www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Телекомунизации


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Телекомунизации
bobired
Публикувано на: 11.10.2005, 20:37
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 125
Участник # 34
Дата на регистрация: 23-July 05



QUOTE
Държавен контрол чрез личните e-mail-и телефонни разговори?

Интернет-доставчиците ще имат задължението да пазят в продължение на 6 месеца информацията за e-mail адресите, с които общуват техните клиенти.
Това ще бъде записано в новия Закон за далекосъобщенията, който трябва да бъде приет до средата на следващата година, съобщиха от Комисията за регулиране на съобщенията.

В обновения закон ще се запише и изискване към телекомуникационните компании да съхраняват номерата, с които разговарят абонатите им, но в продължение на една година.

В момента това изискване се записва от КРС в лицензите на операторите, поясниха експерти от държавния орган.
То обаче трябва да залегне в закона, за да отрази новата директива на Европейския съюз, която ще влезе в сила от 2007 година.
За България се очаква това да стане с 6 месеца по-късно, отбелязва Дарик радио.

Държавата ще плаща за това изискване към компаниите, обясниха още експертите.

В момента новият Закон за далекосъобщенията, срещу който КРС има редица възражения, се намира в Агенцията по телекомуникации.
PM
Top
bgskin
Публикувано на: 11.10.2005, 20:53
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 274
Участник # 69
Дата на регистрация: 4-August 05



Май вървим по пътя на полицейската държава. С идването на комнуситте на власт и на министъра на МВР, алкохолизирания приятел на Андрей Карлович Луканов, създателя на българкста мафия и нейн кръстник до смъртта му. Стнахме отново една тоталитарна държава, с/у която Елтимир и неговите съратници са се борили и се борят цял живот. Жалко но истина.


--------------------
???? ??? ??????? ?? ???????? ?? ??????????????, ???????? ???????? ?????? ?? ??? ????? ?? ???????????.
PMUsers WebsiteICQ
Top
Локи
Публикувано на: 11.10.2005, 21:15
Quote Post


дебелооки
***

Група: Участници
Съобщения: 124
Участник # 119
Дата на регистрация: 24-September 05



Да, жалко.. Жалко и за всичките изписани и изприказвани думи. Загубено време и нерви и човешки животи в името не само на Свободата, но и на демокрацията и на Човека.
Просто така искат така го правят. дали има въобще ред и цел тоя свят?..


--------------------
“?? ???????? ???????? ??. ??????? ???? ? ?????? ? ??????????????? ? ????, ?? ???, ???? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ???????? ????.”
?????????? ???????
PM
Top
Севар
Публикувано на: 11.10.2005, 21:38
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Освен за имейлите има изисквания за още куп други улеснения за Големия брат. Примерно отделен root-акаунт на сървъра достъпен за министерството на Съобщенията. Може да питате г-н ви Йолова. Нали КРС му издадоха лиценза.
А иначе бих ви препоръчал да не ползвате ICQ вече. Сега всичко минава директно през Нетинфо (abv.bg). Вероятно вече е наложен пълен контрол върху ICQ-съобщенията.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 12.10.2005, 8:37
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Ами тогава ще криптираме по специалните писма. Нека си блъскат глвите.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
ЛЕМС
  Публикувано на: 12.10.2005, 11:15
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE (georgi_nz @ Oct 12 2005, 08:37 AM)
Ами тогава ще криптираме по специалните писма. Нека си блъскат глвите.

Ей, хич ме няма по тая `врътка` с криптирането на писмата. smil4334a87ce0a9c.gif

Аз работя по друга схема: човекът, който ТРЯБВА да прочете нещо специално от мен ... чака в пощата си и като получи писмото ми - копира на компа си и трие. Същото правя и аз.
Ма не е зле да ме светнете къде да прочета за тва `криптиране`, щото знае ли човек кога ще му се наложи ..ДА ИМРОВИЗИРА. smil4334ad8a149e0.gif

Севар, вече не минава ли номера с "прокси-ботушките"? smil4334acc8dd304.gif smil3dbd4d8676346.gif

Това съобщение е редактирано от ЛЕМС на 12.10.2005, 11:16


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 12.10.2005, 12:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



ЛЕМС,
Има програми които закодират текста и най-обикновен хакер не може да го прочете. Друг е въпросът, че има служби които разпостраняват "безплатно" такива програми- ей така от добро сърце.
В нета има системи (роботи) за прихващане на потоци информация по ключови думи. Например ако писмото ти или поста ти съдържат "експлозив" , "guns" , "дрога", .... и т.т.н доста вероятно е да се заинтерисуват от теб (дори без да те безпокоят). Така може би ще стане с моя пост, но не ми пука и службите да го духат защото не служат на нас българите а на друг господар.

Ако не досаждам нека спомена, че има и програми-шпиони. Представляват малки незабелижими понякога програмки, които се лепват за Уиндоса и от време на време пращат информация от твоя компютър някъде си по глобалната мража ( явно на поръчителя им) . Последните не винаги са вредни за всеки, но най добре да ги няма. Лепването става често при инсталиране на безплатен и хакнат софтуер. Например бях се "сдобил" с няколко шпиона от сиди към компютърно списание. Чувал съм , че съвсем легално закупен софтуер може да прави такава магария - дори на Майкърсофт.
Има и софтуер за ловене и махане на шпиони, но каква е гаранцията че новия софтуер не е шпионин? Лично ползвам такъв . Някакъв си шведски ми попадна с името AD Aware SE Personal. Сложил съм и Firewal - уж следи информацията от и към нета и всичко нерегламентирано от мен го спира.

Така, че повече предпазливост в нета никога не е излишна. Службите слухтят като "глухи прасета в тръстика". И ние им плащаме заплати за това .


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
bobired
Публикувано на: 12.10.2005, 16:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 125
Участник # 34
Дата на регистрация: 23-July 05



Лемс, пробвай тази програма :
AbiCoder

download
PM
Top
Azerath
Публикувано на: 12.10.2005, 18:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Преди година във в-к "Компютри" имаше една много интересна статия как американците използват всевъзможни програми са следене и чрез тях получават огромно количество информация за човека седящ зад компютъра. Ако намеря вестника някъде из мазето ще препечатам най-интересните части.


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 12.10.2005, 23:23
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



А пък аз взимах един курс по информатика и професора ни разправяше един ден ( а той е латино американец) че дори не можем да си представим какви неща са възможни на ден днешен и че на него му погодили много лош номер но не пожела да каже какво точно му се е случило.Било доста сериозно, и в резултат на това не само махнал pc-то от дома си ами махнал си и домашния телефон и въобще сякви жици от сорта........което ме остави доста изненадана да тълкувам какво по дяволите може да го стресира толква че тотално да се изолира от връски със света в дома си. И ми напомни на някъв филм където само по жиците егати нещата ти правят.
PM
Top
Bell
Публикувано на: 12.10.2005, 23:26
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Ами skype? Някои ми каза че не можели да проследят какво си говориш по skype-вярно ли е?
PM
Top
IYI
Публикувано на: 12.10.2005, 23:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Не, не е вярно!


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
bobired
Публикувано на: 16.12.2005, 17:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 125
Участник # 34
Дата на регистрация: 23-July 05



QUOTE
Данните от телефонните разговори и трафикът в интернет трябва да се съхраняват до две години, а държавите не са длъжни да компенсират телекомите и доставчиците на интернет за допълнителните разходи.

Това са неприятните новини, след като вчера Европейският парламент гласува директивата за съхраняването на данни в интернет.

Новините са неприятни, защото поставят под сериозен въпрос личната информация на милиони европейски потребители в интернет. Новите мерки, които ще влязат в сила от 2007 г., със сигурност

ще повлияят и върху цените на интернет

услугите. Все пак става въпрос за милиони долари разходи за телекомите, които трябва да бъдат компенсирани отнякъде.

Директивата е част от мерките в ЕС срещу тероризма и организираната престъпност. След атентатите в Лондон на 7 юли Великобритания, която председателства съюза, обяви приемането й за свой приоритет.

Вчера 378 евродепутати гласуваха "за", а 197 - "против" . Резултатът не е изненадващ, тъй като преди дни двете най-големи парламентарни групи - Европейската народна партия и Партията на европейските социалисти, обявиха, че ще подкрепят варианта, предложен от страните членки. Директивата се отнася за данни за телефонните разговори, есемесите, електронната поща и посещаваните от даден потребител интернет сайтове. Те могат да се използват за разследване на тежки престъпления, включително тероризъм.
PM
Top
bobired
Публикувано на: 22.1.2006, 19:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 125
Участник # 34
Дата на регистрация: 23-July 05



QUOTE
АП съобщава, че властите искат да получат от Google списък със всички запитвания на потребители за произволен период от една седмица, както и данни за 1 милион случайно избрани Интернет-адреса.


Google

Гугъл се опъват засега smil4334ad1724132.gif
PM
Top
Bell
Публикувано на: 24.1.2006, 10:27
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Тея не са нормални!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020