www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Още Странджа


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Още Странджа
TuMOK
Публикувано на: 30.4.2008, 12:23
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 34
Участник # 1 443
Дата на регистрация: 13-April 08



Интересно. В една книга прочетох нещо свързано с онези времена. После ми го потвърди и авторката, чийто баща ако не се лъжа е бил отровен понеже е притежавал документи и описанието за случилото се...

Точно в годините 1980-1981 японски учени са дошли в България, направили са точно копие на тракийското златно съкровище и сега това копие обикаля света и президента се гордее с него. Оригинала на златото на траките се намира в Швейцария, ако добре помня в Женева.

PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2010, 11:57
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 082
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



http://www.clip4e.com/play_hitler_prasta_o..._v_strandja.htm

Днес на Градище може да се отиде. Праща се заявка до музея във Малко Търново, там ви назначават водач, който се уговаря с военните и те ви развождат за строго определено време, сакън, да не видите нещо повече.
И след като толкова много експедиции са ходили до Градище и даже са копали, дори и гръцка парославна такава, как можете да си обясните, че днешните посетители ги цепи глава на това място. Явно, тези, които са ровили там, глава не ги е боляло:)))


http://photo-forum.net/forum/read.php?f=48...8607&offset=all

Важното е, че тук са пуснали, много добри и детайлни снимки от Мишкова нива.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 17.12.2010, 10:23
Quote Post












Снимка от предколумбова Америка. Забележете ръката, която е точно съответствие с фронтона, намерен до хероона при Градището, Странжда. Там е и окото на Хърса.
User posted image
Top
anti666
Публикувано на: 17.12.2010, 14:01
Quote Post












Понеже отново наближава времето на Отключеното Небе (поганните дни) и кукерските танци, ето една интересна история от с. Граматиково. За кукерите и възстановяването на Саракта.

Било през турско време, много отдавна. На този ден граматичани избирали едри, крависи и снажни съпрузи. Качили ги на една кола и казала, че са цар и царица и охранявани от мъжете в селото, които били "гавазите" отшили на ХОРището, където бил народът. Мъжът-цар се изправил на колата и извикал колкото му глас държи, че е дошъл да си види раята и се прекръстил. Всички хора на капището с радостни викове се суетели около колата. Други отивали до царя и викали на турски "Хош гелди, дюлет царю" (Добре дошъл, царю). Турските гавази, като чули това, разтревожено си рекли "Тия гяуре ше свалят султана" Развикали се, развъртели ножове "Вие нямате нито цар, нито царство"
Но народът - завършил историята дядо Лазар - наордът отвърнал "Имаме, имаме" (Ваар, ваар)
Дошъл турски аскер, нахвърлили се върху гордите граматичани. Започнала страшна сеч. Кой къде удрял, не гледал. Турците след много усилия и много пролята кръв успели да хванат строго охранявания български цар и да го оковат във вериги. "Царят" бил осъден, жестоко инквизиран. Умрял в Одринския затвор с думите;
"Вие ме премазахте и уморихте, ама ние имахме и пак ще си имаме български цар..."
Top
Канатица
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07





--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 082
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Слабо беше доста, това предаване, тъй като показа само параклиси, просто се плъзна по повърхността, а и нищо съществено не се каза за свети Илия, а за параклисите - и в Родопите са строени само по видение и насън, и там свети Илия е достатъчно "култов", както и сестра му - Марина Огнена. В общи линии, нищо съществено. А пък археолога, беше изключително слаб. Единствения позитив беше смешката с Иран, до която ни докараха нашите ираноиди. То се видя, на кого са служели - на иранското посолство, което почва да има претенции към културата ни, вместо ние да имаме основателни териториални претенции към Иран и особено към долината, която съвсем скоро ираноидите ще превърнат в язовир с звучното и неподходящо за християнските "тълкуватели" на историята име "Танг- е- Булаги", която по култовите си паметници има успоредици с един регион в Източните Родопи, но няма да казвам повече, който има очи, ще го види и заслужава да открадне. А, ако не, ние некой ден ще отидем да го разучим още по-подробно и направим това, което трябва.
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Атомна централа в Странджа. smil4334a580902ca.gif

Вчера излезе наяве поредния безумен план на резаците. Те планират да изградят атомен реактор в Игнеада, само на 5 километра от границата на България и река Резово. Това живописно място се намира в окупирана Одринска Тракия и в сърцето на свещената Странджа планина.
Според енергийният им минисътр Илдъз, който във вторник оповести решението, Странджа не е била сеизмична зона и затова там. Намирала се само на 250км от Истанбул, тоест от Анатолийския разлом. За който вече и геофизици със сигурност предричат че е на път да се отвори в следващите 30 години.
Аз лично онемях пред абсолютната наглост, с която турските резаци възнамеряват да превърнат едно най-красивите места на Балканите в бунище. Като се има предвид качеството на турското строителство и факта, че следващото земетресение там ще е над 9 по Рихтер, ако НЕ ДАЙ БОЖЕ това "нещо" влезе в експоатация преди Събитието - свещената планина Странджа ще представлява радиоактивно сметище за следващото хилядолетие.

Това, дами и господа не трябва и няма да бъде допуснато. Не говорим за гробарите от ГРОБ че ще направят нещо. Нито можем да спрем строителството им. Но тук говорим за една от подпорите на България. И не само на България. Джангаляка се опитва в безумието си да строи на свещено място. И това ще им е фатална грешка. Който иска да знае някакви срокове за Събитията, да потърси кога планира тоя Илдъз да пусне в експлоатация въпросното чудовище. Ориентирът е много добър.
Малко снимки да видите какво място искат да освинят;
Игнеада-Странджа
Игнеада - Странджа

Пропуснах и да отбележа не по темата, но Белене няма да бъде построена. Колкото и да се напъва хазарската енергийна мафия.
Top
anti666
Публикувано на: 11.9.2016, 20:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Каналите за антики
Едно интервю с отговорен участник от събитията през пролетта-лятото на 1981, когато убиват Людмила Живкова.
QUOTE
Някакъв египетски саркофаг. Имате ли данни да е намерен този саркофаг?

Не, разбира се

Тук лъже. Саркофаг наистина е намерен и изнесен веднага в посока Турция. Стъклен саркофаг на млада жена, залята в мед, за да не се разлага. Това се знае от местните, тъй като не е имало как да го скрият
Повече снимки;
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...s.php?album=247
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.9.2016, 22:27
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 082
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



http://www.voininatangra.org/modules/xcgal.../DSC09900-1.jpg

Тази година, аз не можах да отида, защото бях възпрепятстван от юдо-масонските кръгове и допълнително защитата на Щудград си взе своето. Но наш човек отиде там. И като ме пита за тази снимка и аз веднага я определих: "Това е 100% древен рудник, нищо повече" и той вика: "Да, както към Пропада, така и към Градището, пътят е осеян с рудна шлака, обаче кой да го види това". Аз принципно веднага избягвам свещените места, които биват масовизирани и комерсиализирани и на тях се водят масово туристически групи или се правят своеволни "реконструкции". За мене това място е вече провалено и изтърбушено откъм свещеност. Затова не стъпвам повече там. Усещам една празнота и сивота, след такива посещения, която лъха откъм местото, светилището се затваря, има си механизми за защита.
Но все пак, друго си е да отиде на терен наш човек с вече утвърден поглед върху нещата и с по друга енергитична нагласа.

"Съвпада с мястото, където аз съм бил. Едно много странно място. Може да е фикция. Аз ви казвам, че по принцип бях скептик. До последно сме се карали. Аз му казах, вие нищо не разбирате. Това е една средновековна, антична мина. Изчерпали са метала и са отишли на друго място. "

Те са прави, това е мина. Но само дотук са прави. Защото такива места в Странджа и Сакар маркират пътя на преселение на древните щудградски рудари. Само като видях снимките от Пропада (понеже не съм ходил), видях символите и викам на нашият човек: "Оттук са минали щудградските рудари".

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=245046

"И точно ми описа мястото, аз направо паднах, когато ми каза за конфигурацията на скалите. Това не може да се сбърка. И той ми каза: ти си бил там, бил си и продължава разказа: „Моят татко, казва, отива да се облекчи до една пукнатина и като се пързулне по храстите и пада между пукнатините в едно голямо помещение”. Той е носел пътна чанта и вестник и кибрит. Запалва, поглежда и това, което си спомня, че е имало много голямо ехо и е имало правоъгълна форма, като че ли сводът е бил извит.. Вижда много работи наредени, фигури, метални неща, вижда златни неща, слага две-три в чантата и тръгва по пукнатината. Изкачва се, замаскира с клони. Отива, продава златото."

"Не, обектът, за който става дума, аз след толкова години, макар че нямам никакво желание да ходя, вече се ориентирам, то е малко по в страни. Не е точно там. Просто оказа се, че не е едно мястото. "

Така е. Рудника е работното място, а крепостта отгоре е местото където живеят работниците и където е стражата, охраняваща рудника. Същото е при село Ситово - местоработата на рударите Димов дол, а отгоре е местността "Стража". Храмът е на друго място и е подземен, издълбан във вътрешността на скалите. От добитата суровина, са правили произведения на изкуството за търговия и за бита, но са изработвали и свещени предмети, от съответният метал чието место е именно в вътрескалният храм, в недрата на земята, откъдето е и самата руда. Това е, за да не се наруши геоенергитичното равновесие, вследствие рудодобива. Вътрескалните храмове са един от белезите на културата, която носят щудградските рудари.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.9.2016, 22:52
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 082
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 11.9.2016, 23:55 )
Каналите за антики
Едно интервю с отговорен участник от събитията през пролетта-лятото на 1981, когато убиват Людмила Живкова.

Тук лъже. Саркофаг наистина е намерен и изнесен веднага в посока Турция. Стъклен саркофаг на млада жена, залята в мед, за да не се разлага. Това се знае от местните, тъй като не е имало как да го скрият
Повече снимки;
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...s.php?album=247

В саркофага е било тялото на самата Астея/ Изида, тъй като истинското име на Изида е Аст или по-съвременно Астея smil4334ad8a149e0.gif, затова Странджа е нейното географско, аватарно-планетарно въплъщение ( Бастет е всъщност Ба Аст (душата на Астея), както Сакар планина е аватар на Асар/Озирис и затова двете планини са една до друга и преливат една в друга. Време е да се каже. Който иска, да го верва, не ми пука.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.6.2018, 12:30
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 082
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Показват какво ще стане с остатъка от населението в България - ще бъде изкуствено евтаназирано. Дори при социализъма, животновъдството не бе под такъв контрол и заради една овца не бяха избивани всички други. Проблема не е в Странджа, а в София.
Югоизтока на България е даден на Турция и ще бъде взет точно по този перфиден начин, без пушка да пукне. Затова, казвам, че проблемът е в София.

User posted image

"Това са избитите животни на младия фермер от #Странджа Venko Georgiev. Потресаващите снимки на мъртвото му стадо обиколиха социалните мрежи. В коментарите си хората твърдят, че животните се избиват не толкова заради болестта #чума, а с цел да се ликвидира животновъдството като отрасъл. Над 14 хил. овце и говеда ще бъдат убити в Странджа заради заболяването, открито по животните на друг фермер от с. Кости, съобщи по-рано сайтът Флагман.За евтаназиране са набелязани овце, кози и крави в радиус от 35 км. Местна журналистка коментира: "Това в Странджа вече започва да прилича на изкуствено обезлюдяване".
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.6.2018, 19:19
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 082
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



По Лаудер (СЕК) Чифут ТВ, казаха, че тва била неква непозната чума и затва ги избили всички животни в село Кости. М-да, непозната болест, обаче неопасна за човека. Е, как ще е непозната, па знаете, че не е опасна за човека? За калинките от ГЕРБ, всяка непозната болест е неопасна за човека, но въпреки това, дай да избием всичко живо, щот нема животни, нема проблем, има животни - само проблем! По-добре е химия, палмово масло и соев лецитин, ароматизатори, ръчкай здраво, нема нужда от нищо истинско. Така и електората в градовете ще измре по-борже.


И аз не мога да ги разбера тия хора, от село Кости, гледам ги по телевизора, едни такива примирени... "Еми, няма да гледаме повече животни". Абе хора, вие за бунт и въстание, не сте ли чували. Привикайте вашият Симеонов, по някакъв повод в Кости, на разговор, например и му отрежете главата. Отрежете му я бе, на тоя татарски изедник, като на яре му я отрежете!. Едни такива, примирени, пускат ония с белите престилки вътре. Абе, как ще ги пуснеш бе? С огън ще ги посрещна всичките, с всякакви капани и изненади, ще ги разбия и по пътя ще ги гоня, докато ги разгромя напълно. Ама как ще ми пипат животните? Та това е моят магазин! Селяните по-големи овце от стадата си! Ужас....
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



В Странджа живеят етнически българи. Ако махнем циганите дървосекачи, животновъдството им е единствения поминък. След като им унищожат поминъка по стар комунистически почин, естествено ще освободят територия за бъдещите заселници. Само не е ясно дали това ще е част от Еврия или от Туркия.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 22.7.2018, 20:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Не си правете илюзиите. Унищожаването на целия поминък на българите в Странджа не е приумица на Пора или Бойко Амфетаминов Бухалков. Нито мизерните обезщетения, които ще дадат ще стигнат на хората да продължат да гледат стока. Мислите ли, че след тези Гербаджийски погроми ще искат повече да го правят? Който е гледал животни знае много добре какъв труд е това и колко се привързваш към тях.

Целта на чудовищата е много по-висока. Първо Еврейският съюз, който не гъкна за избиването на здрави стада и икономическото унищожение на цял един регион. Тиквата е подписал за репатрирането на всички мигранти, влезли през България в ЕС обратно тук. Това няма да го чуете в медиите, но е факт. И скоро ще го разберете. Мястото, определено за тях е именно Странджа. Защото те оттам са влезли, а и е близко до Турция. По директивите на европейските психопати от Брюксел, района на Странджа-Сакар трябва да стане огромен концентрационен (разпределителен) лагер за всички новодошли от Африка и Азия. А те с глобалните климатични промени ще стават все повече.

Но това е единият слой на нещата. Който ще стане видим за българите, след като местните се махнат оттам поради липса на поминък. Бунтовете срещу ГРОБ ще бъдат доста късни, защото тази мафиотска структура Небето можеше безкръвно да премахне още зимата на 2017г.

Понеже ГЕРБ е изцяло илюминатски проект, управляван от върли талмудисти - те имат много по-различна цел от просто разселване на някакви тарамбуки из Странджа. Свещената планина е родното място на Великата Богиня - Баст-Астея. Тя е един от енергийните стълбове на БЪЛГАРИЯ. От 10 години насам тече плавно нарастващ натиск срещу този сълб да бъде срутен. Защо?
Ще ви стане ясно след около 10 години.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 23.7.2018, 12:12
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 082
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Рупците в Странджа", списание Родопи, бр. 10/1978 г., автор Стоян Райчевски


"До 1878 г., мъжете си оставяли на главите перчани, а момчетата - чамбаси".

"Жените плели косите на дълги плитки (две или четири), които спускали до кръста"

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...3969&fullsize=1

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...3968&fullsize=1

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...3967&fullsize=1

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...3966&fullsize=1
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020