това не е случайно. Има няколко цели. Първата е - да се заличи спомена за древното. Ако древното светилище не се унищожи и замести с ново, никой няма да отиде в цьрквата, освен новопокръстените, но и за тях не е сигурно. А така, като го няма древното светилище и непокръстените, ще се покръстят - еврейщина.
Втората е - манипулацията на историята, в която участва и институцията Църква. Както един поп по Скат се пънеше преди месеци, че Покръстването било направила от Българите един народ. Понеже той представяше Българите, точно като комунистите - като кюспе от прабългари, траки и славяни. Това са смешни работи.
Мога само да ви кажа, че ние, Българите сме Народ, още много преди някой да е мислил за индуизъм, зороастризъм, будизъм, юдаизъм, християнство, мюсюлманство и т.н. и то не сме създадени от някоя институция, а сме продължението на Тангра на планетата. И тогава нито е имало "траки", нито славяни на Балканския полуостров. Правя това уточнение, за да не се правите на тежки с обратни аргументи.

Истината е, обаче, че когато свещената личност освети дадено място, тя го импрегнира с енергия и сила за стотици години и хилядолетия напред.
Казвам - свещени личности, а не духовници, дето се напиват и напишкват и обикновения човек е по свещен от тях!
Иначе, вие за какво ходите в юдейския Йерусалим на поклонение, след като Христос вече го няма там? Аз те питам, Пиров, защо? Ходите на поклонение в юдейски град smil4334ad8a149e0.gif, за да ставате хаджии... Защото буквите, знаците и камъните нямат никаква сила и никакво значение smil4334ad8a149e0.gif Като начин на мислене ти си чист евреин и комунист.
Вервай ми, ако дръзнете да строите манастира върху самия Белинташ, ще изсека в него само един знак и ще го накарам да рухне. Това е предупреждение. Както предупредих участника с ник Зиези за опита да изкара Тенгриански символи християнски, така и вас ви предупреждавам. Само един знак е достатъчен да падне постройката. Вие ще бъдете спрени, защото времето ви изтече, а наглостат ви е преголяма, смирението никакво, а вие го пропагандирате.
Спомнете си как огънят опустоши Белочерковският манастир в Родопите построен отново върху древно светилище. От огнища на разврат няма нужда.

Да не говорим че на всяко място, дето е свещенодействал даден светец , вие правите параклис и ходите на поклонение. Ами Кръстова гора? smil4334ad8a149e0.gif
Материята може да бъде импрегнирана с Божественост и да я излъчва, за тези, които още не са събудили вътрешния си Бог, вътрешната си Божественост. За другите Христос каза: "Ще ви пратя Утешителя, да ви спомни, какво съм ви казал - Духът на Истината, който вие познавате, защото той във вас пребъдва и във вас ще бъде".
PMEmail Poster
Top
Tangru
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 190
Участник # 674
Дата на регистрация: 16-November 06



QUOTE (Pirov @ May 29 2007, 07:08 PM)
По това време България си е била православна, и не е имало никаква нужда от некаква интервенция. Ето аргументирах се,  светите братя са значими за нас славяните,  обаче никаква писменост, никакви пет лева.

България била православна по онова време? smil3dbd4d99c6eaa.gif

Аз лично не мисля че азбуката има нещо общо със славянската култура!
Още мисля че освен съобствена вяра, българите са си имали и четмо и писмо.

Кан Крум издава своите закони, през IX век - едва ли ги пише на кирилица!!


--------------------
'??????? ? ?? ???? ??-???????, ?? ??????? ???????????? - ??? ? ??-??????? ?? ???????, ?????, ?? ???????????' ?????? ???????
PM
Top
Tangru
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 190
Участник # 674
Дата на регистрация: 16-November 06



QUOTE (Jordan_13 @ Jun 1 2007, 04:21 PM)
И затова ли построихте църквите, манастирите и параклисите, върху всяко едно наше светилище, което срещнахте? Защото не се унижавате?

Християните са известни навсякъде, с построяването на църкви, върху места излъчващи особенна енергия.
Енергията идва както от 'допирни точки' между космоса и земята, така и от други източници.

По късно обаче християните почват да твърдят че църквата и бога излъчвали енергията. "Малка" наглост!!


--------------------
'??????? ? ?? ???? ??-???????, ?? ??????? ???????????? - ??? ? ??-??????? ?? ???????, ?????, ?? ???????????' ?????? ???????
PM
Top
Pirov
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 966
Дата на регистрация: 17-May 07



QUOTE
България била православна по онова време? smil3dbd4d99c6eaa.gif


Да, България по онова време си е била православна. Защото много преди покръстването мнозинството от населението тук, славяни и траки са си били православни. Покръстването както го наричат, не е акт на някаква революционна промяна в обществото, а просто озаконяване на всеобщото течение в държавата. Сега знам че тук ще започнете с клишета от типа на: "ама броя на славяните бил незначителен" , не знам си какво. Излиза че тук не е имало никакви народи, и когато са дошли Българите от централна Азия са се населили, и са останали антропологично чисти до днес. Все едно тази територия е била пуста, и е чакала да дойдат Българите от Азия. Истината обаче е такава че, не само Славяни и Траки, тук е имало и много други народи, поне са минавали от тук. Така че, Нищо общо немаме ние с онези Българи, нито антропологично, нито като език, нито като писмо, нито като култура, нито вяра. Аз не съм забелязал некой тук да е доил кобилата напоследък, нито пак виждам шатри много много, а хора с дръпнати очи само на илиенци, и по китайските ресторанти. За мен поне, Българската история официално започва от 864-та година. България поне на теория, е Православна Славянска държава. На практика е развратна и езическа, деградирала като резултат от медийното и глобално промиване на сивата маса. Всъщност, това и вие го знаете, и нема нужда да се обсъжда.

QUOTE
Християните са известни навсякъде, с построяването на църкви, върху места излъчващи особенна енергия.


Те в езическия Рим беха известни с канибализма си, и неподчинението към императора. С клането на деца, и с магии.
При вас не знам с какво са известни. С узурпирането на енергиите ви може би.

QUOTE
Енергията идва както от 'допирни точки' между космоса и земята, така и от други източници.


Зависи за каква енергия говорим. Божите енергии не се зареждат в камъните, а в хората с чисто сърце.
PM
Top
Tangru
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 190
Участник # 674
Дата на регистрация: 16-November 06



Не знам за какви божи енергии говори Пиров, но енергията не е наша и ваша, тя просто си е (енергия)
Целите с които се използва, обаче, са различни.

Не искам да обиждам християните (има много свестни хора), но християнството за мен е някак си натрапено.

Енергията едва ли някой я е натрапил.
-------------
Темата обаче беше за 24 Май, а и едва ли сега е момента да се делим на такива и онакива!


--------------------
'??????? ? ?? ???? ??-???????, ?? ??????? ???????????? - ??? ? ??-??????? ?? ???????, ?????, ?? ???????????' ?????? ???????
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 085
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Pirov @ Jun 5 2007, 08:04 PM)
QUOTE
България била православна по онова време? smil3dbd4d99c6eaa.gif


Да, България по онова време си е била православна. Защото много преди покръстването мнозинството от населението тук, славяни и траки са си били православни. Покръстването както го наричат, не е акт на някаква революционна промяна в обществото, а просто озаконяване на всеобщото течение в държавата. Сега знам че тук ще започнете с клишета от типа на: "ама броя на славяните бил незначителен" , не знам си какво. Излиза че тук не е имало никакви народи, и когато са дошли Българите от централна Азия са се населили, и са останали антропологично чисти до днес. Все едно тази територия е била пуста, и е чакала да дойдат Българите от Азия. Истината обаче е такава че, не само Славяни и Траки, тук е имало и много други народи, поне са минавали от тук. Така че, Нищо общо немаме ние с онези Българи, нито антропологично, нито като език, нито като писмо, нито като култура, нито вяра. Аз не съм забелязал некой тук да е доил кобилата напоследък, нито пак виждам шатри много много, а хора с дръпнати очи само на илиенци, и по китайските ресторанти. За мен поне, Българската история официално започва от 864-та година. България поне на теория, е Православна Славянска държава. На практика е развратна и езическа, деградирала като резултат от медийното и глобално промиване на сивата маса. Всъщност, това и вие го знаете, и нема нужда да се обсъжда.

QUOTE
Християните са известни навсякъде, с построяването на църкви, върху места излъчващи особенна енергия.


Те в езическия Рим беха известни с канибализма си, и неподчинението към императора. С клането на деца, и с магии.
При вас не знам с какво са известни. С узурпирането на енергиите ви може би.

QUOTE
Енергията идва както от 'допирни точки' между космоса и земята, така и от други източници.


Зависи за каква енергия говорим. Божите енергии не се зареждат в камъните, а в хората с чисто сърце.

Наскоро направено генетично изследване показа, че всеки четвърти Българин е запазил гените на предците си, които са живели изначало на Балканския полуостров. А това е изследване, проведено днес, през 2007-ма година!
Ясно се показва, че Българската народност стриктно е спазвала "чистата линия" на своята народност и не е толерирала смесване, което може да я накърни в целостта й. Оставям настрана отделни екземпляри с промит мозък!
Така че, теорията на вас, православните глупендери, евреите и комунистите - (всички ви слагам в един кюп), че българска нация се е формирала през 864 г, от "траки", прабългари и славяни (такъв етнос не съществува като име по това време) е не само неверна, а и ПРЕСТЪПНА.

ТОВА МИСЛЕНЕ Е НАЦИОНАЛНО ПРЕДАТЕЛСТВО и не може да се толерира тук.

Още по-престъпно и фундаменталистки е твърдението, че ние изначало сме били православни. Ей, юдеохристияни, осъзнайте се, с тия глупости!
Както съм казвал винаги, ние Българите сме пресметливи хора и никога не заменяме кон за кокошка, т.е. никога доброволно няма да сменим Тенгрианството с християнство, както доброволно не сменихме християнството с мохемаданство!

Осъзнай се, попско чедо! smil4334ad8a149e0.gif

Тоя комуноиден бълвоч, дето го повръщате по разни форуми и телевизии като Скот е крайно вреден за Българската история и народност.
Първом, ако всички бяха хрисими християни преди 864 г., ние не бихме имали бунта на Расате! Нито бихме имали бунт на боилските и колобърски родове, които отидоха да изпълнят царското жертвоприношение - удушване за този, който разпиля Орендата и се опита да посече Медното гумно. Боилите, бяха прави, вечна им памет! Според Тенгрианския закон, Борис Михаил е престъпник спрямо своя народ, тъй като се опитва да подмени коренната Вяра с една по същество неоеврейска религия.
Така, че не квичете, не мърморете и не бъдете нагли. Време е вие да бъдете назидавани, а не да назидавате!

PMEmail Poster
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Абе Пиров, тръгнал си да ни сочиш, че в нещо не сме прави, ама и на теб не ти е ясно какво искаш да ни кажеш. Туй с покръстването на българите преди 864-та вече омръзна. Че то голямо откритие бе! Като да намериш брадва на дръвник.

Кой няма да пожелае добър път на рожбата си?! Но датата 864-та е интересна с това, че слага край на Християнството в България, въвеждайки попщината (еврейщината).
Уж гледате, четете, а най-важното не хващате.

Виждам някаква злоба в поста ти. Нещо те яде, ама както казах, не ти е ясно какво е. Виж замисли се за това. Бих ти помогнал по следния начин:
- Като четеш, чети като глупак. Не се мъчи да класифицираш нещата - това е вярно, това не ; това приемам, това отхвърлям. Просто вземи информацията без оценка. Тя сама ще попълни празнините, а излишното ще изтече. Без зор, полека.
- Ти си по-дълготраен от коя да е доктрина - политическа или религиозна. Мисли си, че ще надживееш всички тях и все ще вървиш нагоре. Защо да търсим предел, след като можем да имаме безкрая?!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 085
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Зависи за каква енергия говорим. Божите енергии не се зареждат в камъните, а в хората с чисто сърце."
------------------------------------------------------------------------------------------------

Сигурен ли си, че Божиите енергии, не се зареждат камъните?


9. и не помисляйте да думате в себе си: наш отец е Авраам; защото, казвам ви, Бог може от тия камъни да въздигне чеда Аврааму;


Предлагам след този нескопосан твой отговор и липса на познание на собствената си Вяра, Запознат да те направи академик (БАН), понеже и мен Тенгрианина, вече ме хвана срам, да чета как се излагат така наречените християни.
Виж какво става - мен ме хваща чак срам, дето не съм християнин, за теб не знам. Да се вземе в ръце твоят епископ или митрополит, или шеф, къф да е там и да те сложи на три месечен пост на вода и грах и тотално зубкане на Библията ред по ред. Пък, ако си с такъв сан - сам се низвергни и премини към назидание smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Данчо, да го оставим да се поизлага още малко. Всяка негова изцепка вдига посещенията и рейтинга ни. Хората ни четат и това е добре. По този начин той ни прави популярни. Виж "иранеца" вчера се оля с онзи пост накарая, дето искаше нас двамата да ни банва и затова го отсякох рязко. Тя Банкя не чак толкова далече, че да не може нарушителя да бъде застигнат и посечен, като си го изпроси. Разбра ли Пиров? Трябва да учиш и четеш повечко, а да ръсиш небивалици-по-малко!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (4) 1 [2] 3 4  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020