www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Смъртта на българските села


Страници: (6) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Смъртта на българските села
Йордан_13
Публикувано на: 23.10.2007, 12:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 068
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (antijew @ Oct 23 2007, 10:36 AM)
QUOTE (Jordan_13 @ Oct 22 2007, 08:07 PM)
Единственото, което можем да направим е, да рестартираме Българската държава в състоянието отпреди 1944 г. - т.е. да се завърнем на село. При мене този процес вече е започнал.

Прав си.И аз така ги виждам нещата.Пътя за излизане от системата-паразит е този.На село ще сме независими от нея.Те и затова комунистите изтикаха народа от там,защото беше независим.Всичко си произвеждаше сам...
Ти,като по-напреднал можеш да споделиш практически опит с,който да помогнеш на тези от нас,които сме си го оформили само като мисли...

При мене това завръщане е по-скоро стратегия, отколкото практически опит. Понеже практическия материален опит го имам като малък от бачкането по село, при всяка свободна възможност. Впрочем, практически опит като книжно знание, не ти трябва, като отидеш на местото, първото нещо е съзерцанието - да се слееш с него. Със земята му, с реките, с поточетата, с мъглата, която се стеле, с небето, което е над него, с лъчите на Слънцето, с пеперудите, кацнали по цветятя, с древните и извечни скали, с уханието на слама, с ароматът на пръстта. Съзерцанието трябва да те изпълни с радост, с възторг и най-вече да те доведе до вътрешен творчески устрем. Тогава ти си всичко което те заобикаля, и всичко, което те заобикаля, това си ти. Това е да влезеш в същността на Жер-Су (Йер-Суб) - свещената земя-вода.
Тогава Космичните сили, които са, ще те изпълнят до възможния краен твой личен предел. Ще те напусне страха, ще усетиш могъществото на древните ни деди и пътят към Българския Бог ще се отвори. Не ти трябва практически опит, защото тогава, ще знаеш какво да правиш и как да го правиш, ще се освободиш от мислите, защото мисъл, не ти е нужна...

Ако съзерцанието на родния край не те изпълни с радост и с творчески устрем, по-добре не се пробвай, не се мъчи, върни се в Системата, не ти е дошло времето или въобще не ставаш за това. Така или иначе, местото, където си притежава Сили, които рано или късно ще те изгонят.
Христос поне много добре го е казал: "Съкровището на човека е там, където е сърцето му".
Практическия опит е точно в това - да знаеш къде е сърцето ти.

Другото е стратегията. Стратегията не е само в това да се противостои на настъпващата мюсюлманска паплач, примерно в Родопите, стратегията е да се заемат древните ни скални светилища, да се заеме местото на древните им Пазители, за да може полека-лека да се събуди туптящото им все още сърце.
Те са мощни духовни центрове и нашата духовна артилерия
пред, която никоя съвременна техника не важи. Събудена, мощта на тези древни светилища, ще изтласка паразитите, от което и да е кътче на България.
PMEmail Poster
Top
WhiteKNght
Публикувано на: 23.10.2007, 13:49
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 170
Участник # 1 172
Дата на регистрация: 15-September 07



Когато стане Борбата, ще трябва да се върнем на село. http://www.probujdane.org/site/readarticle.php?article_id=9
PMEmail Poster
Top
antijew
Публикувано на: 23.10.2007, 15:42
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (Jordan_13 @ Oct 23 2007, 12:35 PM)
Ако съзерцанието на родния край не те изпълни с радост и с творчески устрем, по-добре не се пробвай, не се мъчи, върни се в Системата, не ти е дошло времето или въобще не ставаш за това. Така или иначе, местото, където си притежава Сили, които рано или късно ще те изгонят.
Христос поне много добре го е казал: "Съкровището на човека е там, където е сърцето му".
Практическия опит е точно в това - да знаеш къде е сърцето ти.



Данчо,грешно си ме разбрал.Аз работя по Завръщането от около година преди да дойда тук в сайта.Само,че при мен е по-трудно отколкото при теб,защото при мен нишката е скъсана и аз сега я възтановявам.Градско чедо съм и нямам село,защото навремето дядо ми са го подгонили комунистите към града... Кръвта ме призова и си купих място на село,но поради ред причини засега скока се отлага.
Като те питах за практически опит,имах в предвид опита ти в бачкането...и дали само с него може да се излезе от матрицата,а не да седя "разкрачен"...


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 23.10.2007, 15:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Преди да достигнем до относителна независимост спрямо Системата, ние трябва да сме достигнали до съзнанието, че тя, Системата е наш смъртен враг. И трябва да убедим всички наши приятели и близки, че днешната държава не е българска държава. Ние живеем под робство, а те- управниците са поробители и слуги на поробителите. Преди да унищожим Системата, ние трябва да унищожим и всяка сянка от доверие към нея. За спазване на някакви закони не говоря, защото в бивша България закони отдавна няма.


--------------------
PM
Top
antijew
Публикувано на: 23.10.2007, 16:52
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (Елтимир @ Oct 23 2007, 03:55 PM)
Преди да достигнем до относителна независимост спрямо Системата, ние трябва да сме достигнали до съзнанието, че тя, Системата е наш смъртен враг. И трябва да убедим всички наши приятели и близки, че днешната държава не е българска държава. Ние живеем под робство, а те- управниците са поробители и слуги на поробителите. Преди да унищожим Системата, ние трябва да унищожим и всяка сянка от доверие към нея. За спазване на някакви закони не говоря, защото в бивша България закони отдавна няма.

Аз,ти и повечето тук сме достигнали до знанието,че Системата ни е смъртен враг.Но как може да се убеди едно зомби-роб/естествено,че има наши близки и приятели,които са такива/,че системата работи против него."Насила хубост не става".С личния пример,който бихме могли да им дадем мисля,че ще сме по-убедителни.Като дойде този Ден те ще се запитат:"Какво стана с antijew,Елтимир и т.н.,къде изчезнаха?"и разберат,че Там е по-добре отколкото в кочината-матрица,тогава биха ни последвали...


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
antijew
Публикувано на: 24.10.2007, 21:11
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



За тези,които си мислят,че само си говоря за село,а не действам в тази посока,ето доказателство.Дето се вика:"Бавно,но славно".Засега съм стигнал до тук:
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...47/PICT3273.JPG


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 24.10.2007, 21:26
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 068
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (antijew @ Oct 24 2007, 09:11 PM)
За тези,които си мислят,че само си говоря за село,а не действам в тази посока,ето доказателство.Дето се вика:"Бавно,но славно".Засега съм стигнал до тук:
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...47/PICT3273.JPG

М-добре, много добре, сух градеж, тук таме с участие на цимент, особено при портите, много добре. Това нещо струва доста пари, вероятно и е доста широко. Прозорците са като от крепост или храм, което е добро виждане, според мене.

Слушай сега, аз държа на този практически съвет - съзерцанието, за което ти говорих, по-горния пост, защото точно то ще трансформира градския опит в добри решения за живота на село. Трябва да се съобразяваш със спецификата на селото, нравите, обичаите, но и безмилостно да внасяш нови идеи и решения, когато виждаш, че те са приложими и реалистични.
Така, че кога ме питаш: заслужава ли си. Според мене: да. Твърде тежко, непосилно е дори, но си заслужава, дори да не ти донесе очаквания просперитет. Ще разбереш за какво ти говоря след време.
Тук става въпрос не само за обработката на земята, но и за отношенията на местните към тебе, защото една завист от тяхна страна може да ти създаде големи проблеми, но и едно неправилно поведение от твоя страна -също.
На първо време не късай веднага връзката с града за да понесеш по-леко, някои очаквани несгоди.
За останалото, пиши лично съобщение да ти оставя мейла си и ще си пишем там, за по-конкретни неща, които те интересуват.
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 24.10.2007, 22:46
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (antijew @ Oct 24 2007, 09:11 PM)
За тези,които си мислят,че само си говоря за село,а не действам в тази посока,ето доказателство.Дето се вика:"Бавно,но славно".Засега съм стигнал до тук:
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...47/PICT3273.JPG

Браво!
Истински ти завиждам, честно! И аз имам каменна къща в планината, с един приятел я взехме на времето евтино, но все не ни стига до ръцете да я доведем до обитаем вид.
Колко са дебели стените? как смяташ да я правиш отвътре?


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
antijew
Публикувано на: 24.10.2007, 23:24
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (Пламен Пасков @ Oct 24 2007, 10:46 PM)
QUOTE (antijew @ Oct 24 2007, 09:11 PM)
За тези,които си мислят,че само си говоря за село,а не действам в тази посока,ето доказателство.Дето се вика:"Бавно,но славно".Засега съм стигнал до тук:
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...47/PICT3273.JPG

Браво!
Истински ти завиждам, честно! И аз имам каменна къща в планината, с един приятел я взехме на времето евтино, но все не ни стига до ръцете да я доведем до обитаем вид.
Колко са дебели стените? как смяташ да я правиш отвътре?

Благодаря.
Тя работата там малко закуца...ама ще се оправя.
Стените са дебели 50 см.Няма да се лее бетон/плоча/,а ще се прави с гредоред и върху него,ще се реди дюшаме,ама не от това тънкото дето го продават по борсите,а по поръчка,по-дебело 4-4,5 см.
Еййй,аз сега чак прочетох,че ме питаш за отвътре в бързината помислих,че ме питаш как ще продължавам нагоре,ама това го бях написал.Няма да го трия.Може да послужи за идея на някой.
Ако имаш в предвид за измазване,няма да се измазва ,а ще си остава така на камък. smil4334ac775281d.gif


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.10.2007, 0:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 068
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (antijew @ Oct 24 2007, 11:24 PM)
QUOTE (Пламен Пасков @ Oct 24 2007, 10:46 PM)
QUOTE (antijew @ Oct 24 2007, 09:11 PM)
За тези,които си мислят,че само си говоря за село,а не действам в тази посока,ето доказателство.Дето се вика:"Бавно,но славно".Засега съм стигнал до тук:
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...47/PICT3273.JPG

Браво!
Истински ти завиждам, честно! И аз имам каменна къща в планината, с един приятел я взехме на времето евтино, но все не ни стига до ръцете да я доведем до обитаем вид.
Колко са дебели стените? как смяташ да я правиш отвътре?

Благодаря.
Тя работата там малко закуца...ама ще се оправя.
Стените са дебели 50 см.Няма да се лее бетон/плоча/,а ще се прави с гредоред и върху него,ще се реди дюшаме,ама не от това тънкото дето го продават по борсите,а по поръчка,по-дебело 4-4,5 см.
Еййй,аз сега чак прочетох,че ме питаш за отвътре в бързината помислих,че ме питаш как ще продължавам нагоре,ама това го бях написал.Няма да го трия.Може да послужи за идея на някой.
Ако имаш в предвид за измазване,няма да се измазва ,а ще си остава така на камък. smil4334ac775281d.gif

Стените са дебели 50 см.
-----------------------------------

Това е класически закон в сухата каменна зидария - зид, по-малък от 40 см е обречен да падне с времето.
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 27.10.2007, 23:14
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Въпроса минава вече в територията на масонарията, но все пак, с молба модераторите да не ме трият бързо или да отворят нова тема, ако отклоняването в тази е твърде тежко:
А някой от вас мислил ли е да строи къща, или да е видял, по класическата именно българска технология: без хоросан и спойващ материал, само шлифовани камъни (квадри) които просто лягат един на друг и от собственната си тежест гарантират здравината на стената? Това, естесвенно, означава 2 неща: камъни с ширина не по-малко от 40, даже 50 см, и идеално подравнени минимум 2 повърхности: двете контактни надолу и нагоре. Такива съм виждал вече из България, но естественно не става дума за съвременни къщи, а за стари руини или постройки. Всичко това е до Рим-Византия, именно чист камък и нищо друго.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
БГ_Гвардия
Публикувано на: 27.10.2007, 23:39
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 61
Участник # 486
Дата на регистрация: 10-July 06



http://forum.srpskinacionalisti.com/viewforum.php?f=3 Погледнете тая мръсна антибългарска кочина!


--------------------
??????????? ????????????????? ????? www.bg-nacionalisti.org
PMICQ
Top
Eлтимир
Публикувано на: 28.10.2007, 7:49
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



БГ_Гвардия, как няма да е кочина и как няма да са антибългари, когато и там са се набъркали разни "самвоини", разни "Общества дупета оръдейни", а значи и разни ЛЕМС-овци. Някои, представящи се от наше име се врат навсякъде и се стремят да ни развалят къщичката. Поне аз така мисля. Със сърбите бихме се разбрали, ако не бяха нашите идиоти.


--------------------
PM
Top
SoYoung
Публикувано на: 28.10.2007, 19:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 152
Участник # 1 117
Дата на регистрация: 30-August 07



Май и сърбите ги лъжат както и нас.Но нали и в други теми е ставали на въпрос-скоро процеса ще спре и тези ЛЕМС ще отидат в небитието.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.10.2007, 14:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 068
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Oct 27 2007, 11:14 PM)
Въпроса минава вече в територията на масонарията, но все пак, с молба модераторите да не ме трият бързо или да отворят нова тема, ако отклоняването в тази е твърде тежко:
А някой от вас мислил ли е да строи къща, или да е видял, по класическата именно българска технология: без хоросан и спойващ материал, само шлифовани камъни (квадри) които просто лягат един на друг и от собственната си тежест гарантират здравината на стената? Това, естесвенно, означава 2 неща: камъни с ширина не по-малко от 40, даже 50 см, и идеално подравнени минимум 2 повърхности: двете контактни надолу и нагоре. Такива съм виждал вече из България, но естественно не става дума за съвременни къщи, а за стари руини или постройки. Всичко това е до Рим-Византия, именно чист камък и нищо друго.

Такива камъни, за които говориш сега се изравят при археологическите разкопки, щото тия чудесии много тежът и си трябва техника за тях. По селата примерно, където, както е при мене, камъните си ги нося аз на ръце, такова строителство, за което говориш, днес от обикновен човек, не може да съществува. Трябва организация, хора, техника и пари.
Сега, когато квадри няма, всеки камък започва да е от значение, дори и най-малкия. При два нееднакви по форма и тежест камъни, спойката при сухия градеж се явява по-малкия от тях камък (или камънчета), който влиза в междината между тях или встрани от тях и създава устойчивост. Това за да стане се иска истиински майсторлък и едно особено състояние на Духа, за което няма да ти говоря сега.
Ако разрушиш един такъв зид, ще видиш, че освен големите и средни по-размер камъни, необработени става въпрос, ще се излеят и солидно количество малки такива.
Така, че вероятно квадри, ще трябва да си поръчаш от каменоделец и сигурно ще ти смъкнат 10 кожи от гърба.


PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (6) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020